Remont w asyście ochroniarzy, policji i straży miejskiej

Dodano: 28 kwietnia 2021; We wtorek w asyście agencji ochrony, policji i straży miejskiej na zlecenie gminy wyremontowano nawierzchnię drogi Szpruch - Linin.

O katastrofalnym stanie tej drogi pisaliśmy na łamach GoraKalwaria.net już w grudniu ubiegłego roku. Lokalny samorząd stoi na stanowisku, że droga, która dawniej prowadziła do nieistniejącej już jednostki wojskowej, obecnie nie ma ustalonego statusu prawnego. Z tym nie zgadzają się właściciele przyległych działek, którzy uważają, że jest to ich prywatna droga.

Samorząd już kilkakrotnie wysyłał w to miejsce ekipy, które miały naprawić drogę. – Za każdym razem kończyło się to jednak awanturami i blokowaniem robót – mówił nam w grudniu rzecznik kalwaryjskiego magistratu.

We wtorek firma remontowa na zlecenie gminy naprawiła nawierzchnię drogi. Prace zostały przeprowadzone w asyście agencji ochrony, policji i straży miejskiej.

Jak relacjonuje "Przegląd Piaseczyński" w akcie desperacji właściciele ścięli kilka drzew na drogę. Interweniowali strażacy, którzy zajęli się sprzątaniem pni i gałęzi. Jeden z mężczyzn siedział na pniu, który z każdej ze stron cięli strażacy.

– Naruszacie prawo własności! Nie ruszać tego! – krzyczał.

– Tę drogę trzeba wyremontować, my nie jesteśmy przeciwko temu. Ale ta droga nigdy nie była drogą publiczną, mam na to decyzję wojewody. Działka jest moja i niech najpierw gmina załatwi kwestię własności – powiedział gazecie Stanisław Wiśniewski.

- Musieliśmy pilnie naprawić tę drogę, bo jej stan techniczny realnie zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców, którzy z niej korzystali. Dysponujemy opinią prawną, zgodnie z którą – jako posiadacz samoistny - mogliśmy przeprowadzić ten remont, mimo że rzeczywiście na dzień dzisiejszy nie posiadamy prawa własności do działki drogowej – wyjaśnia w rozmowie z Gakalwaria.net wiceburmistrz Mateusz Baj.

Na łamach oficjalnego profilu Urzędu Miasta zapowiedziano, że w najbliższym czasie burmistrz zaproponuje Radzie Miejskiej rozwiązanie, które pozwali kompleksowo uregulować kwestie własności działki drogowej i umożliwi systematyczną konserwację tej drogi.

(mat)

Fot. UMiG Góra Kalwaria
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (14)

do Raj-Mund-a i Stanleja o wiadomym nazwisku

Data: 28 kwietnia 2021, 10:51 Przestańcie robić obstrukcje. Droga jest wasza - proszę bardzo to udowodnijcie to sądownie. Będzie odszkodowanie. Za robienie obstrukcji nic nie zarobicie a zatruwacie życie sąsiadom. Jeden brat działa w PiS - a drugi brat narzeka na filmiku na policję hmm... to co jest grane?Nick

Data: 28 kwietnia 2021, 11:06 Ale cyrk, jeszcze niewinne drzewa w to wciągnęli, których szkoda.

Marcins

Data: 28 kwietnia 2021, 11:43 Czy było pozwolenie na ścięcie drzew?
Prawo własności jest prawem świętym i tym ludziom nie dziwię się.
Z drugiej strony załatwienie uregulowania stanu drogi przez właściwą jednostkę samorządu terytorialnego już trochę trwa. Ciekawe czy będzie obstrukcja ze strony Rady Miejskiej. Obawiam się, że Rada Miejska może naśladować działania części parlamentarzystów z ul. Wiejskiej, którzy są partyjnymi kolegami obecnych członków zarządu gminy.
Taki polski galimatias.

Spytek

Data: 28 kwietnia 2021, 12:56 To teraz trzeba zrobić dojazd do oczyszczalni w Górze Kalwarii.

Jerzy

Data: 28 kwietnia 2021, 13:29 status prawny jest ustalony i władze gminy przez 15 lat nie były w stanie go podważyć. Właścicielem działki był Jan Wiśniewski a obecnie bracia S i R Wiśniewscy. Gmina zna doskonale dokumenty i wie o tym.

Brawo

Data: 28 kwietnia 2021, 13:37 Typowy polak patryiota hahaahahhahaah

Tubylec

Data: 28 kwietnia 2021, 15:11 Na Towarowej nikt nie blokował a rbotę spartaczyli !

Sam.

Data: 28 kwietnia 2021, 17:38 dziwne, ze własciciel gruntu wczesniej nie blokował budowy tej drogi gdy ona powstawała. A droga istnieje blisko 50 lat.

Marek

Data: 28 kwietnia 2021, 18:36 Większej bzdury nie słyszałem . Przejeżdżam tą drogą co dziennie i pamiętam jak na tej drodze były dziury łatane . I nikt nie protestował . Może niech policja o statusie gorszym od kobiet z agencji towarzyskiej zajmie się łapaniem pedofili . Złodziej i dilerów . To samo tyczy się tych p... Z straży wiejskiej .

mieszkaniec

Data: 28 kwietnia 2021, 20:48 Straży pożarnej nie wezwano ?


Uon

Data: 29 kwietnia 2021, 00:07 Zieliński bał się własnego cienia, więc z drogi zrobiła się katastrofa, Strzyżewski pokazał że umie działać. Teraz niech Sąd oceni czyja własność i po sprawie.

HW

Data: 29 kwietnia 2021, 12:51 Władze zorganizowały tradycyjny staropolski zajazd aby pognębić opornych właścicieli. Gratulacje, jesteście wielcy i jeszcze cztery litery.

Mieszkanka

Data: 6 maja 2021, 21:45 Wstyd burmistrzowie żeby takimi metodami bandyckimi zmuszać nas mieszkańców do spolegliwości , jako jedna z najstarszych osób tu mieszkających , zapewniam, że ten grunt należał do rodziny Wiśniewskich. Przyszło wojsko i się nie pytało. Stawiali co chcieli jak na swoim. Czytam Wasze wypociny i mataczycie, kłamiecie piszac wprost. Tak się nie postępuje. Wstyd mi bo na Pana głosowałam.

nikos

Data: 9 maja 2021, 17:39 Jakoś nikt pilnie nie odśnieżał w zimie chociaż stan dróg zagrażał bezpieczeństwu...