Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Radny o 350-leciu Góry Kalwarii: pojawia się zgrzyt

Dodano: 27 lutego 2020; Radny Jakub Rącz podzielił się na swoim oficjalnym facebookowym profilu przemyśleniami na temat środowych uroczystości związanych z 350-leciem nadania praw miejskich.

Chodzi konkretnie o uroczystą sesję Rady Miejskiej, podczas której, jak pisze Jakub Rącz, padło wiele słów „o tradycji naszego miasta, tej pasyjno-misteryjnej także”. Radny wspomina o przyjętych jednogłośnie uchwałach o przyznaniu tytułu Zasłużonego dla Góry Kalwarii dla bł. Ks. Zygmunta Sajny oraz uchwałę nadającą Rynkowi w Górze Kalwarii imię bp. Stefana Wierzbowskiego.

We wpisie Jakuba Rącza czytamy też o pojawieniu się zgrzytu. – Dzisiaj jest Środa Popielcowa, jeden z najbardziej postnych dni w roku dla każdego katolika, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Wchodzę na salę, a stoły uginają się od ciast i faworków. Po sesji koncert muzyki na akordeonie... Poleczki, walce.... Wg mnie można uroczyście, ale skromnie, postnie, z zachowaniem tradycji, o której tyle się dzisiaj mówiło – przekonuje radny PiS.Co więcej, w jego opinii „dobór zaproszonych gości też pozostawiał wiele do życzenia”. – Jednak nic nie rozsierdziło mnie tak jak chichoty pani poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz i pani Ewy Lubianiec z Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, przy prezentacji postaci bł. ks. Zygmunta Sajny (że niby biskup uhonorowany, a teraz ksiądz... O matko! Jaki zaścianek... - oczywiście są to moje domysły wynikające z zachowania obu pań) Dobrze, że powstrzymały się od dalszych żartów, jak usłyszały życiorys tego wybitnego proboszcza górskokalwaryjskiej parafii. A, i jeszcze jedno, pani Gasiuk-Pihowicz nie powstrzymała się od apelu o mądry wybór podczas nadchodzących wyborów prezydenckich. Wiem na pewno, że mój wybór nie będzie wyborem pani poseł – kończy swój wpis Rącz.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (74)

Maja

Data: 27 lutego 2020, 08:50 Każdemu może się coś nie podobać, takie prawo. Ale jeśli mi się coś nie podoba to nie musi się to tyczyć innych. Poszczę to nie jem ciast i faworków, bo każdy odpowiada sam za swoje czyny, a jak ktoś ma ochotę to czemu nie? A podczas tańców ktoś wrażliwy mógł wyjść. To już nie jest tak jak było 50 lat temu jeśli chodzi o wiarę i Kościół.

Eliis

Data: 27 lutego 2020, 08:52 Słusznie panie radny. Uroczystości powinny być przy wodzie i czerstwym chlebie. Jak dla mnie to hipokryzja aż od Pana bije. Niech Pan zbada poziom w skromności i uszanowania tradycji w instytucji której pracuje(kościół) . Coraz większy fanatyzm religijny i nic więcej.

wyborca

Data: 27 lutego 2020, 08:56 a czego Pan się spodziewał??? Jaki gospodarz takie święto. A w ogóle był gospodarz?, bo jakoś nie słyszałem przemowy Strzyżewskiego?

Piechur

Data: 27 lutego 2020, 09:06 Panie Rącz, chociaż tutaj należy się posługiwać raczej zwrotem \"pisowski radny\" co wiele tłumaczy...
Przypominam Panu, że zgodnie z Konstytucją żyjemy w świeckim kraju a obchody organizował świecki urząd. Wiem, że Pan i pana sekta mają z tym problem a Konstytucję traktują jak kawałek papieru toaletowego ale póki co tak jest.
Pan pości? Proszę bardzo, nikt Panu do ust ciasta nie wkładał. O zarzutach do koncertu akordeonowego nawet nie wspomnę bo to już szczyt absurdu.
Rozumiem, że przeszkadzały Panu osoby prezentujące delikatnie mówiąc inny światopogląd ale nie wie Pan o czym rozmawiały ani z czego się śmiały więc Pana domysły są nie na miejscu.
I na koniec wracając do początku mojego komentarza... czego można się spodziewać po \"pisowskim radnym\"?
Cytując klasyka \"lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż odezwać się rozwiewając wszelką wątpliwość\".


Alfa

Data: 27 lutego 2020, 09:17 Co do zaproszonych gości - jeśli chodzi o ścisłość - był zaproszony również pan premier Mateusz Morawiecki, ale niestety nie przybył. Nie był chory, nie usprawiedliwił się, tylko nie znalazł czasu, aby przybyć w przeciwieństwie do innych gości, którzy ten czas znaleźli. Jeśli chodzi o muzykę - to był koncert, a nie zabawa taneczna i oprócz polki i walca była również toccata i fuga d-moll J. S. Bacha i utwory F. Chopina, ale może pan radny nie zna lub nie odróżnia różnych kompozytorów lub utworów muzycznych. Albo celowo podaje tylko wybiórcze fakty??? Przy stole z poczęstunkiem nie było napisu, że konsumpcja jest obowiązkowa i nikt nikogo nie zmuszał do jedzenia - więc po co się tak dziwić, że na urodzinach miasta było ciasto? Jedli ci, co mieli na to ochotę, a to chyba jeszcze nie jest zakazane... Chichotów wspomnianych pań nie było słychać, natomiast moim zdaniem - nikomu, a szczególnie radnemu nie przystoi wkładać w cudze usta słów, których się nie słyszało i które są domysłem i jeszcze się publicznie przyznać, że to domysł. Bardzo, ale to bardzo nieładnie ze strony pana radnego pisać takie rzeczy......

