Premiera książki Dzieje Góry Kalwarii. 350 lat miasta

Dodano: 10 marca 2024; Informacja prasowa Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku zaprasza na długo oczekiwaną premierę książki pt. Dzieje Góry Kalwarii. 350 lat miasta autorstwa Piotra Rytko. Patronem medialnym wydarzenia jest GoraKalwaria.net.


News will be here

Książka zawiera niezwykle ciekawe, mniej lub bardziej znane fakty z historii miasta. Wiele cennych historycznie planów i map, które jeszcze nigdy nie były publikowane, a zostały odkryte przez autora w zbiorze kartograficznym Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. W publikacji znalazło się także mnóstwo interesujących zdjęć, które dotychczas znajdowały się w zbiorach rodzinnych, schowane w szufladach lub zapomniane.

Dzięki wsparciu mieszkańców, którzy zgodzili się je udostępnić, książka nabrała wyjątkowego charakteru. Część publikowanych zdjęć pochodzi także ze zbiorów autora i innych miłośników historii Góry Kalwarii. Dzięki licznym wywiadom przeprowadzonym przez autora z mieszkańcami możemy również zapoznać z się ciekawymi historiami z dziejów Góry Kalwarii.

To wszystko sprawia, że niniejsza publikacja jest bardzo wartościowa.

Dr Piotr Rytko jest społecznikiem i pasjonatem lokalnej historii. Autor książek dotyczących Góry Kalwarii i regionu Urzecza, m.in. „Na drodze do niepodległości. Nieznani bohaterowie Czerska i Góry Kalwarii z czasów Wielkiej Wojny”, „Z biegiem Wisły. Przewodnik po podwarszawskim Urzeczu”, Spacerownik po Górze Kalwarii” oraz innych publikacji i wystaw historycznych. Współredaktor „Rocznika Nadwiślańskiego Urzecza” oraz serii „Najstarsze Księgi Metrykalne Ziemi Czerskiej”. Obecnie wiceprezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku.

Serdecznie zapraszamy na premierę.
10 marca 2024 r. (niedziela), godz. 16.00 – sala widowiskowa Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, ul. Jana Białka 9.

Książkę „Dzieje Góry Kalwarii. 350 lat miasta” wydało Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddział w Czersku ze środków własnych i przy wsparciu gminy Góra Kalwaria i Powiatu Piaseczyńskiego.

Towarzystwo dziękuje Ośrodkowi Kultury w Górze Kalwarii za możliwość zorganizowania premiery w sali widowiskowej Ośrodka przy ul. Jana Białka.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

emeryt

Data: 10 marca 2024, 23:20 Nie udało mi się przeczytać wcześniej tej informacji. Proszę o wskazanie gdzie ją można nabyć? Może ktoś wie? Dziękuję.

Ewa

Data: 11 marca 2024, 08:10 Gdzie można kupić książkę?