Policja: Chciał przewozić pasażerów autobusem z dziurawą oponą

Dodano: 30 stycznia 2024; st. asp. Magdalena Gąsowska / Fot. KPP w Piasecznie Uszkodzone ogumienie, niesprawne drzwi - tak wyglądały autobusy komunikacji miejskiej, które skontrolowali policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego. W takim stanie technicznym nie miały prawa wyjechać na drogę i się na niej nie znalazły. Kierujący, którzy zamierzali przewozić nimi pasażerów - uszczuplili swój domowy budżet o 300 złotych oraz stracili dowody rejestracyjne!


News will be here

Niestety, wielu kierowców wciąż zapomina o tym, że jedną z bardzo ważnych rzeczy jest dbałość o stan techniczny pojazdu do którego wsiadają i którym planują wybrać się w podróż. Niesprawne hamulce, niesprawny układ kierowniczy czy też opony z nadmiernie zużytym bieżnikiem bardzo przyczyniają się do powstawiania zdarzeń na drodze, również tych, które kończą się tragicznie.

Szczególną wagę co do stanu technicznego pojazdu do któego wsiadają, powinni przywiązywać kierujący świadczący usługi przewozu osób. Mowa tutaj oczywiście o kierujących autobusami miejskimi. Poruszając się niesprawnym pojazdem stwarzają zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale również osób które przewożą. Niestety, jak się okazało w trakcie ostatnich kontroli przeprowadzonych przez policjantów piaseczyńskiej drogówki, wciąż zdarzają się przewoźnicy, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.

Obydwaj kierujący uszczuplili swój domowy budżet o 300 złotych oraz stracili dowody rejestracyjne. Niesprawne technicznie autobusy nie zostały dopuszczone do ruchu i dzięki czujności policjantów oraz pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, nie wyjechały na drogi powiatu piaseczyńskiego.

Przypominamy również, że w sytuacji kiedy kierujący autobusem łamie elementarne zasady bezpieczeństwa bądź porusza się niesprawnym technicznie pojazdem - nie bądźmy biernymi obserwatorami jego poczynań! Zdecydowanie zwróćmy mu uwagę, a także natychmiast poinformujmy o tym fakcie Policję!
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Pasażer

Data: 31 stycznia 2024, 18:29 Stan techniczny jest bardzo ważny i kontrolę potrzebne chciałbym jednak zwrócić uwagę służb i włodarzy na bezpieczeństwo pasażerów wewnątrz pojazdów zachowanie części młodzieży używającej elektryczne papierosy , ludzi przewożących rowery w godzinach szczytu wieczorami menele z alkohol em . Może czasem policja czy straże miejskie zainteresowały się warunkami podróży w L -kach?