Popielec

Data: 27 lutego 2020, 09:38 Faktycznie, może warto było zorganizować sesję w Ostatki. Mieszkańcy byli chyba raczej na mszach, bo na uroczystościach garstka.

Ronets

Data: 27 lutego 2020, 09:41 Proszę się nie dziwić Panu radnemu. Broni swojego pracodawcy

Panie Rącz

Data: 27 lutego 2020, 09:47 Robisz się Pan, żenujący, zacznij Pan od siebie, przestań siać ferment. Jesteś Pan gorszym obłudnikiem niż cała reszta. Co za idiotyzmy. Chcesz pościć to pość, śRODA Popielcowa? Ahhh umartwianie, co zrobiłeś dla bliźniego, ile mu pomogłeś, ile głodnych nakarmiłeś ? Przestań pajacować PAN

Wyborca

Data: 27 lutego 2020, 10:04 Panie Radny: wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. To nie były obchody kościelne to rocznica Miasta. Post to każdego indywidualna sprawa, co ma do tego sesja rady ?. Nie widzę niczego niestosownego w zachowaniu Pani Poseł, to Pana chore domysły co mogły mówić . A tak na przyszłości bardzo prosze nie mieszać wiary do obrad sesji rady miejskiej. Mamy rozdział kościoła od państwa póki co.

wyborca

Data: 27 lutego 2020, 10:45 Na szczęście, to jeszcze nie państwo religijne!! Polska to nie kalifat/katolifat. Pan Rącz ma wolny wolny wybór jak na razie każdy obywatel i może ale nie musi jeść faworków w środę popielcową. Ale faktycznie należy apelować o mądry wybór bo jak dalej wybory pójdą w stronę partii łamiącej konstytucję i dążącej do ograniczenia wolności obywateli, to wrócimy do tradycji np. wybijania zębów za nie przestrzeganie postów . Widzę, że taka średniowieczna katolicka tradycja temu panu by odpowiadała, ale mnie N I E, NIE, NIE!!!!!!!!

.

Data: 27 lutego 2020, 10:51 Witam,
Jestem wierząca i dlaczego ktoś mi narzuca swoje poglądy częstując moje dziecko cukierkami podczas gdy moja rodzina pości w Wieli Post?
To tylko ja mam szanować czyjeś poglądy a ktoś moich już nie. To po pierwsze. A po drugie, z tego co pamiętam to właśnie władze miasta podjęły decyzję, o tym że patronem miasta zostanie jednak święty Ojciec Stanisław Papczyński. A to zobowiązuje przynajmniej w jakimś minimum. Trzeba się w końcu zdecydować czy jest się wierzącym czy nie wierzącym. Czy jest się tylko wierzącym w Boże Narodzenie jak trzeba latać za prezentami a na wielkanoc już się jest niewierzącym. Mam rozdwojenie jaźni.. jak czytam te komentarze.
Brawo Panie Jakubie za wyrażenie swojego zdania pod własnym nazwiskiem i imieniem - ja nie mam tyle odwagi. Zresztą jak wszyscy którzy piszą te komentarze.


Er.

Data: 27 lutego 2020, 10:57 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

.

Data: 27 lutego 2020, 11:02 A i żeby nie było to ja naprawdę nie widzę problemu w tym że moje dziecko zjadło cukierka. Chciałam podać przykład na bardzo niskim poziomie, żeby pokazać niektórym Ich tok myślenia opisywany mało poprawną polszczyzną i w nie mniej kulturalny sposób.
Gdyby ta impreza odbyła się dzień wcześniej to myślę ze jednak więcej osób było by zadowolonych.

yyyy

Data: 27 lutego 2020, 11:32 Panie Radny, ładnie tak podsłuchiwać ?
Czy kościół tego Pana uczy ? Oczerniania ?
Wyśmiewania? A Pan pościł ? nie jadł Pan tych faworków i tych pączków ? Wydaje mi się, że pierwszy wyrwał się Pan do koryta, Panie Radny pretensje do plebana z Góry Kalwarii, zamiast głowę posypywać popiołem brał udział w uroczystościach, wstyd dla proboszcza, że nie umartwiał się tylko bawił, zresztą jak Pan. Robi się to żenujące, przynosi Pan wstyd mojemu miastu !
Wara kościołowi od kraju !

