Rajmund Wiśniewski, kandydat na burmistrza Góry Kalwarii: ludzie są najważniejsi

Dodano: 29 marca 2024; Materiał promocyjny Dlaczego startuję w wyborach? Bo chcę łączyć a nie dzielić, nie chcę tworzyć osobno miasta i gminy jako oddzielnych struktur, środowisk, światów - podkreśla Rajmund Wiśniewski, kandydat na burmistrza Góry Kalwarii.


News will be here

Szanowni Państwo,

Dlaczego startuję w wyborach? Bo chcę łączyć a nie dzielić, nie chcę tworzyć osobno miasta i gminy jako oddzielnych struktur, środowisk, światów. Wszyscy musimy się rozwijać w sposób zrównoważony, żeby wieś zwłaszcza poniżej drogi nr 50 nie czuła się wykluczona.

Inwestycje, służyły głównie budowie naszego wspólnego i indywidualnego dobrobytu. Silne społeczeństwo tworzące wspólnotę narodową oparte o tradycję, historię i wartości rodzinne. Silne wewnętrzną siłą, która ma być źródłem bezpieczeństwa zwrócone ku sobie, nastawione na wzajemną pomoc, na empatię jako bazę przeciw wykluczeniu ludzi starszych i pomocy potrzebującym.

Uważam, że ludziom należy wg mnie pomagać na miejscu, tam gdzie mieszkają, pobudzać otoczenie i wykorzystywać bazę każdego sołectwa. Ludzie starsi chcą się czuć potrzebni a nie oderwani od swojego środowiska i sąsiadów – odrzuceni i niechciani. Centra dla seniorów traktować jako stymulatory i koordynację tego ruchu.

Władze gminne z radą i burmistrzem muszą być stymulatorem rozwoju polskiego społeczeństwa w oparciu o poszanowanie obowiązującego prawa jako źródła budowy wzajemnego szacunku i zaufania i walki z jakąkolwiek samowolą zwłaszcza urzędniczą pamiętając przy tym ,że burmistrz też jest urzędnikiem i głównym strażnikiem poszanowania prawa.

Uważam, że w przypadku podjęcia przez Radę Gminy uchwały burmistrz ma obowiązek jej bezwzględnego wykonania zwłaszcza wtedy gdy uchwała została społecznie zaakceptowana.

Przy decyzjach dotyczących obywatela ,zwłaszcza finansowych, zobowiązany jest podać dokładną wykładnię prawną z zaznaczeniem konkretnych paragrafów. Uważam, że inne postępowanie jest naganne niegodne osoby zajmującej to stanowisko i jako kandydujący na stanowisko burmistrza zobowiązuję się do respektowania uchwał Rady Gminy i przestrzegania prawa z uwzględnieniem, że ludzie są najważniejsi. W wielu krajach widać wielkie problemy w funkcjonowaniu społeczeństw.

Źródła tych problemów upatruję w zburzeniu struktur społecznych i zdeptaniu tradycji i brakiem perspektyw ich odbudowy.

Widzimy to wszyscy i musimy się przed tym ustrzec.

Debata, w której nie uczestniczyłem ukazała dobitnie, że moi kontrkandydaci nie mają wizji kierunku, w którym mamy podążać ani środków ani metod.

Tym niepodważalnym kierunkiem dla mnie jest rodzina i wspólnota sąsiedzka i cały proces edukacji od najniższego poziomu włącznie.

Pozostałe główne kierunki programowe zostały zawarte w mojej zamieszczonej wyżej ulotce programowej.

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (70)

Er.

Data: 29 marca 2024, 11:28 PiS przez ostatnie lata dzielił Polaków, ale teraz już będzie łączył. Pięknie.

B

Data: 29 marca 2024, 11:47 Panie Rajmundzie! A jakie są Pana dotychczasowe osiągnięcia? Co do tej pory udało się Panu zrobić dla lokalnej społeczności? Dlaczego dotąd nie próbował Pan nas łączyć, co stało na przeszkodzie?

Maksio

Data: 29 marca 2024, 11:53 Do Er.
Powiedział / powiedziała Pan/ Pani ( niepotrzebne skreslic) co wiedział/ wiedziala wplatając politykę do spraw między nami, sasiadami . Ten wpis taki niby madry a DZIELI i to bardzo. W poruszonej kwestii mam akurat inne zdanie ale....na przyszlosc poprosze o merytoryczna rozmowę i zawsze stanę w polu.
Osobiście zawsze stanę po stronie tego, który ma logiczne argumenty a nie zaczyna nowego rządzenia od niszczenia wszystkiego....o tej tak oczywistej prawdzie wie KAZDY ROLNIK

Rajmund Wiśniewski

Data: 29 marca 2024, 12:04 Tak ,na tych dla których Polska jest najważniejsza i pozostałych.
Proszę podaj następne podziały ,które nie podlegają temu kryterium.

Dżek

Data: 29 marca 2024, 13:50 A kto strząsał ze zdrowego drzewa PIS-owską szarańczę , kto dorzynał watahy ?

Rajmund Wiśniewski

Data: 29 marca 2024, 17:07 Moim największym osiągnięciem jest wychowanie wspólnie z żoną trójki naszych dzieci. Wszystkie ukończyły studia i pracują w wyuczonym zawodzie.
Zawodowo zaś prowadzę gospodarstwo rolne odziedziczone po Ojcu. Ukończyłem SGGW-AR Wydział Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa.
Przez 18 lat prowadziłem własny serwis samochodów ciężarowych. Niestety musiałem zamknąć działalność pozarolniczą ponieważ PGE wyłączyło mi bezprawnie prąd. Osiem lat trwała batalia, w której walczyłem o osamotniony ponieważ gdy zwróciłem się o pomoc do włodarzy mojej gminy moja prośba spłynęła po nich jak woda po kaczce. Wczoraj otrzymałem wiadomość z sądu o WYGRANYM ostatnim już procesie, a było ich kilka. Sąd podzielił w całej rozciągłości moją argumentację i fakt bezprawnego wyłączenia prądu przez PGE.
To właśnie dlatego między innymi uważam, że gospodarz gminy jest dla ludzi i przez ludzi i tylko razem i w porozumieniu osiągniemy cel dla naszego WSPÓŁNEGO dobra.

DROGA

Data: 29 marca 2024, 17:17 Śmiechu warte!
Ten kandydat szczególnie łączył jak ktoś chciał drogą z DK79 do Linina dojechać! Z kijem stał i wyznaczał na tej drodze swoje prawo. Straszył i obrażał zatrzymanych przez siebie nic nie winnych tylko przejeżdżających ludzi. Bardzo ordynarny. Cechuje go wybitne chamstwo i brak kultury. W dodatku wspomaga się synem o tych samych cechach. Wyjątkowo złośliwi i odłączeni od rzeczywistości ludzie. Przyszło mu do głowy być burmistrzem ... :)

drinks

Data: 29 marca 2024, 17:18 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do p. kandydata

Data: 29 marca 2024, 19:13 Pójdę na wybory i obiecuję, będę o Panu pamiętał. I o pańskim zapleczu politycznym też.


monika bartys

Data: 29 marca 2024, 19:38 pan juz dawno przegrał :/ nie pojawiajac sie na debacie to strzał w kolano

Edek...

