Problem z największą gminną inwestycją. Burmistrz nie komentuje

Dodano: 24 listopada 2022; Obecnie burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski nie widzi potrzeby komentowania zdarzeń związanych z realizacją inwestycji na oczyszczalni w Moczydłowie.

Przypomnijmy, iż w środę rano Zakład Gospodarki Komunalnej poinformował o zerwaniu umowy z generalnym wykonawcą rozbudowy oczyszczalni ścieków w Moczydłowie. Jak wyjaśniła nam później spółka, powodem podjęcia takiej decyzji jest opóźnienie w realizacji robót budowlanych ("Wiemy dlaczego ZGK zerwał olbrzymi kontrakt").

W związku z tym, iż jak sam Urząd Miasta podkreślał, że jest to "najkosztowniejsza inwestycja w historii gminy Góra Kalwaria, która została dofinansowana została z budżetu Unii Europejskiej", zwróciliśmy się do burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego o komentarz do tych niepokojących doniesień.

- Obecnie burmistrz nie widzi potrzeby komentowania zdarzeń związanych z realizacją inwestycji na oczyszczalni. Tym bardziej, że stroną umowy z wykonawcą był Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. i spółka wyraziła już swoje stanowisko w Państwa portalu. Burmistrz jest w stałym kontakcie z władzami spółki i jest na bieżąco informowany o jej działaniach i decyzjach - odpowiedział nam rzecznik prasowy magistratu, Piotr Chmielewski.

Modernizacja moczydłowskiego obiektu, której koszt to 29,9 mln zł, jest ostatnim z czterech zdań inwestycyjnych realizowanych w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Góra Kalwaria”.

Prace miały zakończyć się w przyszłym roku.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (12)

sfan

Data: 24 listopada 2022, 12:13 Panie Burmistrzu przypomnę Panu, że Gmina Góra Kalwaria jest jedynym wspólnikiem ZGK sp. z o.o. i Pana nie obchodzi ta sprawa? Zero reakcji? Może w końcu skontrolujcie tę firmę i wyciągnijcie wnioski, bo będzie za późno.

Ali baba

Data: 24 listopada 2022, 13:08 @sfan
Gdyby to chodziło o rowerzystów, wierz mi byłyby oświadczenia i zapewnienia o wsparciu i pomocy.

Nadzór nad zgk

Data: 24 listopada 2022, 13:26 Burmistrz poprzez zgromadzenie wspollnikow w którym gmina jest 100% udziałowcem jest organem wlascicielskim zgk.

Niezły fikołek intelektualny towarzysza rzecznika magistratu

Aaa

Data: 24 listopada 2022, 13:54 Pewnie o to chodzi żeby było za późno. Najprościej jest wydoic kasę i baj baj a później niech inni się martwią . Zaraz podatki będą podwyższone i jakoś będzie się kręcić aby do przodu.


yeti

Data: 24 listopada 2022, 14:40 Dobrze,ze tak się stalo. Może to będzie początek zmiany na najwyższym stanowisku. Ludzie nie zapomną.

Jaszczomp

Data: 24 listopada 2022, 14:46 Cóż za ma bystry wzrok pana burmistrza :)

Zegarmistrz

Data: 24 listopada 2022, 16:58 Jeśli powodem rozwiązania umowy było niedotrzymanie terminu to czy zerwanie umowy pozytywnie wpłynie na dotrzymanie terminu przez innego wykonawcę?

Serio, Arek, nie masz nic do powiedzenia?

Asek

Data: 24 listopada 2022, 20:01 Doktryna Neumanna działa. Sprawa jest oczywista. Jeżeli burmistrz nie zrobi porządek z prezesem, który jest bezpośrednio za to odpowiedzialny, to udowodni, że miastem nie rządzi on, tylko jego polityczni zwierzchnicy.

w dyby i do lochu

Data: 24 listopada 2022, 20:15 Jak rozumiem 100% udziałów w tej upadającej spółce ma miasto znaczy mieszkańcy ,a burmistrz też już upadły Nas tylko reprezentuje. Dobrze kumam ?
Jeśli tak jest to źle nas reprezentuje.

Asior

Data: 26 listopada 2022, 12:40 Wszystko będzie dobrze mieszczanie nie martwcie się nowe rowery LGBT już w drodze

Lutek

Data: 28 listopada 2022, 20:34 Sytuacja jest prosta, zadłużyć i sprywatyzować oczyszczalnię ścieków. Mieszkańcy zapłacą za ścieki jak za śmiecie. Nic się nie zmieniło, jeszcze niedawno przez miasto płynęły ścieki rynsztokiem, teraz będą znów wylewać pomyje na ulicę. Bród smród i ubóstwo i tylko kolorowe tęczowe rowery. To wszystko co może zaproponować AS PO. Ciekaw jestem czy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, który przekazał środki na tę inwestycje wie o tym. Środki z tej perspektywy muszą być wydane do końca przyszłego roku. Więc środki przepadną i tylko prywatyzacja zostanie bo Gmina nie ma na to pieniędzy.

PO-laczek

Data: 8 grudnia 2022, 19:50 Uwaga, już wkrótce Burmistrz przeleje kolejne miliony dla swojego kolegi zza biurka. Ile tym razem 5-10milionów.
A kim są panowie z Rady Nadzorczej Spółki
Paweł Wojciechowski
Grzegorz Wasilewski
Michał Rosa?