SZWEJK

Data: 27 lutego 2020, 12:10 @. Posłusznie melduję, że Król Michał nadał prawa miejskie nie 25 02, nie 27 02. ale właśnie 26 lutego .Biedny król nie wiedział że po 350 latach w ten dzień wypadnie Środa Popielcowa.A nie można było przenieść Środy na przyszły tydzień ? Hipokryzja p. radnego sięga szczytu....Góry Kalwarii.

www

Data: 27 lutego 2020, 12:12 Przykład o cukierkach dla dzieci w dni postne jest żenujący. Skąd mam wiedzieć, że pościsz częstując cię cukierkiem? I może jeszcze po głowie za to dostanę, że śmiem częstować w post?

Teraz ja podam przykład. Czy kiedy na weselu jeden mój gość na 200 będzie wege to mam podporządkować pod niego całe menu i zaserwować wszystkim dania bezmięsne? Nie! To mniejszość musi się dostosować do większości, tak było, jest i będzie, w każdej dziedzinie życia. Masz wybór jeść/ nie jeść, ale nikt ci nie narzuca \"jedz mięso\", nie pasi to zjedz ziemniaki albo nic.

Może czas zająć się ważniejszymi sprawami niż obecnością faworków na uroczystości? Nie było mnie, ale śmiem sądzić, że kat nie stał nad gośćmi i nie wciskał na siłę faworka w rękę.

A może niektórzy obecni pomylili miejsce w jakim się znaleźli i powinni udać się paręset metrów dalej i tam spędzić ten ważny dla nich dzień?

Muniek

Data: 27 lutego 2020, 12:34 Szanowny panie Radny Jakubie Rączu, aż łzy się cisną i rośnie uczucie współczucia dla pana z powodu pana poziomu intelektualnego (niestety nie najwyższego). Niestety jak wiadomo (może pan o tym nie wie), ale w Polsce żyją też ludzie, którzy nie maja zamiaru się umartwiać tak jak pan z powodu postu i innych praktyk narzucanych przez instytucje kościoła. Taka uroczystość oraz miejsce, w którym się odbywa mają charakter świecki i są dla wszystkich. Jeżeli ma pan problem z tym, że były słodycze to trzeba było na nie nie patrzeć. Jeżeli uważa pan że oprawa artystyczna uderzała w pana przekonania to trzeba było wyjść (pewnie większość by odetchnęła). Mamy zupełnie inne przekonania i niech pan to uszanuje !!!!! My nie chodzimy i nie namawiamy innych do tego żeby odwracać się od instytucji kościoła, po prostu mamy to i was gdzieś. Dlatego też część społeczeństwa też nie chce żeby im mówiono czy mają chodzić do kościoła czy nie, czy podczas uroczystości mają zjeść ciastko czy nie. Nasi ludzie ileś lat temu nie po to ukrzyżowali Chrystusa żeby namawiać ich teraz do radosnego przeżywania jego zmartwychwstania. W powyższym tekście słowo \"pan\" świadomie jest pisane z małej litery. P.S użył pan w swoim elaboracie sformułowania cyt.\"A, i jeszcze jedno....\" - szanowny panie przed \"i\" nie pisze się przecinka!!!! (zasada z czwartej klasy szkoły podstawowej)

Paweł

Data: 27 lutego 2020, 12:37 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Tutti

Data: 27 lutego 2020, 12:48 Wierząca... jak widać nic nie rozumiejąca....
To, że ktoś częstuje Twoje dziecko cukierkiem to żadne działanie wbrew jego woli. Działaniem takim stanie się dopiero, gdy dziecko zaprotestuje (bo tego dnia pości) a ktoś dalej usilnie będzie się starał tym cukierkiem je częstować.
Nie widzisz różnicy? Czemu mnie to nie dziwi...


kurtyna

Data: 27 lutego 2020, 13:02 Panie Radny, serio ? serio Pan to napisał ?
Nie wierzę, proszę spojrzeć na plebanię na Mariankach to dopiero obłuda i hipokryzja.
Wstyd mi, że nazywają Pana Radnym!

Muniak

Data: 27 lutego 2020, 13:06 (ale skromnie, postnie, z zachowaniem tradycji) Jazda do kościoła za miliony, gdzie kłamstwo, obłuda i pranie pieniędzy jest codziennością. Panie Rącz zacznij Pan sam pościć a nie narzucaj Pan wyznań swojej sekty innym.
Mamy rozdział Państwa od Kościoła, chciałeś skromnie i postne, trzeba było zostać w Kościele. WSTYD DLA GminY Panie Radny !

Killzone

Data: 27 lutego 2020, 13:06 Za te wszystkie słowa krytyki będziecie smażyć faworki w piekle słuchając na wieki disco polo w heavymetalowej aranżacji.

.

Data: 27 lutego 2020, 13:09 Tutti i www nie zrozumieliście mojego przekazu. Nic nie szkodzi. Widocznie i to był zbyt skomplikowany przykład. Kończę dyskusję. Dlaczego?...wiadomo.

kajo

Data: 27 lutego 2020, 13:11 Zaczepianie dziecka na ulicy jest wbrew Jego woli. A jeżeli jest niepełnoletnie to tym bardziej nie powinno rozmawiać z nieznajomym i jeszcze cukierki...ludzie...