Data: 29 marca 2024, 20:08 Hmm....Góra może mieć burmistrza milionera ...czy chcecie mieszkańcy????

Rajmund Wiśniewski

Data: 29 marca 2024, 23:22 Droga - proszę o uczciwe zarzuty nie pomówienia najlepiej poparte dokumentami a nie plotkami. i życzeniami.
Z tego DROGO co piszesz nie znasz mojego syna i mnie chyba też.
O debacie napiszę później ale proszę zwrócić szczególną uwagę na odpowiedz pana Jana Rokity na pytanie pana Strzyżewskiego - wniosek z niej - w gminie żadnych zmian nie będzie.
Pewien Mołdawianin po obejrzeniu mojego gospodarstwa zapytał całkiem serio - A Stalina tu nie było?
Edek - osobiście uważam, że to moja zaleta a nie wada.

Aga

Data: 30 marca 2024, 00:24 A ja uważam, że brak Wiśniewskiego miała charakter symboliczny. Osobiście, żaden kandydat mnie nie przekonał. Lelum polelum . Nikt nie powiedział niczego nowego. A to co tu jest napisane... widac że chce człowiek rozwiązywać problemy i być dla ludzi A nie się kłócić. Moje zdanie oczywiście

Janusz

Data: 30 marca 2024, 01:08 Jestem w głębokim szoku, jaki jest prawdziwy cel tej kandydatury ?

Mieczysław

Data: 30 marca 2024, 02:24 @Edek...
Dotychczas tak było ( z milionerami). Tylko z oświadczeń majątkowych wynika co innego .

Maksio

Data: 30 marca 2024, 07:20 Do DROGA
Ten komentarz z autorem ukrytym za anonimowością pokazuje ubóstwo wiedzy o obiektywnej prawdzie. Wiele spraw w tej gminie jest zabagnionych, które wymagają odważnego potraktowania. Ta droga dzieli gospodarstwo jego brata na dwie części. W czasach słusznie minionych gdy nikt nikogo nie pytał o zgodę a już tym bardziej kto jest właścicielem gruntu, domu czy czegokolwiek liczyły się potrzeby takich organizacji jak SLUZBY a zwłaszcza KORPUS BEZPIECZENSTWA WEWNETRZNEGO...tak KBW . Jakie dokumenty, jakie prawa, jaką elementarna sprawiedliwość , jakie formalne załatwienie sprawy ????? O strzelaniu do poprzednich nieżyjących już właścicieli nie wspomnę.
Z takim bagnem weszliśmy w DEMOKRACJE.
OD 2005 roku WLASCICIELE gruntu pod droga
czynią starania o FORMALNE zgodne z prawem uregulowanie statusu tej drogi. Gmina i jej urzędnicy wszystko wiedzieli. Pomimo tego potajemnie wystąpili do sądu o przyznanie na rzecz gminy tej drogi i sad dwa razy ich pogonił stwierdzając,że gmina nie jest właścicielem, że są inne stosowne dokumenty. Na spotkaniach z mieszkańcami burmistrz i jego pomocnicy obiecują złote góry, ci obietnice łykają jak pelikan ryby a do wojewody pisze pismo , że droga nie jest droga gminna i nie ma nic do niej. Wojewoda wydaje decyzję ODMAWIAJACA przejęcia spornej drogi na SKARB PANSTWA tak jak na podstawie i wniosku gminy, wniosku zawierającego nieprawdziwe informacje decyzjami wojewody przejmuje dwie inne drogi na Tatary i na Peclaw. Mieszkańcy nie muszą o tym wiedzieć, ale Burmistrz TAK i wiedział , a co zrobił NIC by formalnie i zgodnie z prawem uregulować status tej drogi ale....przepraszam zrobił jedno...dogadał się z Policja, tak dogadał się jak najechac na cudzą wlasnosc i....w sile 11 policjantow całego posterunku straży miejskiej I firmy ochroniarskiej w sile kolejnych kilku ochroniarzy przybyli by chronić robotników przed agresja WLASCICIELI . . . a skąd o tym wiem ?...z sądu i zeznań burmistrza i ochroniarza. Dojazd do osiedla MUSI być i to jest racja wyższa ale z poszanowaniem prawa a i komunikacja z Wincentowe też. Jeden z obecnych właścicieli zaproponował rozwiązanie , ten którego obecna droga dzieli gospodarstwo na dwie części a cały bród izanieczyszczenia

Krzysztof

Data: 30 marca 2024, 08:18 Zawsze chodziłem na wybory, ale porócz p. Samborskiej , a wsześniej p. Latały nie było burmistrza. Dlatego zdecydowałem ze moja rodzina nie da zarobić ludzion którzy nie troszczą się o ludzi.
Ale po przeczytaniu komentarza "Maksio"zdecydowałem inaczej ! TylkoPIS może coś zmienić.

Maksio

Data: 30 marca 2024, 09:08 Do DROGA ciąg dalszy, przepraszam, trochę techniki i człowiek się gubi

