Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Powstanie drugi mural z kolarskim motywem

Dodano: 2 lipca 2020; Na ścianie kamienicy przy ul. bpa Stefana Wierzbowskiego 23, naprzeciwko Góry Kawiarni, jeszcze najprawdopodobniej w wakacje zostanie namalowany drugi „kolarski” mural w naszym mieście - podaje facebookowy profil Góra Kalwaria. Serce Urzecza.

Właśnie wyraził na to zgodę Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, a wcześniej Burmistrz Góry Kalwarii.

Tym razem właściciel popularnej wśród kolarzy kawiarni zleci namalowanie Michała Kwiatkowskiego (na zdjęciu) w triumfalnym geście zwycięstwa. Kwiatkowski to pierwszy polski zawodowy mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego (Ponferrada, 2014 r.). Jest również dwukrotnym olimpijczykiem oraz zwycięzcą Tour de Pologne. - Zaplanowana forma muralu jest spójna i dobrze wpisuje się w zastany teren, ponadto przyczynia się do popularyzacji turystycznej miasta - napisał konserwator. Jak ostatecznie będzie wyglądał mural – tego dowiemy się wkrótce. Właściciel kawiarni prosi o cierpliwość.

Pierwszy ścienny obraz, powstały przy Górze Kawiarni w minionym roku, przedstawia legendę polskiego kolarstwa Ryszarda Szurkowskiego - przypomina Góra Kalwaria. Serce Urzecza.

Fot. Wei Yuet Wong/ WikipediaDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

nsz

Data: 2 lipca 2020, 11:34 rowery to wszystko co interesuje asa.
co z innymi jego obietnicami przedwyborczymi:
- niższe podatki za śmieci (tak krytykował Zielińskiego)
- zagospodarowanie skarpy (na razie zakończono tylko przetargi rozpisane przez poprzednią władzę)
- miejsce do wypoczynku nad Wisłą - Brzanka itd.

:)

Data: 2 lipca 2020, 12:14 Kolejna drobna, ale jakże miła wiadomość.

Freak

Data: 2 lipca 2020, 14:59 Lepszym pomysłem byłby mural upamiętniający Koszary, kawał historii naszego miasta. Dla rowerzystów chyba na razie starczy atrakcji.

Grzegorz

Data: 2 lipca 2020, 16:47 Oddam fasadę swego domu, na muralu muszą być taczki z pasażerem !
Konserwator mi nie potrzebny.

artist

Data: 2 lipca 2020, 17:08 wolał bym murale zwiazane z dawną historią GK np. coś o tematyce żydowskiej

ww

Data: 2 lipca 2020, 21:34 Niech tylko radny skończy swą budowę to pogoni tych cyklistów.

do artist

Data: 2 lipca 2020, 21:47 to się chłopie weź postaraj a nie wolałbyś. \"wolaniebym\" nic nie osięgniesz

do freak

Data: 2 lipca 2020, 21:48 ciesz się, kolaże to bardzo wielka grupa ludzi, którzy raz, że przyjeżdzając nie zatruwają miasta to dwa zostawiają kasę

mieszkaniec 0505

Data: 3 lipca 2020, 08:03 To naprawdę bardzo ważne wydarzenie dla miasta bez którego by umarło! A co z zalewaniem ulic np. Kalwaryjskiej. Jak Pan A był w powiecie i droga powiatowa to problem gminy, więc pytam się co dalej, teraz jet Pan burmistrzem gminy. Na marginesie gratuluje kanalizacji w centrum miasta, rury cienkie jak igła, kto łączy kanalizację grawitacyjna z ciśnieniową??? Idiotyzm. Ciśnieniowa zawsze wypchnie nadmiar wody do grawitacyjnej a tam do naszych domów. Przykład bloki Wojtuna na Kalwaryjskiej, potem straż miejska zdziwiona dlaczego na przyłączy tych dwóch kanalizacji wywala właz a oni go pilnują, albo dekle wbijają się w samochody. Drogi Panie burmistrzu A, dosyć PR i żarcia się w układach ( z Panią zastępczynią czy dyrektorami szkół,) czas brać się za rzetelną pracę, parę krzaczków i malowideł na murach nie zamydli nam oczu, rozliczenie już blisko.
Pozdrawiam, Pana były wyborca.

Bolek

Data: 4 lipca 2020, 06:59 Czy ktoś z tych mądrych jeszcze pamięta taki adres :
http://www.zgloszenie.gorakalwaria.pl/

hmm

Data: 4 lipca 2020, 09:29 Do wzięcia pod uwagę i do serca: \"...pracę, parę krzaczków i malowideł na murach nie zamydli nam oczu, rozliczenie już blisko.\"
Skwer za ponad milion też nie wystarczył.... .