Henio

Data: 27 lutego 2020, 13:25 A mnie tam w ogóle nie dziwi to co radny napisał, wszak to przecież linia jego \"jedynie słusznej\" partii.
Przecież pis wie co dla Was najlepsze, wyłączcie myślenie - włączcie tvp...
Wbij Pan sobie Panie Rącz do łba, że będę jadł co chcę i kiedy chcę. Będę się bawił z kim chcę i kiedy chcę.
Przestańcie mówić wszystkim jak mają się zachowywać, co mówić, kiedy robić zakupy, z kim spać i wiele innych...
Apel Pani Poseł o \"mądry wybór\" jest teraz bardzo aktualny bo nie wchodząc w szczegóły i personalia to KAŻDY wybór będzie lepszy od Pańskiego wyboru.
To jedyna szansa na powstrzymanie tego szaleństwa i zarazy, która niszczy ten kraj.

Tutti

Data: 27 lutego 2020, 13:42 \"Zaczepianie dziecka na ulicy jest wbrew Jego woli. A jeżeli jest niepełnoletnie to tym bardziej\"

A są dzieci pełnoletnie??? Spadłem z krzesła :) :) :)


Tutti

Data: 27 lutego 2020, 13:44 \"Tutti i www nie zrozumieliście mojego przekazu.\"

Faktycznie, wywód był tak głęboki, że nadal rozkminiam... :)

Ewa

Data: 27 lutego 2020, 15:19 A może starczy już tych kościołowych życzeń? Chcemy żyć w miejscu gdzie każdy swoją religię albo jej brak obchodzi prywatnie. Panoszenie się kościoła w publicznej strefie, w mieście z taką historią jest skandaliczne. Fakt, że władze miasta na to pozwalają każe starannie przyjrzeć się kandydatom przy następnych wyborach.

K,W

Data: 27 lutego 2020, 16:03 Bardzo dobrze że pan premier Mateusz Morawiecki nie przyjechał !
Jako zaproszonemu należałoby podziękować i pochwalić a tu nie ma za co.
Facet pobyt pewnie by odchorował na widok zaniedbanego miasteczka.

ale heca

Data: 27 lutego 2020, 16:07 Cóś takiego zaprosili p.Gaciuk Picownik !

er.

Data: 27 lutego 2020, 16:39 Panie Radny, mam nadzieję, że o tych Pana wypocinach jak najwięcej mieszkańców naszej gminy przypomni sobie przy kolejnych wyborach samorządowych.

genetyczny

Data: 27 lutego 2020, 17:00 Czy jeśli ktoś nie jest katolikiem to nie ma praw takich jak inni w tym mieście? 350 - lecie powinno być świętem WSZYSTKICH, a nie tylko ludzi wierzących. Historię miasta znamy, ale czas przyjąć do wiadomości, że nie żyjemy w czasach średniowiecza i każdy jest takim samym obywatelem, niezależnie od tego w co wierzy. Może ktoś miał ochotę na ciasta, faworki i tańce? Myślę, że wytykanie komuś tego jest niegrzeczne i świadczy o tym, że ktoś lubi dyskryminować innych. Proszę się zająć poważnymi sprawami.

w

Data: 27 lutego 2020, 17:35 Brawo!!! Są jeszcze w Górze normalni ludzie.Dzięki,że zwracacie uwagę na te żałosne próby wciągnięcia mieszkańców w chore gierki zepsutych CZłonków pisiorskich.Rącz trzeba było spędzić ten wieczór przy popielniku.

dobrej nocy

Data: 27 lutego 2020, 18:14 Popierajcie PO !
Marzy Wam się praca na śmieciówkach za 6.50 złocisza za godzinę i robota do śmierci .

Marco

Data: 27 lutego 2020, 21:27 Żenada panie pisowski radny! Jest pan tak samo zakłamany jak cała sekta, której pan służy i jak wasza propagandowa telewizja, która manipuluje informacjami, tak jak i pan. Jak bowiem można wkładać w czyjeś usta słowa, których te osoby nie wypowiedziały...?! Poza tym jeśli ma pan ochotę pościć - to na zdrowie - ale innym proszę nie narzucać swojej diety! A tym bardziej swojego wątpliwego etycznie światopoglądu.

polacco

Data: 27 lutego 2020, 21:37 Radny Rącz pewnie wolałby, aby zamiast posłanki K. Grasik-Pihowicz uroczystość w G. K zaszczyciła np. pos. Lichocka, która mogłaby pokazać mieszkańcom G.K. fucka, tak jak zrobił to premier Morawiecki olewając zaproszenie do G.K.

Hobbit

Data: 27 lutego 2020, 22:13 Coś się Panu panie radny pozajaczkowalo! To wbrew checiom waszej sekty nadal jest świeckie panstwo! I mam nadzieję, że takie pozostanie.

Do dobrej nocy

Data: 27 lutego 2020, 22:58 Pamiętaj, żaden rząd niczego nie daje swojego, jeśli daje to nasze. 500 plus jest dobre ale to nasze podatki!