Tak, ta droga dzieli gospodarstwo na dwie części a brud i odpady podrogowe spływają wprost do stawów hodowlanych. Zaproponował i oddał do dyspozycji SWÓJ grunt pod nowa drogę. Gospodarstwo scalone, brud i zanieczyszczenia spływają do stawu osadnikowego a właściciele działek za lasem uzyskują piękny do nich dojazd. Nie dość na tym zbudowany zostanie chodnik do Peclawia skąd dużo młodzieży dojeżdża do szkoły w Gorze I nie musiałoby pedałować do przystanku na drodze 69, kwestia bezpieczeństwa młodzieży a i ludzi starszych tez nie podlega dyskusji. Rację te podzieliła Rada Gminy i okoliczni mieszkańcy.
Podjęta została stosowną uchwała przez Radę Gminy, wybrano stosowny wariant ku zadowoleniu wszystkich stron i....burmistrz wbrew MIESZKANCOM i stanowisku Rady z uporem godnym lepszej sprawy ( miałem napisać ostrzej, słowa same cisną się na usta ale są zbyt niecenzuralne ale oddawałyby dosadnie charakter człowieka) podejmuje sam decyzję.
Nazywanie człowieka z użyciem obraźliwych słów jest nie tylko niestosowne a już użycie ich w stosunku do osoby broniącego swoich KONSTYTUCYJNYCH praw uważam za obraźliwe. Mlody człowiek o którym wspomina w swoim wpisie "DROGA "nie jest jego synem, ale przecież nie jest to przeszkodą rzucić błotem, może się przyklei.
Dotychczasowi burmistrzowie z obecnym włącznie udawali, że nie ma sprawy, że są bezkarni bez poszanowania głosów obywateli, stanowiska Rady Gminy, mieszkańców tej gminy o prawie nie wspomnę. Wierzę że przyszły burmistrz będzie rozwiązywał problemy mieszkańców w porozumieniu z nimi, uchwałami Rady Gminy ,prawem i ZDROWYM ROZSADKIEM czego sobie i każdemu mieszkańców gminy Gora Kalwaria życzę I Tobie "DROGA" też.
Ps. Już poza komentarzem. Rodzina Wiśniewskich wśród jednej wyznawanych zasad stosuje regułę " mogę ale nie musze" co oznacza ni mniej ni więcej zasadę wolnej woli. Dlatego pierwsza szkoła w Coniewie mieściła się w domu Heleny Wiśniewskiej, pierwsza budowana szkoła w Coniewie mieściła się na gruncie podarowanym przez Helenę Wiśniewska, tak ten na którym znajduje się obecnie sklep i każdy uzurpuje sobie prawo do gruntu. Obecna szkoła też posadowiona jest na gruncie podarowanym wiejskiej SPOLECZNOSCI przez Nią. Na rzecz tej SPOLECZNOSCI Regina Zapaśnik dd Wiśniewska podarowała grunt pod stacje pomp w Coniewi, na której uwłaszczyli się obecni właściciele. O innych darowiznach na rzecz lokalnej społeczności nie wspomnę. Ta RODZINA nigdy nie zapominała o lokalnej społeczności a starsi ludzie pamiętają jak Stanisław Wisniewski z racji obdarzanym szacunkiem i zaufaniem był rozjemcą w spornych wiejskich sprawach i sporach.
Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy wszystkim życzę. Maksio

fałszywy senator

Data: 30 marca 2024, 12:39 @Janusz
Chodzi o załatwienie prywatnych spraw Wiśniewskich. Z pozycji Burmistrza będzie im łatwiej to zrobić.

Do Maksio

Data: 30 marca 2024, 12:46 Widzę że jesteś mocno zorientowany w temacie, normalnie jakbyś był bliskim znajomym albo kimś z rodziny :-)

Ja

Data: 30 marca 2024, 20:32 Ja popieram. Z pewnością starzy politycy już się narzadzili i nic nie wskórali, więc trzeba nowych wybierać. Tak to będzie zawsze po staremu.

Mieszkaniec

Data: 30 marca 2024, 21:23 Nie zawracajcie sobie głowy tym gościem. Popatrzcie na na niego i skąd kandyduje. Facet urwał się z choinki jak i reszta tej ekipy.

Lena

Data: 30 marca 2024, 22:31 20 lat mieszkam w Górze Kalwarii ponad 40 na jej terenie i o Panu nie słyszałam.Gdzie Pan był jak mieszkańcy gminy organizowali pikniki charytatywne, gdzie Pan był jak walczą o drogi dojazdowe, gdzie Pan był jak walczą o łaki Chopinowskie, gdzie Pan był jak były spotkania w sprawie oczyszczalni,obwodnicy,spalarni,wysypiska no proszę mi powiedzieć,bo na spotkaniach z mieszkańcami na 100% Pana nie było,a raptem sobie Pan przypomniał o malutkich mieszkańcach w wyborach na burmistrza!!? Tylko czyjego burmistrza,bo na pewno nie obywateli mieszkańców gminy ,bo burmistrzem chce Pan zostać dla wybranych ,a reszta niech spada,takie ma Pan podejście do ludzi.

Lena

Data: 30 marca 2024, 22:31 20 lat mieszkam w Górze Kalwarii ponad 40 na jej terenie i o Panu nie słyszałam.Gdzie Pan był jak mieszkańcy gminy organizowali pikniki charytatywne, gdzie Pan był jak walczą o drogi dojazdowe, gdzie Pan był jak walczą o łaki Chopinowskie, gdzie Pan był jak były spotkania w sprawie oczyszczalni,obwodnicy,spalarni,wysypiska no proszę mi powiedzieć,bo na spotkaniach z mieszkańcami na 100% Pana nie było,a raptem sobie Pan przypomniał o malutkich mieszkańcach w wyborach na burmistrza!!? Tylko czyjego burmistrza,bo na pewno nie obywateli mieszkańców gminy ,bo burmistrzem chce Pan zostać dla wybranych ,a reszta niech spada,takie ma Pan podejście do ludzi.

Mieszkaniec

Data: 31 marca 2024, 12:50 Nie zawracajcie sobie głowy tym gościem. Popatrzcie na na niego i skąd kandyduje. Facet urwał się z choinki jak i reszta tej ekipy.

Janusz

Data: 31 marca 2024, 13:15 @fałszywy senator
Własny interes + zemsta jest słodka, kandydat jak się patrzy 🙂

RRM

Data: 31 marca 2024, 23:36 Śmiech mnie ogarnia jak pseudo DEMOKRACI PO-szaleli z Miłości i uśmiechem. PO-ukrywali się pod szeregiem STOWARZYSZEŃ I KOMITETÓW WYBORCZYCH w celu utrzymania władzy i wpływów w mieście i gminie.

Gorzanki

Data: 1 kwietnia 2024, 08:38 Dlaczego Pan Nie przyszedł na debatę???? Pokazał Pan że ma mieszkańców w d...e. teraz jakieś oświadczenia pisze ....haha. Pisać to można dużo ..papier wszystko przyjmuje ...ważne jest stanąć przed wyborcami i z nimi rozmawiać ..odpowiadać na pytania ...to po sposobie mówienia poznaje się osobę ..jego wiedzę.. kulturę osobistą ..to sposób zachowania pokazuje ..jaki to człowiek ...Pan Wiśniewski ...zlekceważył mieszkańców ..wypiol się na nas ...więc dziękujemy .Nie chcemy burmistrza co nie chce z nami rozmawiać.....

ot co

Data: 1 kwietnia 2024, 08:59 @Mieszkaniec
Chodzi Ci o miejscowość czy o partię ?
Miejscowość mieści się w naszej gminie, a partia jak do tej pory dała ludziom więcej niż obiecała Platforma.
A to że PIS podzielił Polaków jak to że nakradł to taka przwda jak to że w dawnm ZSRR była bieda bo ich kraj pomagał Polakom !

