Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Przy ulicy Por. Białka powstaje Nowa Hydrofornia

Dodano: 18 września 2019; W poniedziałek nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Nowej Hydroforni przy ul. Por J. Białka.

Dwukondygnacyjny budynek handlowo-usługowy o powierzchni 1000 m2 powstanie w miejscu dawnej hydrofornii na terenie byłych koszar. Spółka MW Property Invest wydzierżawiła powojskowy, rozpadający się i odrapany z tynku budynek w 2016 roku na 30 lat. Prace rozpoczęły się dopiero w tym roku ze względu na przeciągające się formalności, m.in. uzgodnieniami z mazowieckim konserwatorem zabytków, który półtora roku wydawał zezwolenie na wycięcie 14 drzew kolidujących z inwestycją.- Mam nadzieję, że nasz obiekt będzie dobrze służył lokalnej społeczności, miastu i będzie jego ozdobą – mówił podczas poniedziałkowej uroczystości wiceprezes spółki MW Property Invest, Włodzimierz Chróścik. Jak dodał, w budynku znajdzie zatrudnienie około 20 osób.  - Będzie to bardzo nowoczesny budynek, jeśli chodzi o wygląd, ale też zeroenergetyczny, czyli nie będzie potrzebował praktycznie energii z zewnątrz, aby funkcjonować – mówił z kolei prezes spółki, Marek Litwiniec.- Bardzo się cieszę, że spółka realizuje projekt, który jest ważny dla mieszkańców – podkreślał burmistrz Góry Kalwarii, Arkadiusz Strzyżewski. Przypomniał, że dopóki koszarowiec znajdujący się tuż obok hydroforni nie był zagospodarowany, było to miejsce wieczornych spotkań młodzieży. Często związane z patologiami i aktami wandalizmu. – Cieszę się, że rewitalizacja obiektów postępuje dalej – dodał. Strzyżewski zwrócił uwagę, że inwestycja wiąże się nie tylko z nowymi miejscami pracy, ale także wpływami z podatku od nieruchomości do budżetu gminy, bowiem właściciel terenu – Powiat Piaseczyńskiego – takiej opłaty nie wnosił.Inwestycja ma zostać oddana do użytku w połowie przyszłego roku.

Mateusz Adamski
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (49)

Killzone

Data: 18 września 2019, 11:03 Architektoniczny dramat.

nsz

Data: 18 września 2019, 12:20 dziwny jest ten konserwator zabytków. Na Dominikańskiej (na boisku) wszystko mu przeszkadzało, bo nie zgodne z historycznym zarysem miasta, a tutaj nagle szklana hala nie pasująca do żadnego innego budynku jest OK.

Mieszkaniec Góry Kalwarii

Data: 18 września 2019, 15:25 Widzę, że Pan Strzyżewski musiał publicznie ocenić ludzi (wandale, patologia) oraz powiat, który nie płaci podatków. Myślę, że ocenę należy zacząć od siebie. Do tej pory A.S. podpisuje się pod każdym przedsięwzięciem w naszym mieście. Taktyka SUPER BOHATERA! Za niedługi czas przyjdzie oceniać nam Pana.

WłDECZEK

Data: 18 września 2019, 17:24 Przecież to Polsport wydzierżawił głupi nie jestem .

Sławek

Data: 18 września 2019, 17:57 @nsz. Może trzeba w mediach sprawę to rozglosić. Ten konserwator to jakaś kpina . Być może dogadał się z naszymi władzami i robi wszystko żeby oszpecic i zniszczyć nasze miasto. Oj pogadał bym sobie z tym panem . Naszymi władzami powinna się zainteresować prokuratura . I zainteresuje ...

X.

Data: 18 września 2019, 20:00 Rzeczywiście klocek z wyglądu. Szklany domek.

zły

Data: 18 września 2019, 21:33 A kiedy miasto wzmocni naszą hydrofornię wody, bo woda w moich kranach jest coraz droższa i sączy się coraz słabiej w zabytkowych rurach...