Mariusz Cholewski

Data: 28 lutego 2020, 00:36 Panie Rącz bardzo panu dziękuje :)
Dzięki takim spostrzeżeniom i uwagom tylko potwierdza pan to co od lat mówię i piszę ;) Nie głosować na PiS bo nie dadzą nam spokojnie żyć i umrzeć tak jak chcemy !
Zbliżają się wybory prezydenckie !
Zatem wszystko aby nie Duda i PiS !

Jeszczenieateista

Data: 28 lutego 2020, 07:05 Obzarsstwo to jeden z grzechów ciężkich!to dlaczego księża to grubasy, Pan wielce obrażony paczkami tez z nadwagą

Kleofas

Data: 28 lutego 2020, 07:18 Szanowny panie radny Rącz jak panu nie odpowiało towarzystwo i menu to trzeba było zmienić lokal.

Ps. Nie będe reklamował miejscowych lokali gastronomicznych


Zibi

Data: 28 lutego 2020, 09:50 Brawo Panie Jakubie. Bardzo Panu dziękuję i popieram Pana w całości.Byłem na sesji i mam podobne odczucie. Pani Gasiuk-Pihowicz pomyliła uroczystości związane z 350 leciem Góry Kalwarii z wiecem przedwyborczym. A tak na marginesie to kto zaprosił Panią Pihowicz i w jakim celu skoro na uroczystości nie było nikogo z poprzednich Włodarzy miasta Góra Kalwaria?Jakie zasługi wniosła w rozwój Góry Kalwarii, może ktoś napisze.

Radna Monika Bolek

Data: 28 lutego 2020, 10:01 Odniosę się do istoty sprawy to czy to się Pańswu podoba czy tez nie to nasze miasto jest silnie związane z tradycją katolicką: samo założenie miasta jest przez biskupa i na planie krzyża. Dodatkowo patronem jest św. O. S. Papczyński jesli zatem wybiera się takiego patrona i ma się taką historię to znaczy że szanuje się tradycje katolicką i wypadałoby być konsekwentnym i uszanować iż środa popielcowa jest ważnym dniem dla katolików w rozpoczynajacym się Wielkim Poście i obowiazuje ścisły post i nie wskazane są huczne zabawy. Dlatego uroczystość, ktora jest powiazana z tradycja katolicką i świecką można było zrobić w ostatki czyli dzień przed i świętować jeszcze huczniej niezależnie od tego czy post się obchodzi czy nie, bo to byloby poszanowanie obu stron. Ważne, aby mieszkańcy przede wszystim o takich faktach pamietali i je szanowali.

Główny Prezes Kalwaryjski

Data: 28 lutego 2020, 10:58 Pan Radny Jakub Rącz to duma Góry Kalwarii i jeden z niewielu ideowych i bezinteresownych radnych w Radzie Miejskiej

Należy mu się najwyższy szacunek nawet jeśli ktoś nie zgadza się z jego poglądami to co o nim wyżej napisano zasługuje na potępienie.

Panie Jakubie jesteśmy z Panem!

Segregator

Data: 28 lutego 2020, 11:31 O proszę! Kolejna świętojebliwa! Powtórzę kolejny raz bo widać, że niektórym trzeba to wbić do pustego łba.
1. Żyjemy w świeckim kraju.
2. GK ma świeckie władze (nawet jeśli kiedyś założył ją biskup).
3. Pojęcie \"postu\" nie występuję w polskim prawie w związku z tym nie ma żadnego obowiązku jego stosowania.
Jaśniej się nie da. Bez odbioru.

Piechur

Data: 28 lutego 2020, 11:35 Hehe pisowskie trolle otrząsnęły się po 24 godzinnym szoku i po otrzymaniu odpowiednich instrukcji postanowiły wziąć udział w dyskusji.

Dorota

Data: 28 lutego 2020, 13:20 Wszyscy narzekają na kościół, są wyzwoleni i niezależni, w nosie maja tradycje i poglądy osób wierzących, mogą na nich wylewać pomyje. Jednak gdy ktoś zwróci uwagę na ich niestosowne zachowanie i brak szacunku dla osób wierzących (bo tak to właśnie odbieram, czytając te wszystkie komentarze) uruchamia się w nich straszna agresja. Krzyczycie i obrażacie radnego, a tak naprawdę krzyczą ludzie, którzy nie mają argumentów. Urządzenie tych obchodów w Środę Popielcową było wielkim nietaktem ze strony Urzędu i tyle w temacie. Zastanówcie się nad sobą, bo wystarczy, że urodzi się dziecko, czy umrze ktoś nam bliski każdy leci do kościoła czy ta na chrzest, czy na pogrzeb. Wielu z Was najeżdżających na Kościół ma dzieci, które były lub będą przystępować do I Komunii, tylko nasuwa się pytanie \"Po co?\". ZASTANÓWCIE SIE NAD SOBA I SWOJA OBŁUDĄ A POTEM WYTYKAJCIE JA INNYM. Miłego dnia :)

Do Pani Bolek

Data: 28 lutego 2020, 15:35 Pani niestety Radna chciałbym Pani zasugerować, że to Rada niestety wybrała takiego patrona a nie innego, chciałbym powiedzieć, że Pani oraz drugi Pan Radny nie mają prawa mi mówić, czy mam pościć w środę popielcowa czy nie, to jest moja wolna wola a wam NIESTETY Radnym wara od tego!

ktoś

Data: 28 lutego 2020, 16:22 Pani Ewa Lubianiec to człowiek anioł, która pomogła wielu potrzebującym a szczególnie chorym, niepełnosprawnym, skrzywdzonym dzieciom. Szkalowanie takiej osoby, to niegodziwość i dno!

