Punkt pomocowy w Górze Kalwarii nie tylko dla uchodźców

Dodano: 30 maja 2022; Funkcjonujący obecnie w hali sportowej przy ul. Artylerzystów punkt pomocowy oferuje wsparcie nie tylko dla uchodźców z Ukrainy, ale także dla wszystkich osób w trudnej sytuacji życiowej.

Punkt Pomocowy dla osób w trudnej sytuacji życiowej znajduje się na ul. Białka 7 (główne wejście na halę sportową od ul. Artylerzystów) i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

mieszkaniec

Data: 30 maja 2022, 11:48 czy nie warto zastanowić się nad daniem pracy uchodźcom? może przy pielęgnacji zieleni (przycinanie traw), utrzymaniem porządku, pomoc starszym mieszkańcom naszego miasta?


@mieszkaniec

Data: 30 maja 2022, 12:33 Oni nie chcą pracować oni chcą wszystko za darmo tak mówią na ukrainie że w Polsce będą mieli wszystko za darmo

Iza

Data: 30 maja 2022, 13:28 Nie należy traktować i oceniać wszystkich tak samo, są to różne osoby w różnej sytuacji. Punkt jest dla wszystkich nie tylko Uchodźców i tak samo są różni ludzie. W Naszym Kraju również są osoby które nie chcą pracować i uważają, że im się należy. Ważne aby rozmawiać i starać się pomóc nie tylko materialnie ale również m.in. w znalezieniu pracy

na dobranoc

Data: 30 maja 2022, 21:29 Nie czepiajcie się Ukraińców , w DPS jest peło naszych mieszkańców w sile wieku , jak myślicie kto za nich płaci 5,200 zł jak rodzina się ich wyrzekła, a oni nie skalali się pracą.

mieszkaniec

Data: 31 maja 2022, 08:08 dlatego gmina powinna zapewnić im pracę, a jest co robić.

antydemokrata

Data: 2 czerwca 2022, 10:22 Nagle sobie przypomnieli ,że również w Polacy potrzebują pomocy? Ludzie w ogóle nie powinni iść do wyborów dając do zrozumienia władzy ,że jest nam do niczego nie potrzebna. A wręcz odwrotnie.

tajno-agento

Data: 2 czerwca 2022, 21:14 Każdy kto pisze by Ukraińców zatrudnić tu czy tam nie zna się na "geografii".
Zatrudnić Ukraińca to trzeba mu zapłacić , a tu zysku żadnego.
Jeśli zatrudni się firmę sprzątającą ta odwdzięcza się.
I tak to działa- niestety.

Chwała Ukrainie

Data: 2 czerwca 2022, 21:25 Nie życzę nikomu by potrzebował takiej pomocy, szczególnie rodakowi choć pomoc jak najbardziej potzebna.
Jest "gwiazda znana w świecie , znana w Polsce, ba znana również z występów w Górze Kalwarii emerytury ma 1670 złotówek. Zdrowie już nie to, dzieci mają jak to bywa swoje życie i co powiecie gdyby tak się złożyło że wyląduje w naszym przytułku?
Kto poniesie różnicę 5200 złotówek. Odczepcie się od sąsiadów , Oni się tu nie prosili.

Galina

Data: 3 czerwca 2022, 02:29 Ten główny napis powinien brzmieć "Punkt pomocowy w Górze Kalwarii nie tylko dla Polaków"

mieszkaniec

Data: 3 czerwca 2022, 08:44 danie pracy ma spowodować, że goście z zagranicy będą się czuli potrzebni i choć na chwilę przestaną myśleć o tym, co się u nich (na Ukrainie) dzieje. Większość z nas im współczuje i pomaga.
Oczywiście za pracę trzeba zapłacić, dokładnie tak samo jak Polakom. Myślę, że te zarobione pieniądze przydadzą się im po powrocie do domu.
do @tajno-agento
nie zawsze zysk się liczy i obyś Ty się nie znalazł w sytuacji, w której będziesz musiał korzystać z pomocy innych.

tajno-agento

Data: 3 czerwca 2022, 19:26 do mieszkaniez z godz. 08:44
Sens mojej wypowiedzi miał być taki :
Wielu tu pisze by dać im pracę przy pielęgnacji krzewów i sprzątaniu, taką pracę może dać miasto.
Może dać ,ale nie chce bo Ukrainiec wdzięczny będzie ale łapówki zatrudniającemu nie da !
I tu padło słowo zysk władza nie zrobi nic za darmo.
Komuna padła ,ale nawyki zostały, musi minąć ze dwa pokolenia, musi umrzeć ostatni ssak który pamiętał ten ustrój.