Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Przez obierki i skorupki możemy zapłacić więcej za śmieci

Dodano: 1 grudnia 2019; Podczas środowej sesji burmistrz Arkadiusz Strzyżewski zaapelował do mieszkanćów, aby zwrócili uwagę na frakcję bio podczas segregowania śmieci.

W ubiegły wtorek burmistrz spotkał się w tej sprawie przedstawicielami wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, reprezentujących około 6 tys. mieszkańców gminy.

Lokalny samorząd otrzymał bowiem sygnał od firmy, która odbiera odpady, że frakcja bio pojawia się zbyt często w odpadach zmieszanych. Problem ten dotyczy szczególnie wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

- Generalnie, mieszkańcy zbyt często obierki po ziemniakach czy skorupki po jajkach wrzucają do odpadów zmieszanych – wyjaśnił burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

Jak zaznaczył, może to skutkować tym, że śmieciarka z takimi odpadami nie zostanie wpuszczona na wysypisko, i gmina będzie musiała ponieść z tego tytułu dodatkowe koszty. – Niestety, może się to przełożyć na podwyższenie kosztów dla mieszkańców - przestrzegł Strzyżewski.

Jednocześnie burmistrz Góry Kalwarii przypomniał, iż wszyscy mieszkańcy są zobligowani do segregowania odpadów na pięć frakcji.  - Jeśli, któraś ze wspólnot nie będzie tego robić, to będą nakładane podwójne opłaty (68 zł za każdy miesiąc) – zapowiedział burmistrz, dodając, iż gmina planuje kontrole.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (27)

Obserwator

Data: 1 grudnia 2019, 18:15 Może lepiej by było gdyby częściej odbierali śmieci, tak jak się to odbywa w innych województwach. Staliśmy się zakładnikami mafii śmieciowej...

Bóg Gniewu

Data: 1 grudnia 2019, 18:17 /Niestety, może się to przełożyć na podwyższenie kosztów dla mieszkańców - przestrzegł Strzyżewski./ Oby tylko dla tych z blokowisk bo to z nimi jest problem.

Linda

Data: 1 grudnia 2019, 18:57 Pewnie szykuje nowa podwyzke i szuka punktu zaczepienia na jej. usprawiedliwienie,cwany chwyt.

?

Data: 1 grudnia 2019, 19:08 Jak mogą być nie pomieszane jak \"Bio\" i \"Zmieszane\" są zabierane do jednej śmieciarki

Konieczynka

Data: 1 grudnia 2019, 19:11 Najdroższe śmieci sa w gminie gora kalwaria.wydaje mi sie ze jak.za śmierci.to duzo .to moze jeszcze niech grzebia w smieciach.jak wszystko idzie na jedno wysypisko.

oj!

Data: 1 grudnia 2019, 19:54
DIAGNOZA LAIKA czy PRÓBA ZACIEMNIENIA PROBLEMU?

Bez znajomości problemu nie da sie go dobrze rozwiązać!


ciekawy

Data: 1 grudnia 2019, 20:07 Czas najwyższy coś ze śmieciami zrobić może odbierać na wagę ?
Obierki jak podeschną spalam ,a skorupki moje kurki jedzą
Czy to dobrze jak ludzie na wsi liście grabią i wystawiają przed dom. Co gmina z nimi robi ?
Co robi z kartonami ?
Co robi z gabarytami ?


mieszkaniec

Data: 1 grudnia 2019, 23:34 Odpady zmieszane jak sama nazwa mówi gromadzi wszystko.
Kto nie segreguje, płaci więcej i wrzuca wszystko do jednego wora więc tam pewnie te obierki i skorupki się znajdują. Więc w czym problem? Odpady zmieszane odbierać osobno od tych co segregują i po problemie

inny

Data: 2 grudnia 2019, 02:33 I dobrze, niech drożeją, może ludzie zaczną jeść mniej batonów a będą kupować warzywa i owoce.

nsz

Data: 2 grudnia 2019, 06:12 zapraszam burmistrza na wizję lokalną. Kilka dni pod rząd, żeby zobaczył w czym tkwi problem. przy tak rzadkim odbiorze surowców wtórnych segregacja jest niemożliwa. Od kilku tygodni pojemniki na szkło są pełne.

Mały Niki

Data: 2 grudnia 2019, 06:29 Jak nie płacisz za segregacje i zabierają to jest ok? Wtedy śmieciarkę wpuszczają na wysypisko?

nikoś1

Data: 2 grudnia 2019, 07:49 Dlaczego mieszkańcy mają segregować odpady kiedy to firmy \"śmieciarskie\" biorą za to pieniądze? I jeszcze za segregowanie mamy więcej płacić? Po za tym nie zamierzam ponosić odpowiedzialności zbiorowej bo jak tak dalej pójdzie to za źle zaparkowane auto sąsiada przyślą wszystkim mieszkańcom mandaty. Jeśli nas jako mieszkańców zobowiązuje się do wspólnego kontrolowania zawartości odpadów to po co nam władza?

