Przestawili ławki na tzw. skwerku za milion. Jest lepiej?

Dodano: 5 września 2023; GoraKalwaria.net / Fot. Grupa Utrzymania Terenów Publicznych Grupa Utrzymania Terenów Publicznych na zlecenie miejskich urzędników zmieniła położenie ławek, koszy na odpady oraz donic z kwiatami na tzw. skwerku za milion.


News will be here

Część ławek ze skwerku przy ul. Dominikańskiej zmieniło swoje miejsce. - Już po kilku chwilach od ustawienia mieszkańcy siadali na tych ławkach - informuje Grupa Utrzymania Terenów Publicznych w mediach społecznościowych.

"Super są te ławki! I dzięki nim też samochody przestały parkować po tej stronie ulicy (od tego jest piękny parking po drugiej stronie). Zastanowiłbym się czy z tej uliczki w ogóle nie zrobić strefy zamieszkania, żeby piesi mieli tam deptak - może spowodowałoby to powstanie fajnych ogródków i gastronomii" - skomentował mieszkaniec Góry Kalwarii i złożyciel naszego portalu, Karol Stróż.

A jakie jest Wasze zdanie?
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (26)

CoreCorn

Data: 5 września 2023, 18:44 Wniosek racjonalizatorski warty orderu chlebowego.

Aha

Data: 5 września 2023, 19:18 Skwer za milion strefa zamieszkania i inne genialne pomysly lokalnych patriotow. A toalete w koncu zrobicie czy trzeba na chodnik robic?

Ona

Data: 5 września 2023, 19:21 Karol Stróż, czyżby zaczął już nieoficjalną kampanie ? Panie Karolu najpierw wybory parlamentarne potem samorządowe.

GK GROM

Data: 5 września 2023, 20:19 bardzo dobra decyzja brawa dla władzy w GK

Do ,, ona,,

Data: 6 września 2023, 09:05 Nawet jeśli jest to w jakiś sposób promocja swojej osoby to czy jest to zabronione? Nie! Pan Karol angażuje się w sprawy społeczne, poświęca swój czas, zależy temu człowiekowi na rozwój tego miasta, takie osoby trzeba wspierać i doceniać a nie doszukiwać się kampanii politycznej. Mieszkam tutaj kilku lat , miasto ma ogromny potencjał , trzeba je mądrze wesprzeć i poszerzać horyzony.Życzę nam wszystkim abyśmy byli dumni z tego gdzie mieszkamy.

Alka

Data: 6 września 2023, 10:50 Fajny pomysł zróbcie ogródki piwne i zakaz wjazdu autem ...tylko najpierw może pora pomyśleć o parkingu . dla zwykłego Kowalskiego..ul .3 maja. to parking zajęty przez cały dzień przez pracowników urzędu ..podobnie Piłsudskiego może o parkomatach na tych ulicach ..i przy skwerku za milion też. trzeba pomyśleć ..i gmina zarobi ...bo tam niestety ale nikt spoza pracownikoww urzedu.. nie
maa szans żeby zaparkował auto .... Panie Stróż parkomaty... Piaseczno się odblokowało jak zrobili parkomaty.....

Radek

Data: 6 września 2023, 12:38 Jestem za parkomatami,krótka Dominikańska , 3 Maja , Piłsudskiego .

Zły

Data: 6 września 2023, 13:19 Oczywiście parkometry,ale jak w Piasecznie do 45 minut gratis.Tak przy okazji trzeba zamontować pod znakami zakazu wjazdu tablice DOTYCZY TAKŻE ROWERZYSTÓW których całe tabuny jadą pod prąd !

Karol Stróż

Data: 6 września 2023, 14:20 @Ona czekam na wybory prezydenckie. Poniżej szkoda zachodu :-)
A tak serio, to bardzo ciekawe, jak został zacytowany i odebrany mój zwykły komentarz na Facebooku pod zdjęciem tych ławek. Napisałem go, ponieważ sam doświadczyłem nieprzyjemnej sytuacji pod apteką przy tej uliczce, kiedy osoba kierująca samochodem o mało nie wjechała we mnie na chodniku. Ekstrapolacja tego komentarza na wybory zrobiła mi dzień. Dziękuję :)

Nowy burmistrz

Data: 6 września 2023, 14:43 przesuniecie ławek kosztowało 250 000 PLN

nsz

Data: 6 września 2023, 14:54 dorzuciłbym parkomaty przy szkołach i ZGK.
tak 45minut darmowe starczy na załatwienie spraw.

do Alka

Data: 6 września 2023, 15:30 a przepraszam, gdzie niby mają parkować urzędnicy? Urzędnik.

Aha

Data: 6 września 2023, 16:18 Zakaz zrobic dla aut i tyle! Tylko koscioly i rowerki dozwolone! Chorzy ludzie ..

