Rodzice ze szkoły w Coniewie: pomóżcie nam bezpiecznie żyć!

Dodano: 10 kwietnia 2017; Troje krewkich rodziców z ośrodka dla cudzoziemców w Lininie zaatakowało ochroniarza szkoły w Coniewie.

O incydencie, który miał miejsce w środę rano, poinformowali nas rodzice za pośrednictwem Waszego Sygnału. „Na teren szkoły wkroczyła mama jednego z uczniów mieszkającego w Ośrodku dla Uchodźców w Lininie w asyście dwóch młodych mężczyzn. Mężczyźni ci rzucili się z pięściami na ochroniarza, w efekcie zadali cios nauczycielowi, który próbował uspokoić sytuację. Po całym zdarzeniu drzwi szkoły zamknięto, dzieci siedziały pozamykane w klasach przez dwie godziny, a napastnicy walili w drzwi i okna w klasach chcąc wtargnąć do środka” – napisała do nas nasza czytelniczka przedstawiajaca się jako Lili.

Policja potwierdza, że tego dnia doszło do interwencji w szkole w Coniewie i na miejscu byli obecni funkcjonariusze wezwani przez pracowników placówki, ale zaprzecza, jakoby wydarzenie miało tak dramatyczny przebieg. – Ze wstępnych informacji wynika, że wcześniej w autobusie doszło do nieporozumienia pomiedzy uczniami z Polski i z ośrodka w Lininie. Następnie do szkoły przybyły trzy dorosłe osoby mieszkające w ośrodku w Lininie i doszło do ostrej wymiany zdań, ale nikt nie doznał urazów – mówi kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Podkreśla, że na policji nie zostało w tej sprawie złożone żadne oficjalne zawiadomienie.

Jak udało nam się ustalić, pod koniec ubiegłego tygodnia odbyło się spotkanie części rodziców ze szkoły w Coniewie z burmistrzem oraz komendantem komisariatu w Górze Kalwarii. Nie zapadły na nim jednak żadne konkretne ustalenia, które satysfakcjonowałyby rodziców. "Oczekujemy pomocy władz oraz służb bezpieczeństwa, które do tej pory były bezczynne" - pisze mama jednego z uczniów.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (183)

Kuba32

Data: 10 kwietnia 2017, 18:04 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Świadek naoczny

Data: 10 kwietnia 2017, 18:21 Pytanie do redakcji.
Dlaczego redakcja pisze kłamstwa, dlaczego nie przedstawiacie prawdziwych relacji świadków tylko wypisujecie stronnicze brednie?
Co stało się z etyką dziennikarską, jest mniej ważna od więzów rodzinnych?, w takim razie czas poszukać innego zajęcia.


.......

Data: 10 kwietnia 2017, 18:21 Na własne oczy widziało kilkoro rodziców jak jeden z Czeczenów uderzył nauczyciela,mało tego w ramach wyładowania swojej agresji zniszczyli tablicę na placu zabaw.

Rodzic

Data: 10 kwietnia 2017, 18:54 Wydarzenie wyglądało dokładnie tak jak jak opisuje LILI. Szkoda, że portal tak okroił wypowiedź rodzica. Mało tego jedna z Czeczenek zrobiła cyrk że mdleje a inne krzyczały nad nią że umiera, jak tylko dowiedzieli się, że do szkoły będzie wezwana policja. Ochroniarz przestraszył się i zamknął się w kanciapie. Wtedy Czeczeni uderzyli nauczyciela od informatyki. Gdyby to Polak zastraszał dzieci i dokonał napaści na nauczyciela minimum siedziałby na 48h, a uchodźców nawet nie zatrzymano.
Nie rozumiem jak zaistniałą sytuację można nazwać ostrą wymianą zdań. Czeczeni walili w okna klas, w drzwi, biegali i straszyli dzieci. Dokonali NAPAŚCI na nauczyciela o czym pani dyrektor szkoły poinformowała na zebraniu z rodzicami że zgłosi to z urzędu na policję. Uchodź którzy dokonali napaści już dawno mieli nakaz deportacji jak się teraz okazuje. Dlaczego jeszcze tu są ?????? Polskie dzieci były delikatnie mówiąc wystraszone. Przed dwie godziny były zamknięte w klasach. Całe wydarzenie miało miejsce o 07:45 jak tylko zaczynały się lekcje i wszystkie dzieci z dołu i maluchy idące na górę były świadkiem tego napadu agresji. Kolejny cyrk był w autobusie szkolnym. Chłopiec był pobity, a nie doszło do nieporozumienia. Co za kłamstwa. To nie pierwsza bójka w autobusie szkolnym. Poprzedni opiekun z autobusu był zwolniony. Od tygodnia dzieci pilnuje młoda kobieta. Poprzedni opiekun nie reagował n bójki, przepychanki, bieganie po autobusie, na to że polskie dzieci nie mogły wyjść z autobusu. Ten artykuł jest tak okrojony i zakłamany ze aż mnie boli jak to czytam. Pomóżcie rzeczywiście nam rodzicom i zróbcie razem z nami żeby ośrodek był zamknięty a oni nie wychodzili za bramę. Nie tylko my rodzice będziemy wtedy bezpieczni ale i okoliczni mieszkańcy.

Izka

Data: 10 kwietnia 2017, 19:10 Czemu Ci uchodźcy nie uczą się w ośrodku w Lininie Ach strach żeby dziecko dalej chodziło do tej szkoły w Coniewie Co tam się wyprawia ....

koko

Data: 10 kwietnia 2017, 19:21 POLICJĘ WEZWALI RODZICE A NIE PRACOWNICY PLACÓWKI!!!!

tutka

Data: 10 kwietnia 2017, 20:21 No, żeby nie bylo jak w Kolonii, sprawe trzeba wyja$nić, żadna tam poprawność polit i zamiatanie pod dywan. Taka agresja jest niedopuszczalna, żyją z nas i będą tu rozrabiać.

Rasici !!!!!!

