Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Rajskie Seszele – kilka powodów, dla których musisz je odwiedzić

Dodano: 28 sierpnia 2021; Poszukujecie wakacji w tropikach i wypoczynku w niezwykłych miejscach z dala od tłumów? Marzą Wam się kojące kąpiele w ciepłych falach krystalicznie czystej wody Oceanu Indyjskiego? Interesuje Was ucieczka od szarej codzienności i kapryśnej aury w Polsce? Szczególnie dla Was przygotowaliśmy cudowną propozycje wczasów na rajskich Seszelach, pełnych kokosowych palm, tropikalnej fauny i flory oraz słońca.

Archipelag Seszeli zlokalizowany na krystalicznych wodach Oceanu Indyjskiego i należące geograficznie do Afryki to punkty na mapie świata, które spełnią Wasze najśmielsze oczekiwania wakacyjne. Dlaczego warto wybrać akurat te egzotyczne wyspy i jakie największe atuty posiadają dla odwiedzających?

Spektakularne granitowe plaże, piękne wyspy i hotele dla najbardziej wymagających


Seszele urzekają swoim naturalnym pięknem i  dziewiczymi krajobrazami. Malownicze pejzaże, w skład których wchodzą granitowe wysepki, zatoczki z białym piaskiem, porośnięte dżunglą góry w głębi wysp i kolorowy podwodny świat czynią ten archipelag prawdziwym rajem na ziemi.

W skład Seszeli wchodzi ponad 100 wysp ( a dokładnie 115); tylko 33 z nich są zamieszkane na stałe. Archipelag zlokalizowany jest w pobliżu równika, na wschód od wybrzeża Afryki, 1000 kilometrów na wschód od Madagaskaru, w basenie Oceanu Indyjskiego.  Najbardziej znaną i największą ze wszystkich wysp jest Mahe, na której leży stolica kraju, czyli Victoria i gdzie mieszka około 80% całej ludności kraju.

Seszele należą do wysp o wilgotnym klimacie i charakteryzują się dużą ilością opadów. To dzięki właśnie częstym deszczom odwiedzający mogą cieszyć oczy piękną, bujną soczystą zielenią i tropikalną roślinnością. Przez cały rok utrzymują się wysokie temperatury na Seszelach, średnio miedzy 25 a 28 °C.

Wakacje na Seszelach z Carter

Wakacje na Seszelach z Carter

 

Które wyspy warto odwiedzić na Seszelach?


Wyspa Mahe jest największą wyspą Seszeli; tam też zlokalizowana jest stolica kraju – Victoria. Mahe oferuje różnorodny krajobraz – od lasów deszczowych, wulkanicznych skał porośniętych tropikalną roślinnością po piękne piaszczyste plaże jak n.p.: Anse Soleil. Warto zwiedzić ogrody botaniczne, destylarnie rumu Takamaka lub odwiedzić plantację przypraw. Jeśli szukacie najlepszego hotelu dla rodzin z dziećmi to polecamy Wam kultowy hotel znamienitej sieći Four Seasons Resort Seychelles. Osrodek Four Seasons Seychelles oferuje światowy poziom luksusu, wykwintną kuchnię i eleganckie zakwaterowanie w willach z prywatnymi basenami.

Podczas pobytu na Seszelach warto udać się w rejs na położony nieopodal wyspy Praslin Archipelag La Digue, który kusi odwiedzających swoją dziewiczą przyrodą i  spektakularnymi skałami, które porozrzucane są wzdłuż linii brzegowej. To właśnie tu znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli,  Anse Source d'Argent, z charakterystycznymi formacjami granitowymi. Wielu podróżnych uważa, że wysepka La Digue o powierzchni 10 kilometrów kwadratowych, to prawdopodobnie najpiękniejsza wyspa na świecie. To oaza spokoju oraz kwintesencja raju i bezgranicznego piękna, które zawdzięcza soczystej tropikalnej dżungli i gajom palmowym. Krystalicznie czysta woda oceanu w kolorze turkusu i majestatyczne olbrzymie żółwie są dopełnieniem tego idyllicznego obrazu.

Wyspa La Digue Seszele z Carter

Wyspa La Digue Seszele z Carter

 

Hotel Four Seasons Seychelles na wyspie Desroche, dziewiczy archipelago Amirantów


Jeśli pragniecie spędzić ekskluzywne wakacje z dziećmi w jednym z najlepszym hoteli warto rozważyć wypoczynek na Wyspie Desroche, położonej 30 minut lotu z Mahe. 14 kilometrów piaszczystych plaż, rozłożyste palmy kokosowe na brzegu oceanu, egzotyczna roślinność, stuletnie żółwie, trasy rowerowe w lesie deszczowym i pełna kolorów rafa koralowa stwarzają idylliczne warunki do rodzinnego wypoczynku. Na wyspie Desroches Island położony jest luksusowy hotel Four Seasons Resort Seychelles, który oferuje gościom przestronne apartamenty lub wille z bezpośrednim dostępem do plaży. Wyspa Desroche to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych i wędkarzy, którzy podczas rejsów będą mogli złowić okazy lokalnych ryb.

Four Seasons Desroche Seszele

Four Seasons Desroche Seszele

Butikowe biuro podróży CARTER® www.carter.eu już od 2003 roku jest organizatorem luksusowych wycieczek i safari szytych na miarę.

Witamy w świecie piękna, prestiżu i podróży niebanalnych!

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/wakacje-na-seszelach/
https://carter.eu/blog/seszele-wyspy/
Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszym biurze :
Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie
tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  travel@carter.eu
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

 

Tagi: Rajskie wyspy, Seszele, Seszele wczasy, Wycieczki Seszele, wakacje na Seszelach, podróże poslubne, Seszele z biurem podróży