Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Pomimo strajku egzamin gimnazjalny przebiegł bez zakłóceń

Dodano: 10 kwietnia 2019; Trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Pomimo tego dzisiejszy egzamin gimnazjalny przebiegł bez zakłóceń.

Przypominamy, że w naszej gminie strajkuje 11 placówek. Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii poinformował nas, że do szkół i przedszkoli przychodzi nieliczna grupa uczniów, której zapewniona jest opieka.

Według uzyskanych przez nas informacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących, w którym nie ma strajku, dziś (a także jutro i w piątek) zajęć edukacyjnych nie mieli uczniowie szkoły podstawowej oraz większość z gimnazjum (normalnie pracowało liceum). Do szkoły - poza licealistami - przybyła tylko młodzież zdająca egzamin gimnazjalny.

Do egzaminu bez żadnych problemów przystąpili również gimanzjaliści z Baniochy, Cendrowic, Coniewa i Brześc. Dużo wskazuje na to, że kolejne testy także odbędą się zgodnie z planem. Dotyczy to rownież egzaminu ósmoklasisty.

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (16)

Mieszkaniec

Data: 10 kwietnia 2019, 19:55 Ohhh dziękujemy na kolanach wielkim nauczyciela,oby nigdy nie dostali podwyżki

Killzone

Data: 10 kwietnia 2019, 20:50 @mieszkaniec
Ty tak masz od urodzenia?

Anty-cebulan

Data: 10 kwietnia 2019, 20:52 „Mieszkaniec” taaak, słuchajmy się wszyscy ciebie!! Takiś światły, że aż nowy model deklinacji wymyśliłeś! Tylko gratulować!! A tak na serio, to widać, że niektórym przydałaby się szkoła. Nauczyciele pracują po godzinach w domu wymyślając sprawdziany, sprawdzając prace uczniów itd. To oni kształcą przyszłość naszego narodu. Takim ludziom chcesz dawać najniższą krajową i jeszcze gorzej? Dodam jeszcze, że najśmieszniejsze jest, że błędy ortograficzne/ składniowe/ gramatyczne itd. występują najczęściej w komentarzach osób przeciw podwyżkom dla nauczycieli. Bo przecież na **** nauka? :’)

żenujące

Data: 10 kwietnia 2019, 21:11 najlepsza scena była dzisiaj żenująca w TVN jak nauczyciele stanęli jak w pitasy przed salą i klaskali, a uczniowie wchodzili na egzamin. Prawda jest taka, że Ci nauczyciele najbardziej by chcieli aby egzaminy nie odbyły się bo chcą ugrać na krzywdzie dzieci. Trzeba zawsze wiedzieć kiedy jest na coś miejsce i czas... a tu miejsca i czasu na strajk nie ma tylko skok na kasę kosztem dzieci. Zmiany systemowe sa potrzebne ale na to aby naprawić 7 lat PO rządów zaniedbań potrzeba czasu...

Normalnie?

Data: 10 kwietnia 2019, 22:00 Na Sajny i w lo i w gimnazjum ciągle są jakieś zastępstwa. Ciągle są jakieś zmiany

Nick

Data: 10 kwietnia 2019, 22:51 @żenujące wiadomo, że to polityczny protest.

poinformowany

Data: 11 kwietnia 2019, 08:20 Protest nie służy ani uczniom, ani nauczycielom. Jest jednak KONIECZNY, żeby koś wreszcie dostrzegł sytuację nauczycieli, którzy mają dość kłamstw dot. ich pracy i zarobków. Rządzący jawnie kpią z tej grupy zawodowej. I najważniejsze-nie doszłoby do niego, gdyby wszyscy solidarnie wyrazili swoje zdanie. Nie rozumiem tych, którzy wciąż narzekają, ale kiedy mogą coś zrobić - potrafią wyłącznie schować głowę w piasek.

nsz

Data: 11 kwietnia 2019, 11:20 wiadomość jaką dostali wszyscy rodzice od dyrektora SP2:
szkoła zapewni opiekę dzieciom w bardzo wyjątkowych sytuacjach. Także informacja, że do szkoły przyszły nieliczne dzieci to efekt tego, że pracowni szkoły jasno przekazali, że dzieci nie są mile widziane.
Gmina oficjalnie napisała, ze dzieci do lat 10 to tylko z opiekunem na ich zajęcia. Także rodzice muszą brać wolne. Oj chyba nauczycielom podziękują co niektórzy, bo narobili ludziom problemów.


