Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

PSP nr 2 zawiesza strajk

Dodano: 16 kwietnia 2019; Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Górze Kalwarii od jutra (17 kwietnia) zawiesza bezterminowo akcję strajkową.

W komunikacie wystosowanym przez placówkę czytamy, że w środę (17 kwietnia) ponownie odbywać się będą zajęcia lekcyjne. Decyzję o zawieszeniu akcji strajkowej podjęli pracownicy szkoły.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia ze względu na przerwę świateczną zajęcia dydaktyczne nie będą się odbywać. Nauczyciele jednak w godzinach od 6.45 do 17.30 będą prowadzić zajęcia opiekuńcze.

Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.

Wszelkie informacje organizacyjne będą ukazywały się w dzienniku elektronicznym.

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (31)

Ilo

Data: 16 kwietnia 2019, 20:05 Nie ma to jak sie poddać. Z pewnością Rząd, rodzice i dzieci będą Was bardziej szanowali. Nie popieram

Ojej

Data: 16 kwietnia 2019, 23:12 No to już po nauczycielach. A dlaczego zawiesili? Coś im obiecano? To wprowadzi chaos i się rzesza nauczycielska rozpadnie i nic nie ugrają. A tak miało być ładnie.

podali sie ;/

Data: 16 kwietnia 2019, 23:39 dno ! powini walczyć dalej!
ale te dzieciaki na miescie w dzien fakt mega wkurzają wiec moze to i lepiej

nsz

Data: 17 kwietnia 2019, 08:15 Zawiesili strajk na jeden dzień, żeby mieć płatne za cały tydzień przerwy świątecznej.
Swoim strajkiem zrazili do siebie bardzo duże grono rodziców. Oczywiście nikt tego głośno nauczycielom nie powie. Na pejsie wszyscy ochy i achy i że wspieramy. Rodzice się boją, że nauczyciele będą się mścić na dzieciach jeżeli powiedzą co tak naprawdę myślą o ich zachowaniu.

Killzone

Data: 17 kwietnia 2019, 08:20 Rejterada.

janko

Data: 17 kwietnia 2019, 08:28 Bardzo dobrze !!!!

Ania

Data: 17 kwietnia 2019, 08:36 Szkoło podstawowa poniosłas w tej chwili WIELKĄ PORAŻKĘ!!!!! Wstyd i jeszcze raz wstyd!!!! Trzeba było wogóle nie przystępować do strajku. Zero solidarności.....zatem teraz i zero poszanowania dla Was ze strony społeczeństwa!!!

rodzic

Data: 17 kwietnia 2019, 08:56 Trzeba mieszkanie posprzątać , babkę upiec. Zobaczcie na oświadczenia majątkowe naszych radnych nauczycieli , dyrektorów szkół . Czy 100000 rocznie to za mało?

Kasa

Data: 17 kwietnia 2019, 09:54 Poddają się ponieważ za dni, które są spędzane na stajkowaniu nie mają płacone. Święta tuż tuż, a kasy mało będzie.

Rodzic

Data: 17 kwietnia 2019, 10:07 Dzieci i rodzice są zdezorientowani.. Na dziś strajk zawieszony, od jutra do wtorku włącznie nie ma zajęć dydaktycznych, bo nauczyciele i tak mają przerwę świąteczną, a od następnej środy co? Znów strajk?
Czyżby to jednodniowe zawieszenie strajku ze względu na wypłatę wynagrodzenia za czas przerwy świątecznej?
Chcę się mylić...

Barbara emerytka nauczycielka

Data: 17 kwietnia 2019, 10:25 Nie rozumiem i nie widzę w tym logiki i niestety honoru. Ja i kilka moich emerytowanych koleżanek (na poważnie) oddamy wam swoje łapówkarskie 13-tki...honor, szacunek dla nieugiętych nauczycieli. Wesołych Świąt

Wanda 54

Data: 17 kwietnia 2019, 10:43 Jestem byłą nuczycielką, a moja synowa jest obecnie i obydwie jesteśmy za ZLIKWIDOWANIEM KARTY NAUCZYCIELA. Praca od 8.00-16.00, a w tych godzinach wywiadówki, spotkania z rodzicami. I kogo to obchodzi, że rodzic pracuje do 18-tej, bieże urop i załatwione. Wycieczki kilkudniowe...no co z nimi??? Wszak praca od 8.00-16.00, więc albo nie robić, albo płacić...PROSTE. Takich przykladów można podawać więcej, ale kto jeszcze nie rozumie to i tak nie da rady. Państwo - wszystkie rządy, o tym wiedzą, że KN to nic najlepszego dla nauczycieli. Pozdrawiam honorowych-strajkujących.

