Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Pojemniki na żywność ze szkła - czy warto kupić?

Dodano: 20 listopada 2020; Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni w kuchni jest bardzo istotne sprawia, że wszystko co potrzebne znajduje się w odpowiednim miejscu, dzięki czemu przygotowanie śniadań, obiadów lub kolacji jest łatwiejsze i szybsze.

Świetnie sprawdzą się tutaj szklane pojemniki na żywność, w których można przechowywać różnego rodzaju składniki. Gromadzenie w nich suchych produktów np., kaszy, ryżu makaronu czy płatków owsianych powoduje, że na blacie kuchennym lub w szafce panuje ład i porządek. Co najważniejsze - pojemniki na żywność chronią składniki przed mogącą zaszkodzić im wilgocią. W kuchni świetnie sprawdzą się transparentne pudełka. Dzięki temu, że są przezroczyste można zorientować się jaka jest ich zawartość bez potrzeby otwierania pojemnika. Doskonałym przykładem takich pudełek są zestawy, które przygotowały marki Brabantia i Lamart. Obie firmy znane są z wykorzystywania przy produkcji wysokiej jakości materiałów, która połączona jest z niezwykłą funkcjonalnością, a także wyjątkowym aspektem wizualnym akcesoriów.

Wyjątkowy komplet trzech pojemników marki Brabantia

Pojemny zestaw organizerów na żywność wykonany został z wysokiej jakości szkła borokrzemowego, które jest bardzo trwałe. Pudełka o pojemności: 0.35l, 0.7l, 1.1l doskonale nadają się do przechowywania różnego rodzaju ciasteczek i słodkości, przezroczyste ścianki spowodują, że widok ten stanie się jednocześnie apetyczną dekoracją. Schludny i uniwersalny wygląd sprawia, że idealnie wpasują się zarówno w tradycyjną jak i nowoczesną aranżację wnętrza. Pokrywki, w różnych kolorach nie tylko prezentują się ładnie, ale są również wyposażone w silikonowe uszczelki, które sprawiają, że pojemniki pozostają szczelnie zamknięte, a dzięki temu sucha żywność w nich przechowywana chroniona jest przed nadmiarem wilgoci. Komplet z powodzeniem można układać modułowo, tym samym zaoszczędzając miejsca na blacie, w szafce, lub w lodówce.

Stylowy zestaw szklanych pojemników od producenta Lamart

Pudełka na żywność ze szkła są bardzo praktyczne i niezawodne. Każda dobrze zorganizowana przestrzeń kuchenna powinna być wyposażona w taki zestaw do przechowywania różnych produktów, zarówno sypkich, jak i płynnych, np. sosów lub marynat. Produkty zdecydowanie dłużej zachowają swoje właściwości i smak, dodatkowo chronione są przed niechcianymi molami spożywczymi, które potrafią być utrapieniem w kuchni. Zakrętki wykonane ze stali nierdzewnej wyposażone są w gumowe nakładki, które powodują wysoki poziom szczelności naczyń. Pojedyncze, okrągłe słoiki mają odpowiednio pojemność: 1.7l, 0.95l i 0.65l, doskonale więc można umieszczać w nich zarówno małe jak i większe produkty.

Idealny porządek w Twojej kuchni

Oba przedstawione zestawy są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu higiena w kuchni będzie utrzymywała się na wysokim poziomie. Z powodzeniem można używać do ich czyszczenia kuchennych detergentów lub umieszczać je w zmywarce. Dobrze uporządkowane składniki z pewnością ułatwią pracę w kuchni, dodatkowo dzięki kompletom całość będzie prezentowała się bardzo spójnie i estetycznie.