Maksio

Data: 1 kwietnia 2024, 11:04 Do Leny
Pamiętam takie czasy gdy jedyna słuszna partia wzywała do walki i....wszyscy walczyli o wydajność w produkcji, o jakość w pracy, o jakość nauczania....NIC TYLKO WALKA
Dziwnym trafem tych którzy ciężko pracowali nikt nie widział.
Może przyszła porą by ich zobaczyć?
Może przyszła porą by docenić normalna, ciężka pracę?
Przestać WALCZYC o coś co powinno być normalne i w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem...NORMALNE..
LENA nie wiem czy zauważyłaś ale swoimi problemami podzieliłaś gminę na dwie części...dawna przemysłowa, wszak z cegły
z Baniochy została wybudowana dużą część Warszawy za co mieszkańcy tejże Warszawy odpłacili się w dowodzie wdzięczności SMIECIAMI najpierw zasypali gliniane wyrobiska by potem usypać małą górkę....I dawna rolnicza, która rolniczą została do dziś. I Góra Kalwaria....trochę dziwny konglomerat...trochę rolników, tak ,tak, rolników którzy pomalutku stawali stuprocentowymi mieszczuchami, trochę Zydow po których zostało trochę pamiątek i kirkut i wojsko a raczej pozostałości po nim i wspomnienia, ale ludzie zostali. Piętno wojska zostało mocno odciśnięte i carskiego i międzywojennego a najbardziej powojennego najpierw KBW a potem wciąż LWP ale charakter ten sam. Ten trudny konglomerat trzeba jakoś scalić dla wspólnego dobra ku zadowoleniu wszystkich , ale nie walką. I na koniec...ten kandydat nie jest tu od 20 lat i nie urwał się z choinki....jego korzenie na TYM terenie to ponad 150 lat...I nie byłby to pierwszy włodarz
( o ile wygra wybory ) o tym nazwisku na tym terenie.
I dla jasności, czy 20, czy 150 czy rok nie stanowi dla mnie różnicy gdy rozum i mądrość bierze górę nad maloskowoscia ,zawiścią i nienawiścią. Pozdrawiam wszystkich czytających.

Edek

Data: 1 kwietnia 2024, 18:10 Coś mi się wydaje że ....Maksio ...to. właśnie kandydat na burmistrza ..pan Wisniewski..lub jego . człowiek....no super ..tak pisać można dużo ..i ukrywać się pod pseudo....grunt to mieć odwagę wyjść do ludzi .. pokazać .swoje zaangażowanie na rzecz miasta i gminy ..panie .Maksio.....

Chole

Data: 1 kwietnia 2024, 18:17 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Janusz

Data: 2 kwietnia 2024, 00:16 Mamy wielu bohaterów, może o tym nie wiecie - bracia - bohaterowie dwóch miast - Armia Krajowa. Ile mamy ulic - Doktór .., (nie ma) ..., nie Kiliński (znana historia)

Janusz

Data: 2 kwietnia 2024, 00:24 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

emeryt

Data: 2 kwietnia 2024, 00:31 Pytanie, czy ten materiał wyborczy był redagowany przez kogoś z umiejętnością na poziomie szkoły zawodowej? Moja nauczycielka pani Kora - gdyby te błędy zobaczyła ....
(pamiętając przy tym ,że burmistrz też jest urzędnikiem i głównym strażnikiem poszanowania prawa.)
Litości ... (czy po słowie jest spacja czy nie?) ..

mieszkaniec

Data: 2 kwietnia 2024, 07:36 czy trzeba się obrzucać błotem? niech każdy głosuje zgodnie z własnym sumieniem. Czy znajdziemy idealnego kandydata? NIE! Jeśli znajdzie się człowiek, który nie będzie myślał TYLKO o sobie, ale o mieście i jego mieszkańcach, to ja go chętnie poprę.

mieszkaniec 1

Data: 2 kwietnia 2024, 08:25 Panie Wiśniewski PIS przez tyle lat nami rządził i tylko wiernym ,sobie dawał stołki i ładne zarobki . Czy to się zmieni chyba nie. Skoro sami kandydaci nie podają na ulotkach wyborczych że są z pis .

mieszkanka

Data: 2 kwietnia 2024, 13:27 Panie Rajmundzie,
pozwoli Pan, że zadam kilka nurtujących, pewnie nie tylko mnie, pytań:
co Pan zamierza zrobić w swojej sprawie?
co Pan sądzi o proteście rolników i czy popiera Pan blokady dróg?
w jaki sposób wyprawka dla noworodka ma zachęcić do rodzenia dzieci i kto i ile za nią zapłaci?
co Pan zrobi z obecną salą kinową, która jest wykorzystana w małym %?
w jaki sposób chce Pan poprawić "ochronę zdrowia" i czy Pan wie jak teraz to wygląda?
w jaki sposób chce Pan uregulować sprawy własnościowe i czyje?
czy Pana zdaniem wydanie środków publicznych - z funduszu sprawiedliwości, na willę +, wycinka lasów państwowych oraz zatrudnianie swoich rodzin i znajomych w spółkach SP było legalne i uczciwe?
czy zmieni Pan urzędników magistratu i w jaki sposób dobierze Pan nowych współpracowników - czy też tak jak PiS czy wg innych zasad?

Małgorzata

Data: 2 kwietnia 2024, 14:11 Osiedle Linin temu Panu który uważa za sukces że wychował trzech synów i każdy skończył studia 07.04.2024r. serdecznie podziękujemy. Nie sztuką jest wykształcenie , tylko kultura osobista Szanowny Panie!

swojak

Data: 2 kwietnia 2024, 14:59 czy będzie koalicja z Suwerenną Polską i czy pana zastępcą zostanie pan Jan Rokita?

JAtoJA

Data: 2 kwietnia 2024, 22:44 Mili państwo !
Wyobraźcie sobie taką przyszłość dla naszego kochanego miasta Góry Kalwarii !
Rajmund Jerzy Wiśniewski - burmistrz
Jan Gustaw Rokita - zastępca burmistrza
Ja bym się raczej zastanowił ?


Rajmund Wiśniewski

Data: 3 kwietnia 2024, 07:07 Małgorzata z Linina , troje dzieci nie oznacza trzech synów i o kulturze osobistej nie świadczy również zrywanie znaków drogowych ograniczających prędkość i wyrzucanie śmieci na drogę i jej pobocze a nawet za płot ani robienie różnych rzeczy w bramie.

