Problemy z dostarczaniem listów w Górze Kalwarii. Burmistrz interweniuje

Dodano: 17 maja 2024; Źródło: UMiG w Górze Kalwarii Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski spotkał się w piątek z naczelnik Urzędu Pocztowego w Górze Kalwarii, Barbarą Sobocińską. Rozmowa dotyczyła coraz głośniejszych sygnałów docierających do urzędu gminy w sprawie opóźnień w korespondencji trafiającej do mieszkańców.


News will be here

Pani naczelnik przyznała, że trudności wynikały z braku doręczycieli w niektórych rejonach. Ale są dobre wieści: dyrekcja Poczty Polskiej zgodziła się na zatrudnienie dwóch dodatkowych listonoszy, co powinno zakończyć panujący kryzys. 

Urząd miasta przypomina również, że szybkość doręczenia listów zależy także od każdego z nas, szczególnie gdy w rejonie pojawi się nowo zatrudniony doręczyciel. Każdy właściciel nieruchomości jest ustawowo zobowiązany do oznakowania jej w widocznym miejscu tabliczką adresową, a także umieszczenia przy wejściu / wjeździe na posesję skrzynki na listy.

Źródło zdjęcia: Depositphotos
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

I nic tego nie zmieni

Data: 17 maja 2024, 15:49 Opiszę Wam pewną histiryjkę : Dzwonie do ZGK podaję stan wodomierza, pani grzecznie pyta czy ktoś przyjdzie po fakturę, odowiadam Pozta Polska. Pani lekko się poddenerwowała, ale sama zobowiązała sie że po pracy w drodze do domu wrzuci mi do skrzynki. Do dzisiaj faktura nie dotarła (ale opłaciłem). Pani była miła i nie miałem odwagi powiedzieć dlaczego nie przyjdę. Otóż nie znoszę widoku łobuzów oczywiśnie zdarzają się tam normalni pracownicy ,ale opinia nie tylko moja jest podobna

Krzysztof

Data: 17 maja 2024, 18:13 Czy burmistrz może interweniować w podmiocie który tylko z nazwy jest polski ?

papież posoborowia

Data: 17 maja 2024, 19:23 ja ostatnio dostałem polecony w skrzynce :/ zamiast aviso

Teraz na basen

Data: 17 maja 2024, 20:29 Nowe godziny funkcjonowania basenu od lipca 2024.
Oczywiście po konsultacjach i za zgodą pana burmistrza? Czy nowy przewodniczący komisji sportu się pod tym też podpisze? Czas na reakcję władzo Góry Kalwarii. W obronie mieszkańców, dla ich zdrowia.

Mieszkanka gminy

Data: 17 maja 2024, 23:29 Z problemem doręczaniem korespondencji dotyczy także urzędu pocztowego w Baniosze. Sądzę,że głównym problemem tego urzędu jest brak odpowiedniej liczby listonoszy. To że Pani naczelnik w Górze Kalwarii zatrudni dodatkowo dwie osoby nie poprawia sytuacji kadrowej w punkcie administracyjnie podległym poczcie w GK , którym jest oddział w Baniosze . W tej jednostce także należy przyjąć przynajmniej dwóch listonoszy. I wtedy mamy nadzieję, że korespondencja będzie dostarczana do adresatów w ciągu 3-4 dni. A nie jak to ma miejsce obecnie po kilka tygodni a nawet do 1,5 miesiąca. Wystarczy że jeden listonosz zachoruje inny zaś jest na urlopie wtedy zaczyna się spiętrzanie nie dostarczonej korespondencji. Są to min. rachunki, zaproszenia na uroczystości czy korespondencja z urzędu itd. Pytam kiedy ten problem będzie rozwiązany w Urzędzie Pocztowym w Baniosze

na pohybel

Data: 18 maja 2024, 05:30 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Asior

Data: 19 maja 2024, 07:59 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Admin cenzor pizda oszczana

Data: 19 maja 2024, 16:42 Taka sytuacja oguem

!

Data: 20 maja 2024, 14:56 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

chłopzpola

Data: 25 maja 2024, 06:31 Dyrekcja poczty zgodziła się??? Oni wręcz proszą żeby ktoś przyszedł harować za tą jałmużnę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie dy...ał za najniższą krajową i to jeszcze z ciężką torbą i duża odpowiedzialnością...

napiwek

Data: 26 maja 2024, 06:58 @chłopzpola
Miałem samochód ale nie miałem pracy kolega podpowiedział mi że potrzebują do rozwożenia pizzy. Facet faktycznie potrzebował zaproponował mi jakieś śmieszna pieniądze jak zobaczył moje zdziwienie powiedział przecież klijenci dają napiwki. Bardzo śmieszne, listonosze też dostają, ale na to liczyć nie można!