Data: 10 kwietnia 2017, 20:55 rasizm nie przejdzie !!!!!!!!!!

kleofas

Data: 10 kwietnia 2017, 21:17 po co nam uchodzcy w tym naszym pięknym kraju.
po co nam ich problemy. żeby jeszcze umieli się przystosować do warunków , obyczjów i norm obowiązujących. ale oni na lininie (i nie tylko) uważają że wszystko im wolno. stawiają tylko wymagania a nie dają nic w zamian. są tacy biedni i nieszczęśliwi.
do roboty lenie.chociaż by las posprzątać wokoło siebie. albo wynocha, po co nam ten smródz
Czy świat oszalał

Data: 10 kwietnia 2017, 22:19 Jeśli wszystko było ok i obyło się bez dramatycznych wydarzeń jak mówią i piszą to polscy rodzice tej szkoły powinni w taki sam sposób załatwiać wszystkie swoje sprawy w tej szkole.I będzie git.Wizerunek i reputacja przed wszystkimi

Jan

Data: 10 kwietnia 2017, 23:02 Policja w GK z nikim i niczym nie może sobie poradzić, źle zaparkowane auta, gnoje panoszące się na ulicach ŻENADA

Wichniar

Data: 11 kwietnia 2017, 08:56 Pozdrawiamy dzieci ze szkoły :)

Karolina

Data: 11 kwietnia 2017, 09:44 Szanowni Państwo, dlaczego zamieszczają Pańśtwo podtytuł, który wrowadza czytelnika w błąd. Z Państwa artykułu wynika, że Policja zaprzeczyła takiemu przebiegowi wypadków. Państwa post/artykuł przyczynia się do nasilania lęku i postaw rasistwoskich w spoleczeństwie. Proszę o roważne dobieranie podtytułów Państwa artykułów.
Z wyrazami szacunku

xxx

Data: 11 kwietnia 2017, 11:00 Szkoda tylko dzieci i nauczyciela.Panu Mirkowi należy się wielki szacunek i podziękowania -bo przeciwstawił się agresorom.Gdyby dostali się do środka skutki byłyby tragiczne a ochroniarz skończyłby źle

XYZ

Data: 11 kwietnia 2017, 11:08 Zabieżcie swoje dzieci ze szkoły w Coniewie, wówczas placówka bedzie musiała być zamknięta. Pracę straci dyrektor jak i nauczyciela, natomiast informacja pójdzie znacznie wyżej.
adn krewkich bandytów - wynajmijcie firmę ochroniarską, która będzie stacjonowała przed placówką oświatową i tamże będzie mogła reagować. ZERO TOLERANCJI dla PRZEMOCY.
Ps jeśli placówka ma kamery za zażądajcie od dyrektora nagrań jako dowodów w sprawie. Powodzenia Trzymam za Was kciuki.

zzzz

Data: 11 kwietnia 2017, 11:37 Do Karolina: chyba żyjesz w innym świecie.... Nasilenie lęku?????? Uchodźcy mieszkają na Lininie już parę lat i już od paru lat ludzie żyją tu w strachu.wnioskuję że nie mieszkasz w okolicy i nie miałaś do tej pory styczności z czeczenami więc nie pisz glupstw. telewizji nie oglądasz,wiadomości nie słuchasz???? Chyba nie skoro tak piszesz.Na całym świecie dochodzi do tragedii przez właśnie tych osobników. Policja zaprzecza.... Nie od dziś wiadomo że się ich boją niestety

Janusz brat Bogdana

Data: 11 kwietnia 2017, 11:48 Do Karolina : proponuję przeprowadzić sie do Linina i integrować sie :)

stop

Data: 11 kwietnia 2017, 12:27 Zadziwiające, jak burmistrz, Policja i dyrektorka szkoły lekceważą sobie bezpieczeństwo dzieci. Brak reakcji na napaść na szkołę. To wszystko widziały dzieci. Pamiętamy, co mieszkańcy Kaukazu zrobili z dziećmi w Biesłanie? Czekacie na tragedią? Gdyby moje dziecko chodziło do szkoły w Coniewie (miało chodzić, ale ze względu na Czeczenów posłałem je do szkoły do Góry) to ten dzień napaści, byłby jego ostatnim dniem w tej szkole. Podziwiam spokój rodziców dzieci z Coniewa, ale chowanie głowy w piasek nic nie da.

polacco

Data: 11 kwietnia 2017, 13:05 Dlaczego Czeczenów łamiących prawo nie deportuje się z powrotem do Rosji. Kadyrow przyjmie ich z otwartymi rękoma.
Mieszkałem kilka lat w Moskwie i wiem z jakimi problemami natury przestępczej borykają się tamtejsze władze z czeczeńską mniejszością. Brak stanowczej reakcji ze strony władz i organów porządku publicznego rozzuchwala Czeczenów i powoduje, że czują się jeszcze bardziej bezkarni. Poza tym trudno się asymilują do odmiennego otoczenia i żyją w zamkniętych społecznościach.

czy świat oszalał?

Data: 11 kwietnia 2017, 13:19 Do Karolina.Może masz jakieś korzyści z obecność cudzoziemców w szkole skoro tak ich bronisz.daj adres niech ci zrobią wjazd na chatę,obiją pysia i zdemolują samochód lub posesję.zobaczymy czy nadal będziesz trwać przy swojej postawie.zastanów się co klepiesz a nie oskarżasz rodziców o propagowanie rasizmu w społeczeństwie .czyją trzymasz stronę.co myślisz że rodzicom się nudzi i nakręcają aferę dla zabawy.

zszokowany

Data: 11 kwietnia 2017, 13:26 Ręce opadają na bezradność naszych władz i organów ścigania. Zamkna tą szkołę zobaczycie i ciekawe gdzie wtedy wyślą Czeczenow. Nikt już nie chce zapisywac dzieci do Coniewa, starsze odejdą i co wtedy he

akat

Data: 11 kwietnia 2017, 13:37 Burmistrz, zamiast zatroszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców, w tym dzieci niech sobie urządzi jeszcze ze dwie szopki (czytaj misteria). Niech tam się modli o bezpieczeństwo.

żenada

Data: 11 kwietnia 2017, 13:40 Dyrektorka szkoły w Coniewie martwi się tylko o swoją posadę (bez dzieci zamkną szkołę), bo wkrótce zostaną jej tylko Czeczeńcy.

Mieszkanka

Data: 11 kwietnia 2017, 15:28 Do rodziców dzieci ze szkoły w Coniewie. Wynajmijcie ochronę, póki nie doszło do tragedii. A od władz gminy, powiatu, kuratorium i Ministerstwa domagajcie się poprawy sytuacji. Nie zostawiajcie tego bez odzewu. Jeszcze są media ogólnokrajowe.

