Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Projekcja filmu ZŁĄCZYĆ SIĘ Z NARODEM

Dodano: 12 marca 2019; W najbliższy czwartek (14.03) o godzinie 11.00 w Sali widowiskowej Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbędzie spotkanie i projekcja filmu ZŁĄCZYĆ SIĘ Z NARODEM.


W programie:

-  wystąpienie Pana Władysława Grochowskiego - członka Zarządu Fundacji Leny
Grochowskiej

- spotkanie z Repatriantami sprowadzonymi do Polski przez Fundację Leny
Grochowskiej zamieszkującymi w Górze Kalwarii

- projekcja filmu "Złączyć się z Narodem" oraz rozmowa z reżyserem Jerzym
Szkamrukiem

- rozmowa ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Opis producenta:

"Wypędzeni ze swych domów, stłoczeni ciasno w wagonach, w skrajnych warunkach przewiezieni tysiące kilometrów tam, gdzie niebo łączy się z ziemią, jako wrogi, antysowiecko nastawiony "element", represjonowani i zmuszani do katorżniczej pracy. Przez dziesięciolecia zapomniani w ojczyźnie, a dziś przez wielu postrzegani jako "przybysze ze wschodu". Mimo wszystko zdołali zachować i przekazać swoim potomkom tradycje, wiarę i marzenia o powrocie do kraju swych przodków.

Nasi bohaterowie to rodziny polskich zesłańców wywiezionych do Kazachstanu, których losy i nadzieje przedstawia film dokumentalny pt. "Złączyć się z
Narodem".
Czy jako społeczeństwo potrafimy ich zaakceptować, zrozumieć i szanować? Czy potrafimy sprawić, by poczuli się jak w domu, którego tak długo nie mogli odzyskać?

Film składa się z trzech części a każda przedstawiona historia jest pełna wzruszeń i emanuje tęsknotą za Ojczyzną. Nie jeden raz ściska widza za gardło.
Opowieść o dramatycznej rzeczywistości która ich spotkała i z którą przyszło im się zmierzyć, stawia ich niemalże w pozycji bohaterów".


Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=Rvu-pSeqlLk


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

pytek

Data: 15 marca 2019, 11:54
A ostrzeżenie o insektach, rowerzystach etc. w treści było?