Radni jak maszynki do głosowania, czyli po co właściwie oni są

Dodano: 25 sierpnia 2016; Jeśli ktoś nie wie, w jaki sposób odbywają się ostatnio posiedzenia Rady Miejskiej w Górze Kalwarii, warto, żeby zobaczył to na własne oczy. Widok nie jest krzepiący.


News will be here

Sesja rady miejskiej w środę, 24 sierpnia. Prawie dwadzieścia projektów uchwał, w tym kilka naprawdę ważnych, bo dotyczących np. zmian w budżecie. Ile czasu trwało posiedzenie? Niecałą godzinę!

Przy żadnej z uchwał nikt nie miał pytań do burmistrza ani nikogo z urzędu, wszystkie przechodziły jednogłośnie. W pewnym momencie w trakcie głosowań burmistrz Dariusz Zieliński, widząc że nikt mu pytań zadawać nie zamierza, po prostu wstał i wyszedł na zewnątrz – na papierosa albo z kimś porozmawiać – a głosowania toczyły się dalej.

Kiedy obserwuje się takie sceny trudno nie zadać sobie pytania: po co nam właściwie ci radni są? Za co oni dostają diety? Czy za to, żeby bezrefleksyjnie podnosić ręce? Żeby nie mieć żadnych pytań i żadnych wątpliwości? Żeby podpisać listę obecności i po godzinie pójść do domu?

Mateusz Baj
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (53)

mieszkaniec

Data: 25 sierpnia 2016, 09:30 Przecież wiadomo, że to jedna klika. Ludzie ogarnijcie się wreszcie!!!!

Jaro

Data: 25 sierpnia 2016, 10:53 a co mają zadawac, jakie pytania, jak tu nie ma opozycji.Sielanka trwa ale to się skonczy niebawem.

Marian

Data: 25 sierpnia 2016, 10:57 Wszyscy są za, a nawet przeciw.

Mlody polityk

Data: 25 sierpnia 2016, 11:07 Cóż....
Polityka to się nazywa

Kolo

Data: 25 sierpnia 2016, 11:12 I to są odpowiedzialni ludzie to śmiechu warte 😀

Juliusz

Data: 25 sierpnia 2016, 12:01 Przecież dostają pewnie te propozycje uchwał wcześniej, żeby zadać pytanie to treść trzeba zrozumieć po przeczytaniu i zadać mądre pytanie? Nie każdy to potrafi...
Jak to? Nie ma wątpliwości - to wszystko jest aż tak dobrze? Kiedyś ktoś napisał - na tych państwa już nie głosujemy i dziękujemy... Kalwaryjska zalana, korki w mieście, parkują gdzie chcą etc. a oni idą by podpisać listę? Czyżby im diety obcięli?

ARKASZANA

Data: 25 sierpnia 2016, 15:55 Ludzie, trzeba się obudzić i zmienić to \"guano\" ! ! ! ! Nie trzeba głosować na starą klikę! ! ! ! ! ! !!!!! Czasem warto zaryzykować i wybrać kogoś kto nie ma układów w gminie, a jest przyjezdny i chce zrobić coś dobrze dla siebie i otaczających go ludzi ! ! ! ! ! ! Ja jestem od 2001 roku mieszkańcem gminy i wystawił bym na szafot kilka osób z gminy i to najlepiej na oczach mieszkańców 😠