Qba

Data: 11 kwietnia 2017, 16:24 A co na to chłopy, zatraciły jaja?

BB

Data: 11 kwietnia 2017, 16:30 Niby Coniew taka zwyczajna wieś a szkoła jak ze Szwecji.

Świadek naoczny

Data: 11 kwietnia 2017, 17:47 Do ,,Żenada,, -Dyrektorka szkoły żyje w wielkiej komitywie z Burmistrzem zamiast troszczyć się o dzieci wolą liczyć profity z działalności ośrodka na Lininie. To nie jest pierwszy taki incydent ,ale za zgodą władz zamiatają wszystka pod dywan.

Adam

Data: 11 kwietnia 2017, 18:29 Macie swoją tolerancję. Zawsze byłem przeciwnikiem uchodźców, to nasz kraj, wynocha do siebie. Szkoda że wtedy nie było mnie w szkole, dostali by odrazu po mordzie. Jeszcze trochę krzepi mam na tych brudasow.

pantera

Data: 11 kwietnia 2017, 19:09 Czeczeni w Polsce znalezli się przez Kaczora, bo jako jeszcze opozycja domagał sie dla nich azylu, bo tak dzielnie walczą z Rosją. Tylko jakoś nie pomyślal, ze ci z Kaukazu też walczyli z Rosja ale u boku Hitlera m in w Wwie w 1944. I co władze chca z tym zrobic? Polacy nic się nie sta£o. Co sie tu porobiło, że byle obcy pluje nam w twarz. Zamknąć budę, a ich deportować. A co by by£o przy rządach POpaprańców, chyba by ludzi wysiedlali, żeby było miejsce dla tych gości od Belzebuba. Niech rodzice zgłosza sprawe do wojewody, takie ośrodki chyba leza w jego gestii. Kadyrow ich przyjmie.

ciocia Ewy

Data: 12 kwietnia 2017, 00:16 Jeśli macie państwo wiarygodne informacje, że ci uchodźcy mieli nakaz deportacji, to trzeba monitować w Komendzie Głównej Straży Granicznej. To KGSG jest od deportacji. Wszystkie występki tej grupy tam bym zgłaszała, na piśmie !
Może SG nie wie, że są aż takie problemy?
Dziwię się lokalnym władzom, że w takich niebezpiecznych czasach słabo się starają o spokój swoich mieszkańców.

ole

Data: 12 kwietnia 2017, 08:48 Do Wichniar :dzieci też pozdrawiaja i zapraszają na dzień otwarty :-) o ile taki będzie ;-)

Marcin

Data: 12 kwietnia 2017, 08:54 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

XYZ

Data: 12 kwietnia 2017, 10:40 a co na to Kuratorium Oświaty?

fazi

Data: 12 kwietnia 2017, 10:41 A jaka to była świetna szkoła (i byłaby nadal gdyby nie Czeczenii)dopóki nie zmienił się dyrektor. Nauczyciele są do rany przyłóź ale co z tego jak wszystko psuje obecność uchodźców. Podziwiam całą kadrę za cierpliwość i wytrzymałość w stosunku do nich. Pamiętajmy że możemy sprawić że szkoła znowu otrzyma dobre imię,to zależy w dużej mierze od nas rodziców, nie chowajmy głowy w piasek tylko wspólnymi siłami działajmy. Razem można dużo!!!

Oki

Data: 12 kwietnia 2017, 10:53 Policja tuszuje sprawę żeby nie wywołać paniki. Tak było, rzucali się z pięściami. Policja nic nie zrobiła bo oni nie rozumieją po polsku. Na teren remontownej jednostki przybędzie jeszcze więcej uchodźców. Policja tuszuje sprawę jak tę z zatrzymaniem pijanego policjanta.

Flo

Data: 12 kwietnia 2017, 14:13 Mam trzy siostrzenice uczęszczające do tej szkoły, i uwierzcie mi, nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Dziewczyny zostaną przeniesione do innej szkoły przy najbliższej okazji. Mało tego, koleżanka jednej z nich była nawet podglądana przez Czeczenów, i pomimo tego, że wydarzyło się to około 5-4 lat temu, nadal wszystko pamięta. Już lepiej nie rozpowiadać się, że nauczyciele tylko i wyłącznie ukrywali tę sprawę, a nikt z tym porządku nie zrobił. Rozpowiadanie się na temat tego, co działo się dzień po tej sytuacji również jest bez sensu. Obcokrajowcy nadal byli w szkole, nauczyciele zjechali się przed 7.00, a i tak niczego nie zdziałali. Nic tylko bić brawo.

Janusz Brat Bogdana

Data: 12 kwietnia 2017, 15:31 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ja

Data: 12 kwietnia 2017, 15:49

...\"odbyło się spotkanie części rodziców ze szkoły w Coniewie z burmistrzem oraz komendantem komisariatu w Górze Kalwarii. Nie zapadły na nim jednak żadne konkretne ustalenia,\"(????)
- to kto tu rządzi, dla kogo oświata jest oczkiem w głowie - czyżby tylko werbalnie, bądź okazjonalnie? - czy od uczniów ważniejsza jest ...subwencja oświatowa.


Powinno dojść do szerokiej i szczerej dyskusji wszystkich zainteresowanych - i to jak najszybciej, żeby nie było za późno!


Liczne wpisy rodziców przejętych, jak rozumiem losem swych pociech (i słusznie) nie mogą zostać głosem wołającym na puszczy.

Mimo wszystko życzę spokojnych i radosnych Świąt wszystkim dotkniętym i przejętym sytuacją..i nie tylko im.

Niech dobro i sprawiedliwość zajmie należne miejsce.... .

do rodziców

Data: 12 kwietnia 2017, 15:54 Macie obowiązek, nie tylko prawo, żądać normalnej i bezpiecznej szkoły; nie ustawajcie w działaniach aż do skutku!
Przepisanie dzieci do innych szkół może pobudzi i...obudzi... decydentów do działania.

Gaja

Data: 12 kwietnia 2017, 16:42 A odesłać całe to towarzystwo do Czeczeni tam nie ma wojny.Tylko tam musieliby się wziąć za robotę a tu mają wszystko podstawione pod gębę i jeszcze im za to płacą.

ego

Data: 12 kwietnia 2017, 17:50 Można jeszcze nie posyłać dzieci do szkoły dopoki sytuacja się nie poprawi. Niech chodza same czeczenki. A co z deportacją?

