Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Plaga włamań na Skierniewickiej? Policja: nie mamy zgłoszeń!

Dodano: 18 lipca 2018; W weekend podczas ulewnych nocy ukradziono ponownie kilka rowerów z piwnic na osiedlu przy ulicy Skierniewickiej – poinformowała nas Czytelniczka.

Informację otrzymaliśmy na skrzynkę Waszego Sygnału. „W weekend ukradziono ponownie kilka rowerów z piwnic na Skierniewickiej. Policja jest bezradna, a mieszkańcy pytają: gdzie jest monitoring?” – napisała do nas „mieszkanka skierniewickiej”. Nasza czytelniczka sugeruje, że monitoring na osiedlu po prostu nie działa i „złodzieje dobrze o tym wiedzą”.

Tymczasem policja przekonuje, że nie wpłynęło do niej żadne zgłoszenie dotyczące kradzieży rowerów z tego osiedla. – W okresie od początku czerwca zgłoszone zostały w Górze Kalwarii dwie kradzieże rowerów, ale żadna z nich nie miała miejsca na ulicy Skierniewickiej – mówi Gorakalwaria.net kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Apeluje jednocześnie, aby - jeśli takie przypadki rzeczywiście miały miejsce - jak najszybciej zgłosić je policjantom. – Wtedy będziemy mogli podjąć czynności – przekonuje.

(mb)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (21)

Mruk

Data: 18 lipca 2018, 14:57 Na pewno wina burmistrza i na pewno problem by rozwiązał p. Arek. :-D

wnikliwy

Data: 18 lipca 2018, 15:14 \"W weekend podczas ulewnych nocy ukradziono ponownie kilka rowerów\"
Czy to znaczy że się znalazły i znów je ukradli ?

nsz

Data: 18 lipca 2018, 15:31 1. ludzie nie zgłaszają na policję, bo wiedzą, że ta i tak nic nie zrobi więc szkoda im czasu.
2. monitoring nie działa w całej spółdzielni - takiego wybraliście prezesa, tak macie.

Admin

Data: 18 lipca 2018, 15:37 @ wnikliwy

w dalszej części listu (której nie cytowaliśmy w tekście) Czytelniczka pisze o podobnej sytuacji, która miała miejsce przed trzema laty.

zorientowany

Data: 18 lipca 2018, 15:42 Nie śmiej się Mruku, bo może by i rozwiązał. Właśnie zgłosił do budżetu obywatelskiego projekt rozbudowy miejskiego monitoringu. Nawet na oficjalnej stronie zarządzanej przez Zielińskiego nie mieli wyjścia i musieli o tym napisać:
http://www.gorakalwaria.pl/651-Prezentacjanewsa-84922-p_1.htm

JP

Data: 18 lipca 2018, 20:14 pytanie brzmi ile rowerów udało się odzyskać

mieszkanka skierniewickiej

Data: 18 lipca 2018, 20:15 tutaj nie chodziło o Zgłoszenia na policje a raczej \"MONITORING\" na osiedlu który za grube tysiące został zamontowany i jest atrapą !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cicho sza !

Data: 19 lipca 2018, 06:10 Po ostatniej akcji CBS brakuje kilku policmajstrów więc kto ma szukać rowerów.

......

Data: 19 lipca 2018, 08:42 Moze pan A.S. cos wykąbinuje zeby sobie przed wyborami zapunktowac!! Przeciez pracuje w Starostwie na wyższym stanowisku??? Bo jak narazie to dobrze wychodzi mu krytykowanie obecnych włodarzy za najdrobniejszy szczegół niz robienie czegokolwiek samemu.Tak to sie rzuca samemu sobie kłody podnogi a nie punktuje.Pozdrawiam

Marek

Data: 19 lipca 2018, 11:52 Po co na osiedlu monitoring zrobili skoro nie działa,wyrzucili pieniądze w błoto

lokatorka

Data: 19 lipca 2018, 12:18 Do mieszkanki skierniewickiej. Skoro jest Pani taką ekspertką i wie, że monitoring na osiedlu to atrapa, to bardzo proszę o szczegółowe wyjaśnienie jak goły okiem odróżnia Pani kamerę działającą od atrapy??? A może jest to na niej napisane??? Widzę, że specjalistów w różnych dziedzinach wśród mieszkańców osiedla jest bardzo wielu...