Wyborca

Data: 28 lutego 2020, 17:31 A ja mam pytanie do Pani Bolek? Czy Pani głosowała na burmistrza Zielińskiego czy Strzyzewskiego?

dziadekkalwaryjski

Data: 28 lutego 2020, 18:13 Wielkie brawa i szacun dla p.Rącza . no wreszcie ktoś odważył się namieszać w tym postkomunistycznym grajdole . A i mam taką nadzieję że to początek tzw. śnieżnej kuli i więcej wielu odważnych młodych ludzi stanie do wyborów aby odebrać władzę lewackiemu marginesowi.

Krzysztof

Data: 28 lutego 2020, 19:33 @Mariusz Cholewski
Szanowny panie !
Za rok idę na emeryturę ostatnie kika lat pracuję na umowę o pracę (wcześniej śmieciówka).
Gdyby rządziła Platforma mógłbym niedożyć.
Proszę życzyć mi zdrowia bym w zdrowiu doczekał zaasłużonej emerytury !

gej

Data: 28 lutego 2020, 20:37 Panie radny i bez radny ale co tam, przecież tacy ludzie wycierają twarz i mówią że nic sie nie stało. Niech się wstydzą ci którzy na takiego głosowali, boże żenada że w tej diurze kalwarii taka osoba jest w radzie gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co to miasto reprezentuje z takimi człowiekami Hahahahahaha

Marek

Data: 28 lutego 2020, 21:55 Przecież widać ewidentnie, że te plugawe słowa pisze jedna osoba. Jeszcze te miasto tak nisko nie upadło jak tu czytamy.
Brawa dla Pana Rącza!!!

hmm

Data: 28 lutego 2020, 23:32 Może radnym i innym oburzonym warto przypomnieć :
\"Post – obowiązuje w Kościele łacińskim (rzymskim), także w Polsce, w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Polega na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków. Post polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków obowiązuje wszystkich od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia (1 posiłek do syta w ciągu dnia); wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje od 14. roku życia do końca życia. Konferencje Episkopatu i ordynariusze mają prawo przez własne zarządzenia określać szczegóły zachowania postu. W Polsce post oznacza spożycie w ciągu dnia wyłącznie jednego posiłku do syta. Zasady postu w Polsce określa Kodeks prawa kanonicznego:\"
....powstrzymywaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych ... gdzie tu mowa o cukierkach, ciastach i faworkach?
...Po sesji koncert muzyki na akordeonie...gdzie tu złamano prawo kanoniczne? Wszak ni wesela, ni zabawy hucznej nie urządzono. I co zostało z Waszych zarzutów?

Czyżby w/w oburzeni nie znali tematu i napisali dla... napisania?
Bo wiedzą się nie poPiSali, a namieszali gdyż.... - może sami to wyjaśnią.


pytek

Data: 28 lutego 2020, 23:46
Dlaczego radnym PiS-u nie przeszkadzało, gdy w gminnych świętach uczestniczyli np. :
- Saryjusz-Wolski,
- Sergiusz Muszyński i inni?

Dlaczego im nie przeszkadzało, gdy list Przewodniczącego Rady odczytała, w imieniu Rady, pani, która nie jest radną? A tak ją przedstawiono - dlaczego wówczas wszystko było ok?
Dlaczego m. in. ci radni zabierają często na sesjach głos mówiąc.. nie na temat - delikatnie mówiąc. Czy ci radni akceptują sposób, w jaki rząd \"sfinansował\" podwyżki dla nauczycieli - kosztem milionów złotych z gminnego budżetu. Te podwyżki będziemy odczuwali przez lata całe. My, wszyscy mieszkańcy naszej Gminy.

Gdzie są ci radni w takich sprawach - sprawach naprawdę ważnych dla mieszkańców?

Czy może ważniejsze dobro gminy, czy interes partyjno/polityczny? I może własna kariera.... .


Waldek

Data: 29 lutego 2020, 07:51 Do p.Bolek
Proszę pani przecież chodziło tylko o to by nażreć się za darmo do syta !
To są obłudnicy w domu jedzą skromnie nawet na co dzień poszczą bo za swoje !

Ewa

Data: 29 lutego 2020, 09:51 Gratuluję Panie Jakubie odwagi i wierności swoim poglądom mimo tego hejtu. Jeżeli jeszcze będzie chciało się Panu walczyć w kolejnej kadencji z tą zgnilizną moralną to z całą pewnością ma Pan mój głos. Nie rozumiem jak się ma rozdział kościoła i państwa to zwykłego poszanowania polskiej tradycji, która w gruncie rzeczy opiera się na chrześcijaństwie. A do tych wszystkich co to oburzają się postawą Pana Jakuba, przecież od początku swojej pracy w radzie nie ukrywa swoich poglądów. Wprost mówi coo chce zmienić w naszym mieście i na czym mu zależy, nie zmieniając zdania co chwila, tylko trwając przy wyznawanych przez siebie wartościach. Gdzie tu hipokryzja.