Radny

Data: 25 sierpnia 2016, 16:07 Widać zapomniał wół jak cielęciem był. Panie Mateuszu, powinien Pan wiedzieć że wszystkie projekty uchwał zawsze są szczegółowo omawiane na komisjach i tam właśnie roztrzygają się wszystkie \"za\" i \"przeciw\", wedy to radni podejmują decyzje a głosowanie na sesji jest tylko tego odzwierciedleniem. Projekty poddane głosowaniu 24-go sierpnia nie budziły żadnych wątpliwosci a jakiekolwiek pytania dot. tychże radni zadawali urzędnikom na komisjach. Owszem, zmiany w uchwale budżetowej są istotne (np: 5000 zł zmniejszenie zakupu inwestycyjnego (baterii kondensatorów zespołu basenowego) albo 1255 zł opłata abonamentowa dot utrzymania sprawności urzadzeń WiFi Free Zone) itp. ale skoro zostało to omówione na komisjach to już widzę pański artykuł opisujący koszmarnie długą niezrozumiałą i nudną sesję trwającą np 8 godzin, na której omawiane byłyby szczegóły wszystkich projektów. Były sesje trwajace kilka godzin kiedy roztrzygały się kwestie budzące w radnych kontrowersje i wtedy nic nie było \"jednogłosnie\" tylko jakoś Pana na nich też nie było a teraz kiedy zajął sie Pan \"inną formą dziennikarstwa\" szuka Pan jak widzę tematów \"na siłę\".

Krzysztof

Data: 25 sierpnia 2016, 16:24 Panie Baju ,a co pan tak nagle zaczął dostrzegać nieprawidłowości ?
Do tej pory panu to nie przeszkadzało ?

grzegorz

Data: 25 sierpnia 2016, 16:27 A to już te sesje nie w budynku straży są ,może powinniśmy poznać powody dla których nastąpiła zmiana.

brawo

Data: 25 sierpnia 2016, 17:04 Brawo Panie Mateuszu. Wreszcie się za nich ktoś wziął i zaczął pisać prawdę.

xxyyzz

Data: 25 sierpnia 2016, 19:08 i po co te pytania: przecież:
- ktoś ich wybrał,
- obradują zgodnie ze Statutem,
- sesje są ogólnodostępne,
- jak wojewoda uchwałę odrzuci to ją zmienią,
- sesje mieszkańców nie interesują...

A gdyby Redakcja pomyślała o transmisjach sesji, jak to się dzieje w innych gminach? Może wzrosłoby zainteresowanie mieszkańców i ..poziom wiedzy o pracy Rady.

a

Data: 25 sierpnia 2016, 19:16 a czy Redaktor będzie teraz regularnie na sesjach?
Może wpadałby i na komisje, bo tam może ciekawiej..

jabco

Data: 25 sierpnia 2016, 20:09 o czym tu mowa, niektórzy to chyba z czytaniem mają problemy nie wspomnę o wysławianiu się . Przeważnie żeby zadać pytanie to trzeba wiedzieć na jaki temat jest dyskusja a my z podstawówki nie ogarniamy tego /o co kaman ? / ,co innego jak by było o jabłkach to bym dopiero trzymał łapę w górze nie Panie Grzegorzu ?komisarz Alex

Data: 25 sierpnia 2016, 20:24 To dzięki nim mamy taką drogą wodę i ścieki !
A prezes miast ukrócić złodziejstwo i niegospodarność w firmie której jest prezesem przerzuca opłaty na boga ducha winnych ludzi !
Może już tej gazety nie być i tego portalu też ,ludzie znają prawie wszystkie przekręty.

Juliusz

Data: 26 sierpnia 2016, 00:18 Widać zapomniał wół jak cielęciem był. Panie Mateuszu, powinien Pan wiedzieć że wszystkie projekty uchwał zawsze są szczegółowo omawiane na komisjach i tam właśnie roztrzygają się wszystkie \\\"za\\\" i \\\"przeciw\\\", wedy to radni podejmują decyzje a głosowanie na sesji jest tylko tego odzwierciedleniem.
Panie Radny, mam prośbę o prawidłowy zapis.. roztrzygają
wedy
Od Pana oczekujemy poprawnej pisowni, my Pana utrzymujemy [mam nadzieję, że po raz ostatni..]
- jak pracuje rzekoma komisja to czy pozostali radni tam też są?
- czy jest opozycja?
- czy na tych komisjach jest jednoznaczność?
Dieta jest tylko za bycie radnym? Czy za te komisje jest te 10 czy 20 złotych dodatkowo? Jest taki regulamin?
Mam nadzieję na poprawną polszczyznę piszących radnych, bo jak takie dokumenty - WEDY - wyślą do RIO - wstydu co nie miara. Wniosek prosty - chcesz być radnym - zalicz program - kurs języka polskiego na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej - zdania proste i złożone. Ten RADNY - niestety - poziom klasy trzeciej - szkoda..., pozdrawiam RADNEGO WEDY.....

