Program Nasz nowy dom w Górze Kalwarii

Dodano: 22 września 2023; Źródło: polsat.pl W najnowszym odcinku programu Nasz nowy dom telewizji Polsat telewidzowie poznali historię pani Magdy i jej piętnastoletniego wnuka Kordiana z Góry Kalwarii.


News will be here

Jak możemy przeczytać w opisie odcinka, który miał swoją premierę w czwartek, pani Magda samotnie wychowuje wnuka w zagrażających zdrowiu warunkach. Największym problemem jest wszechobecny grzyb. Pomimo słabego zdrowia, kobieta wciąż pracuje zawodowo, pomagając młodzieży. Swoją pasją zaraziła Kordiana, który jest wolontariuszem i stara się wspierać potrzebujących. Teraz nadszedł czas, aby to oni otrzymali pomoc!

Ela Romanowska postanawia zaskoczyć panią Magdę w pracy. - Gdy ją zobaczyłam... To jest nie do opisania. Ucieszyłam się z tego powodu - mówi przejęta kobieta. Pomimo łez opowiada historię swojego życia. Jest dyplomowanym opiekunem osób niepełnosprawnych, który po latach zajmowania się osobami starszymi, od kilku lat pracuje na warsztatach terapii zajęciowej z młodzieżą. Przede wszystkim jednak wychowuje swojego wnuka.

Dla Kordiana babcia stała się jedyną bliską osobą krótko po jego narodzinach. - Córka poznała chłopaka, jak okazało się, że jest w ciąży, to postanowili wziąć ślub. Byli bardzo nieodpowiedzialnymi rodzicami, złe towarzystwo jednak zrobiło swoje. Nie umiałam im pomóc - wspomina, nie mogąc pohamować łez. Opieka społeczna zabrała Kordiana do domu dziecka, kiedy miał osiem miesięcy. Po kilku sądowych sprawach pani Magdzie została przyznana opieka nad nim.

W dzieciństwie Kordian przeżył kolejne trudne chwile. - Miał osiem lat, gdy córka zachorowała na raka. Pół roku później zięć zachorował na raka mózgu. Teraz raz na dwa tygodnie bierze świeczkę i idzie na cmentarz - opowiada. - Czasami zastanawiam się, jakby wyglądało moje życie, gdybym miał rodziców - mówi chłopak, który bardzo kocha swoja babcię.

Pani Magda ma w sobie dużo energii do działania, ale zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. - Od dwudziestu kilka lat mam cukrzycę drugiego typu, nadciśnienie. Teraz jeszcze weszła mi podagra, zwyrodnienie stawów, rękę prawą mam praktycznie niedziałającą - wylicza. Piętnastoletni Kordian pomaga jej w wielu domowych czynnościach.

Doświadczona przez los dwójka mieszka w bardzo trudnych warunkach. Wszechobecny grzyb atakuje kolejne miejsca. W ciasnej kuchni jest bardzo gorąco, a gotowanie w lecie to udręka. Problemem jest też ciasna łazienka z wanną, z której pani Magdzie coraz trudniej korzystać. Do tego w pomieszczeniu nie ma umywalki.

Rodzina nie ma szans, żeby przeprowadzić remont samodzielnie. Pani Magda pomagała synowi w rozkręcaniu firmy budowlanej i część pożyczek zaciągnęła na siebie. Obecnie musi je jeszcze spłacać. Po odliczeniu zobowiązań na życie zostaje im siedemset, osiemset złotych miesięcznie. - To nie są warunki, w których powinniście mieszkać - mówi Ela Romanowska, a ogłoszenie pozytywnej decyzji wywołuje u babci ogromne wzruszenie. - Trochę się wzruszyłem. Moje jedno marzenie się spełni - mówi Kordian.

Źródło: polsat.pl

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (17)

Mieszkaniec

Data: 22 września 2023, 12:44 Zasłużyli sobie na choć trochę lepsze życie wyremontowanym mieszkaniu.

Yyy?

Data: 22 września 2023, 12:55 To ta sama bohaterka, która oskarżyła ekipę programu o kradzież i wyłudziła kilka tyś od telewizji? Dlaczego promuje się dziś oszustów i naciągaczy? Słaby przykład dla wnuczka...

Arek

Data: 22 września 2023, 13:32 Dlaczego Burmistrz nie przyszedł do mnie z pączkami jak budowałem dom ?

Dorota

Data: 22 września 2023, 15:26 @Arek bo nie było telewizji 😁

franczyza

Data: 22 września 2023, 16:15 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Afera z serem

Data: 22 września 2023, 17:26 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Iga

Data: 22 września 2023, 18:21 Zazdrość ludzka jest straszna .. .burmistrz powinien na każdą budowę .paczki zanosic???..bardzo dobrze się stało ..że pani Magda z wnukiem .. mają teraz lepsze warunki mieszkaniowe ..taki
...remont był tam konieczny.Ta pani jest bardzo dzielna ..od malego sama
wychowywałaa wnuka .i dała radę ...gratulacje Pani Magdo ..

Mieszkanka

Data: 22 września 2023, 21:41 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do arek

Data: 23 września 2023, 00:01 Bo nie pracujesz z młodzieżą i nie pomagasz tylko grasz w grę.

Wyborca

Data: 23 września 2023, 05:16 Do Arek: bo nie zaprosiłeś telewizji

ona

Data: 23 września 2023, 16:14 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ferdek

Data: 23 września 2023, 19:39 Ludzie przestańcie być wredni,zostawcie rodzinę w spokoju,niech się teraz cieszą szczęściem.

Aba

Data: 24 września 2023, 09:45 Ciekawe co na to rodziny co mają gorzej niż ci. Ale brakuje tu poprzedniej prezenterki z Proszę bardzo. Chyba najważniejszym kryterium udziału w programie to brak internetu, satelitarnej , telefonu i tablety plusa.

nikos

Data: 24 września 2023, 19:55 No niech pani Magda więcej " wcina" to zwyrodnienie stawów natychmiast ustąpi. To samo dotyczy się cukrzycy...

Ja, Krzysztof

Data: 27 września 2023, 08:44 Ludzie, co wy tu wypisujcie. Ogólnie bardzo dobrze, że program pomógł starszej Pani w niedoli jej losu, tym bardziej, że na tym wszystkim skorzystało również dziecko. Ale z drugiej strony iść i wykłócać się o parę tysięcy (bo stara pralka była lepszej jakości) gdy otrzymało się pomoc o wartości kilkudziesięciu tysięcy, jest nie na miejscu. Inny Pan pisze, że burmistrz nie był z pączkami na budowie jego domu. Zapewne nie wie Pan, że urząd burmistrza jest po to, aby zarabiać a nie wydawać. Dlatego, jeżeli przed rozpoczęciem budowy, byłby pan z kopertą u burmistrza, ten później na pewno przyjechałby do Pana na budowę i przywiózł nie tylko pączki. Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców Góry Kalwarii i okolic i proszę o trochę ogłady, bo tu widzę mnóstwo zazdrości i chytrości a to są same grzechy.

Oj Krzyśku

Data: 27 września 2023, 14:41 Ty, Krzysztofie, proszę tu ludzi grzechami nie straszyć, a zainteresować się grzechami bohaterki programu, sporo by się ich znalazło.

4A

Data: 28 września 2023, 12:26 @Oj Krzysku Oj znallazlo by się ,znalazło !DPS się kłania .