Sławek

Data: 2 grudnia 2019, 08:45 Ta firma coraz bardziej sobie grabi. Jest coraz bardziej bezczelna. Po pierwsze ich tokiem myślenia idąc to jeśli w blokach mają pozapychana kanalizację to wszyscy powinni z mety płacić więcej za ścieki. Nawet osoby kture tam nie mieszkają. Po drugie jeśli ta firma ma takie podejście. To czemu nie zabierają przez cały rok liści galezi nie zabierają. A po trzecie jeśli mam na kartce od nich rozpiske jak śmiecie segregowac . I niej jest wyraźnie napisane. Rozdrobnione galezie . To dla czego do tej pory ta firma nie dała wszystkim urządzeń do rozdrabniania gałęzi. Koniec tego Dziś składam zawiadomienie przeciwko naszej gminie!!!!!

Adamo

Data: 2 grudnia 2019, 13:09 A skąd będą wiedzieć, co jest w śmieciarce, że jej nie wpuszczą?

Dario

Data: 2 grudnia 2019, 14:25 Sami wybraliscie na wyborach, to teraz macie!

po problemie

Data: 2 grudnia 2019, 16:18 Jest sprawa !
Jeśli gmina potrafiła utworzyć spec grupę do sprzątania niech powoła grupę do segregowania .
Ktoś spyta skąd wziąć pracowników ,odpowiadam dobrać z urzędników którzy nie przeszli o czasie na zasłużony odpoczynek.
Przeszkolić i do roboty.

MaxSegregatus

Data: 2 grudnia 2019, 16:20 Ale JAJA - bo w innych gminach zakazują obierek ziemniaczanych i skorupek jaj w bioodpadach!

abc

Data: 2 grudnia 2019, 17:39 Prawie za każdym razem, kiedy idę wyrzucić śmieci problemem jest samo wejście do altanki śmietnikowej, bo z kontenerów się wylewa i śmiecie leżą na ziemi. To za co my płacimy takie kwoty?

Chociaż, swoją drogą, serce boli, kiedy widzę, jak w kontenerze na bio leżą wrzucone plastikowe butelki. Szkoda, że nasza świadomość na temat zanieczyszczenia środowiska jest wciąż tak mała :(

nikoś1

Data: 2 grudnia 2019, 20:25 Mam pytanie. Ile jest w gminie urzędów państwowych , ilu urzędników zatrudnia gmina i jaki to jest wydatek w ciągu roku dla gminy? Może by to upowszechnili?

nie rozsmieszaj mnie

Data: 2 grudnia 2019, 22:15 szkoda ,że władza zamiast szukać innych opcji przyjęła uwagi firmy śmieciowej ,bez zmrużenia oka. Może najwyższa pora rozejrzeć się za kilkoma innymi firmami ,bo zaraz znowu skonczy sie umowa i będzie tekst ,\"że tylko jedna firma była zainteresowana \". Mamy najdroższe śmieci w powiecie...bez komentarza.

borys

Data: 3 grudnia 2019, 10:45 Zielinski wracaj do nas!

GK

Data: 3 grudnia 2019, 21:43 BORYS MASZ RACJĘ, ZIELIŃSKI BYŁ LEPSZY, MYŚLELI ŻE JAK ZA GŁOSUJĄ NA MŁODEGO TO... ACH SZKODA STRZĘPIĆ RYJA!

zmiany na maxa

Data: 4 grudnia 2019, 05:54 @borys
tego lenianawet nie wspominaj !
Za długo analizował sprawy.

nsz

Data: 4 grudnia 2019, 07:30 @zmiany na maxa
a nowi to co niby robią?
przeczytaj artykuł Czytelnik: jest ciemno, a latarnie nie świecą z 27.11.2019

Zenada

Data: 4 grudnia 2019, 09:44 Oj tak ,reczywiscie
sa zmiany na maxa. Przedewszystkim coraz drozse oplaty za smieci. Mieszkam w budynku komunalnym i wlasnie otrzymalem zawiadomienie o podwyzce za wynajem gruntu pod garazem .Do yej pory placilem 8,53 netto za 1m a teraz bede placi lprawie dwa razy tyle bo bo 14,70 za metr.I po co tu narzekac ,sa zmiany na maxa?Jak nie jak tak .

Zgoda

Data: 5 grudnia 2019, 13:24 Ty w kuchni masz pięć koszy na odpady A smieciarka która podjeżdża po odbior ma tylko jeden kogo my tu uczymy segregacji

Zofia

Data: 5 grudnia 2019, 21:30 Czy Strzyżewski nie wie że zarówno obierki jak i skorupki spalą się w spalarni Czajka ?