JARO

Data: 26 sierpnia 2016, 05:47 Taki Weltschmerz p. Baja jest nieco dziwny, bo podobny stan rzeczy trwa od lat. We wpisach jest klon \"jaro\", ale to nie ja, brak fantazji.

Zenon Nadstawny

Data: 26 sierpnia 2016, 19:55 Dn.26.08.2016
Rada Miejska
Góra Kalwaria

Panie Mateuszu Baj odpisując na pana zastrzeżenia co do tego czy radni są potrzebni czy nie , oraz jak głosują podczas sesji Rady Miejskiej.

Był pan Radnym Powiatowym a następnie Radnym Wojewódzkim i powinien pan wiedzieć że projekty uchwał głosowane na sesji są najpierw szeroko omawiane na komisjach przy udziale burmistrza oraz pracowników urzędu i to właśnie tam jest czas na to aby uzyskać wszelką wiedzę na temat danego projektu uchwały i domagać się wszelkich wyjaśnień dotyczących jakichkolwiek wątpliwości co do treści lub zasadności danego projektu uchwały.
Taki właśnie tok prac ustaliliśmy z Radnymi na początku kadencji.
Może pan jest przyzwyczajony do trybu prac Rady polegających na wzajemnych pyskówkach podczas obrad Rady Miejskiej i nie może pan zrozumieć że można pracować inaczej tj. bez wzajemnego obrzucania się błotem i robienia zadymy pod publikę dla poczytalności gazet i stron internetowych.
A może to wina naszej Rady Miejskiej że brak kłótni w Radzie doprowadził do małej poczytalności pana gazety co doprowadziło do zamknięcia gazety Nad Wisłą.
Prosił bym zatem aby pan więcej nie obrażał Radnych którzy zostali wybrani w wolnych wyborach, w których mógł pan również startować, tylko może bał się pan weryfikacji społecznej po tych wcześniejszych kadencjach Radnego Powiatowego i Radnego Wojewódzkiego gdzie społeczeństwo by pana rozliczyło, dlaczego pan nic nie zrealizował ze swoich obietnic przedwyborczych dla gm. Góra Kalwaria (a tak dużo pan obiecał).
Natomiast Burmistrz ma wiele innych obowiązków i jeżeli wychodzi z obrad Rady Miejskiej to wcześniej uzgadnia swoje wyjście z Przewodniczącym Rady Miejskiej i nie musi o tym informować prasy, natomiast pozostają pracownicy urzędu którzy są gotowi odpowiadać na ewentualnie zadane pytania. Chciałbym również zaznaczyć że dobra współpraca Radnych z Burmistrzem Dariuszem Zielińskim (gdzie w innych kadencjach bywało różnie) jest podyktowana tym że Burmistrz dostarcza Radnym pełne informacje dotyczące jego działalności nie ukrywając niczego.

Chciałbym aby również inne Rady Miejskie jak i Sejm wzięli przykład z Radnych R.M. Góry Kalwarii i zaprzestali kłótni na obradach , ponieważ społeczeństwo oczekuje od nas rozwiązywania problemów a nie wiecznej kłótni która nie doprowadza do rozwiązania problemów tylko do ich zaogniania.
Przewodniczący Rady Miejskiej
Góry Kalwarii

Zenon Nadstawny


krzysztof

Data: 27 sierpnia 2016, 08:05 Po co zadawać pytania skoro sobie nawzajem podwyżki dają !
Oni mogą tylko dyskutować ile dać .
Zapomnieli tylko że my na to pracujemy ,a Oni nas okradają .

do roboty !