Baśka

Data: 12 kwietnia 2017, 23:57 CZECZENI sie nie integrują !!! Jeszcze nie słyszałam aby muzułmanie integrowali sie z chrześcijanami , chyba że integracją nazywasz podcięcie komuś gardła czy zgwałcenie dziecka lub żony i matki .
Niemcy to mają na co dzień , a we Francji jest stan wojenny
Jeśli jesteście tacy miłosierni lewacy którzy bronicie tą dzicz z pustyni , to przyjmijcie taką rodzinę pod dach zobaczymy jak to sie skończy .Na razie jest mała eskalacja przemocy , teraz myślą że są niedotykalni wiec zacznie sie cyrk .Policja z GÓRY KALWARII zawsze była leniwa i boją się zaburzyć statystyk, ale jak sie zdarzy tragedia to dopiero będzie cyrk i zwalanie winy na każdego .Trzeba sie zjednoczyć .

do Baśki

Data: 13 kwietnia 2017, 13:32 \" Jeszcze nie słyszałam aby muzułmanie integrowali się z chrześcijanami\"... to jedź do Bohoników, Kruszynian.
Wróć i uczciwie napisz o zastanych tam potwornościach - napisz prawdę!

O

Data: 13 kwietnia 2017, 13:47 Na spotkaniu z rodzicami nie zapadły konkretne ustalenia? Chwilę. Przecież odbyła się narada, każdy z rodziców przedstawił swoją propozycję, a tu jest napisane, że niby nic? To chyba jakieś bajki, nie po to rodzice tracą nerwy, aby wszystko poszło na marne. Równie dobrze dyrektor może otworzyć w tej szkole cyrk, i niech to zrobi, nasze dzieci mają mieć szczęśliwą edukację, a nie szkołę \" międzykulturową\", w której NIESTETY KULTURY NIE MA!

dorian

Data: 13 kwietnia 2017, 18:24 Ktoś tu adresuje do Baśki, aby skonfrontowała swoją opinię o braku integracji islamu i chrześcijaństwa z miejscowościami zam przez pol Tatarów. To sątylko wyjątki potwierdzające regulę. Splot okoliczności był zupełnie inny, teraz mamy kompletne szaleństwo i nie wydaje mi się, aby taka integracja była możliwa.

kocica

Data: 14 kwietnia 2017, 07:10 Poza wszystkimi wymienionymi tu problemami zw z pseudouchodzcami sa jeszcze konflikty w ich gronie. U nas jeszcze tego nie widac, ale zachód ma tego pod dostatkiem. Agresja w obozach dla uchodzców, bo jak sie nie pracuje, to z nudów trzeba się rozerwac. Bitwy Kurdów z Turkami, napady Arabów na Żydów i tym podobne smaczki. Kraj - żywiciel jeszcze jest sila wciagany w wew sprawy jak np Turcji. Jakby sobie ta nasza bezradna policja poradziła z takimi sprawami? Nie wierzę, aby ktoś zlikwidował Linin, ale do Coniewa mozna dzieci nie posyłac, niech lewactwo się ubogaca kulturowo face to face z Czeczenami. Ciekawe, jak się zakończy spór o tzw relokacje, przemytnicy już szykują swoje krypy. Zwykli Niemcy tez juz nabierają rozumu i nie wiadomo, czy w wyborach nie zwycięży AfD.

lis Witalis

Data: 15 kwietnia 2017, 07:26 Jak człowiek ma racjonalną postawę i nie pozwala sobie wejść na głowe, ma własne zdanie, to lewactwo uruchamia zaraz cały zestaw określeń typu: nacjonalizm, rasizm, homofobia. A najwięcej wydzierają się kręgi zwiazane z Gazeta Wyborcza.

mimi

Data: 15 kwietnia 2017, 16:15 Ludzie skoro policja i straż miejska jest bierna to gdzie są ojcowie polskich dzieci? sprawa jest prosta do rozwiązania i trzeba pokoazać ko rządzi ! Tu nie bojażliwe Niemcy tylko Polska !

Jagna

Data: 15 kwietnia 2017, 20:05 Ad mini obawiam się, że gdyby Polak drapnął Czeczena, to miałby grube nieprzyjemności, nie mówiąc o ciosie nożem. Politpoprawność niestety jest i u nas i będą się dalej panoszyć. A czy ci Czeczeni to znają polski, no bo jeśli nie prowadzą zeszytów, bo nie znają alfabetu, to chybz nie znają i nie powinni się tu uczyć.

mania

Data: 15 kwietnia 2017, 21:27 Nasza policja działa tak aby uniknąć kłopotów najlepiej to wycofać zeznania. Człowiek zostaje z problemem sam

abecadłozpiecaspadło

Data: 19 kwietnia 2017, 19:28 Chodziłem do tej szkoły kilka dobrych lat temu. Swoją przygodę z nauką zaczynałem właśnie tam i były to okolice drugiego millenium. W szkole było spokojnie i czasem dochodziło do bójek czy wymiany zdań między polakami, ale nikt nie odważył się podnieść ręki na nauczyciela czy przyjeżdżać z ludźmi zdecydowanie starszymi od siebie i wszczynać jakieś burdy. Nie było wtedy ochroniarza w szkole, nie było również kamer i nie było takich problemów, zaś sama szkoła nie wyglądała tak, jak wygląda. Był jednak inny dyrektor. Po zmianie na tym stanowisku zaczął się napływ czeczeńców. Na początku olbrzymia fala i pseudointegracja. Czeczeni nie robili nic. Siedzieli na lekcjach, przeszkadzali, po 3 latach nie potrafili powiedzieć 2 zdań po polsku. Trafiali do niższych klas. W momencie, gdy chodziliśmy do np. 6 klasy to taki uchodźca był od nas o 2 czy 3 lata starszy. Jeśli nie chcieli się integrować to po co trzymano ich w tej szkole? Pojawiły się problemy z bójkami. Czeczeni atakowali młodszych, zwykle chodzili w grupach. Ustawili wszystkich nauczycieli wokół siebie, a dla rady pedagogicznej ważniejszy był \"uchodźca\", a nie polak. Skoro wykazywali taką wolę walki to dlaczego nie wrócili walczyć o swoją ojczyznę? Dochodziło do dosyć skrajnych zachowań.

