Problem z gałęziami, które zagrażają kablom

Dodano: 8 marca 2023; Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na problem suchych i poprzerastanych drzew przy ul. Rybie od strony osiedla Skierniewicka, oraz poprzerastanych gałęzi od strony ul. Skierniewickiej.


News will be here

"Mam serdeczną prośbę o przekazanie wiadomości do Naszych urzędników w gminie odpowiedzialnych za tereny drogowe. Wysłałem wiadomość do tzw. grupy interwencyjnej odnośnie suchych i poprzerastanych drzew przy ul. Rybie od strony osiedla Skierniewicka, oraz poprzerastanych gałęzi od strony ul. Skierniewickiej. Są to częściowo suche drzewa, lub gałęzie poprzerastane w infrastrukturę energetyczną i telefoniczną. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi i nie ma żadnej reakcji" - napisał do redakcji GoraKalwaria.net za pośrednictwem aplikacji Wasz Sygnał Pan Sylwester.

O sprawę zapytaliśmy rzecznika prasowego magistratu, Piotra Chmielewskiego. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy:

"Jeśli chodzi o suche i poprzerastane drzewa w pasie drogowym, w pierwszej kolejności ich stan muszą ocenić urzędnicy odpowiedzialni za stan dróg, ewentualnie uzyskać zgodę na prace pielęgnacyjne. Grupa Utrzymania Terenów Publicznych została powołana do realizacji zadań zleconych przez gminę, a także likwidację zgłaszanych przez Mieszkańców np. zagrożeń drogowych o ile nie wymagają one właśnie uzyskania odrębnych zezwoleń."

Chmielewski poinformował, że przekaże sprawę do odpowiednich osób.

(mat)

Fot. Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika.




Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

Xxx

Data: 8 marca 2023, 15:42 Problem zwisajacych gałęzi nad jezdnią dotyczy odcinka trasy z GK do Kątów.

Wyborca

Data: 8 marca 2023, 16:43 Na przycięcie gałęzi w pasie drogowym na ul. Papczyńskiego czy przy cmentarzu też weście zgodę bo samochody można porysować. Usuńcie ten FETOR z centrum miasta

ładna historia

Data: 8 marca 2023, 17:39 Ktoś zgłosił poprzez Wasz sygnał przekręcony znak , znak naprawiony,ale obok w ulicy Grota Roweckiego i Partyzantów powykręcane są od wielu wielu lat. Dziurę na Strażackiej załatali ,ale już wymaga naprawy. Całe miasto działa na zgłoszenie ?

rowerzysta

Data: 8 marca 2023, 18:34 bez urazy ale tam jak jechałem rowerem nie ma suchych drzew :P a ten zakątek ulicy jest piękny , jedzie sie jak przez tunel , nie widze tam problemu z tymi drzewami a problem z ludzmi bo im nic nigdy nie pasuje

GK

Data: 8 marca 2023, 19:06 Wielokrotnie było już wcześniej zgłaszane i przy Skierniewickiej i Rybie i zero odzewu... Wiele się zgłasza spraw ale jakby nabierali wody w usta i zlewa... :\

Waluś

Data: 8 marca 2023, 19:15 Kiedyś rosły tam takie przerośnięte brzozy, częściowo połamane przez wiatry. Było zgłaszane żeby to wyciąć lub podciąć bo wyginały się nad drogę ale oczywiście nikt nie reagował na zgłoszenia. Może teraz zrobią porządek. Na Rybiu kable najprawdopodobniej światłowodowe zwisają na wysokość pół metra przy lasku. Dzieciaki mogą spokojnie dostać ale gmina odrzuca zgłoszenia... Więc wiecie jak z nimi jest...