Data: 27 sierpnia 2016, 08:09 A pan radny dostał posadę z \"litości\" bo miał spowodować że będzie działać sygnalizacja prawidłowo,a inny radny obiecał\"baj korki\".
I sygnalizacja nie działa i korki są !

grubas

Data: 27 sierpnia 2016, 12:19 Zenek i tak nigdy nie bedziesz taki jak Zbyszek.

Ben

Data: 27 sierpnia 2016, 16:39 A to ciekawe, że tylko u nas na sesjach się nie dyskutuje..wszędzie jest dokładnie odwrotnie!

iladian

Data: 27 sierpnia 2016, 17:14 Ktoś musiał mu ten elaborat napisać !
A jeśli sam to szacun !

melba

Data: 27 sierpnia 2016, 19:31 Oby to tylko nie byl taki consensus jak w Wwie przy reprywatyzacji, zlodziejskiej zreszta.

a

Data: 27 sierpnia 2016, 20:13 list Przewodniczącego : czy nie z przebłyskami arogancji władzy?

...\"by również inne Rady Miejskie jak i Sejm wzięli przykład z Radnych R.M. Góry Kalwarii ..\" - wzór skromności i cnót wszelakich chyba...geniusz,geniusz......
jb

Data: 28 sierpnia 2016, 01:40 Nareszcie, nareszcie jestem dumna z faktu, że naszą RM kieruje poczytalny przewodniczący. Mam nadzieję, że pozostali notable naszej gminy również posiadają taki status. Przepraszam za nadużycia w kwestii stosowania przecinków, powinnam wzorować się w tym zakresie na braku rozrzutności pana przewodniczącego.
Sugestię p. przewodniczącego dot. rozpowszechnienia dobrego wzorca działalności samorządu należy czym prędzej zrealizować w formie np. listu otwartego opublikowanego w prasie ogólnopolskiej - niech dobre praktyki odłogiem nie leżą.

do szkół !

Data: 28 sierpnia 2016, 07:25 W dalszym ciągu uważam że radni powinni mieć średnie wykształcenie,albo się czegoś nauczą ,albo nie będą pchać się tam gdzie nie trzeba !

melba

Data: 28 sierpnia 2016, 11:19 Podobno to dobrze dla osoby posiadanie takiej wysokiej samooceny jak p. Nadstawny, dobrze je, trawi i sypia, zdrowie dopisuje, wszystko ok

a jak !

Data: 28 sierpnia 2016, 11:24 Nie zdziwiłbym się gdyby takie listy pisał dorobkiewicz !
Ale tyle lat siedzi nam na karku, ma buty z węża gada
innych gadżetów nie wypominam.
Przyjdą wybory i to powinno sie zmienić.

nikoś1

Data: 28 sierpnia 2016, 13:19 Dla tego wniósłbym do uchwał miasta wniosek aby radni pełnili swoją funkcję społecznie jako lokalni patrioci ...

mordziak

Data: 28 sierpnia 2016, 19:12 Wiadomo, radni to decydenci pensji burmistrza

Wacek

Data: 28 sierpnia 2016, 20:28 Czy to coś co zbudowali za LO,coś co miało być bieżnią podlega odbiorowi ?
Nie znan się lejek jestem ale to bubel jest !

wc

Data: 28 sierpnia 2016, 20:31 do \"a\" Data: 27 sierpnia 2016, 20:13
Tamci w sejmie nie trwają po 30 lat jak nasi

spa

Data: 29 sierpnia 2016, 10:55 @ARKASZANA
Grupa nowych mieszkańców miasteczka, w przyszłych wyborach samorządowych wystawi w większości okręgów miejskich swoich przedstawicieli. Tzw. \'grupa oddolna\' pracuje nad tym projektem. Wkrótce więcej informacji.
Liczymy na nowych mieszkańców, ale również na starych chcących fundamentalnej zmiany w mieście.