FREAK

Data: 19 września 2019, 16:09 Nie pasuje pod żadnym względem do otaczających go budynków. Klocek.

michał

Data: 19 września 2019, 23:26 Nowa ekipa w ZGK, to Ci sami spece, którzy budowali Czajkę... 🤣 Obecną pani dyrektor, a uwczesna prezes MPWiK puszyla się z dumy przed kamerami i Danuska Waltzowa... herr Bugaj oświadczył górskiej gawiedzi, że oczyszczalnia to jego konik, sugerując swój niemały wkład w budowę Czajki🤣. no i w stolicy g.. no leje się na potęgę a budowniczowie przyjechali na wieś by teraz u nas coś wybudować... tyle że budowanie potęgi ZGK zaczęli od... wyprodukowania kilku dodatkowych stanowisk dyrektorskich i kierowniczych, osadzenie ich swoimi ludkami z Warszawy, zwolnieniem długoletni fachowców i przekazaniem części spółki firmie zewnętrznej... nie chwale tym samym poprzedniego zarządu, ale to co oni tam teraz wyprawiaja, to jawne kierowanie spółki w prywatne łapska. ogólna, zła kondycja firmy to efekt braku inwestycji, a co za tym idzie niewykorzystane pracowników fizycznych do budowy nowych przyłączy etc oraz konieczność utrzymania kadry dyrektorskiej i kierowniczej... wisienka na tym torcie jest fakt, że pani dyrektor - była prezes MPWiK w Warszawie, pozostając obecnie na emeryturze(pewnie nie malej) jest bliska krewna prezesa Bugaja, dzięki czemu do wysokiej emeryturki dostaje w ZGK pensje ok 7-8 tys zł. a to wszystko zawdzięczamy cudownej zmianie... dziękujemy Panu, panie Arkadiusz...
p. s. wszystkie zawarte wyżej info są sprawdzone, rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym na dzień 19.09.2019!

michał

Data: 19 września 2019, 23:36 ... o budowie nowych odcinków wodociągu, a co za tym idzie no ych przyłączy nie ma co marzyć. chyba że, jak informuje prezes bugaj... klient sam, na własny koszt wybuduje potrzebna cześć wodociagu, dzięki czemu będzie mógł wykonać przyłącze do swojej posesji, za co ZGK w przyszłości MOŻE zwróci 10% poniesionych kosztów... ŚMIECH!

FREAK

Data: 20 września 2019, 10:38 Ciekawe czy udało się ustalić dlaczego wada na skarpie płynie w dół a nie w góre...

nsz

Data: 20 września 2019, 11:52 @Michał
czy uważasz, że powolne robienie ze spółki gminnej spółki prywatnej to przypadek? ZGK podlega bezpośrednio burmistrzowi i to on wymienił kadrę zarządzającą.
Wisienką na torcie jest to, że nowe władze chciały obciąć dofinansowanie na przebudowę/remont sieci w ciągu ulicy Pijarskiej w trakcie, gdy ta będzie remontowana przez GDKiA. Na ten cel poprzednie władze zdobyły dofinansowanie zewnętrzne. Remont głównej nitki podczas remontu drogi jest najtańszy bo i tak będzie to rozkopane, najmniej uciążliwy i w końcu rozwiąże część problemów.

wyborca

Data: 20 września 2019, 13:58 Kiedy odwołujemy tego Strzyżewskiego, co tylko się lansować potrafi?

wyborca

Data: 20 września 2019, 14:06 Jeżeli chodzi o ZGK za poprzedniego prezesa cały czas coś budowali - przyłącza, SUW-y, nowe wodociągi, a teraz nic ten nowy Prezes z Warszawy czemu taki nieudolny? Może nam wybuduje nową oczyszczalnię tylko nie drugą Czajkę!!!

wyborca

Data: 20 września 2019, 14:07 ZGK i nowy Prezes niechby tylko dokończył to co było zaczęte w poprzedniej kadencji...


Henryk

Data: 20 września 2019, 20:41 Pan Strzyżewski ciągle z tym szpadlem się lansuje on ma go zamiast łańcucha ?
Pewnie trzyma go pod biurkiem.

Aga

Data: 20 września 2019, 22:17 A co ZGK ma wspólnego z tym nowym budynkiem?