WPI

Data: 8 marca 2023, 19:30 A może by tak zrobić chodnik na odcinku ul. Skierniewickiej od osiedla do skrzyżowania z ul. Rybie???

strarzak osp

Data: 9 marca 2023, 02:20 opciąć piłom tszeba

gra na czas

Data: 9 marca 2023, 04:49 Urzędnicy będą teraz analizować ,długo przyglądać się sprawie (tak robił Zieliński) aż problem się sam rozwiąże.
Drzewa uschną ze starości ,a i władza się zmieni przecież.

Wojciech z Głoskowa

Data: 9 marca 2023, 07:49 Od lat nie mogę się doprosić aby z terenu szkoły w Głoskowie wycięto absolutnie suchą topolę która zagraża mojemu budynkowi. Burmistrz zupełnie ignoruje moje prośby. Wysokość topoli ok. 30 m.
Jak kogoś zabije albo zniszczy budynek to się ockną.

nsz

Data: 9 marca 2023, 08:41 Grupa Utrzymania Terenów Publicznych...
moje zgłoszenia przez formularz na stronie www są niezrealizowane od miesięcy. Farsa.
Zobaczcie jak działa w Warszawie 19115. Zgłaszasz i jeżeli sami tego nie mogą zrobić, bo np. jest to droga krajowa, to przekierowują zadanie na odpowiednie służby.
Jak działa to w GK? To nie nasza sprawa, niech zgłaszający szuka odpowiedzialnych sam.
W tak małym miasteczku, to ta grupa powinna robić obchód i sama znajdować i naprawiać wszystkie drobne problemy.

miasto na zgłoszenie

Data: 9 marca 2023, 11:10 Tam gdzie muszą coś dać od siebie ,wydać kasę szukają dziury w całym, zaś gdy brat zakapuje brata i będą z tego dutki bo brat nie płaci za ścieki czy kanalizację rusza cały aparat !

sekator

Data: 9 marca 2023, 14:33 Największy problem jest nie z gałęziami a z władzą !
Tak naprawdę to od czego oni są od łupienia nas z podatków ?
Przyłączam się do tego gościa co nie idzie na wybory.

alleluja

Data: 9 marca 2023, 14:39 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jan

Data: 9 marca 2023, 20:20 Grupa Utrzymania Terenów Publicznych - co to za grupa? To znaczy, że tam jest więcej niż jeden pracownik? Pewnie jeszcze z jednego lub dwóch kierowników. Co to jest? Jakie efekty pracy GRUPY? Nie widać....

Pankracy

Data: 10 marca 2023, 12:59 @ Jan 9 marca 2023, 20:20
Co bym o tej grupie nie napisał regulamin nie wytrzyma.

???

Data: 10 marca 2023, 17:23 Na wybory trzeba iść obowiązkowo aby nie dopuścić do sytuacji takiej jaka jest obecnie.

stan

Data: 10 marca 2023, 19:21 Gałezie,a wewnątz osiedla od magla do starego niemieckiego cmentarza droga po deszczu pełna błota i wybojów --wstyd bo jak PGR bloki wyglądają z tą drogą --władza nie wie??

Jan

Data: 11 marca 2023, 00:35 do Pankracego
Czy jest prawdą że taką pseudo Grupa istnieje? Może to to osoby co te kwiatony przycinają? To jakieś zlecenia z Baniochy, bo jak tam ze te 1 czy 2 tys. można płacić? To może jak ta nowa burmistrz zostanie to powoła np. Zespół, Park, Zieleń Miejska, zrobi rekrutację do pracy ..., Grupa - kto wpadł na taką nazwę, jeżeli jest tam pracownik to może napisze, kto i co, bo my płacimy podatki i nie wiemy,że to jest ..

wiem swoje i mam w d....

Data: 11 marca 2023, 08:39 @???
I TY wierzysz , że możesz coś zmienić ?
Odkąd pamiętam niektórzy radni są. O jednym ktoś wyraził się bokser, jak dowiedziałł się że nie wygrał dał po buzi i znalazła się w urnie odpowiednia liczba głosów.