ps. nie jest to formacja związana z Zielińskimi, Duninami, Strzyżewskimi, Glińskimi i Zastawnymi itp. \'tłustymi misiami\' :)

podróżny

Data: 29 sierpnia 2016, 14:54 Wypadek był na obwodnicy a \"Baj Korek \" milczy .
Ciekawe dlaczego ?

zeki

Data: 29 sierpnia 2016, 15:36 @spa
masz jakiegoś maila? Odezwij się do mnie konto mam na o2.pl nick ofc zeki

Paweł Drop

Data: 30 sierpnia 2016, 00:27 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

a

Data: 30 sierpnia 2016, 10:47

Myśl po napisaniu:
\"... by również inne Rady Miejskie jak i Sejm wzięli przykład z Radnych R.M. Góry Kalwarii ..\\\" - wzór skromności i cnót wszelakich chyba...geniusz,geniusz......\"

dlaczego On jeszcze nie w Sejmie..marnuje się...
niech poważne KWW nie zapomną!

jakieś poparcie już ma;
...ale czemu ostatnio wygrał tytko 3-ema głosami??

do "ARKASZANA'N i do "spa"

Data: 30 sierpnia 2016, 21:21 życzę powodzenia !

Ale żeby coś zmienić - UWAGA !!!! - W KAŻDYM, albo chociaż w większości OKRĘGÓW WYBORCZYCH TRZEBA MIEĆ CO NAJMNIEJ STO , powtarzam, sto pewnych głosów, a najlepiej sto trzydzieści, albo sto pięćdziesiąt. PEWNIAKÓW !! Takich co to na pewno przyjdą i zagłosują; może to być np. tak liczna rodzina, choćby do siódmego pokolenia wstecz, kolesie od piłki lub od kielonka, układ .... np. branżowy, biznesowy, można też kupić .... ale muszą to być pewniacy, a nie że może pójdę, chyba, raczej, albo powinienem pójść .... Zresztą taką dyscyplinę w głosowaniu można sprawdzać na bieżącą, kontrolować; jak ? ci na fotce wiedzą. Wtedy masz radnego z okręgu !!! Ale trzeba mieć ich kilku ..... wręcz .... nastu.
Żeby zmienić szeryfa, uwaga !!!! musisz mieć pewniaków, co najmniej 4001 w gminie. PEWNIAKÓW, ZAKONTRAKTOWANYCH. Ta liczba, 4001 / lub więcej/ w przeddzień wyborów musi być sprawdzona i potwierdzona. Dlaczego tyle: obecnego szeryfa popierają dwa ugrupowania, czyli tak około 2 x 100 głosów w jednym okręgu, pewniaków, sprawdzonych, i razy 20 okręgów, to razem daje 4000 głosów. Tak ? / Czyż nie tyle miał zwycięzca ? Obecna \"koalicja\" miała w ostatnich wyborach coś około 4000 głosów na szeryfa ( stanowi to 20 % wszystkich uprawnionych do głosowania w naszej gminie / - wy musicie mieć więcej , choćby o jeden, ale więcej. Trudne ? To daj se spokój.
Te 4001 głosów trzeba mieć już w przeddzień wyborów, spisane, potwierdzone, skontrolowane. Muszą być ludzie co to dogadają, sprawdzą, podliczą, będą dopinać.
Liczenie na to że wyborca pójdzie zagłosuje na program, ładne reklamówki etc ... = mrzonki ... = wynik poniżej progu....
Tak to coś w zarysie wygląda.
Program, reklama .... takie tam trele-morele, to trzeciorzędna sprawa.
Powodzenia ....
Jeden głos już macie


