Pościel bez konieczności prasowania? To możliwe!

Dodano: 11 sierpnia 2022; Prasowanie, zwłaszcza pościeli to żmudne zajęcie, które zabiera dużo czasu, zwłaszcza gdy za oknem jest piękna pogoda. W takim momencie szukamy alternatyw, które pomogą nam zaoszczędzić nasz wolny czas i będziemy mogli go spożytkować inaczej niż przy desce do prasowania. Na nasze szczęście istnieją komplety pościeli, które nie wymagają prasowania. Zastanawiasz się co to za rodzaj materiału? Wyjaśnimy Ci to w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Praktyczny materiał – wybierz tradycyjną korę

Pościel z kory staje się tradycją naszych sypialni, materiał ten używany jest od wielu lat, doceniony został przez szerokie grono osób, nie tylko ze względu na swój oryginalny wygląd ale zwłaszcza za swoje praktyczne cechy, dzięki swojej pofałdowanej powierzchni przypominającej korę drzewną (stąd nazwa) jest oryginalnie pomięta, przez co nie wymaga prasowania. Wystarczy że taki komplet wypierzesz w pralce i wysuszysz na sznurku lub w suszarce, będzie od razu gotowy do użytkowania. Kora najczęściej produkowana jest z bawełny i taki komplet najlepiej wybrać, dzięki temu zapewnisz sobie komfortowy sen ponieważ bawełna doskonale przepuszcza powietrze podczas snu oraz odprowadza wilgoć. Pościel z kory możesz używać przez cały rok, reguluje poziom ciepła podczas snu – w lato zapobiega przegrzaniu organizmu a w zimę zapewnia przyjemne ciepło.

 

Kora – do nowoczesnej i rustykalnej sypialni

Komplety z kory dostępne są w ogromnej ilości wzorów i kolorów, taki komplet wpasujesz zarówno do nowoczesnej jak i klasycznej sypialni, możesz wybrać modne w ostatnim czasie odcienie szarości lub bieli z delikatnym, gramatycznym zdobieniem. Jednak kora naszym zdaniem najlepiej pasuje do rustykalnych wnętrz, kojarzy się ona z sielanką związaną z wiejskim życiem, dlatego często zdobiona jest pięknymi kwiatowymi motywami, często znajdziesz komplety z motywem róż lub polnych kwiatów. Kwiaty i geometria to nie wszystko, dla minimalistów również się coś znajdzie, kora dostępna jest również w wersji jednokolorowej, biała, czarna, brązowa lub dla odważnych w odcieniach limonki lub pomarańczy.

 

Jaka pościel po za korą?

Pościele z kory nie są wyjątkiem, istnieją też inne rodzaje materiału, których nie trzeba prasować lub ich prasowanie przebiega w łatwy i szybki sposób:

- Pościel frotte o charakterystycznej, pędzelkowatej powierzchni, takie komplety najczęściej dostępne są w wersji jednobarwnej, aby wzmocnić splot do bawełny dodaje się włókno poliestrowe, co wpływa na jakość i trwałość tkaniny. 
- Pościel jersey – dzianina o gładkiej powierzchni, elastyczna i trwała, w odróżnieniu od pozostałych rodzajów pościeli wykonana jest tylko z jednej nici. Pościel z jerseu wykonywana jest z bawełny, posiada podobne właściwości co kora, jednak jej powierzchnia jest gładka i bardzo przyjemna w dotyku.
- Pościel flanelowa, idealnie sprawdza się podczas zimowych nocy, jej powierzchnia przypomina plusz, który jest bardzo przyjemny dla ciała. Materiał jest gruby, doskonale zatrzymuje ciepło podczas snu, wykonana z bawełny zapobiega przegrzaniu się ciała ponieważ doskonale przepuszcza powietrze. Taki rodzaj co prawda wymaga prasowania jednak w przypadku tego materiału czynność ta przebiega w szybki i łatwy sposób.
- Pościel z satyny bawełnianej – satyna się gniecie jednak istnieje pewien trik, dzięki któremu możesz zniwelować powstanie zagnieceń prawie do zera, wystarczy jeśli po wypraniu pościeli wyjmiesz ją od razu z pralki i rozwiesisz w taki sposób aby swobodnie zwisała ze sznurka, powstałe zagniecenia wyprostują się pod wpływem ciężaru materiału.

 

Podsumowanie

Jak już wiecie nie każda pościel wymaga prasowania, nie trzeba ograniczać się tylko do kory, jednak bez dwóch zdań to ona wiedzie prym, jest to jeden z najczęściej wybieranych kompletów pościeli do sypialni, ma na to wpływ kilka czynników, jej niecodzienny wygląd, łatwość w konserwacji oraz ogromna ilość dostępnych kompletów na rynku.

Źródło https://i-posciel.pl