Egzaminy

Data: 11 kwietnia 2019, 13:27 To całe polskie szkolnictwo to i tak błazenada jakieś testy żeby się do liceum dostać gdzie wszędzie jest podobna podstawa programowa ... Uczą samych kłamstw i tyle

ryba

Data: 11 kwietnia 2019, 13:42 To jak ci nauczyciele uczą a później krytykują i widzą błędy internatów,Przecież to efekt waszej pracy.Wstyd nie wierzę że podwyżka wpłynie na jakość nauczania.
Dzieci muszą chodzić na korki i wtedy potraficie nauczyć.
Czemu nauczyciele nie strajkują przeciwko ZNP który jest za wprowadzeniem latarników do szkół i treści demoralizujących młodego człowieka.

lo

Data: 11 kwietnia 2019, 13:54 zadaję pytanie: jakie jest uzasadnienie dla dalszego utrzymywania liceum przez naszą gminę? Gimnazja odchodzą w tym roku, upada więc argument o opiece nad zespołem. Kolejny, że to przecież nasze dzieci, także bezzasadny - budynku nikt nie przeniesie, uczyć się tam będzie nadal okoliczna młodzież. Powiat lepiej zajmie się swoimi placówkami, a nasz budżet oświatowy otrzymają ci, do których rzeczywiście należy.

Mieszkaniec

Data: 11 kwietnia 2019, 14:10 Podwyżki tak, ale wyłącznie dla dobrych nauczycieli, którym zależy na wynikach dzieci i młodzieży. Tacy są nieliczni. Niewolno dawać równo jak za komuny po 1000. To nie polepszy wyników nauczania, a jedynie spowoduje że za chwilę ruszą pielęgniarki i reszta \"najciężej\" pracujących. Zwykły śmiertelnik, jak chce więcej zarabiać, zmienia pracę. Tu się komuś wydaje, że parę dni nie przyjdzie do roboty i kasa z nieba spadnie.

Gaja

Data: 11 kwietnia 2019, 16:19 @ ryba jak Ci nauczyciele uczą? a nie pomyślałeś/łaś że to w dużej mierze zależy od dzieci czy chcą się uczyć czy też nie. Ja nie mówię że wszyscy nauczyciele są idealni ale nie można wszystkiego zwalać na nich. Części rodzicom wydaje się że nauczyciel jest winny temu że dziecko się nie uczy ale to nie jest prawda i każdy dobrze o tym wie.

zły

Data: 11 kwietnia 2019, 22:21 Nauczyciele tracą resztki szacunku i autorytetu przez swoje niecne zagrywki wraz z Broniarzem, jemu chodzi o walkę przedwyborczą z PiS -em,a im o kasę nie bacząc na uczniów. Przypomina mnie się wierszyk, motłochu wstydź się wstydź, czyź w źyciu naszym całem,tylko źarcie ideałem...

Ja

Data: 12 kwietnia 2019, 22:34 &mieszkaniec: a czy ktoś się pytał jak pracuje który pracownik, jak podnoszone były płace minimalne? I każdemu równo do góry poszło za godzinę. Dlatego teraz nie piszcie głupot, że podwyżki tak, ale tylko najlepszym. A kto miałby to stwierdzić?

DO ZŁY

Data: 16 kwietnia 2019, 06:38 Jesteś po prostu nienormalny- w tak zmaterializowanym świecie chciałbyś, aby ktoś pracował dla idei- a co to komunizm. Jestem nauczycielem i chcę: chodzić do fryzjera, do teatru, ubrać się modnie, dać kieszonkowe dzieciom itd I co w tym złego? Podaż mi grupę zawodową. która pracuje tylko dla idei, a pieniądze nie są ważne. Nawet ksiądz cię na cmentarzu nie pochowa bez pieniędzy. Wybierając zawód nauczyciela nie ślubowałam ubóstwa.
A co do zmiany zawodu- jakby każdy nl zmienił zawód- to kto uczyłby wasze dzieci? Młodzi- już widzę, jak oni są skłonni do poświęceń