Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Pojemnik na karmę dla psa – przechowywanie ma znaczenie

Dodano: 7 czerwca 2021; Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna jest jakość diety, którą karmimy naszego psa. Uważnie śledzimy zoologiczne newsy, wyłapując informacje o trendach, z zainteresowaniem czytamy blogi, gdzie eksperci dzielą się wiedzą, pieczołowicie porządkujemy wiedzę, by sprostać wymaganiu, jakim jest codzienne żywienie psa. Spośród dziesiątek worków i opakowań, wielobarwnych lub zupełnie eko wybieramy karmę suchą, która według nas oraz specjalistów zaspokoi zapotrzebowanie żywieniowe oraz zadowoli kubki smakowe naszego psa, bo dobrze wiemy, że jeśli wybrana karma nie będzie mu smakować to nie pomoże ani napis premium, ani jej zbilansowanie, ani tym bardziej przegląd rewelacyjnych dodatków funkcjonalnych w niej zawarty.

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna jest jakość diety, którą karmimy naszego psa. Uważnie śledzimy zoologiczne newsy, wyłapując informacje o trendach, z zainteresowaniem czytamy blogi, gdzie eksperci dzielą się wiedzą, pieczołowicie porządkujemy wiedzę, by sprostać wymaganiu, jakim jest codzienne żywienie psa. Spośród dziesiątek worków i opakowań, wielobarwnych lub zupełnie eko wybieramy karmę suchą, która według nas oraz specjalistów zaspokoi zapotrzebowanie żywieniowe oraz zadowoli kubki smakowe naszego psa, bo dobrze wiemy, że jeśli wybrana karma nie będzie mu smakować to nie pomoże ani napis premium, ani jej zbilansowanie, ani tym bardziej przegląd rewelacyjnych dodatków funkcjonalnych w niej zawarty.

 

Prawidłowe przechowywanie karmy dla psa – ważny czynnik zachowania jakości

Kiedy już uda nam się dokonać wyboru i kurier dowozi do domu olbrzymi worek, w którym schowana jest najlepsza karma dla psa na jaką mogliśmy sobie pozwolić, pojawia się problem. Gdzie ją trzymać? Nie bagatela 12-kilogramowy worek może naprawdę sprawić niemały kłopot. Zwykle na tym etapie popełniamy kardynalny błąd, w związku z którym pełnowartościowa karma sucha potrafi w krótkim czasie wyraźnie obniżyć swoją wartość. Chodzi oczywiście o jej przechowywanie. Gdzie zwykle trafia 12-kilogramowy worek karmy suchej? Do piwnicy, garażu, komórki lokatorskiej, niekiedy nawet na taras lub balkon. Każde z tych miejsc ma w sobie coś charakterystycznego, coś co poważnie szkodzi posiłkom Twojego psa.

 

Przechowywanie karmy dla psa – ryzykowne miejsca, których lepiej unikać

W piwnicy i garażu, a także komórce lokatorskiej warunki nie są wprawdzie zmienne, a stała temperatura zapewniająca chłód i ograniczony dostęp światła sprzyjają przechowywaniu karmy suchej, to jednak istnieje czynnik, który bardzo szybko potrafi pogorszyć jakość produktu, a nawet sprawić, że stanie się on zagrożeniem dla psa. To wilgoć! Jest jej naprawdę sporo, a pod jej wpływem chętnie i dynamicznie namnażają się pleśnie i grzyby, również te chorobotwórcze. Z kolei na balkonach i tarasach nie tylko wilgoć zagraża jakości karmy suchej, ale również bezpośredni dostęp tlenu, ekspozycja na światło słoneczne oraz duże wahania temperatury. To najważniejsze czynniki środowiskowe, które przyczyniają się do obniżenia jakości karmy dla psa. Jak sobie z nimi radzić?

 

Pojemnik na karmę dla psa – najlepsze rozwiązanie, ale ważne, gdzie go trzymasz

Przechowywanie karmy wymaga odpowiednich warunków, właściwie dobranych pojemników oraz zachowania ich właściwej higieny, ale tak naprawdę wcale nie jest trudne. Dla pełnowartościowej karmy suchej najlepszym miejscem będzie ciemne miejsce, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła oraz przestrzeni wilgotnych, o optymalnej temperaturze ok. 23 stopni Celsjusza, gdzie jest czysto i bezpiecznie. A najskuteczniejszym opakowaniem, które ochroni karmę dla psa przed działaniem niepożądanych czynników zewnętrznych jest... oryginalne!

Oryginalne opakowania zaprojektowano bowiem tak, by zachowały one świeżość i zapewniły trwałość oraz najwyższą biodostępność składników odżywczych w pokarmie. W tym samym celu powstały również dedykowane pojemniki na karmę dla psa - idealna alternatywa, gdy naprawdę nie mamy w domu miejsca, by trzymać „pod ręką” duży worek.

 

Jaki pojemnik na karmę dla psa będzie odpowiedni?

Zdrowa karma dla psa przesypana z oryginalnego worka do niewłaściwego pojemnika może stracić wiele wartości, a jej smak i aromat nie będą już takie, jak przy otwarciu worka. Decydując się na przechowywanie karmy suchej w pojemniku, wybierz taki, który nie tylko jest dość pojemny iodpowiada Twoim preferencjom, ale spełnia też określone wymagania: jest łatwy w utrzymaniu higieny, wykonany z bezpiecznego w kontakcie z pokarmem materiału, posiada szczelne zamknięcie. Aby ułatwić sobie podawanie psu posiłku, możesz wybierając pojemnik dokupić specjalną miarkę z klipsem, który przyda się do zamykania worka. Gdy przekładasz tylko część karmy, możesz spokojnie wybrać pojemnik, który zmieści się na kuchennej półce. Jeśli jednak planujesz przesypanie całości, lepiej rozważ pojemnik na kółkach, który z łatwością przesuniesz w dogodne miejsce. Estetyczny wygląd to często priorytet, ale bezpieczeństwo i funkcjonalność są równie ważne, o ile nie ważniejsze.

Wydaje Ci się, że o prawidłowym przechowywaniu karmy suchej dla Twojego psa wiesz już wszystko? Otóż, jest jeszcze coś, co należy mieć na uwadze, wybierając miejsce i sposób magazynowania pokarmu – spryt czworonoga. Jeśli Twój pies namiętnie dobiera się do wszystkich pudełek, pojemniczków, worków i woreczków, musisz wykazać się nieco większą kreatywnością i znaleźć w swoim domu miejsce przechowywania karmy niedostępne dla psa, eliminując z listy możliwości garaż, piwnicę, komórkę, balkon i taras. Do dzieła!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistą ze sklepu zoologicznego online keko.pl