Wyborca

Data: 29 lutego 2020, 09:57 Czy przypadkiem radny Racz nie został wybrany w demokratycznych wyborach?! W takim razie prezentuje poglądy części mieszkańców Góry Kalwarii, więc może trochę więcej szacunku bo hejtujecie nie jedna osobę ale całą grupę ludzi. Poza tym każdy ma prawo do własnego zdania i ja w pełni popieram zdanie radnego, że w okresie Wielkiego Postu urząd mógł by uszanować wiarę wiekszosci mieszkańców i obchodzić uroczystości gminne skromniej. Brawo dla radnego za odważne trwanie w swoich poglądach. Popieram

oj!

Data: 29 lutego 2020, 10:47 @dziadekkalwaryjski - Wyszło szydło z worka: oto prawdziwy powód wielkiego oburzenia niektórych (w tym radnych PiS)......odebrać władzę lewackiemu marginesowi.... i to jest prawdziwy cel owego \"zgrzytu\"!

Bo dla niektórych najważniejsza jest władza - tylko władza.

A do niej choćby po trupach, w symbiozie z kaboryństwem, zakłamaniem, demagogią, pseudomoralnością, religijnością (czasem tylko jako środkiem lub przykrywką) , a może nawet z diabłem.

Nieważne jak, bo tu cel (władza) uświęca środki.

Nawet zdanie większości się nie liczy - bo nie jest ono zgodne z naszym interesem, nas władzolubnych.


??

Data: 29 lutego 2020, 10:54 @ gej .... ! Co to miasto reprezentuje z takimi człowiekami Hahahahahaha.... na radnego głosowało ponad 200 osób i ich wolę trzeba uszanować. Ale radny Rącz winien szanować wolę tysiecy wyborców, którzy głosowali inaczej, niz on by chciał.

Jak się kiedyś naprawdę zasłuży to może będzie burmistrzem.
Ale musi zmienić styl uprawiania polityki i ... towarzystwo polityczne. Bo inaczej to marne szanse.


Siara

Data: 29 lutego 2020, 12:24 A oprócz wątpliwej jakości wpisów na \"mordoksiążce \" czymże zasłużył się p. radny Rącz w ciągu ponad rocznej kadencji ??

hmm

Data: 29 lutego 2020, 13:45 @Ewa i Wyborca\"
Za uczciwe i konsekwentne trwanie przy swych poglądach należy ZAWSZE szanować KAŻDEGO. Za uczciwe trwanie, nie za kunktatorskie zachowanie i wyrachowanie.... . Nie za pozorne działania z myślą o korzyści...dla siebie.

I tu mała analiza : ideowy\"kolega\" radny S Muszyński oburzył się na podwyżki diet radnych powiatowaych. W imię wyznawanych idei.
Radny ów mówi: \"….gdy w powiecie brakuje pieniędzy, choćby na …. zaspokojenie wielu innych palących potrzeb mieszkańców, podnoszenie sobie diet przez radnych jest oburzające – uważa przewodniczący klub PiS Sergiusz Muszyński…..\"

A gdy wielu samorządom brakuje milionów w budżecie, bo jego rząd dał nauczycielom podwyżki, pieniędzy na podwyżki nie dał, przez co samorządy nie mogą realizować “wielu innych palących potrzeb mieszkańców” to zdaniem radenego to “jest oburzające”, czy nie jest?
A budowa A2 wbrew woli wielu jest oburzająca, czy też nie, czy 2 miliardy na TYP, miast dla chorych na raka jest moralnie ok ? Bo w tych, i im podobych, sprawach ten “prawy i sprawiedliwy” uporczywie milczy.
Czy nie zna tych kwestii, czy też nie chce ich znać, czy milczenie w tematach jest taktycznie wkalkulowane w osiągnięcie celu, czyli władzy … dla siebie?
Czy jego troska o innych jest prawdą taką, jak “palec Holleckiej”, którego, zdaniem niektórych… nie było. Zaś ci, co go widzieli, ulegli fatamorganie… .

A jak w tych kwestiach wyglądaja poczynania radnego Rącza?
Czy stosuje swe wartości zawsze obiektywnie i konsekwentnie, choćby nie były one wygodne w ocenie poczynań Jego \"ideowego środowiska:? Czy wypowiedział się publicznie w sprawach, o których mowa wyżej, a które bulwersują wielu? Czy wówczas protestował i oburzał się?

ps. czy ktoś nam czasem nie pokazuje palca, wmawiając , w imię świętych zasad, zupełnie coś innego?
Marek

Data: 29 lutego 2020, 15:46 Przecież widać ewidentnie, że te plugawe słowa pisze jedna osoba. Jeszcze te miasto tak nisko nie upadło jak tu czytamy.
Brawa dla Pana Rącza!!!

