Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Policjanci ugasili płonącą łąkę w Coniewie

Dodano: 27 marca 2020; Podczas patrolu, policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli i ugasili płonącą łąkę w okolicach Coniewa.

- Było tuż po 20.00, gdy patrolujący drogę wojewódzką numer 79 policjanci z piaseczyńskiej drogówki, zauważyli płonącą łąkę w pobliżu miejscowości Coniew. Natychmiast o zdarzeniu poinformowali oficera dyżurnego komisariatu w Górze Kalwarii, który wezwał na pomoc miejscową jednostkę straży pożarnej. Funkcjonariusze, nie czekając na przyjazd strażaków, podjęli czynności gaśnicze. Używali przy tym najprostszej metody, jaką było ich własne obuwie i gałęzie - relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Piasecznie, nadkom. Jarosław Sawicki.

Jak dodaje, jeszcze przed przybyciem strażaków opanowali pożar i zapobiegli jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.

- Postawa, jaką wykazali asp. szt. Tomasz Wolak i asp. szt. Robert Woźniak, zasługuje na najwyższe uznanie! - podkreśla nadkom. Jarosław Sawicki.

Piaseczyńska policja przypomina, że każdego roku w wyniku pożarów łąk, giną ludzie i zwierzęta, niszczone są walory przyrodnicze na tysiącach hektarów.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (23)

Marek

Data: 27 marca 2020, 14:36 A maseczki i rękawiczki mieli?

MEDAL DLA NICH

Data: 27 marca 2020, 14:43 I pomnik pod ratuszem !!!

YamahaR1

Data: 27 marca 2020, 17:24 No wkoncu do czegoś się przydali pasożyty

Nick

Data: 27 marca 2020, 20:41 Zaczyna się sezon na niszczenie środowiska i idiotyczne wypalanie traw... Żal patrzeć.

ładna historia

Data: 27 marca 2020, 21:18 I to się nazywa nieuzasadnione wezwanie .

OSP gk dzieciaczki

Data: 28 marca 2020, 02:51 no tak bo dzieciaczki z GK OSP mają kwarantanne i piją w ogródku za płotem to niemogli wyjechać.... wiosna

Elo

Data: 28 marca 2020, 08:51 Teraz panom policjantom potrącą z pensji za zniszczenie ubioru służbowego......ahhh i po co wam to było

Jan

Data: 28 marca 2020, 12:45 Niestety to są podpalenia. Krążą plotki, że niektórzy strażacy (nie wszyscy oczywiście) dbają o to, aby było co gasić. Zrobiło się sucho to jest okazja, aby szybko zarobić. W Cendrowicach w nocy 2 razy wyjeżdżali, a w ciągu dnia z 3. Może warto przyjrzeć się dlaczego znowu tam tyle akcji strażaków. W okolicy syreny co chwilę słychać, a długo był spokój. Dla panów policjantów ogromne brawa i szacunek, a ci, którzy tak wrednie tu piszą, niech się czasami zaxtanowią.

Marek

Data: 28 marca 2020, 15:14 @ Jan. Masz rację. Ale tylko częściowo. Też myślę że trzeba naszej straży przyjrzeć się dokładnie. Ale też wędkarze czasem podpalają. Ale to już blisko Wisły. A co do policji . To nie ma za co im dziękować. To jest ich praca . Takim podejściem to powinniśmy też dziękować wszystkim za wszystko. Bo każdy coś dobrego robi. Nie mówię tu o politykach. Bo im nie ma za co dziękować.

Nick

Data: 28 marca 2020, 16:05 @Jan w 90% przypadków człowiek jest winny pożarów. To fakt, jest sucho a przecież niedawno pojawił się tutaj artykuł, że strażacy z OSP GK byli 2. w Polsce pod względem liczby wyjazdów. To o niczym dobrym nie świadczy... Cóż, najważniejsza kasa a nie środowisko, zdrowie i życie.

wyborca

Data: 28 marca 2020, 17:16 Ta ciemnota z wypalaniem traw musi się skończyć ! Kary, kary i jeszcze raz kary! Są miejsca, które płoną co roku dlaczego gmina nie zastosuje foto pułapek. To tańsze niż interwencje straży no i ochrona przyrody.

oj!

