Przedszkolaki mają talent do sportu! [FOTO]

Dodano: 22 maja 2023; Informacja prasowa Kulturę sportu trzeba rozwijać od najmłodszych lat. Niemal 200 przedszkolaków wzięło udział w Talentiadzie organizowanej w Strefie Aktywności w Górze Kalwarii.

Sportowe emocje, świetna atmosfera i mnóstwo uśmiechów dzieci to najlepsze podsumowanie Talentiady Przedszkolnej, zorganizowanej kilka dni temu przez Fundację Edukacja Sportowa i Przedszkole Samorządowe nr 1 w Górze Kalwarii.

Korty tenisowe w Strefie Aktywności na dwa dni wypełniły się po brzegi euforią bijącą od najmłodszych dzieci z Przedszkola nr 1 w Górze Kalwarii. Przygoda zaczęła się już od wejścia do autokaru, a podekscytowanie rosło tylko z każdą chwilą.Przygotowane konkurencje sportowe, prowadzone pod okiem profesjonalnych trenerów, zaangażowały każdego uczestnika. Zawody stawiały na zwinność, sportowy charakter oraz współpracę w grupie – dzięki temu dzieci uczyły się wzorowych postaw aktywności fizycznej i nie tylko.

Każde dziecko do domu wróciło nie dość, że z dyplomem i medalem, to także z ogromnym uśmiechem na buzi i chęcią kolejnych startów.

Oprócz nagród dla dzieci, wysiłek przedszkola został też nagrodzony zestawami gier planszowych i sprzętu sportowego, który fundacja przekazała jako wyposażenie dla każdej z aktywnych grup.Talentiada Przedszkolna to także przykład dobrej współpracy wszystkich sektorów: Przedszkola Samorządowego, Fundacji Edukacja Sportowa oraz prywatnych sponsorów.

- Bardzo się cieszę, że w naszej Strefie Aktywności coraz częściej podejmujemy takie inicjatywy – nie kryje radości Barbara Borowska, Prezeska Fundacji Edukacja Sportowa w Górze Kalwarii. – Dzięki świetnej współpracy z przedszkolem, sponsorami takimi jak Fundacja Rodziny Sadowskich i lokalnym biznesem możemy produkować dobro – dodaje.

- Wzorowa organizacja Talentiady i wsparcie od sponsorów sprawiły, że nasze dzieci przeżywały te zawody na kilka dni przed i kilka dni po nich. Bardzo dziękujemy za zaproszenie do projektu. Takie inicjatywy pomagają nam urozmaicić czas naszym wychowankom! – wtóruje Katarzyna Bartuzi-Ogińska, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Górze Kalwarii.Organizatorami byli: Fundacja Edukacja Sportowa oraz Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Górze Kalwarii.

Podziękowania dla sponsorów: Fundacja Rodziny Sadowskich, firma Mali Odkrywcy oraz Karol Stróż.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!