małgorzata

Data: 1 września 2016, 21:00 dawno nie czytałam tej strony - widzę zmiany, ale tylko niewielkie - sama szata graficzna i nie wiem czy wygląda lepiej niż poprzednio, nie zmienił się za to sarkazm Pana Redaktora Naczelnego. Czy mało mamy tematów na ciekawe artykuły? Widzi Pan
Panie Mateuszu (pozwolę sobie tak napisać, bo znam Pana ze szkoły), więcej wyobraźni i dobrej woli, troszkę pracy....
I nie jestem za żadną stroną, za nikim, ale potwierdzam słowa Radnego \"nie pamięta wół........\". Szybko Pan zapomniał jak to było...... i faktycznie musi Pan troszkę doczytać przepisów, ponadto szuka Pan tematów na siłę, to co jest zrobione dobrze, osiągnięcia, zrealizowane plany.etc. Pan nie opisuje (cóż pewnie to dla Pana nuda).

Mimo wszystko powodzenia ... dużo więcej pomysłów życzę


do spa

piszesz grupa nowych mieszkańców..... chyba nie do końca.. skoro tak wymieniasz nazwiska naszych Radnych, doskonale jesteś obeznany w środowisku...trochę trzeba pomieszkać żeby poznać sytuację naszego miasta i znać doskonale wszystkich.
ale mimo wszystko życzę powodzenia....ps

Data: 7 września 2016, 23:26 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

krytyczny

Data: 8 września 2016, 11:38 do Pana Przewodniczącego Zenona Nadstawnego
1/ jakie problemy Radni\" rozwiązali\" i ostatnio na Komisjach? może Pana Skarzyńskiego albo Pana Bąka?
2/ czy to prawda, że Radny albo Sołtys, którzy są przeciw, mają problemy z załatwianiem spraw w Urzędzie? czy raczej panuje zasada - jeśli wszedłeś miedzy wrony musisz krakać tak jak ony?
3/ jeśli na Sesjach, które są tylko potwierdzeniem decyzji podjętych na Komisjach, się nie dyskutuje, to czy Komisje są otwarte dla Mieszkańców?
4/ jaka jest rola Sołtysów na Sesjach, a wcześniej na Komisjach - czy mają na coś wpływ?
5/ dlaczego Sesje, na której głosuje 21 Radnych nad czymś, co wcześniej uchwalono, odbywają się w wielkiej sali na 300 osób?
6/czy Pana zdaniem dyskusje w kręgu Radnych w Górze Kalwarii, które mają być przykładem dla całej Polski, są wzorem demokracji? Czy może Pan cały czas uważa, że silniejszy ma rację i to stawia Pan za wzór?
7/ Czy wśród stawianych za wzór Radnych z Góry Kalwarii stosowana jest zasada - jak zagłosujesz dla mnie, to ja zagłosuje dla Ciebie?
Panie Zenonie - swego czasu był Pan rzeczywiście wzorem działania dla swojego środowiska, dlatego ludzie na Pana zagłosowali - ale już Pan zapomniał, co to jest być przykładem obywatela - teraz na imieninach u poprzedniego Przewodniczącego omawia Pan z burmistrzem sprawy, które potem \"załatwiacie\" na Komisjach i głosujecie w godzinę na Sesjach;
i mam nadzieję, że reszta Polski będzie się wystrzegała takich wzorów


ciekawy

Data: 8 września 2016, 11:44 a to dopiero - burmistrz niczego nie ukrywa przed Radnymi - a co ma ukrywać, jak dostaje wytyczne i trzęsie portkami, żeby zapamiętać!
Przecież ktoś mu musi zasponsorować następną kampanię wyborczą!


czytelnik

Data: 8 września 2016, 11:46 a może Pan Przewodniczący otworzy sobie gazetę i będzie pisał pochwały dla radnych i burmistrza? To dopiero będzie hit

do "ARKASZANA'N i do "spa"

Data: 8 września 2016, 17:10 nie wystarczy nawet STO PIĘĆDZIESIĄT głosów w okręgu do pewnego zdobycia ..nastu mandatów -a w niektórych nawet DWIEŚCIE.
TRUDNE TO ZADANIE I TRZEBA BY SKONCENTROWAĆ SIĘ W KILKUNASTU OKRĘGACH i i to tych \"łatwiejszych\", bo niektóre \"wiejskie\" (np. Baniocha, Czachówek, Brześce, Dobiesz, Cendrowice) wydaja się \"zacementowane\".