Ta szkoła jest obecnie zbyt liberalna. Nie wiem dokładnie co tam się dzieje, ale znam większą część sztabu nauczycielskiego. Mam nadzieję, że przyjdą lepsze czasy dla tej placówki, bo obecnie wydaje się, że jest źle zarządzana.

kocica

Data: 20 kwietnia 2017, 07:38 Własnie przeczytałam rozważania o islamizacji Francji, o rugowaniu przestrzeni publicznej chrześcijanstwa, o rozbudowie meczetów, szkół islamskich, dzielnic itp itd. A zaczyna się wszystko od takich Lininów i Coniewów i kierujących takimi placówkami ludzi. Lewactwo chce rozwalić Europę rękami islamistów i wygląda na to, że mu się to uda

kika

Data: 20 kwietnia 2017, 07:48 Szkoła niestety ale jest źle zarządzana, na stanowisku dyrektora jest nieodpowiednia osoba myslaca tylko o sobie i o tym żeby jej było dobrze. My rodzice jesteśmy zdani tylko na siebie.,kadra nauczycielska jest w większości po naszej stronie chociaż zdarzają się wyjątki tzw pupilki pani dyr ale oni wiadomo boją się o swoją pracę i nikt się nie odezwie. Jeden nauczyciel już ponosi konsekwencje swojego poparcia Czeczenow. Jesteśmy konsekwentni, jak będzie trzeba to i telewizję poinformujemy, skończyło się zamiatanie wszystkiego pod dywan a pani dyr został już tylko rok kadencji i myślę że tym razem nie przejdzie to tak po cichu i łatwo jak 3lata temu, bynajmniej my rodzice na to nie pozwolimy bo każdy wie że dopóki nie zmieni się władza w naszej szkole to problem będzie ciągnął się w nieskończoność.

lalka

Data: 20 kwietnia 2017, 18:10 Nie rozumiem, dlaczego wogóle przyjęto tych Czeczenów do Coniewa, skoro nie znali polskiego. Gdyby nawet chcieli się uczyć, to bez znajomości języka to było niemożliwe, ale pewnie chodziło o dotacje i uznano to za nieistotny drobiazg, fundując nauczycielom, dzieciom i rodzicom drogę przez mękę.

aa

Data: 21 kwietnia 2017, 15:44 Zgadzam się z kiką. Jestem rodzicem dziecka, które chodzi do tej szkoły i jestem podejścia, że problem należy rozwiązywać a nie uciekać (przenieść dziecko i z głowy). Znam opinię wielu rodziców która jest jednoznaczna, należy ograniczyć do minimum ilość dzieci z ośrodka albo jeżeli to tylko możliwe usunąć całkowicie. Szkoda, ze pani przewodnicząca nie reprezentuje rodziców a tylko władze...

Fredi

Data: 22 kwietnia 2017, 15:20 Co tu się dzieje na litość boska. Jeśli milicja az tak sie boi to na co czekają dzarscy mieszkańcy i młodzież w sile wieku???

Fredi

Data: 22 kwietnia 2017, 15:21 To już na prawdę nie ma w tym miasteczku na kogo liczyć? Swojego czasu na tym p[ortalu lansowało się tylu niby gangoli ulicznych dilerków - śmieciarzy... Nie ma sie kto zajać nachodzcami skoro milicja boi sie wychylić z budy?

Aga

Data: 22 kwietnia 2017, 15:30 Policja sama sie tzręsie ze strachu w obawie,ze mogliby dostać baty od uchodzców i pewnie zabarykadowali się na komędzie / Ich jedyny i ostatni sukces to chyba zatrzymanie dilerki magdy R. Hehe

rty

Data: 22 kwietnia 2017, 18:54 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

pisiorek

Data: 22 kwietnia 2017, 20:55 Zlapac tych drabow i wyslac albo do wiezienia za rozboj lub z kraju !

Działajcie

Data: 23 kwietnia 2017, 10:24 Jeżeli dyrektor nic z tym nie robi,policja tez proponuję składać zawiadomienie na szkołę,policję.Wszyscy rodzice powinni to robić.Albo przez tydzień nie puszczać dzieci do szkoły.Jeżeli nasze dziecko ucierpiało w szkole czy w drodze do szkoły to należy mu się odszkodowanie.To może zgłaszać nawet te najbłachsze przypadki.Jak się dyrekcji do tyłka dobierze ubezpieczyciel,np PZU to go rozniosa na strzępy za niedopełnienie obowiązków.Jest jeszcze opcja zgłoszenia coś w stylu wotum nieufności i referendum w sprawie odwołania dyrektora czy burmistrza.

Magda Magda

Data: 23 kwietnia 2017, 11:18 Dalej chcecie \" uchodzców\"?

Kierowca

Data: 23 kwietnia 2017, 12:06 Jeździłam jako kierowca autobusu szkolnego. Przewozilam Czeczenów do szkoły w Czaplinek , to co się w nim działo to szok. Nie powiem ze się bałam ale nie pokazywała po sobie lęku tylko się przeciwstawialam. Gadali do mnie na Ty i takie tam. Rysowali po szybach autobusu Ale ileż można. Poszłam do dyrekcji w ośrodku w lininie i opowiedzialam co się dzieje. Jeden ojciec to spuścić łomot swojemu dzieciakowi za takie zachowanie a inny wyleciał za mną i mi groził. Ludzie a ludzie. Ale czy oni nie mogą przeznaczyć jednej szkoły w gm. Góra kalwaria żeby mogli tam uczęszczać dzieci z Linina?

Zen

Data: 23 kwietnia 2017, 12:26 Jeżeli zostało naruszone prawo to je z całą starannością stosować i nie bagatelizować unieszkodliwić w zarodku

Zen

Data: 23 kwietnia 2017, 12:27 Jeżeli było naruszenie prawa to je należy z całą starannością użyć

Krzyżowiec

Data: 23 kwietnia 2017, 12:47 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

mirek4336

Data: 23 kwietnia 2017, 14:50 I tak to właśnie jest , ci co tak chętnie ich zapraszają siedzą w swoich zamkniętych osiedlach , a biedni ludzie którzy ich nie chcą muszą to wszystko znosić, może przyjąć do szkoły pod przymusem jakieś dziecko tatusia z PO , niech się inegruje ,a wieczorami opowiada tatusiowi jak wspaniale dostał wpier.......