Franek

Data: 20 września 2019, 23:54 A jakże budowali le że im z rur smierdzi .

I ak to jest

Data: 21 września 2019, 07:10 Do wyborcy/wyborców
Było Strzyżewskiego nie wybierać ,nie trzebaby teraz szukać sposobu by go odwołać !
To że on startował na urząd pod innym szyldem nie znaczyło że się od Platformy odciął .Ja użyłem własnego mózgu i zagłosowałem na pana Rokitę którego też ta banda chce odwołać !

Sami głosowaliście

Data: 21 września 2019, 15:02 Sami głosowaliście , teraz macie !!!!

Robert

Data: 21 września 2019, 18:51 do killzone - zgadza się, architektonicznie masakra.

Zofia

Data: 22 września 2019, 03:56 @ Aga
Związek jest czysto służbowy !
Będzie sprzątał okolicę budynku.

Jadwiga

Data: 22 września 2019, 14:25 Biorąc pod uwagę wpis Michała z 19 września 2019 roku nasuwa się pytanie, czy nie przypadkiem pod koniec ubiegłej kadencji Rady pojawiły się w wodzie bakterie e coli.

Jadwiga

Data: 22 września 2019, 15:26 Jeżeli by tak było jak zadałam wcześniej pytanie to następne pytanie - to w co pan grasz panie Strzyżewski wszak jesteś Polakiem?

taka ściema

Data: 22 września 2019, 17:06 Hotel koszary Arche też miał być wydzierżwiony na 30 lat !
Pizzeria p.byłego radnego już po roku była jego własnością

Franciszek

Data: 23 września 2019, 06:08 Może coś o budynku (ruinie) szkole gastronomicznej ?
Trzydzieści lat ona nie postoi, choć kiedyś podobno ją ktoś kupił ?

nsz

Data: 23 września 2019, 12:19 @wyborca
w ZGK kasy brak, bo nagle się zrobiło 6 dyrektorów.
Zresztą co by nie mówić, to poprzednik miał wykształcenie kierunkowe, a ten obecny to rzecznik prasowy. Także nowy to co najwyżej może pogadać.

pr

Data: 23 września 2019, 17:51 Totalny brak wyobraźni. Nie pasuje do okolicznych budynków. Ale w Górze Kalwarii to chyba norma. Ul. Kalwaryjska - domy parterowe i nagle w środku bloki, Mariańska róg Polnej podobnie. Chyba wszyscy w tym mieście marzą by od 4 metry od granicy był blok 16 metrowy lub obok klasycznej kamienicy szklany dom. Prawdopodobnie zgodnie z prawem, ale plany zagospodarowania przestrzennego uchwala rada gminy a tam po prostu często brak wyobraźni i decyduje siła przebicia najbardziej zainteresowanych.

Stefan

Data: 24 września 2019, 20:02 Tam się nic niedzieje ,zebrali się tylko do fotografii .

Konstanty Andrzej

Data: 24 września 2019, 20:06 Maurycy !
Twoje imię cię zdradziło,swoje rady dawaj w Usraelu


Killzone

Data: 25 września 2019, 09:21 @pr
Generalnie pełna zgoda. Chaos w zabudowie miejskiej jest znaczący. Jeśli chodzi o inwestycję przy ulicy Polnej to nie jest tak źle. Dwa budynki o ciekawej bryle i tylko 3 kondygnacje. Wysokość \"na oko\" 2-3 m powyżej okolicznej starej zabudowy. Mnie razi bardziej estetyka okolicznych domów i pierdolnik na posesjach.

Adam

Data: 25 września 2019, 18:42 @Killzone
W sprawie \"pierdolnika\" nic nie zrobisz bo niejaki pan Durka -komendant straży miejskiej uważa że właściciel na swej działce robi co chce .

