Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Policja widzi z nieba co robią kierowcy w powiecie piaseczyńskim

Dodano: 28 kwietnia 2021; Od kilku dni na drogach powiatu piaseczyńskiego prowadzone są kontrole drogowe z wykorzystaniem drona.

Najnowsze urządzenie piaseczyńskiej drogówki wyposażone jest w kamerę na stabilizatorze wyposażoną zarówno w zoom optyczny, jak i cyfrowy. Wykorzystywany jest obecnie głównie na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych w rejonie ulicy Okulickiego i Puławskiej. Szczególnym nadzorem objete są tu przejścia dla pieszych. Znajdujący się kilkanaście metrów nad ziemią dron jest niezauważalny dla kierowców. Funkcjonariusz, który nim steruje, po zarejestrowaniu wykroczenia przekazuje od razu informację patrolowi interwencyjnemu zlokalizowanemu kilkaset metrów dalej, a ten zatrzymuje kierowcę.

Drony nie tylko wykorzystywane są do rejestracji wykroczeń w czasie rzeczywistym, ale także do analizy miejsca zdarzenia po kolizji czy wypadku. Dzięki zdjęciom wykonanym z powietrza funkcjonariusze mają dostęp do innej perspektywy, w związku z czym łatwiej można ustalić, jak doszło do niefortunnej sytuacji.

- Zatrzymani kierowcy są zaskoczeni i wręcz zdezorientowani, ponieważ popełniali wykroczenie w miejscu w którym nie widzieli radiowozu i czuli się bezkarnie - przyznaje nadkom. Jarosław Sawicki z KPP w Piasecznie. - Tylko podczas jednej służby nasz dron zarejestrował 5 wykroczeń, a ich sprawcy otrzymali również 5 mandatów karnych - dodaje.

Sawicki zaznacza, że zdjęcia oraz filmy z drona są również analizowane już w komendzie, dlatego nawet jeśli ktoś nie został zatrzymany od razu, nie oznacza to, że postępowanie nie zostanie wszczęte później.

(mat)

Fot. KPP w Piasecznie


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

Hahahaha

Data: 28 kwietnia 2021, 13:35 Dzielna ta policja jak nie wiem żeby tak ludzi zaginionych równie gorliwie szukali albo afery korupcyjne typu getbak rozbijali ale to chyba zbyt duże rzeczy dla takich umysłów 😆 prościej dronem polatać wlepić mandat obywatelowi co jeszcze ma siłę robić za wasze śmieszne dbanie o prawo i sprawiedliwość ..

mieszkanka

Data: 28 kwietnia 2021, 17:29 Szkoda,że wandali nie widzi.

szkoda gadać

Data: 28 kwietnia 2021, 20:52 Tylko obserwacja na bieżąco daje rezulaty, w GK monitoring obserwują i policja i straż miejska i nic z tego nie wynika.

ola

Data: 28 kwietnia 2021, 23:02 To już wiem dlaczego do mnie jechali 4h gdzie na pieszo mają 3 minuty - bawili się dronem....

Marian Banas

Data: 29 kwietnia 2021, 10:29 Normalnie państwo policyjne

Nick

Data: 29 kwietnia 2021, 14:50 Nie mam nic przeciwko karaniu łamiących przepisy, ale jak napisał ktoś wcześniej, powli stajemy się państwem policyjnym, neokomunizm się rodzi, prawie jak w Chinach na każdym skrzyżowaniu kamery i radary. Niedługo nie będzie żadnej wolności, kontrola i inwigilacja na każdym kroku. Wszystko w imię bezpieczeństwa i naszej wygody.

nikos

Data: 4 maja 2021, 17:23 Permanentna inwigilacja. Tylko to potraficie?