Lisa

Data: 23 kwietnia 2017, 16:30 Pani Dyrektor dostaje kasę za nich więc ich się nie pozbędzie miła tyle okazji ze oooo. Sama jest winna tej sytuacji. Czemu w innych szkołach nie ma Czeczenów? bo inne szkoły już ich nie chce tylko Coniew i pazerna dyra ich Chce

Kolezka

Data: 23 kwietnia 2017, 16:40 Drodzy rodzice a macie za swoje. Przeszkadzał wam Pan Wilku? On by sobie poradził.Tam przydała by się prawdziwa ochrona a co z tego jak ochrniarz i tak nie może tknac gnoja.Wilk był to było spokojniej

Realista

Data: 23 kwietnia 2017, 17:38 Oststni dzwonek aby pożegnać przybyszów i odesłać do czeczeni. Tam nie już wojny i walk więc nic im nie grozi. Nie są uchodźcami!!!

Benn

Data: 23 kwietnia 2017, 18:32 Natychmiast dla przykładu i przestrodze innych wydalic z Polski

anna

Data: 23 kwietnia 2017, 19:06 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Yut

Data: 23 kwietnia 2017, 19:19 Wiecie, że kiedyś czeczen przyniósł nóż do szkoły, i to narzędzie ciągle leży na biurku dyrektorki?

BRODA

Data: 23 kwietnia 2017, 20:43 Jeśli te brudne bachory i ich rodzice nie potrafią się w obcym kraju zachować,to wyrzucić to bydło jak najdalej od Polski.Ja mieszkam kilkanaście kilometrów od Coniewa,ale już kilka lat temu słyszałem że w tej szkole nie jest ciekawie za sprawą tych pożal się Boże imigrantów.Ale jak widać władze i policja tego nie widzą.Dopiero jak komuś stanie się krzywda,to będzie za póżno.
Logic

Data: 23 kwietnia 2017, 20:54 Wybierajcie do władzy lewactwo to POtem tak macie. Szkoła integracyjna Hehs z islamem. Piszcie do Blaszczaka obiecywał ze w Polsce bedzie bezpiecznie.

Anonim

Data: 23 kwietnia 2017, 21:18 Polacy nie lepsi a niektorzy to jeszcze gorsi od tych czeczenow!!! Polacy to bydlo! Mało dzieci skrzywdzili???

Jergolicho

Data: 23 kwietnia 2017, 21:22 Chyba trzeba zebrać ekipę i pojechać do tego Linina.

niech gina

Data: 23 kwietnia 2017, 22:27 widze po komentarzach rodzicow, ze to kolejny klamliwy artykul w wykonaniu manipulujacych, obsranych presstytutek na uslugach mainstreamu pokroju gada szechtera, tvn i ich politruckiej kliki pod wodza kilku gauleiterow, ktorzy maja uprawiac polityke wstydu i neomarksistowska rewolucje kulturowa. Zacznie sie kontrrewolujca, bo ludzie maja juz dosc waszej obrzyganej poprawnosci politycznej, to poleca glowy i squotowych brudasow i neobolszewikow w bialych kolnierzykach, ktorzy teraz chca robic na kolanach laske nachodzcom, jednoczesnie gnebiac wlasnych POLSKICH braci.

zet

Data: 23 kwietnia 2017, 22:34 moze ziobro zainterweniuje. trzeba naglosnic sprawe i poinformowac srodowiska nacjonalistyczne i patriotyczne, zeby zrobily dym na cala polske pod osrodkiem, to jak komus leb rozwala, to moze i za niekompetentnych nauczycieli i leniwa policje zabiora sie odpowiednie sluzby. Tylko czy znowu ktos musi zostac kaleka/zginac, zeby urzednicze gady z kuratorium i wladz miasta potraktowalay powaznie rdzennych mieszkancow naszej ziemi . Tu chodzi o nasze dzieci!! a NASZE, POLSKIE dzieci powinny byc szczegolnie chronione, czy to sie potmkom utrwalaczy wladzy ludowej, negrofilom i fanom islamskiego terroryzmu podoba, czy nie.

xsxs

Data: 23 kwietnia 2017, 22:35 Widać policja w Polsce taka sama jak na zachodzie, tłuste dooopy i pantofle bez krzty odpowiedzialności. Niech wam zgwałcą matki, siostry i poderżną skundlone gardla.

Polak

Data: 23 kwietnia 2017, 22:36 deportować natychmiast z całymi rodzinami! Gdzie Pan jest, Panie Kaczyński? Czy musimy czekać do pierwszej tragedii żeby zacząć działać? Niech wracają do siebie, bo takich gości to my w Polsce nie potrzebujemy!

T-1000

Data: 23 kwietnia 2017, 22:41 Nie dla uchodzcow w Polsce! Za nasze pieniadze i jeszcze nas bija i strasza dzieci? NIE!!! ZERO TOLERNACJI DLA MUZULMANOW!

Maciek szczery

Data: 23 kwietnia 2017, 22:48 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Maciek szczery

Data: 23 kwietnia 2017, 22:50 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

tieri śmiałek

Data: 23 kwietnia 2017, 23:00 wiem że to było bardzo niebezpieczne dla wszystkich a cuapków powinni zamknąć na 48 godz bez jeszenia i picia

Slawek

Data: 23 kwietnia 2017, 23:33 No I mamy to c o funduje nam porawnosc polityczna .Awiec widoczne jest , ze znaczenie ma dzikosc muzulmanska , czy to Czeczen czy Jaki inny jasne just , ze ta dzicz muzulmanska nie czuje sie jako goscinnie przyjjci tylko Oni sa najwazniejsi , to Oni dyktuja swoje warunki . nasze zdanie jest : kategoryczne usuniecie ich do ich kraju , sytuacja w Czeczenji jest klarowna , spokoj I brak niebezpieczenstwa .Dziekujemy I\'m za wizyte I deportacja natychmiastowa nie chcemy tu wrogow baj. Baj,.

dracov6664

Data: 24 kwietnia 2017, 00:20 Wywalić brudnych czeczenów ze szkoły!