Rajmund Wiśniewski

Data: 3 kwietnia 2024, 07:52 Protesty rolników/ sam jestem rolnikiem/ są w pełni uzasadnione a źródło i konsekwencje dotyczą nas wszystkich.
Rolą władzy jest szybkie reagowanie na zaistniały problem.
Rozwiązywanie konfliktów w zarodku jest najskuteczniejszą metodą bez względu na wagę sprawy. Ignorowanie i negowanie jest jedynie źródłem eskalacji i z tym właśnie mamy do czynienia ze strony rządu.
Wyprawka dla około 220 dzieci rocznie ma być głównie wyrazem ,jednym z wielu, troski naszej społeczności o naszą przyszłość.
Sprawy własnościowe - wydawało się ,że brak jakichkolwiek działań w centrum Góry Kalwarii wynikał właśnie z tego powodu. Okazało się jednak, że dotyczy to jedynie dwóch działek a i to trzeba potwierdzić.
Ale i w innych miejscowościach np. w Kątach sprawy te są też nieuregulowane uniemożliwiając budowę ulic.

mieszkanka

Data: 3 kwietnia 2024, 07:53 Panie Rajmundzie,
ustosunkował się Pan do wpisu Małgorzaty. Czy mogę liczyć, że odpowie Pan na moje pytania?

miastowy

Data: 3 kwietnia 2024, 08:49 @Rajmund Wiśniewski
czyli popiera Pan blokowanie dróg i trucie nas pestycydami?
nie odpowiedział Pan na pytania mieszkanki dotyczące działań PiS w sprawie łamania prawa i tego, co Pan zamierza zrobić w urzędzie jeśli Pan wygra.
Odpowiedź dot. "wyprawki" też jest wymijająca - kto i ile ma zapłacić? czy Pana zdaniem 500+, czy obecnie 800+ przyniosło jakikolwiek efekt, czy sytuacja demograficzna mimo wydanych miliardów jest najgorsza od kilkudziesięciu lat? Jaka Pana zdaniem kwota mogłaby zachęcić Polki do rodzenia dzieci? To, że jest Pan rolnikiem, to już wiemy, a co Pan chce zrobić dla mieszkańców miasta, którzy nie są rolnikami? Czy ma Pan już kandydata na zastępcę lub zastępców?Rajmund Wiśniewski

Data: 3 kwietnia 2024, 10:38 Rada gminy z burmistrzem funkcjonują na poziomie GMINY.
Blokady dróg mają wymiar ogólnokrajowy a nawet Europejski i za nie odpowiada RZĄD !
Pestycydy / + nawozy sztuczne /- żeby utrzymać niezbędny poziom produkcji dla wyżywienia narodu przy obecnym zatrudnieniu bezpośrednio przy uprawach są nieuniknione.
Polscy rolnicy statystycznie produkują najzdrowszą żywność w Europie.
Większość pytań ma charakter polityczny i nie powinienem na nie odpowiadać .
Zastępca burmistrza jest wnioskowany przez burmistrza ale wybiera go rada.
Jestem za zrównoważonym rozwojem miasta i gminy w każdym calu.

maksio

Data: 3 kwietnia 2024, 10:47 do mieszkanki i nie tylko
Las - piękna sprawa wymaga niestety wielu zabiegów. W moim przypadku posadzony przez Ojca, ja przez kilkadziesiąt lat opiekowałem się nim prowadząc prace pielęgnacyjne, dzisiaj opiekę nad nim przejął syn i może on będzie zrywał owoce pracy TRZECH POKOLEŃ. Pomimo tego, że jestem rolnikiem w rozumieniu prawa europejskiego nie otrzymuję złamanego eurocenta na utrzymanie lasu w należytej kondycji - wszak las pochłania sporą część CO 2. Gmina natomiast w ramach pomocy obciąża mnie podatkiem od lasu a w zasadzie za prawo mieszkańców do korzystania z jego uroków. Tak za to prawo JA musiałem zapłacić.
Jakim dobrem społecznym jest las nie muszę chyba tłumaczyć, ale niech mi ktoś wyjaśni, dlaczego wszyscy mają " prawo" do spacerów, zbierania grzybów , zbierania konwalii ( przypominam, że jest to roślina objęta ochroną) generalnie cieszeniem się z obcowania z dobrodziejstwem
lasu a ja muszę potem sprzątać ślady ich pobytu. Żeby sprawa była jasna, nie jestem zwolennikiem zabronienia wejścia do lasu, ale sprzątanie śmieci nie należy do przyjemności. Ile razy w czasie pielęgnacji lasu i usuwaniu drzew przy drodze, która wcześniej była drogą leśną
( takich dróg w lesie jest kilka ) służącą właśnie do pielęgnacji lasu przerobionej później na drogę dojazdową do nowobudowanej jednostki wojskowej, mieszkańcy korzystający z niej prawem kaduka pokazywali mi swój środkowy palec ( nie tylko panowie, oj nie, panie w tym względzie osiągnęły 100 %-owe równouprawnienie) tylko dlatego ,że zapewniając im bezpieczeństwo w czasie ścinania chorych i suchych drzew zatrzymywałem ruch na drodze , ile krótkich i długich słów i epitetów poleciało pod moim adresem nie wspomnę. Przypomnę tylko, że kto znajduje się na terenie posiadającym właściciela, ten ma prawo zażądać opuszczenia terenu i dotyczy to każdego terenu i lasu, i drogi, i domu. Tyle PRAWO , a i KONSTYTUCJA też.
Sprawa drogi to nie tylko moja sprawa ale i mieszkańców osiedla jak również mieszkańców wsi. Przypominam, że Rada Gminy podjęła stosowną uchwałę w porozumieniu z właścicielami i mieszkańcami osiedla, i co ? Ano obecny burmistrz ma gdzieś decyzje Rady i dalej łamie prawo. O sprawie wiedział od pierwszego dnia swojej kadencji, no może nie od pierwszego a drugiego. Tak się przejął tematem, że merytorycznie nic nie zrobił i na koniec kadencji znajdujemy się w punkcie wyjścia. No może jedyne zrobił co zrobił to na zmianę z zastępcą opowiadał bajki na temat drogi i oczerniając obecnych spadkobierców właściciela gruntu zajętego na drogę.
Wracając do tematu lasu....generalnie lasy mają plany zagospodarowania lasu. Planowa gospodarka terenami zajętymi pod uprawę leśną. Zrozumiałe jest, że przez ponad 100 lat ( do osiągnięcia terminu pełnej rębności potrzeba około 120 lat, zaznaczam "pełnej") mieszkańcy się przyzwyczajają i stad protesty. To nie jest tak, że wycina się wszystko dookoła, tak jak w lasach wokół Piły po przejściu tornada, ale i tak przeszkadza, bo na grzyby trzeba
CHWILOWO iść dalej.


miastowy

Data: 3 kwietnia 2024, 12:45 @Rajmund Wiśniewski
skoro startuje Pan z ramienia PiS to niestety nie ucieknie Pan od polityki, tak samo jak nie ucieknie Pan Fijka, który startuje pod sztandarem KO/PO. Jako mieszkaniec chciałbym wiedzieć, czego możemy się po Panu spodziewać, tego co robił PiS przez 8 lat, czy jednak bardziej demokratycznego i zgodnego z prawem zachowania. Co politycznego jest w pytaniu o "wyprawkę", o której Pan pisze w swoim programie. Czemu ma służyć wydawanie dodatkowych pieniędzy skoro ani 500 ani 800+ nie przyniosło żadnego efektu i kto ma za to zapłacić - my mieszkańcy Góry Kalwarii, a może pomoże jakiś inny rodzaj zachęty? W jaki sposób chce Pan poprawić stan służby zdrowia? Kogo Pan zamierza "rekomendować" na zastępcę/zastępców? czy będzie Pan walczył z nepotyzmem, czy raczej nie widzi Pan nic złego w tym, że w urzędzie zasiądą Pana znajomi i rodzina? I to co mnie interesuje najbardziej, co Pan zrobi dla nas, mieszkańców miasta? (np. rolników chce Pan zwolnić z opłat targowych)
Ogólne hasła są wypisane w Pana programie, więc teraz proszę o konkretne odpowiedzi (np. na zastępcę zarekomenduję Panią/Pana X, w ramach poprawy ochrony zdrowia np. wydłużę godziny pracy ośrodka do ..., zwiększę liczbę specjalistów o ..., itp., proponuję wyprawkę w wysokości .... sfinansowaną ze środków ... ).