Anka

Data: 19 lipca 2018, 12:32 Co do monitoringu sprawa jasna, nie działa więc niech go zlikwidują albo zrobią tak żeby działał.
Z moich obserwacji wynika, że nagminne jest w kilku klatkach na ul. Skierniewickiej zostawianie drzwi otwartych na oścież mimo, że przy wejściu jest domofon. Może w pierwszej kolejności należałoby zadbać o własne bezpieczeństwo zamykając zwyczajnie drzwi za sobą a nie zostawiać ich otwartych, po co w takim razie domofony???
To oczywiście, nie usprawiedliwia zaniedbań spółdzielni związanych z monitoringiem-atrapą..

mulder

Data: 19 lipca 2018, 12:34 bardzo dziwna sprawa zaraz dzwonie do skali zajmiemy sie tym

czytelnik

Data: 19 lipca 2018, 14:22 \"Moze pan A.S. cos wykąbinuje zeby sobie przed wyborami zapunktowac!! \"
Wśród naszych burmistrzów jest dwóch nauczycieli.
Panowie czy nadal uważacie że oświata ......... i tak dalej ?

ppp

Data: 19 lipca 2018, 15:25 @Marek
Monitoring powstał z tego samego powodu co nadbudowa bloków. Do dzisiaj mieszkania nie sprzedane. Wszyscy spółdzielcy złożyli się na tą inwestycję. Nie dość, że się nie zwróciła, to jeszcze muszą płacić za utrzymanie tych mieszkań.

ppp

Data: 19 lipca 2018, 15:29 @Marek
wyznawcy prezesa wierzą, że przyszedł by \"uratować\" spółdzielnię - tak mnie przekonywał jeden z nich. Ja wiedziałem, że chodzi o kasę, bo za pensję strażnika miejskiego, nie da się wybudować domu, utrzymać dzieci. Gdyby nadal był miejskim, to by dalej jeździł starą omegą, a tak...

Głęboko poirytowana

Data: 19 lipca 2018, 20:10 Co daje zgłoszenie na policję?! Mojemu dziecku ukradli nowy rower, na który samo ciężko zapracowało! Rower stał pod blokiem, w którym był monitoring. Spółdzielnia odmówiła nam udostępnienia monitoringu. Zgłosiliśmy sprawę na policję. Policja po 3 miesiącach przysłała powiadomienie o umorzeniu sprawy z powodu niewykrycia sprawcy! Ciekawe jakie czynności podjęli w tej sprawie? Domyślam się: spisali protokół i wysłali zawiadomienie o umorzeniu!!! Mylę się panowie policjanci?

cycu

Data: 19 lipca 2018, 21:11 Nie mam pojęcia czy monitoring działa czy nie,działa napewno na skarpie i są na to dowody w postaci zdjęć .
Dzisiaj o godz.15.30 w zasięgu kamery pewna pani przyciśnięta do muru odbyła proces defekacji.
Nad bezpiecznym procesem czuwał mąż tej pani.
Czy wy nie widzicie że na skarpie kibel musi być.
Może podczas rozbudowy powstanie owy przybytek !

hmm

Data: 19 lipca 2018, 21:27 Deja vu - wystarczy przypomnieć majowy artykuł o bezpieczeństwie w Gminie...
To trwa długo, raczej się nie zmieni... chyba, że dojdzie do zmiany lokalnych decydentów.
Szkoda nerwów na krytykę.... spokoju i bezpieczeństwa życzę.

Lokator

Data: 20 lipca 2018, 17:51 Monitoring działa na 100%, lecz nikt nie udostępni w spółdzielni obrazu z monitoringu/taki regulamin/. Należy iść na policję i policja zapis monitoringu dostanie. Natomiast inna sprawa to pora, w dzień widać wszystko a w nocy niewiele . Takie kamery .

Zdzicho

Data: 22 lipca 2018, 19:34 Od policji nie wymagajcie niemożliwego !
Niemalże pod komendą okradli bankomat,a Wy myślicie że rowery znajdą.