CZY SUKCES JEST MOŻLIWY??

Jeśli tak, to sukces nie przyjdzie łatwo. Nie chcąc mędrkować uważam, że:
_ trzeba jak najszybciej zacząć działania,
- dużo rozmawiać w \"terenie\",
- wyłonić wiarygodnych liderów z osiągnięciami,
akceptowanych w okręgach,
- stworzyć program (*jednak) oczekiwanych zmian,
- skonsultować program z wyborcami, dokonując korekt,
- rozmawiać, spotykać się z wyborcami, rozmawiać...,
-- zrobić coś konkretnego j e s z c z e przed wyborami.

To może być szansa, nie gwarancja, sukcesu. Trzeba się zabrać tylko szybko do solidnej i ciężkiej roboty, tak myślę.
I ta moja \"recepta\" wymaga pewnie rozbudowania...

lalka

Data: 8 września 2016, 18:12 Tzw demokracja nie sprawdza sie, a jak to bywalo za krolow czy carow? Chyba nie lepiej, a biednemu zawsze wiatr w oczy, jest sandwichem dla bogatych.

Eleonora

Data: 8 września 2016, 21:28 Słuchajcie!!! Panie Zenonie kto panu pisze te elaboraty???????? ile pan skończył klas??????????
Czekam na odp.

radni - bezradni

Data: 14 września 2016, 15:36 TO tak się dzieje gdy wybiera się na radnych ludzi bezradnych którzy nie znają nikogo w swojej okolicy, nie mają odwagi odezwać się i tak na prawdę nie mają kontaktów z ludźmi ze swojego środowiska i nie znają potrzeb tych ludzi. Radni dzisiaj nie reprezentują potrzeb swoich wyborców tylko reprezentują burmistrzów i urzędników usprawiedliwiając ich bezczynność w niektórych tematach.

trzy/cztery

Data: 14 września 2016, 19:53 -czy jest realna szansa, aby zmienić układ trzymający władzę? /układ ponoć którego nie ma/;
-czy ponownie zmarnuje się ok. 60 % oddanych głosów?
- jak zmobilizować do głosowania niegłosujących?
- jak pobudzić rozwój niebiednej, jeszcze, Gminy?


Przybłynda

Data: 7 lutego 2017, 17:55 Jak człowiek z zewnątrz ale mieszkający tu już 20 lat - trochę z boku to obserwuję ale uważam, że musi dojść do zmiany pokoleniowej - bo mam wrażenie że rajców wiecznych \"zawodowców \" mamy w Górze. A każdy z zewnątrz nawet próbujący cokolwiek zrobić jest ścinany jak dojrzały kłos - to chore mam nadzieję że nowe wybory coś zmienią .

do spa

Data: 27 sierpnia 2017, 21:31
spa
Data: 29 sierpnia 2016, 10:55
@ARKASZANA

\"Grupa nowych mieszkańców miasteczka, w przyszłych wyborach samorządowych wystawi w większości okręgów miejskich swoich przedstawicieli. Tzw. \\\'grupa oddolna\\\' pracuje nad tym projektem. Wkrótce więcej informacji.... \"

Wkrótce, czyli kiedy??
Minął prawie rok... Czeekamy

e

Data: 21 listopada 2017, 15:46 A po sprawie (głosowanie) popijawa w zaprzyjaźnionym lokalu !

Józek

Data: 21 listopada 2017, 23:33 myślę, że z obecnych niezbyt wielu będzie chciała ten mandat dalej piastować, społeczeństwo nie jest im przyjazne - to po co się narażać?