Rajmund Wiśniewski

Data: 3 kwietnia 2024, 14:20 Zasadnicza różnica pomiędzy małżeństwami np. moich dziadków a obecnych rodziców jest w samym podejściu do małżeństwa jako takiego. Zmienił się zasadniczo stosunek do samej przysięgi małżeńskiej. Zakres interpretacji tej przysięgi u moich dziadków był bardzo wąski praktycznie pomijalny. Dzisiaj dla wielu młodych ludzi waga i wartość małżeństwa uległa minimalizacji czyli najmniejszy kryzys ,problem to praktycznie automatyczny rozwód. Jak dziwić się kobietom ich ograniczonego zaufania do mężczyzn . W takiej sytuacji kobieta chce mieć maksymalnie dwoje dzieci i koniec. Są świadome, że z dwójką dzieci sobie jeszcze same dadzą radę. Żadne pieniądze nie uzdrowią tej sytuacji ,mogą jedynie poprawić los dzieci.
Obecne trendy w szkolnictwie pogłębią jedynie ten proces. Sprowadzanie seksu do poziomu przyjemności, rozrywki, formy poszukiwań inności w połączeniu z samorealizacja w robieniu kariery zawodowej nie służy tworzeniu trwałej rodziny zajmującej się wychowaniem licznego potomstwa.
I ponownie główny punkt programu szkoła ,rodzina i tradycja no i etyka.
Może inny kierunek ? Jaki ?
Ja osobiście nie widzę.

tubylec

Data: 3 kwietnia 2024, 15:05 @miastowy
żeby coś zaproponować konkretnie to trzeba mieć o tym pojęcie. Slogany może pisać każdy i najlepiej pisać tak, żeby później nie można było z tego rozliczyć. Kolejna wyprawka - chyba 1000000, ale kto za to zapłaci? Ten pan, ta pani, ty i ja - tylko z czego? z tych 500+ co dostaliśmy od poprzedniej władzy, tzn. z naszych podatków.
Zresztą fontanna, którą najpierw rozebrali, a teraz promują obecni włodarze też mnie rozbraja. Trzeba coś zrobić z kanalizacją w mieście (ludzie narzekają na smród), z miejskimi szaletami (ich brakiem), ze służbą zdrowia (dostać się do lekarza zakrawa na cud), z Policją (a właściwie jej brakiem w godzinach nocnych), z przyciągnięciem nowych firm, z siecią połączeń ze stolicą, ale również do Karczewa, Otwocka.

Rajmund Wiśniewski

Data: 3 kwietnia 2024, 16:18 Do którego pokolenia mam nie zatrudniać rodziny?
Wszyscy do poziomu wspólnych dziadków nie chcą pracować w gminie chociaż wtedy przynajmniej miałbym do nich 100 % zaufanie.
Kompetencje, dobrze rozumiana kreatywność, rzetelność i umiejętność pracy w zespole to cechy preferowane.

Obecny burmistrz otrzymał z nowego ładu ostatnie 7,5 mln. złotych raptem 3 miesiące temu , PIS tak krytykowany tuż przed wyborami dał taką kasę gminie rządzonej przez PO.
Pieniądze miał do samego końca ,wskazywał nowe inwestycje razem z finansowaniem , zbroił kraj, podniósł poziom życia wszystkim Polakom ,pomagał innym.
Poprzednia władza PO piniendzy nie miała i mieć nie miała .Wróciła do władzy i audytu jeszcze nie skończyła a już wszystko zwija.
Jestem przekonany, że w przypadku naszej gminy trzeba dokonać audytu i na nowo określić źródła dochodu i zakończyć rozpoczęte inwestycje zwłaszcza w szkolnictwie i ochronie zdrowia szczególnie, że środki są podobno zabezpieczone.
Z tego co wiem przez najbliższy rok nie będzie możliwe rozpoczęcie nowych inwestycji ale będzie czas nad zastanowieniem się nad nowymi inwestycjami i przygotowaniem się do ich realizacji.

maksio

Data: 3 kwietnia 2024, 16:49 do Ja to ja
Zgadzam się. Zwłaszcza nad drugą pozycją. PiS z SP mogą być w ścisłym sojuszu na forum sejmu, ale te zasady na szczeblu gminy ? Zastępca jak Baj musi być do roboty a nie do opowiadania bajek...ale ....niezbadane są wyroki konia wyborczego i łaski na nim jadącej

Rajmund Wiśniewski

Data: 3 kwietnia 2024, 18:31 Temat ,o którym jest najwięcej kontrowersji to ochrona zdrowia.
Ze względu na dość szeroki kontakt z lekarzami kolegami mojej żony - lekarz pediatra /pracowała ponad 20 w społecznej służbie zdrowia w Górze Kalwarii/ temat jest mi dobrze znany. Samych jednak lekarzy obecnie pracujących w Górze Kalwarii osobiście nie znam. Ale właśnie z tych powodów podejmowanie decyzji w tej kwestii musi być szczególnie ostrożne i to ze względu na specyfikę środowiska lekarskiego jak i funkcjonowania służby zdrowia. Możliwe są różne warianty np. usprawnienie obecnego systemu pracy, przejęcie systemu pracy przychodni sieciowych , być może przyjęcie nowych lekarzy ale decyzja może zapaść dopiero po audycie i konsultacjach np. odnośnie sposobów i możliwości finansowania.
Jak napisałem w programie główny nacisk będę kładł na profilaktykę.

Rajmund Wiśniewski

Data: 4 kwietnia 2024, 07:50 Ściągnąć nowe firmy - sprowadzić inwestorów , kapitał wtedy ja pójdę do nich pracować
Na wybory nie pójdę bo to nic nie zmieni.
Życiem społecznym i politycznym się nie interesuję. O tych na których zagłosuję zdecyduję przy urnie.

