Potrącenie pieszego w Szymanowie. Są wstępne ustalenia policjantów

Dodano: 13 września 2023; GoraKalwaria.net / fot. KPP w Piasecznie We wtorek około godziny 16:00 w miejscowości Szymanów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego oraz samochodu osobowego.


News will be here

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 40-letnia kierująca pojazdem marki BMW potrąciła 46-letniego mężczyznę znajdującego się w rejonie przejścia dla pieszych, który z obrażeniami został zabrany do szpitala. Kierująca bmw była trzeźwa.

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, na miejscu lądował śmigłowiec LPR, ale miał problemy ze startem. Dlatego do szpitala poszkodowanego przewieziono karetką kołową. Droga była zablokowana w obu kierunkach.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie przypomina, że znak ostrzegawczy A-16 "przejście dla pieszych" zobowiązuje uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności.

- Pamiętajmy również, że zgodnie z art. 26 Prawo o ruchu drogowym: "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście" - dodają policjanci.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

Henio

Data: 13 września 2023, 12:59 KPP przypomina to ja też przypomnę inne fragmenty tej samej ustawy:
"Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych lub znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
Pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię:
- bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
- spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi.

Wyborca

Data: 19 września 2023, 20:28 Brawo @ Henio! Bardzo trafny komentarz! Piesi nie przestrzegają zasad i narażają siebie i kierowców. Przypomnę jeszcze że rowerzysta jadący przez pasy NIE ma pierwszeństwa