Hahaha

Data: 29 lutego 2020, 16:47 Widać, trole Pisowskie zasiadły do komputerów :D

@@

Data: 29 lutego 2020, 19:52 A zbieranie podpisów przed i po uroczystości pod kandydaturą PAD nie stanowiło dla radnego problemu ?

Wyborca

Data: 1 marca 2020, 11:36 Bardzo mądry wpis @hmm. Całkowicie popieram. Wszystkich proszę o uważne przeczytanie !!!!!!!

Brawo Kuba

Data: 1 marca 2020, 16:04 Tak trzymać Panie Radny ! Dobrze wiemy i pamiętamy, że obecna ekipa to platforma tuska, dla nich polskość to nienormalność. Przyjdzie odpowiedni moment a znowu przywdzieją odpowiednie barwy platformy

Omega do Alfy

Data: 1 marca 2020, 16:05 No a jak skomentujesz nieobecność Struzika, mazowieckiego \"krula\" PSL ?

noo

Data: 1 marca 2020, 18:15 @Wyborca - oba wpisy, czyli:

1; Może radnym i innym oburzonym warto przypomnieć... ,
2. Za uczciwe i konsekwentne trwanie przy swych poglądach należy ZAWSZE szanować KAŻDEGO....

warte p o c z y t a n i a - przed zbyt pohopnym krytykowaniem innych w nieprzemyślanych wpisach.
To forum może być przecież piękne i mądre.
Wyborco - dzięki za czujność.


Górnokalwaryjska Baba

Data: 1 marca 2020, 20:37 Sądząc po wpisach, to niektórzy mieszkańcy zatrzymali się na poziomie kołchozów, bo do zachodu to im jeszcze daleko. Na zachodzie póki co, mimo różnokolorowych pomysłów szanuje się tradycję, nawet jak się ma inne przekonania. I póki co takie dni jak Środa Popielcowa czy Wielki Piątek są nie tylko uszanowane w urzędach ale także na ulicach. Może hejtujący powinni trochę kultury liznąć, a nie taplać się w tym swoim zaściankowym bagienku. Brawo za odwagę wyrażania opinii dla pana Jakuba.

wyborca

Data: 2 marca 2020, 16:53 Ja w kwestii mniejszości/większości. Katolicki instytut badań statystycznych, czyli kościelny podaje, że w 2018 roku na mszę uczęszczało ok. 37 % katolików, czyli ochrzczonych w diecezji warszawskiej ok. 27 %. To od kiedy 37% to jest większość??? I dlaczego nawet gdyby, to była większość to ma narzucać innym swój styl życia . Ja w ogóle nie jadam mięsa ale nikomu nie narzucam że ma go nie jeść. To jest M Ó J WYBÓR, czy jem mięso faworki czy soczewicę i kiedy

Rachmistrz

Data: 6 marca 2020, 22:11 Panie z pis, małymi literami, zanim coś napiszesz to pomyśl, co do żołnierzy - jedz do Sokółki, Siemiatycz, Hajnówki - zapytaj o \"słonniniczkników\" to ci wyklęci - jak ktoś zabił wieprza to oni byli tego dnia. Wojna jest okrutna, toczą na frontach żołnierze a cierpi ludność, wie pan co to jest zabicie świni w gospodarstwie, szykowało się dwa razy do roku...pan tego nie wie, proponuję wyjazd na Białostoczcyznę i zapalenie zniczy na grobach pomordowanych przez Burego...
Tu nie chodzi o politykę ale rozważne wypowiedzi, pan to młody, z wiekiem to zrozumie, jak dać księdzu 50 tysięcy w kopercie to nie grzech za podpis ze Srebrnej, a jak zjeść ciastko to już grzech? Wstyd..., już kiedyś tu kandydował taki o podobnym nazwisku..., zawód ... działacz społeczny, mam nadzieję, że odrobina pokory wraz z faworkami do pana dotrze, nie tylko na Dewajtis...

wyborca

Data: 7 marca 2020, 16:25 Ja bym chętnie dofinansowała z moich pieniędzy (tak , tak to są nasze pieniądze z podatków) program przygotowania gminy na epidemię lub nawet pandemię koronawirusa. Zaczęłabym od akcji edukacyjnej - 1. jesteś chory siedź w domu i się lecz. Takie informacje powinny być umieszczone wszędzie - w szkołach, w urzędzie, w bibliotece, kościele, sklepie itp. Ja wiem, że to powinna być norma jednak wiele razy spotykam osoby mocno zainfekowane beztrosko rozsiewające wszelkie zarazy. Po drugie chociaż raz możemy być mądrzy przed szkodą i już teraz umieścić płyny dezynfekcyjne w toaletach szkół i instytucji publicznych. Po trzecie mam nadzieję, że ograniczono dostęp do chorych w DPS. Myślę, że specjaliści od zdrowia publicznego mogliby więcej takich działań wymyślić. wolałabym na takie rzeczy wydać moje pieniądze niż np. na wątpliwe ozdoby umieszczone m.in na targowicy, czyli szare posępne, z wiecznie obdartymi plakatami słupy.