TYCH ZDAŃ Z MOICH UST O MNIE NIE USŁYSZYCIE

Nie mam nic przeciw pracy w obcych firmach, ale po to żeby się uczyć i w przyszłości tworzyć coś samemu tutaj w naszej gminie i nie marzyć tylko o tym aby znaleźć pracę gdzieś w świecie.
Właśnie o tym jest mój program.

tubylec

Data: 4 kwietnia 2024, 07:51 @Rajmund Wiśniewski
Panie Rajmundzie, my prosimy o konkrety, a Pan znowu slogany. Co dał nam PiS? jeśli już, to oddał nam część bezczelnie zabranych w polskim (bez)ładzie podatków. Wszyscy pamiętamy, co się działo wtedy i ile zamętu się zrobiło po obniżeniu ogromnej części społeczeństwa wynagrodzeń, które później, pod naciskiem tegoż społeczeństwa oddali częściowo w rozliczeniu rocznym. Może Pan nie wie ile osób w spółkach Skarbu Państwa, przedsiębiorstwach państwowych, ministerstwach zwolnili po objęciu władzy. Były to tysiące, dziesiątki tysięcy ludzi, którzy nie mieli koneksji w partii. Dla części zwolnionych pracowników, którzy pracowali w tych firmach po 30 i więcej lat, to była tragedia życiowa. Pisze Pan o przysiędze małżeńskiej, a pytania dotyczyły wysokości i sposobu finansowania wyprawki. Co ma piernik do wiatraka? pisze Pan, że kobieta sama wychowa dwoje dzieci - może jak jest lekarzem, albo posiada gospodarstwo rolne, ale nie jak pracuje za minimalne wynagrodzenie no i 1600+ (a jeszcze niedawno 1000+), na które składają się wszyscy podatnicy. Pisze Pan, że zna problemy służby zdrowia, ale zanim Pan coś zaproponuje musi Pan zrobić audyt. To przepraszam za pytanie, co Pan wie o tym co się dzieje? Mogę Panu podpowiedzieć. Jest problem z wyciągnięciem numerka, ludzie stoją w kolejce przed 5.00 rano, a telefonu nikt na recepcji nie odbiera. Do specjalistów czeka się miesiącami, a właściwie w Górze to praktycznie ich nie ma. Do lekarza, który powinien (zgodnie z zapisem) przyjąć o 17.00 wchodzi się po 19.00. Będzie kładł Pan nacisk na profilaktykę, czyli co, w jaki sposób?
Przykro mi to pisać, ale odnoszę wrażenie, że będzie Pan chciał dbać wyłącznie o swój interes, ew. swojej rodziny, tłumacząc to brakiem zaufania do innych. Może nie zapomni Pan o rolnikach, w tym również o sobie. Przykro mi, ale mnie Pan nie przekonał, ale dziękuję, że chociaż zechciał Pan porozmawiać na tym forum z mieszkańcami, co jak widać stanowi wyjątek, gdyż reszta kandydatów, albo nie uważa tego za stosowne albo - czego nie można wykluczyć - ukrywa się pod przeróżnymi pseudonimami i trolluje innych. Brawo za odwagę i mimo wszystko powodzenia.

Marzena

Data: 4 kwietnia 2024, 08:19 Cała ta dyskusja i komentarze Pana Rajmunda oraz jego syna Maksia czytam nie i nie mogę z tego poziomu lub bardziej jego braku. Szkoda sów zresztą cała kampania wygląda jak jakiś wyścig, wyścig szczurów. Nie powodzenia !!!!!!

mieszkaniec

Data: 4 kwietnia 2024, 09:02 chodził z dziećmi do małżonki kandydata, serdeczne pozdrowienia dla Pani Doktor

Maksio

Data: 4 kwietnia 2024, 14:08 Do Marzena
Uzywa Pani słów, których nie rozumie albo pisze używając słowa "syn" do osoby niewątpliwie starszej od Pana Rajmunda. Nalezy zglosic do komitetu noblowskiego, kaska murowana. Problem tylko z udowodnieniem. Chęć dowalenia ? Tylko na tyle Panią stać? Nikt jak do tej pory nie odniósł się do treści moich komentarzy i wyjątkowo mi przykro jak niewiele zrozumiano z przekazu. To troszkę tak jak z tym rzucaniem pereł......

Rajmund Wiśniewski

Data: 5 kwietnia 2024, 00:47 Tubylec -jeżeli władza ma być sprawiedliwa to musi być audyt. Nie wszyscy są odpowiedzialni za obecne funkcjonowanie urzędu gminy i podległych instytucji. Czy zwolnienia mają być wg szablonu ? Szablonu takiego nie mam i nie zgodzę się na to żeby powstał. Nawet jeżeli moje informacje są w stu procentach zgodne z prawdą i na ich podstawie mógłbym podjąć prawidłowe decyzje natychmiast nie można ludzi traktować bezdusznie i niszczyć im życie bez dokonania audytu i wyciągnięcia właściwych wniosków na podstawie niepodważalnych dowodów.
Mój ojciec mawiał, że jeżeli pracownik żle wykonuje swoją pracę to nie znaczy ,że jest złym pracownikiem tylko, że to ja żle dobrałem mu pracę.
Przed 2015 rokiem budżet państwa był pusty - piniędzy nie było.
Przemyt na gigantyczną skalę głównie paliw ale nie tylko.
Karuzele VAT-owskie. Potężna szara strefa. To właśnie ukrócenie tych procederów dało pieniądze na gigantyczne inwestycje i tak zwane rozdawnictwo ,które ograniczyło skrajne ubóstwo dzieci do minimum / 40 % ubóstwa dzieci dla PO nie było problemem - dla mnie to problem/. Za to ,że pieniędzy nie było a gospodarka ulegała likwidacji - 600 spółek skarbu państwa sprzedanych następne w kolejce , ktoś był odpowiedzialny. Czy może należało ich pogłaskać po głowie i dać im premię? Tak mam teraz właśnie zrobić ?
Podniesienie minimalnej stawki godzinowej to był błąd ????
Osobiście znałem ludzi pracujących w ochronie i nie tylko za 4 zł na godzinę.
Załóżmy ,że wkład własny gminy w budowę placu zabaw za 6 mln złotych wynosił 1/3 czyli 2 mln złotych i 222 dzieci /tyle urodziło się 2023 roku/ dostanie po 2000 zł wyprawki to na ile lat starczyło by tych pieniędzy ? Nie mówię ,że plac zabaw jest złą inwestycją trzeba się jedynie zastanowić czy nie można było tej czy innej inwestycji zrobić taniej żeby wystarczyło na przykład na wyprawkę czy zatrudnienie następnego lekarza.
Przysięga małżeńska i jej dopełnienie to podstawa bezpieczeństwa kobiety w związku- przykro mi że tego Pan/ Pani tego nie rozumie lub zapomniał jej treści i przesłania . Żłobek ,przedszkole, kasa od państwa tego bezpieczeństwa nie dadzą a jedynie perspektywę rozwoju dla dzieci.
Przez wiele lat naprawiałem samochody ciężarowe i wbrew pozorom nie najtrudniejsza była sama naprawa tylko ustalenie co się popsuło ,ustalić przyczynę i dopiero wtedy jak to najtaniej naprawić i o tym właśnie tutaj piszę.
Mały przyrost naturalny to jest właśnie to coś co się popsuło ja wskazałam w swoim poprzednim wpisie przyczyny oczywiście wg mnie.
Być może jestem w błędzie , być może jest to tylko jedna z przyczyn.
Jak wskaże Pan tą właściwą przyczynę to zastanowimy się wspólnie nad naprawą.
O profilaktyce mam napisać krótko - to niemożliwe.
Czy wyrwanie zębów stałych u dziecka może być profilaktyką ? TAK Między zębami muszą być szczeliny na grubość nici dentystycznej. Jeżeli zęby nie mieszczą się w łuku zębowym lepiej wyrwać nie mieszczące się zęby i bywa, że zęby same lub z małą pomocą się wyrównają i będą mieć właściwe odstępy. Jak są za ciasno pęka szkliwo i w tych miejscach rozwija się próchnica. Podałem tylko przykład typu co ma piernik do wiatraka.
Nie ja jestem lekarzem dentystą i nie mnie decydować co to jest profilaktyka w przypadku zębów.