Do urzędnik

Data: 6 września 2023, 19:03 wygląda to tak .że ludzie przyjeżdżający do centrum w godzinach przedpołudniowych. chcąc załatwić jakieś sprawy .w urzędach czy zrobić zakupy mają problem z zaparkowaniem samochodu na godzinę ...bo miejsca parkingowe przy .ul Piłsudskiego.. 3maja .ks. Sajny aż do straży i jeszcze dalej do przedszkola ..są zajęte często przez cały dzień. naprawdę jest problem z zaparkowaniem ...a jeśli będą parkomaty ...no to będą też pieniążki dla gminy ...bo za 8 /9 godzin to parę groszy się uzbiera ...i to nie jest żadna złośliwość ...tylko to jest
nasza codziennosc... tak to wygląda ..są też osoby które mieszkają przy w/wymienionych ulicach i samochód trzymają na ulicy .mimo to że mają swoje podwórka ..i zamykana brama .a samochód na ulicy . i faktycznie pora pomyśleć o parkomatach..w Piasecznie jest duzo lepiej..parkomaty się opłaciły...pora na zmiany w górze Kalwarii też....


CoreCorn

Data: 6 września 2023, 19:12 @urzędnik
Proponuję ma placu manewrowym na terenie byłej jednostki. Dziękuję za uwagę. Też zmotoryzowany urzędnik.

pokrzywdzony

Data: 6 września 2023, 19:52 Niech zrobią stanowiska dla niepełnosprawnych i niech się tak nie lansują

do Corecorn

Data: 7 września 2023, 10:24 Pracujesz w umig gk i parkujesz na placu? to ciekawe. Chyba, że robisz w instytucji tuż przy placu o którym wspominasz. Wskaż mi osoby, które parkują 400 metrów od miejsca pracy, gdy mają miejsca postojowe przed budynkiem, w którym pracują.

pppp

Data: 7 września 2023, 12:16 macie rowerkowego burmistrza, to razem z nim powinniście razem z nim mieć zakaz korzystania z samochodów i tylko pedałować.
a tak na serio, to szkoda, że robiąc remont za milion nikt nie przebudował skweru. powinni zlikwidować jednokierunkową zawrotkę na przeciwko zegarmistrza, przedłużyć skerek do tego co teraz wyznaczają namalowane linie na skrzyżowaniu Dominikańskiej z Białka i zrobić dodatkowe parkowanie równoległe przy głownej ulicy.

Wyborca

Data: 7 września 2023, 22:40 Kiedy ktoś w końcu zrobi porządek na chodniku wzdłuż Dominikańskiej! Nie dość że na wąski chodnik wystają liczne schodki, to jeszcze sklepy wystawiają reklamy tzw.potykacze, wokół Żabki wiecznie jakieś skrzynki a już szczytem szczytów jest gigantyczna wycieraczka przed barem z hamburgerami wystająca na 3/4 chodnika. To wszystko szpeci podobno zabytkową zabudowę i stwarza realne zagrożenia. Nikt z tzw. władz tego nie widzi????

sfan

Data: 8 września 2023, 11:51 Chyba zaczyna się walka pomiędzy lizusami burmistrza. Po przeciwnych stonach stoją: obrońca tytułu, pan który sprzedawał buły z parówą na stacji oraz prtendent KS. Za rok zobaczymy kto zwycięży.
Tak na serio, można to skomentować tylko jednym. Przestawienie ławek w pewnym sensie symbolizują rządy naszego włodarza, które są nieudolne i miałkie. Zajmuje się dosłownie pierdołami, zero zrealizowanych ambitnych i ważnych inwestycji. Najlepiej to zrobić durną imprezę na skwerbu, aby masy się pobawiły, cyknąć sobie zdjęcie na otwarciu parasola w ty..ku i puścić rowery przez miasto.

@ do CoreCorn

Data: 9 września 2023, 17:14 Dobrze pracownikom biurowym zrobi poranny spacer z parkingu do firmy.
Jest urząd i urząd. Nie mam takich dylematów. Mój w bonusie proponuje mi miejsce w garażu podziemnym w Skyline w Śródmieściu.

nikos

Data: 10 września 2023, 09:34 No właśnie. Do dziś sprawa nie wyjaśniona skąd na koniec roku znalazły się środki na taką "potrzebną" inwestycję. Ostatnia na taką skalę decyzja odchodzącego burmistrza. I z to podobno wszyscy radni ..."klepnęli"...Zadm putanie . czy inwestor nie "wspomógł" w jakiś sposób urzędników. I czy jest to temat np.dla doświadczonego dziennikarza śledczego?

@ do Alka

Data: 10 września 2023, 09:39 Urzędnicy niech jeżdżą rowerami tak jak ci w Holandii. A najlepiej niech się zajmą uczciwą pracą bo z przekładania papierków nic nie powstaje. Proponowałbym zredukować przepisy do minimum np.( jak słynna ustawa Wilczka) żeby się państwo angażowało minimalnie i może wtedy nareszcie zredukuje się tą masę urzędniczą do kilku procent obecnego stanu. Przecież Polaków nie stać na utrzymywanie tylu nic nie wytwarzających potencjalnych wyborców POPISU...

polacco

Data: 10 września 2023, 18:22 Inwestycja i działanie na mierę obecnych władz G.K.


Zyta

Data: 10 września 2023, 20:09 Oj tam do urzędu można i na hulajnodze. No właśnie dlaczego w naszym mieście niema takich sprzętów do jazdy po mieście.

do @Alka

Data: 11 września 2023, 10:07 Widzę, że masz jakiś uraz do urzędników. Takie ustawy robią politycy. W takim kraju mieszkasz. Mogę się założyć, że jak masz problem to pierwsza przybiegasz z prośbą do urzędnika o pomoc, bo sobie nie radzisz z prostymi drukami i pismami.