sowa

Data: 17 kwietnia 2019, 13:03 Przecież od jutra są ferie świąteczne to dlaczego mają strajkować święta spędzić w szkole a dzieci się nie liczą oni tylko udają kochanych pedagogów

a b

Data: 17 kwietnia 2019, 13:20 A co z nieprzerobionym materiałem ?????

tratatata

Data: 17 kwietnia 2019, 14:04 do nsz A co rodzice myślą o programach nauczania, o reformie szkolnej z 2016 roku, jak oceniają siebie samych jako pierwszy i najważniejszy wzór do naśladowania dla własnych dzieci . Wielki tydzień i dalej ta nienawiść i ocenianie innych. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.

pytek

Data: 17 kwietnia 2019, 14:17 A kto tam CzeKistą wsród łamistrajków?

Solidarność nauczycieli?

Reszta winna im pamiętać... .

Wtajemniczony.

Data: 17 kwietnia 2019, 15:25 Ludzie ogarnijcie się. Zanim zaczniecie pisać pierdoły to może zorientujecie się w sytuacji jaka zaszła. Czy przypadkiem zerwanie strajku nie zostało narzucone/zaaranżowane nauczycielom, którzy jeszcze chcieli strajkować przez kogoś kto jest nad nimi? Bo ja wam powiem, że tak właśnie było.

nsz

Data: 17 kwietnia 2019, 15:33 @Wanda
Nauczyciel i takie błędy ortograficzne?
Większość nauczycieli poza szkołą nigdy nigdzie indziej nie pracowała i dlatego nie wie jak wygląda praca innych obywateli. Otóż w praca do 60/65 roku życia. 40 godzin tygodniowo to minimum. Wyjazd na wycieczkę z dziećmi, proszę bardzo - wypiszemy państwu delegację krajową, a to są śmieszne pieniądze. Wywiadówka wieczorem to jak nadgodziny - odbierzecie w innym dniu. Sprawdzanie klasówek i przygotowywanie się do zająć - jak się nie wyrobicie w szkole to w domu za darmo - tak robi większość osób. Jak będziecie mieli 30 godzin przy tablicy, a 10 na sprawdzanie i przygotowanie podczas dyżuru w trakcie którego będziecie 100% dyspozycyjni dla uczniów i ich rodziców to chyba będzie sprawiedliwie?

Wiem

Data: 17 kwietnia 2019, 16:16 Wszyscy znawcy się już wypowiedzieli? Strajkowali - źle, nie strajkują - źle. Ludzie, ogarnijcie się. Przestańcie wypisywać te bzdety o jakichś płatnych przerwach świątecznych. Nauczyciele będą normalnie pracowali w te dni. Ale najprościej jest stworzyć swoją historyjkę i oceniać wypisujac jakieś wymysły.

Ewa

Data: 17 kwietnia 2019, 18:34 A podobno czas Wielkiej Nocy to czas przebaczenia... Co widać poniżej. Nikt kto nie był nauczycielem nie ma pojęcia o trudach tej pracy i o trudach podejmowania wielu decyzji. Jako rodzic wspieram SP nr 2. To bardzo dobra placówka i wspaniali nauczyciele. I przerwanie strajku nie zmieni opinii o tej szkole. Dajmy walczącym także przeżyć święta i przestańmy wylewać jad. Po świętach, gdy wznowią strajk rodzice dalej będą wspierać. To pewne!

wyborca

Data: 17 kwietnia 2019, 22:34 A ja jestem z Was dumna nauczyciele. Pokazaliście jak żadna inna grupa, że nie dacie pluć sobie w twarz. I tak, że wytrzymaliście tyle przy takich naciskach, niskich zarobkach - szacun!!! Cóż, niby polski rząd bierze głodem nauczycieli. Ludzi, którzy odpowiadają za najważniejszą rzecz, za edukację polskich dzieci! Ci ludzie przy zarobkach niższych o średniej o ok. 30% nie mają oszczędności. Za to większość ma kredyty. Więc i tak należy im się wielki szacunek. To nie ich wina, że polski rząd niszczy naszą inteligencję!!

