Pumptruck w Górze Kalwarii. Wprowadzono zakaz dla hulajnóg i wrotek

Dodano: 6 czerwca 2024; GoraKalwaria.net Z nowego obiektu obok Samorządowego Przedszkola Samorządowego mogą korzystać tylko rowerzyści.


News will be here

W wiadomości do naszej redakcji jeden z Czytelników poinformował, iż „w połowie maja pojawiły się tabliczki na skateparku obok przedszkola na ul. Bema, dotyczą one zakazu korzystaniu na skateparku z hulajnóg, wrotek”.

Pan Andrzej zwrócił uwagę, że gdy pojawiła się informacja o budowie i po otwarciu nie było wspominane, że będzie takie ograniczenie.
 
„Jeżeli ktoś bywał dotychczas na skateparku to wie, że sporo dzieci/nastolatków jeździło właśnie na hulajnogach. Na rolkach nie widywałem, ale zakładam, że również korzystały” – przyznał nasz Czytelnik, i poprosił o zweryfikowanie z czego wynikają takie ograniczenia.  

O sprawę zapytaliśmy w magistracie. Jego rzecznik prasowy, Piotr Chmielewski podkreśla, że obok Samorządowego Przedszkola Samorządowego powstał nie skatepark, ale pumptrack. - Jest to obiekt zaprojektowany i przeznaczony wyłącznie dla rowerzystów – zaznacza.

- Od początku obiekt określaliśmy jako tor rowerowy. Stąd w projekcie znalazły się zalecenia kto powinien korzystać z obiektu jak i w regulaminie. Wynika to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa (wysokie prawdopodobieństwo kolizji) i parametrów technicznych toru – wyjaśnia rzecznik.

- Wszystkich użytkowników hulajnóg, desek i wrotkarzy serdecznie zapraszamy na skatepark obok basenu – dodaje Piotr Chmielewski.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

Freak

Data: 6 czerwca 2024, 07:06 Czy ktoś będzie tego pilnował?

.

Data: 6 czerwca 2024, 07:55 Od pierwszego dnia była informacja na tablicy że obiekt jest tylko dla rowerów, do tego maksymalnie trzech w jednym momencie. Tor jest przeznaczonych do szybkiej jazdy a ludzie przyprowadzają 2-3 latki na hulajnogach, które stoją w poprzek ścieżek i zastanawiają się co robić, blokując innym możliwość przejazdu.

nsz

Data: 6 czerwca 2024, 08:04 nieprawdopodobne, że burmistrz potrzebuje rzecznika. w mediach potrafi się lansować. od lat ma ksywę wodzirej, a nagle okazuje się, że nie potrafi sam się wypowiedzieć na proste tematy.
na oświatę brakuje, ale na rzecznika jest - SKANDAL!

Art. 110. § 1

Data: 6 czerwca 2024, 09:48 Ale facet który połamał nogi nie jeździł na wrotkach !

O losie !

Data: 6 czerwca 2024, 18:27 @nsz
Nie tylko na rzecznika : około 18 przejeżdżałem obok przedszkola publicznego jak kolwiek to brzmi.Coś tam O trwogosię odbywa bo wesoło jest. Ale co robią te wozy bojowe bo jeśli tymi samochodami przyjechali rodzice, świadczyło by o rozpasaniu. Wozy bojowe bo wóz strażacki ciężki i największy radiowóz jaki jest na wyposażeniu ZGK !

9ola

Data: 7 czerwca 2024, 11:30 i rowerki biegowe też powinny być zakazane!

xd

Data: 7 czerwca 2024, 11:50 mega tabliczki pozdro scigajcie nas jak wam sie nie podoba ze tam jezdzimy

Wyborca

Data: 7 czerwca 2024, 16:41 Raczej oczywiste że jest to tor dla rowerów.

Kasia

Data: 8 czerwca 2024, 11:37 Jak nie ma ochrony to jeżdżą na czym chcą mimo że to dla rowerów. Powinni ogrodzic

monika bartys

Data: 8 czerwca 2024, 19:58 straż miejska tam parkuje i pilnuje i wlapia mandaty ?

Sławek

Data: 9 czerwca 2024, 21:19 Pan nie dorzecznik naszego naj jaśniejszego burmistrza jest nie dorzeczny, albo stale pod wpływem .. po czym tak sądzę ? A mianowicie czy w tym miejscu czy w tamtym koło basenu też może się coś komuś stać . A po za tym czemu a ni przy przedszkolu czy przy basenie nie ma miejsca zacienionego.. jakiegoś daszku nad ławkami .. czy pan nie dorzecznik bierze na siebie odpowiedzialność jak ktoś w tych miejscach dostanie udaru słonecznego? Który w skutkach też jest niebezpieczny ...