Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Przebudowa drogi krajowej nr 79 w toku

Dodano: 17 listopada 2020; Co dalej z planowaną rozbudową drogi krajowej nr 79 zarówno w stronę Sandomierza, jak i Piaseczna?

Jak dowiedział się UMiG w Górze Klawarii, obecnie opracowywana jest zawartość koncepcji programowej rozbudowy drogi wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla zadań: zadanie A - rozbudowa drogi krajowej nr 79 na odcinku Góra Kalwaria – Mniszew; zadanie B - rozbudowa drogi krajowej nr 79 na odcinku Mniszew – Magnuszew.

Kiedy koncepcja będzie gotowa i uzyskana decyzja środowiskowa, zarządca wybierze w przetargu firmę, która w systemie "projektuj i buduj" zajmie się realizacją inwestycji. Realizacja, obejmująca opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych i prace w terenie, jest uzależniona od zapewnienia środków finansowych. GDDKiA przewiduje, że przebudowa DK 79 w kierunku południowym nastąpi w latach 2022-2026, co oznacza, że zostanie ona wykonana później niż dotychczas przewidywano, głównie ze względu na konieczność uzyskania decyzji środowiskowej.
Przedsięwzięcie obejmie m.in. poszerzenie pasa jezdni, budowę dróg serwisowych, montaż ekranów dźwiękochłonnych oraz przebudowę skrzyżowań.
Jeśli natomiast chodzi o drogę krajową nr 79 w kierunku Piaseczna, według GDDKiA po uzgodnieniu Programów Inwestycyjnych, a tym samym przyznania finansowania, niezwłocznie rozpoczną się przetargi na wybór wykonawców.

Fot. UMiG w Górze KalwariiDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

Marek

Data: 17 listopada 2020, 13:11 ,,Jeśli natomiast chodzi o drogę krajową nr 79 w kierunku Piaseczna, według GDDKiA po uzgodnieniu Programów Inwestycyjnych, a tym samym przyznania finansowania, niezwłocznie rozpoczną się przetargi na wybór wykonawców.\"
Wykonawców czego? Przecież tam nie ma żadnej dokumentacji, nawet projektu.. To zajmie jeszcze lata, a głupich skrzyżowań (Żabieniec, Solec, Obwodnica Piaseczna) nadal nie poprawili. Dramat, nie ma tygodnia bez wypadku. Następnym razem redakcja mogłaby trochę bardziej dopytać o status tego odcinka, co roku to przekładają, a to droga na wczoraj.

Beton

Data: 17 listopada 2020, 14:29 I ekrany dookoła polska mysl inżynieryjna a potem gdzie uciekać jak jest karambol albo ciężkie warunki atmosferyczne ? Prosto w mur gratulacje w tym kraju to naprawdę trzeba być zdrowo j... Żeby żyć

Ferdek

Data: 17 listopada 2020, 18:02 Unia zakręci kranik z forsą i plany szlag trafi.

mieszkanka

Data: 18 listopada 2020, 07:43 a co tam pieniądze z Unii, jak twierdzi koalicja rządowa - damy radę, po co nam ta Unia, po co ich pieniądze? Rząd dodrukuje i kasa będzie - tyle, że nic nie warta.
Przez lata chcieliśmy wejść do Unii, staraliśmy się i w końcu prezentujemy poziom europejski, a teraz przez kilku sfrustrowanych panów oderwanych od rzeczywistości możemy znaleźć się poza Unią i bez środków. BRAWO TAK TRZYMAĆ. Stany też nas oleją i zostaniemy na łasce wielkiego brata ze wschodu

nsz

Data: 18 listopada 2020, 07:55 @Ferdek
wiesz skąd UE ma pieniądze? Od Ciebie. Nikt nie daje nic za darmo. W mediach trąbią ile to więcej pieniędzy jest w nowym budżecie \"na walkę z gospodarczymi skutkami pandemii\", a jak się przyjrzysz szczegółom, to się okazuje, że jest kilkadziesiąt nowych opłat i podatków. Oczywiście jednym dadzą w ramach dotacji, ale drugim zabiorą w postaci podatków. Według różnych źródeł PKB Francji spadło od 10% do 20% w tym roku. U nas pewnie będzie podobnie. W związku z tym będą niższe wpływy do budżetu. To będzie katastrofa finansów w całej Europie. Zapewne dodrukują pieniędzy, a to spowoduje inflację. Duża inflacja to biednienie społeczeństwa. Najbliższe lata będą naprawdę trudne.

Co do artykułu, to brak w nim choćby podstawowej informacji, czy droga w kierunku południowym ma być jedno czy dwujezdniowa. Były plany na dwupasmówkę, ale były liczne protesty okolicznych rolników.

Czytelnik

Data: 18 listopada 2020, 10:24 Do nsz jak byś przeczytał ze zrozumieniem artykuł szczególnie pod koniec to byś już wiedział, że mają tylko poszerzyć itd.

Mario

Data: 18 listopada 2020, 21:53 Za 20 lat może zaczną budować albo i nie w stronę Piaseczna


Wpi

Data: 19 listopada 2020, 00:29 po co poszeżać 79 jak WKZ i tak potrafi wyprzedzić na podwójnej ciągłej-przejściu dla pieszych przy Erisie Octavia combi o 22 15 wiedziałem wyprzedzał busa

Jola

Data: 19 listopada 2020, 05:57 Może łaskawie UMIG objaśni nam co to za wykopki na Nieużydkach na Strażackiej ?
Poprawiają ten bruk i ciągle błoto, na dodatek transformator który powinien stać przy ceglanym murze ustawili przy ulicy.
Wczoraj widziałam przez uchylone drzwi tegoż transformatora , że ze dwóch bezdomnych się tam zmieści.
Taki sam transformator jest na rondzie i stoi niezauważalny przy siatce. Inna sprawa kiedy położycie konkretną nawierzchnię ?

xd

Data: 19 listopada 2020, 19:59 generalnie przebudowa tej drogi to jakiś żart. zabierają ludziom sporo metrów z działek, niektórym burzą domy. powinni stworzyć drogę z prawdziwego zdarzenia od obwodnicy z GK, gdzie można byłoby z niej zjechać i kierować się w stronę Warki. droga za rondem w Potyczy, czyli mniej więcej granicą gminy, jest strasznie wąska i niebezpieczna. druga strona gminy, czyli ta północna, powinna otrzymać znacznie wyższy priorytet. dużo wypadków, spore korki. już totalnie abstrahując, bo to nie temat Góry Kalwarii, za Wisłą jest jeszcze gorzej. łączenia na 801 to cyrk. obecnie Góra ma dobrą drogę do Konstancina i Grójca i to byłoby na tyle. z tą przebudową 79 to moim zdaniem zły pomysł, bo powinna powstać inna droga, z dala od budynków mieszkalnych i użytków rolnych. słyszałem abstrakcyjne historie, gdzie właścicielka nieruchomości i sadu przy domu, nie będzie mogła dojechać traktorem na swoją rolę, bo jej działkę przetnie nowa droga.

zły

Data: 22 listopada 2020, 08:44 No i jak zwykle wyłazi polskie warcholstwo ,będą się spierać za jakie pieniądze mamy budować drogę ,poźyczone czy nie ,jakie to ma znaczenie.Wiemy źe ruch jest coraz większy szczególnie na Piaseczno ,coraz więcej ofiar,więc wbijajmy łopatę i róbmy drogę dwujezdniową i to natychmiast.