Pomysły na wyjątkowe prezenty świąteczne 2023

Dodano: 18 października 2023; Materiał promocyjny Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zaśnieżone ulice, niskie temperatury i… pięknie przystrojone choinki. Jesień to idealny moment, żeby rozpocząć poszukiwania prezentów dla bliskich na Boże Narodzenie. Na co warto się zdecydować? Przedstawiamy kilka wyjątkowych pomysłów na świąteczne upominki dla dorosłych oraz dzieci. Sprawdź, jakie trendy obowiązują w 2023 roku!


News will be here

Personalizowane upominki dla dorosłych

Prezent powinien być przeznaczony tylko dla tej jednej, wyjątkowej osoby. Lepiej zatem unikać przedmiotów codziennego użytku, bonów podarunkowych, czekoladek i nudnych akcesoriów, które nie wzbudzą w obdarowanym entuzjazmu. Strzałem w dziesiątkę będą natomiast wszystkie personalizowane upominki, które nawiązują do jego ambicji lub zainteresowań. Chcesz udowodnić, że dobrze go znasz? Postaw na ciepły koc z niepowtarzalnym wzorem oraz wszytą dedykacją, specjalistyczny kurs, który pomoże podnieść kwalifikacje zawodowe lub przewodnik turystyczny opisujący miejsca, o jakich Twój bliski nieustannie wspomina. 

Szukając podarunku dla kobiety, warto rozważyć drewniane szkatułki na biżuterię z wyrytym imieniem na wieczku czy domowej roboty świece o niepowtarzalnym zapachu. Z kolei dla mężczyzny zamówić można kosmetyki do pielęgnacji brody, śmieszne gadżety lub kolekcjonerskie zabawki nawiązujące do ulubionych filmów czy komiksów.

 

Książki i gry planszowe dla dzieci

Prezenty świąteczne w postaci książek czy gier planszowych to dobry wybór dla nieco starszych dzieci. Ciekawa lektura nie tylko zapewni im rozrywkę w długie zimowe wieczory, ale przy okazji zainspiruje do kreatywnego, nieszablonowego myślenia i pomoże zwiększyć zasób słownictwa. Jak znaleźć coś odpowiedniego? Najważniejsze, aby gatunek literacki pasował do zainteresowań pociechy, jej wieku oraz umiejętności. Zawsze można również zdecydować się na klasyczne historie nawiązujące do Bożego Narodzenia, w tym Opowieść Wigilijną Dickensa. 

Obawiasz się, że powieści, poradniki lub ilustrowane encyklopedie szybko zaczną zbierać kurz w domowej biblioteczce? Bezpiecznym rozwiązaniem są również gry planszowe lub karciane, np. Monopoly lub Dzieci kontra rodzice. Niektóre propozycje zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o długich rodzinnych rozgrywkach, inne pomogą zacieśniać więzi ze starszym rodzeństwem. Na co należy zwracać uwagę przy ich zakupie? Nie bez znaczenia jest szata graficzna - pięknie ilustrowane karty lub kolorowe plansze natychmiast wpadną dziecku w oko. Pamiętajmy też, że większa ilość elementów zapewnia na ogół dłuższą, ciekawszą rozgrywkę. Liczy się także zalecana ilość graczy oraz przedział wiekowy określony na opakowaniu. 

 

Prezenty świąteczne 2023 - liczą się emocje

Nie sposób kupić kilka upominków, które po kilku dniach wylądują na dnie szuflady. Sztuka polega na wyborze naprawdę przydatnych przedmiotów, które przy okazji wzbudzają pozytywne emocje i podkreślają łączące was więzi. Szczególną popularnością cieszą się obecnie gadżety,