Janusz

Data: 18 kwietnia 2019, 01:18 A jak inne szkoły?

@Wtajemniczony.

Data: 18 kwietnia 2019, 15:04 Brawo Wtajemniczony! Tak właśnie było. Mało tego, próbowano tej sztuczki i w innych szkołach gminnych - bezskutecznie.

Ola

Data: 18 kwietnia 2019, 21:21 No to ładnie.......okazuje się że jednak byli do tego zmuszeni!!! Oj oj nieładnie chyb\"ktoś \" nie miał co z dziećmi zrobić

Było minęło

Data: 19 kwietnia 2019, 22:49 Wcale się nie dziwię że przerwali strajk. Wystarczy poczytać artykuł o Lo Sajny i dodać 2 do 2. Tak łatwo można sterować ludźmi. Najlepsza metoda to zastraszanie. W niektórych szkołach nauczyciele którzy nie brali udziału w strajku obstawiali egzaminy w innych szkolach za pieniądze. Rodzice zdezorientowani przez dyrektorów i media nie wysyłali dzieci do szkoły. Strajkujący nauczyciele nie zarabiają w trakcie protestu. Ci co nie przyłączyli się do protestu wypłata bez pracy plus bonus za egzaminy. Trzeba mieć dużo odwagi żeby strajkować i znosić polityczne zagrywki możnych tego świata. ... a ty z daleka bo tak lepiej. ..

Cichy

Data: 20 kwietnia 2019, 14:38 Ja jestem za tym żeby każdy godnie zarabiał. Tylko niech zarobki idą razem z tym Ci się robi a w większości szkół poziom nauczania jest bardzo niski żeby nie powiedzieć (dno). Ale tymi strajkami. Nic nie wskuraja bo i tak rząd powiedział że. Ie da kasy więcej A tylko ludzia komplikuje wszystko. A co do płac to niech razem nimi idzie efektywność pracy. Bo u nas to jest tak lekcje w szkole jedno A i tak trzeba na korepetycje dziecko wysyłać.

Ania

Data: 22 kwietnia 2019, 08:41 Coniew też zawiesza strajk!!!dzieci od środy 24.04. Wracają do szkoły.....o co chodzi??? Druga szkoła w gminie??? Zaraz pewnie posypią się kolejne.......przypadek??? Nie sądzę, myślę że zostali do tego zmuszeni!!! Przez kogo??? Chyba nie trudno się domyślić

Iga

Data: 22 kwietnia 2019, 18:26 Ciekawa jestem co ze szkołą w baniosze

Ewa

Data: 23 kwietnia 2019, 07:42 Szkoło w Coniewie!!! Apeluję do was: NIE PODDAWAJCIE SIE TAK SZYBKO!!!!! Rok szkolny skończy się normalnie według harmonogramu,nikt go nie będzie przedłuzał,materiału do przerobienia zostało niewiele i jeśli wszystko skończy się dobrze to spokojnie nadrobicie to wraz z nowym rokiem szkolnym!!! Nie wyłamujcie się tak szybko!!! Pomimo hejtu jaki się na was wylewa w mediach to nawet nie wiecie ile społeczeństwa was popiera!!!! Jeszcze raz apelujemy do was: NIE WYŁAMUJCIE I NIE PODDAWAJCIE SIE TAK SZYBKO!!!!! JESTESMY CAŁY CZAS Z WAMI MY RODZICE!!!!

Ela

Data: 23 kwietnia 2019, 18:06 Co się z wami dzieje drodzy nauczyciele????? Tak szybko się poddajecie?? Zawiedlismy się na was my rodzice

@nsz

Data: 23 kwietnia 2019, 18:53 rozumiem, że Ty pracowałeś jako nauczyciel, więc wiesz o czym mówisz. A gdyby nawet nie, to i tak swoje wiesz i wiedzieć będziesz na wieki, wieków...
Drodzy strajkujący. Nie służycie sprawie ustępując pod naciskami. Lepiej było w ogóle nie włączać się do strajku. Walczymy nie głównie o pieniądze, ale o honor i szacunek.