Remont basenu w Górze Kalwarii nie zakończy się w czerwcu
Dodano: 27 maja 2025; GoraKalwaria.net Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii po raz kolejny poinformował o przesunięciu terminu zakończenie prac na basenie.
Przypomnijmy, iż w marcu magistrat podawał, że przerwa w funkcjonowaniu pływalni musi zostać przedłużona maksymalnie do połowy czerwca. We wtorek ukazał się nowy komunikat w tej sprawie. Podano w nim, że pływalnia rozpocznie działalność w drugiej połowie wakacji.
Jak czytamy w komunikacie, główny wykonawca wymiany modernizacji obiektu poinformował gminę, że był zmuszony wypowiedzieć umowę podwykonawcy - dostawcy central wentylacyjnych, który mimo dwukrotnie składanych zapewnień i pobrania wysokiej zaliczki, nie dostarczył urządzeń w umówionym terminie.
"Główny wykonawca spotka się z nierzetelnym producentem w sądzie, natomiast dla pilnego zakończenia inwestycji na basenie, firma wykonawcza zawarła umowę z innym dostawcą (w Polsce jest tylko dwóch producentów tego typu central), który dostarczy urządzenia niezbędne do funkcjonowania basenu. Nowy podwykonawca już przywiózł i zamontował część oczekiwanych elementów na podbaseniu, ale na kolejne trzeba poczekać kilka tygodni, gdyż zamówione komponenty muszą być dostarczone z zagranicy" - wyjaśniono.
Jednocześnie magistrat zapewnił, że pozostała część modernizacji - wymiana węzła cieplnego, pomp obiegowych wody basenowej, montaż systemu zautomatyzowanego zarządzania budynkiem (BMS) oraz instalacja paneli fotowoltaicznych, a także czyszczenie i dezynfekcja całego systemu wentylacji - przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zgodnie z planem prowadzone są również prace remontowe w hali basenowej oraz innych pomieszczeniach do obsługi Klientów i ważnych dla funkcjonowania obiektu.
"Kiedy tylko nowe centrale wentylacyjne zostaną uruchomione, obsługa basenu przystąpi do napełniania niecek wodą i stabilizowania jej parametrów. O tym, kiedy z obiektu będą mogli korzystać Użytkownicy ostatecznie zdecyduje sanepid po przeprowadzeniu badań wody" - zaznaczono w komunikacie.
Dodaj swój komentarz



Najnowsze artykuły
- Festiwal Wody i jubileusz 20-lecia ZGK w Górze Kalwarii
- Dlaczego po weekendzie albo urlopie nadal czujemy zmęczenie?
- Na dwóch kółkach z dwoma promilami po Pijarskiej
- Jak wybrać najlepsze studio tatuażu w Warszawie
- Wzmożony ruch wojsk – spokojnie, to ćwiczenia!
- Wianki na Urzeczu 2026 - Urzeckie sploty
- Srebro i brąz dla zawodników FC Centrum Tang Soo Do
- Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze odwiedzili piaseczyńskich policjantów
- Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra Kalwaria
- Jakie elementy najczęściej obejmują szkolenia transportowe?
Ostatnio na forum
***: Brawo panowie. Tylko szybkość i zdecydowanie przynosi efekty.
Na dwóch kółkach z dwoma promilami po PijarskiejX: Jaka to Pijarska
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę Kalwariędo Pana Rajmunda: Typowe stwierdzenie kogoś kto chce pomyślał sobie "zostanę politykiem"....
"Nie możemy wyjść z posesji". Mieszkanka chce ograniczenia tonażowegoXyz: Ale ta pani sama nie zgodziła się, aby robić koło niej asfalt. Myślała,...
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę KalwarięRajmund Wiśniewski: Do 'do Pana Rajmunda' nie odbiegaj proszę od tematu




Ostatnio dodane ogłoszenia
Nika
Olo
mieszkaniec 2
Prawie rok czasu ( nie wiemy czy nie dłużej )
remont basenu.
Chyba nie zamierza pan kandydować ponownie ?