Data: 28 marca 2020, 18:46 OSP Pęcław tylko gasi!

siedzą w domach

Data: 28 marca 2020, 18:54 niestety strażacy siedzą teraz w domach i sobie muszą dorobić w czasie zarazy, mam nadzieję że nie o to chodzi wezwania kilka razy w ciągu dnia ....

Stanisław

Data: 28 marca 2020, 22:34 Jak widać strażacy z OSP nadają się tylko do stania i bezmyślnego lania wody w grunt. Zbieranina bezrobotnych i niewykształconych.

strażak z łapanki

Data: 28 marca 2020, 22:52 Strażacy OSP wiecie dlaczego nigdy nie będziecie tacy jak policja, medycy lub WOPR? W straży OSP nie potrzeba żadnych kwalifikacji, tam biorą każdego kto się nawinie. Dlatego nie zgrywajcie bohaterów bo waszym zadaniem jest sprzątać tak, żeby inne służby mogły PRACOWAĆ.

ale strata

Data: 28 marca 2020, 22:56 Nie tak miało być! Miał być telefon potem syrena i pięciu chłopków z OSP pędzących przez wieś, wyjących głośniej niż pies. Potem z sikawką poskakać i do sklepu wieczorem w butelkę popłakać. To tak miało być!

czerwona straż

Data: 28 marca 2020, 23:02 Strażacy OSP dostajecie czerwoną kartkę za udawanie, że o niczym nie wiedzieliście. Jak świat wielki i szeroki, każdy wie, że w OSP to są największe ciemnioki.

mistyfikacja

Data: 29 marca 2020, 06:41 Po 20 jest już ciemno a zdjęcie zrobiona za dnia.

Bartek

Data: 29 marca 2020, 11:16 Zgadza się, podpalają specjalnie bo mają płatne od wyjazdu, sprawa oczywista, przecież nie jest tak upalnie żeby to był np. pożar od nagrzanej butelki szklanej

Piotr

Data: 29 marca 2020, 11:52 Uważam iż nie powinno się nikogo oskarżać bez jakichkolwiek dowodów tym bardziej ,, straż pożarnnej\" Powinno się zainwestować w naszej gminie w fotopułapki, które rozwiążą problem podpalaczy i śmieciarzy. Oczywiście poinfomowanie naszych mieszkańców o takim systemie monitoringu i zastosowaniu wysokich kar pieniężnych. Tym którzy podpalą niech się dobrze zastanowią co robią ostatnio ktoś podpalił nad Wisłą miejsce, w którym mieszka rodzina bobrów.
Dzięki Policji za ugaszenie pożaru!!!

urzędnik

Data: 29 marca 2020, 13:01 @Piotr
Kapusiów nie brakuje ,kapuje brat brata że ten nie płaci za śmieci na każdy temat,dlaczego w kwesti podpaleń jest zmowa milczenia ?

Kasa kasa

Data: 29 marca 2020, 23:01 Proste w dobie zarazy latają jak wściekli bo moneta musi się zgadzać znam nie jednego pazernego w OSP GK, tylko zastanawiam się dlaczego wszyscy spotykają się bez żadnego zabezpieczenia dłoni ani twarzy !!
Żadna ze służb nie jest Ponad prawem obowiązującym w kraju .
Rodziny zamknięte w domach /mieszkaniach a jeden z drugim dosłownie biega z tej nalecialej pazernosci tylko nie wszyscy zdają sobie sprawę jaka mogą narobić krzywdę bliźnim a przedewszystkim Rodzinie .
Tylko dorośli i doświadczeni strażacy powinni brać udział w akcji !! Dlaczego?.. A dla tego ze mlodzi strazacy są zupelnie nie odpowiedzialni !!!Szacunek

Data: 30 marca 2020, 14:59 Dla działań straży OSP chylę czapkę z głowy i wyrażam ogromny szacunek. Panowie z własnej woli ryzykują własnym zdrowiem i życiem dla ratowania mienia i życia wielu. Nie każdy by się na to zdecydował. To godne najwyższego podziwu. Dlatego szacunek i jeszcze raz szacunek. Jednak jak w każdym środowisku, powtórzę \"w każdym\" zdarzają się tzw. czarne owce. Panowie strażacy zapewne Wy sami wiecie najlepiej kto stawia rysę na waszej tak szlachetnej postawie i zapewne wystarczy tylko męska rozmowa z tymi nielicznymi wśród wielu. I sprawę po męsku załatwcie we własnym gronie. Dziękujemy!!!