Hatea

Data: 24 kwietnia 2017, 00:38 kłamliwe informacje,i klikanie ktoś zarabia

Janek

Data: 24 kwietnia 2017, 01:19 Dlaczego ci uchodźcy czeczeńscy przebywają w naszym kraju? Co im takiego zagraża w ich ojczyźnie? Przecież w Czeczenii nie ma wojny.
Czyżby nie podzielali polityki Kadyrowa i bliżsi ideowo byli do bandytów z Biesłanu czy Czeczenów walczących w szeregach państwa islamskiego? Ja nie życzę sobie by takie osoby przebywały w naszym kraju. Z relacji Ukraińców i Gruzinów przebywających przejściowo w takich ośrodkach wynika że obawiają się porywczych muzułmanów z Czeczenii. Ta nacja nie potrafi się zachować, są roszczeniowi i obcy kulturowo. Policja niech bierze się za robotę bo widać że trzeba nagłośnić sprawę i polecą panowie ze stołków.

Daro72

Data: 24 kwietnia 2017, 02:46 Proponuję zainteresować się tematem islamu i zdusić to co się dzieje w zarodku,żeby do prawdziwego nieszczęścia nie doszło.Polecam kanał na YOUTUBE:Gotquran,a w szczególności krótkie wykłady dr Billa Warnera w playlistach(polityczny islam)Ludzie,zacznijcie się tym interesować ,bo inaczej skończycie jak Szwedzi albo Francuzi,którzy są zwierzyną łowną w swoich własnych krajach.Pozdrawiam.

dfoja

Data: 24 kwietnia 2017, 06:53 po czyms takim rodzice powinni zabrac dwoje dzieci z tej szkoly i dodatkowo wniesc pozew zbiorowy za straty i doniesienie do prokuratury!! albo gdzies wyzej. jesli nic nie pomaga szkola powinna byc zamknieta a lewackie wlsdze samorzadowe pozwani za narazenie dzieci. jakby moje dziecko tam chpdzilo to wiedzialabym co robic. na co wy rodzice jeszcze czekacie. na druga bieslane???? nie zalezy wamna dzieciach????

oserwator

Data: 24 kwietnia 2017, 07:17 dziwne, ze nikt w telewizji ogólnej o tym nie wspomniał. W zadnym z programów informacyjnych ani slowa. A przecież to ważna informacja, bo widać, że dzieje się źle... \"nasi\" imigranci wcale nie są tacy zadowoleni i spokojni... \"nasi\" imigranci szukaja zaczepki i robią hałas, aby stworzyć pozory, że są ofiarami porządku europejskiego. Czy mamy zaprowadzić prawo szariatu? Bzdura jakaś... Nie piszę \"PRECZ\", czy \"WYNOCHA\", ale: NASZE PAŃSTWO MA OBOWIĄZEK ZAPEWNIAĆ SPOKÓJ SWOIM(!!!) OBYWATELOM, NIE MOŻE PONAD OBYWATELA POLSKIEGO STAWIAĆ PRZYBYSZA Z CZECZENII CZY INNYCH DALEKICH I EGZOTYCZNYCH KRAIN

Wojtek

Data: 24 kwietnia 2017, 07:46 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Stanley

Data: 24 kwietnia 2017, 08:06 jedyne wyjście to zlikwidować ten obóz

bk

Data: 24 kwietnia 2017, 08:14 Na stronie ndie dowiedziałam się o w/w zdarzeniu. Szanowni Państwo, nie wiem jak się żyje w Waszej miejscowości, jakie są nastroje, układy itd. I wiedzieć tego pewnie nie muszę. Trudno mi jednak przejść do porządku dziennego nad tym, że dzieci w szkole (i okolicach - patrz autobus szkolny) nie są bezpieczne. Dlatego napiszę tu różne swoje pomysły. Może one są głupie, ale niechby stanowiły chociaż punkt wyjścia do rozważań nad rozwiązaniem problemu. Sądzę otóż, że dorośli obywatele Waszej miejscowości (i pewnie też okolic) powinni przemyśleć takie sprawy jak: uroczyste i publiczne pomazanie progu szkoły smalcem. Wieprzowym. Zakup toreb, plecaków itd ze świńskiej skóry (trudno o nią ostatnio, ale coś tam da się znaleźć). Zaopatrzenie się w pałki teleskopowe (i uczenie się \"robienia\" taką pałką). Pałka jest bronią humanitarną, bo zabić tym trudno, a uderzenie nią boli (czyli jest to dobry \"argument\" w spotkaniu z agresywnym osobnikiem ). Jest jeszcze parę innych sposobów, ale to na inne forum. Pozdrawiam. Trzymajcie się. Nie liczcie na władze szkoły, czy miasta, ale zwł. szkoły. Żal mi wystraszonych dzieci siedzących w zamknięciu 2 godziny. Żal mi rodziców, którzy idąc od pracy nie mają spokoju ducha, że ich dzieci są bezpieczne w szkole.

Roro

Data: 24 kwietnia 2017, 08:18 Zorganizuje protest i nie posylajcie dzieci do szkoły wtedy cała Polska się o tym dowie a tak was po cichu Zaorają


viper

Data: 24 kwietnia 2017, 08:26 Wywalić to robactwo z Polski siłą , żrą polski chleb i o coś im jeszcze chodzi . Pod żadnym pozorem nie wpuszczać tego robactwa do naszego kraju , Ukraińców również , jeżeli chcemy mieć spokój w kraju

Czesio

Data: 24 kwietnia 2017, 08:51 To nasi przodkowie walczyli o niepodległą Polske a taka szarańcza jak młuzumanie są chronieni przez policje bo nic im nie robią , gdyby był to polak to by go zamkli na 48 godzin I postawili przed oblicze prokuratora

Isram

Data: 24 kwietnia 2017, 08:55 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Kamil

Data: 24 kwietnia 2017, 09:51 Manipulacja godna nagrody złotego goebbelsa.

Jony Brawo

Data: 24 kwietnia 2017, 10:10 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Stary dziad

Data: 24 kwietnia 2017, 10:13 A czy zrobili coś niezwykłego jak na polskie realia? W latach 90 takie zachowania się zdarzały, jedyna różnica jest taka, że wtedy sprawców łapała policja, i w nagrodę dostawali roboty publiczne, albo więzienie i głupoty z głowy znikały. Dziś robi się z tego aferę bo cudzoziemcy. No cóż, a wystarczyłoby żeby policja szybko przyjechała, zgarnęła zadymiarzy i spokój.