Killzone

Data: 26 września 2019, 09:41 @Adam
Słyszałem od wielu osób, że ten pan to nieudacznik i \"nic nie mogę\" komendant. No cóż, jak pokazuje przykład innych miast można używając narzędzi prawnych na egzekwowanie porządku. Góra Kalwaria to inny wymiar profesjonalizmu. Szkoda.

pr

Data: 26 września 2019, 19:14 @Killzone
Inwestycja przy Polnej; wysokość / faktyczna/ 4-6 metrów w stosunku do okolicznych domów, mieszkańcy działki po zachodniej stronie są po prostu \" zachwyceni\", działka jest nisko położona ,podmokła ale mocno podniesiona co spowoduje że okoliczne działki będą miały problem. Podczas budowy i osuszania gruntu wąż z wodą na ulicę do studzienki, kanalizacji i oczyszczalnia, kto za to płaci ? Czy wodociąg i kanalizacja wytrzyma kolejnych kilkadziesiąt mieszkań? Czy przed wydaniem pozwoleń gmina bierze pod uwagę takie rzeczy ? Ale podstawą jest prąd, w gminie go brakuje, inwestorzy(poważni) odchodzą bo nie dostają odpowiedniej mocy. A co \"pierdolnika\" Masz 100% racji, jest na taki stan rzeczy paragraf ale jak chęci brak ze strony urzędu gminy to jest jak jest. Przykład przy Polnej na wprost opisywanej wcześniej inwestycji.

New Angel

Data: 29 września 2019, 13:33 Widać, że niektórym \'żal dooope ściska\' z zazdrości.

Zofia

Data: 30 września 2019, 06:01 @New Angel
Ale o co Ci chodzi ?
O szpadel czy 10 %


Wacek

Data: 30 września 2019, 21:22 Po co komu hydrofornia jak stare rury są.Od wymiany rur należało by zacząć .
A może to taka ściema,w Warszawie np. jest Stodoła nie na płody rolne bynajmniej !

Kiki

Data: 30 września 2019, 22:31 Miejscowa ozdoba to budynki/ kamienice po przeciwnej stronie ulicy ktoś miał gust a nie jakiś blaszak z szybą po taniości a hajs przytulać za czynsz z wynajmu

SZWEJK

Data: 1 października 2019, 21:50 Jak Ty Wacek mnie zaimponowałeś w tym momencie.....

Konstanty Andrzej

Data: 3 października 2019, 06:06 Jeszcze nie wybudowali ,a już że 20 osób znajdzie pracę .
Nieopodal stoi budynek wyremontowany kilka razy okradziony,Myślę że UNIA dołożyła do remontu i wyposażenia i nikogo głowa nie boli że pustostan stoi.
Ale co się dziwić jak nazwy ulic poprawnie napisać nie potrafią .inny pustostan na Pijarskiej ,że niewspomnę o \"nielegalnym herbie \" !

Obserwator

Data: 8 października 2019, 17:02 Uwagi do architekta i konserwatora w pelni zasadne. Obok przychodnia w stylu retro, na wprost budynki prywatne troche w stylu z epoki. Obok postawiono hale sportowa, a teraz buduja nastepna maszkare archotektury. Mysle, ze to brak wyobrazni i estetyki decydentow. Wstyd!

rymarz

Data: 23 stycznia 2020, 06:06 Coś poszło nie tak robota stoi !

Obserwator

Data: 15 lutego 2020, 13:10 Zaczyna być widoczny zarys budynku. Faktycznie dużo szkła bo od Białka same słupy robią.

Barnaba

Data: 16 lutego 2020, 13:22 Ktoś tu wcześniej wspomniał o warszawskiej stodole,ja dołoże jeszcze \"Akwarium\".
Tu zapewne będzie podobnie byleby wsadzić parę osób na stolec !

/.,mn

Data: 17 lutego 2020, 06:00 Oczekiwałbym nowego skweru a co ?
Nie takie \"wałki\"przechodziły .

z sieci

Data: 23 lutego 2020, 15:39 Czym oni się chwalą nasz burmistrz sam buduje i ma tylko jeden szpadel !

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-budowa-autostrad/budowa-autostrad/news-ruszyla-budowa-kolejnego-odcinka-drogi-s19,nId,4339741

Igor

Data: 26 września 2020, 09:13 Bardzo ładne zdjęcie, dwóch budowniczych Góry Kalwarii.

Marcins

Data: 1 października 2020, 09:55 Takie solidne, że aż strop się zawala.

idol

Data: 7 października 2020, 10:24 No tak, nic się nie stało.