Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra Kalwaria
Dodano: 3 czerwca 2026; KPP w Piasecznie / podkom. Magdalena Gąsowska Asp. Wioletta Domagała spotkała się z dziećmi uczęszczającymi do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kątach. Podczas wizyty rozmawiała z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa, właściwych zachowaniach w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz bezpiecznym korzystaniu z dróg. Dzieci miały również okazję poznać specyfikę służby w Policji, a także wykonać odciski swoich dłoni, które stały się wyjątkową pamiątką ze spotkania.
Edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa to jeden z ważnych elementów profilaktycznej działalności Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Tym razem asp. Wioletta Domagała odwiedziła przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kątach, aby w ciekawy sposób przybliżyć im zasady bezpiecznego zachowania w codziennych sytuacjach.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w kontaktach z osobami nieznajomymi, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz dlaczego warto przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i podczas zabawy. Policjantka opowiedziała również o swojej codziennej służbie, zadaniach realizowanych przez funkcjonariuszy oraz o tym, w jaki sposób Policja pomaga mieszkańcom i dba o ich bezpieczeństwo.
Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się praktyczna część spotkania. Każde dziecko miało możliwość wykonania odcisku swojej dłoni, co było nie tylko niebywałą atrakcją, ale także wyjątkową pamiątką z wizyty policjantki. Najmłodsi przekonali się, że policjant to osoba, do której zawsze można zwrócić się o pomoc, wsparcie i radę w sytuacjach wymagających interwencji lub opieki dorosłych.
Tego rodzaju spotkania są doskonałą okazją do budowania zaufania do służb mundurowych oraz kształtowania właściwych postaw i nawyków związanych z bezpieczeństwem już od najmłodszych lat.
Dodaj swój komentarz



Najnowsze artykuły
- Festiwal Wody i jubileusz 20-lecia ZGK w Górze Kalwarii
- Dlaczego po weekendzie albo urlopie nadal czujemy zmęczenie?
- Na dwóch kółkach z dwoma promilami po Pijarskiej
- Jak wybrać najlepsze studio tatuażu w Warszawie
- Wzmożony ruch wojsk – spokojnie, to ćwiczenia!
- Wianki na Urzeczu 2026 - Urzeckie sploty
- Srebro i brąz dla zawodników FC Centrum Tang Soo Do
- Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze odwiedzili piaseczyńskich policjantów
- Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra Kalwaria
- Jakie elementy najczęściej obejmują szkolenia transportowe?
Ostatnio na forum
***: Brawo panowie. Tylko szybkość i zdecydowanie przynosi efekty.
Na dwóch kółkach z dwoma promilami po PijarskiejX: Jaka to Pijarska
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę Kalwariędo Pana Rajmunda: Typowe stwierdzenie kogoś kto chce pomyślał sobie "zostanę politykiem"....
"Nie możemy wyjść z posesji". Mieszkanka chce ograniczenia tonażowegoXyz: Ale ta pani sama nie zgodziła się, aby robić koło niej asfalt. Myślała,...
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę KalwarięRajmund Wiśniewski: Do 'do Pana Rajmunda' nie odbiegaj proszę od tematu




Ostatnio dodane ogłoszenia
Jarek
Antek
Jarek
Mieszkaniec