Rajmund Wiśniewski

Data: 5 kwietnia 2024, 07:29 Wracając do dzieci. Jaki wpływ na rodziców będą miały teksty typu
;narobili dzieciaków , bo liczyli na 500+,
wie pani, że istnieje antykoncepcja ?,
najechało się chołoty nad morze bo 500+ dostali.
Jakie było larum, że wszystkie drugie i następne dzieci mają dostać 500+, a potem wszystkie. Jak to bogatych rodziców też? To jest dopiero dzielenie społeczeństwa.
Wyścig po władzę ,bogactwo i załatwianie własnych spraw to główne zarzuty wobec wszystkich kandydujących i wobec mnie ,O mnie słyszałem, że dodatkowo spełnienia moich ambicji. Trzy pierwsze argumenty mnie nie dotyczą.
Moją ambicją jest to żeby Polska była wielka, silna ze stabilną przyszłością. Przy czym Polska to PAŃSTWO i NARÓD i to nierozerwalnie i popieram każde rozwiązanie i propozycję ,które będą służyć tej ambicji.

Dane było mi przedstawić moją propozycję a od Państwa zależy czy będę mógł to realizować na poziomie gminy.

Marzena

Data: 5 kwietnia 2024, 07:40 Do Maksio!!!!! jeśli jesteś starszy to powinieneś być mądrzejszy, a tu brak wszystkiego, od kultury zaczynając !!!!!! Żałosne to wszystko kampania w komentarzach?! Śmiechu warte!!! Kim wy ludzie jesteście i skąd się urwaliście!!! Albo radzę mniej pić, albo poszukać pomocy u dobrego psychologa!!!!!!

tubylec

Data: 5 kwietnia 2024, 09:05 @Rajmund Wiśniewski
Panie Rajmundzie, ja zadałem konkretne pytanie, jaką wyprawkę Pan proponuje i kto ma ją sfinansować, a Pan kolejny raz pisze o wszystkim dookoła, o komentarzach, o równości, ale w dalszym ciągu nie odpowiada na proste pytanie - ile i kto finansuje?
PS.
Jeśli chodzi o 500+ to z danych GUS wyraźnie wynika, co potwierdził również rząd premiera Morawieckiego, że nie wzrosła dzietność, a wręcz spadła

maksio

Data: 5 kwietnia 2024, 10:42 do Marzena
Brawo !!!! Brawo !!!! Brawissimo !!!!
Rada dobra, ale proponuję nie siadać do kompa w chwilach przebłysku miedzy jednym a drugim podniesieniem.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę " Maksio"

JAtoJA

Data: 5 kwietnia 2024, 10:44 Mili państwo !
Wyobraźcie sobie taką przyszłość dla naszego kochanego miasta Góry Kalwarii !
Rajmund Jerzy Wiśniewski - burmistrz
Jan Gustaw Rokita - zastępca burmistrza
Ja bym się raczej zastanowił ?


Rajmund Wiśniewski

Data: 5 kwietnia 2024, 13:56 Ciekawe ile będzie kosztowała fontanna i czy w tym przypadku były tak dociekliwe pytania czy jest ona potrzebna ,ile będzie kosztować i jakie będą źródła finansowania no i czy jest to inwestycja niezbędna dzisiaj,
Wyprawka to propozycja ,musi ją zatwierdzić rada ale może uznać ,że lepiej wydać pieniądze na fontannę.

Tubylec -obawiam się, że jakbyś był moim doradcą to stalibyśmy w miejscu bo zawsze byłby problem nie do pokonania.tubylec

Data: 8 kwietnia 2024, 07:46 @Rajmund Wiśniewski
może, gdybym był Pana doradcą, to przekonałbym Pana do udzielania konkretnych odpowiedzi, a na pewno mobilizowałbym Pana do działania. Niestety nigdy nie będę Pana doradcą ponieważ:
1. moje poglądy polityczne o 180 stopni różnią się od Pańskich;
2. w drugiej turze znaleźli się inni kandydaci.
Panu mimo wszystko gratuluję odwagi i tego, że pod własnym nazwiskiem rozmawiał Pan z mieszkańcami.

chop z góry

Data: 8 kwietnia 2024, 08:49 tragedią jest to, że po 8 latach rządów są ludzie którzy głosuja na PiS. Przekręty jakie wychodzą na jaw, skłócenie społeczeństwa, skłócenie z krajami Unii, demolka praworządności, nepotyzm, ... Tym razem powiedzenie Polak mądry po szkodzie zadziałało tylko częściowo, bo w Górze Kalwarii nie ma w drugiej turze jawnego kandydata tej partii, ale mimo wszystko blisko 10% poparcia to tragedia

mieszkaniec

Data: 8 kwietnia 2024, 10:45 Panie Rajmundzie, kogo zamierza pan poprzeć w drugiej turze? 10%, które pan uzyskał to jednak coś

po wyborach

Data: 10 kwietnia 2024, 07:43 niestety kampania się zakończyła i rozmowa z mieszkańcami się skończyła. A może wypadałoby podziękować tym, którzy oddali głosy. Jak widać na początku wszyscy obiecują, są otwarci, ale jak powiedział klasyk: mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy.

tubylec

Data: 10 kwietnia 2024, 09:15 dajcie już Panu Rajmundowi spokój. I tak człowiek zachowuje się poprawnie i w odróżnieniu od partii, którą reprezentuje nie próbuje jątrzyć, podpuszczać, itd.