Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Problem z przetargiem na śmieci

Dodano: 1 kwietnia 2021; Jedna z firm biorących udział w przetargu na odbiór odpadów z terenu miasta i gminy Góra Kalwaria złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

Nowa umowa miała zostać zawarta na okres od 1 kwietnia 2021 roku do końca marca 2022 roku. Samorząd Góry Kalwarii na to zadanie zamierza przeznaczyć 9 mln 579 tys. zł. Jak informowaliśmy już wcześniej na łamach portalu, w przetargu swoje oferty złożyło pięciu przedsiębiorców. Dwie z nich były poniżej kwoty zabezpieczonej przez gminę.

Najniższą cenowo ofertę złożyło konsorcjum firm RDF i MPK Pure Home z Ostrołęki (8 mln 478 tys. zł). Remondis z Otwocka zaproponowało, że będzie odbierać odpady za 8 mln 875 tys. zł. Wyższe oferty złożyły firmy: Lekaro (10 mln 126 tys. zł), Partner z Warszawy (11 mln 517 tys. zł) oraz Jarper z Lesznowoli (12 mln 195 tys. zł).

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Mateusz Baj poinformował, iż gmina po otwarciu ofert była zmuszona odrzucić ofertę firmy, która zaproponowała najniższą cenę. Jak wyjaśnił, została ona wykluczona, ponieważ dwie zgłoszone przez nią instalacje do przetwarzania odpadów nie spełniały kryteriów. Chodzi o tzw. pozwolenia zintegrowane.

Samorząd chciał zawrzeć umowę z firmą Remondis, która złożyła drugą pod względem ceny najkorzystniejszą ofertę. - Niestety, nasze dalsze działania przetargowe zostały wstrzymane. Firma, która została wykluczona odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej - poinformował Mateusz Baj.

Wiceburmistrz dodał, iż aby zabezpieczyć odbiór odpadów, gmina podjeła negocjacje z jednym z oferetentów, tj. firmą Remondis. Zakończyły się one powodzeniem. Firma podtrzymała swoją ofertę cenową z przetargu, i podpisano krótkoterminową umowę na jeden miesiąc.

- W naszej ocenie jest to korzystana oferta - podkreślił Baj. - Umowa tymczasowa będzie obowiązywała albo miesiąc, albo do czasu rozstrzygnięcia KIO, kiedy będzie można podpisać "dużą" umowę z firmą, która zostanie wyłoniona w przetargu - dodał.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (12)

Agata

Data: 1 kwietnia 2021, 13:48 Mam nadzieje ze stawki za śmieci przwstaną byc takie wysokie, to czyste złodziejstwo!

Robert

Data: 1 kwietnia 2021, 17:32 Baj a co ty wiesz o instalacjach w sortowniach , najtańsza się bierze a reszta to problem firmy , ale dobrze się wydaje nie swoją kasę. Ceny za śmieci juz mamy kosmiczne więc gdyby trochę spadły to byłby plus dla burmajstra, a tak będzie się pamiętać o tym jak obaj dbacie o nasze kieszenie . Wybory będą już niedługo.

ajwaj

Data: 1 kwietnia 2021, 18:52 Wniosek z tego taki ,że taniej nie będzie !

mieszkaniec

Data: 2 kwietnia 2021, 05:58 Za Zielińskiego był problem z przetargiem na skwer bo też mało chcieli. Dlatego odbył się drugi przetarg ,przetarg życia.
A przy okazji ,czy radni nadali mu oficjalną nazwę ,czy już tak zostanie skwer za milion !

@mieszkaniec

Data: 2 kwietnia 2021, 16:30 Przynajmniej nie jest z palet.

Ja

Data: 2 kwietnia 2021, 20:13 A jakie było kryterium w postępowaniu?, jeżeli cena 100% i warunki jakie musiał spełniać wykonawca odpowiadają zapisom, to gmina przegra w KIO. Będzie analiza dokumentów i się okaże kto ma rację. Oby przedstawiciele gminy się nie mylili bo trochę będzie wstyd.

Maurycy

Data: 4 kwietnia 2021, 13:29 Problem na życzenie !

?

Data: 6 kwietnia 2021, 05:50 A mnie wydaje się że problemem jest Baj !

Bajdur's Gate

Data: 7 kwietnia 2021, 13:23 Baj korki baj baj

obserwator

Data: 11 kwietnia 2021, 06:16 Baju, będziesz się bawił za nasze pieniądze włóczył po sądach miało być taniej.
Mądry burmistrz mądry szef mam nadzieję że wie co ma zrobić.Już po jednym burmistrzu słuch zaginął.

zero waste

Data: 11 kwietnia 2021, 08:19 Czy burmistrz wie , a może to za jego przyzwoleniem nad Wisłą mieszkaniec spalił duże ilości plastiku w asyście państwowej straży pożarnej ?
A może to nieprawda.

czytelnik darmowej gazety

Data: 15 kwietnia 2021, 15:18 Baj Korek teraz ma inne problemy ,będzie \"cywilizował\" targowisko.