Sollo

Data: 24 kwietnia 2017, 10:19 To jest początek dramatu proszę Państwa. Dzicz, będąca na uchodźstwie, prosząca o opiekę naszego kraju terroryzuje mieszkańców!

ART

Data: 24 kwietnia 2017, 10:19 Niestety będzie tylko gorzej jak ludzie sami nie zaczną z tym syfiarstwem walczyć i nagłaśniać sprawy.

DOLNY

Data: 24 kwietnia 2017, 10:20 Jeżeli państwo zawodzi, to dojdzie do SAMOSĄDÓW.
Proponuję mieszkańcom w najbliższych wyborach samorządowych, pokazać burmistrzowi i jego poplecznikom z ratusza \"CZERWONĄ KARTKĘ\"

Jana

Data: 24 kwietnia 2017, 10:22 Goście rozrabiają... Może trzeba wychować?

dos

Data: 24 kwietnia 2017, 10:31 jak policja i urzedasy se nie radza sami zrobcie porzadek


Janina

Data: 24 kwietnia 2017, 10:32 Należy takie osoby jak najszybciej deportować! Są zagrożeniem bezpieczeństwa ogólnego obywateli.

Dorota co ma kota

Data: 24 kwietnia 2017, 10:43 Nie rozumiem, dla mnie rozwiazanie jest proste. Nastepne wybory I wszyscy glosuja na partie, która obieca: 1. wyjscie z Unii Europejskiej (wówczas nik Polsce nie bedzie uchodzców narzucal); 2. zamknac szczelnie polskie granice I nie wpuszczac (zeby mlodzi do pracy za granice nie uciekali) I nie wypuszczac nikogo (bo nawet jak beda wpuszczac Polaków to moze sie okazac ze czesc z Polaków przeszla na Islam I znów ten sam problem). Polska jest silna da sobie rade z wrogami z zewnatrz. Nie potrzebujemy sojuszników.

rysio

Data: 24 kwietnia 2017, 10:47 Trzeba podkreślić że policja nie przyjmuje ani zgłoszenia, ani do wiadomości, że doszło do pobicia, o ile ofiara nie spędzi tygodnia w szpitalu. Spotkała mnie kiedyś podobna sytuacja - zostałem zaatakowany przez 4 czeczenów, ale udało mi się uciec zanim skończyłem w szpitalu. Policja takie rzeczy ma głęboko w d.
W tym kontekście należy rozumieć policyjny opis sytuacji.


zyga

Data: 24 kwietnia 2017, 11:09 zawsze beda konflikty jezeli obok siebie sa rozne spolecznosci rozniace sie tradycja, religia, kultura.Dawno temu uprzejmy krol zaprosil zydow ktorych przepedzano z innych krajow no i sie narobilo duzo klopotow w Polsce i do dzisiaj sa problemy.Podobnie z innymi nacjami.Multikulti to zlo.Tam gdzie jest maly przyrost naturalny tam sciaga sie tych co lubia sex bez antykoncepcji i maja liczne potomstwa.

zyga

Data: 24 kwietnia 2017, 11:14 niech zyje multikulti

Pomniejszy

Data: 24 kwietnia 2017, 11:14 Zgodnie z prawem, obywatel ma prawo kierować pytania do organów państwa i urzędników publicznych a organy i urzędnicy mają obowiązek na te pytania odpowiedzieć : zsconiew@wp.pl

Zorro

Data: 24 kwietnia 2017, 11:41 Drodzy Tatusiowie polskich dzieci chodzących do tej szkoły!!
Na co jeszcze czekacie???!!!

And

Data: 24 kwietnia 2017, 11:43 natychmiast deportować i po sprawie

Zdrowy rozsądek

Data: 24 kwietnia 2017, 12:52 Sprawę trzeba maksymalnie nagłośnić i pociągnąć do konsekwencji ludzi którzy to tuszują i bronią nachodźców, inaczej będziemy mieli to co jest we Francji, Niemczech itd . A nie potrafiących się cywilizowanie zachować agresywnych czeczeńców deportować.

eseja

Data: 24 kwietnia 2017, 12:52 To niebywały skandal. Wszyscy wiedzą, że ci uchodźcy robią co chcą i są bezkarni.

Maciej

Data: 24 kwietnia 2017, 12:55 Wydaje mi się, że może uchodźcy nauczą polskie nauczycielstwo, które uważa się za udzielne książęta trochę pokory, bo nie pozwolą traktować siebie i swoich dzieci tak jak nauczycielstwo post-komunistyczne traktuje nasze... Dostaną po ryju za taką butę , do której u nas uczniowie i rodzice już przywykli za komuny...

Zdrowy rozsądek

Data: 24 kwietnia 2017, 13:00 Sprawę trzeba maksymalnie nagłośnić i pociągnąć do konsekwencji ludzi którzy to tuszują i bronią nachodźców, inaczej będziemy mieli to co jest we Francji, Niemczech itd . A nie potrafiących się cywilizowanie zachować agresywnych czeczeńców deportować.

xxx

Data: 24 kwietnia 2017, 13:39 Winni problemów z imigracją są lewacy. Oni napierają na włądze, aby przyjmowały jak leci, kompletnie bez rozsądku. Oni powinni byc za to rozliczeni. A sprawców zajścia deportować natychmiast.

Karol

Data: 24 kwietnia 2017, 13:42 Oczywiscie w mendiach głównego ścieku ani slowa o napaści czeczenów.

jacek

Data: 24 kwietnia 2017, 14:32 ludzie, skrzyknijcie się i sami zaprowadźcie spokój, nie cackajcie się !

.-.

Data: 24 kwietnia 2017, 15:48 wiecie, że pisząc komentarze nikt wam nie pomoże. Trzeba wyjść na ulicę. Nie wiem czy u was są tylko mężni i otwarci lewacy dążący do swojej nadrzędnej wartości- wzbogacenia kulturowego

wacio15

Data: 24 kwietnia 2017, 16:50 Do mieszkancow Coniewa.Prosze obejrzec na You Tube ostatni program Idz Pod Prad.Tam Wasz problem jest naglosniony.Mozna skorzystac z porad prowadzacych ten program.Pozdrawiam

endriu

Data: 24 kwietnia 2017, 17:05 uważam ze należy udostępnić szkołę i policję pochwalić brawo Wy policjanci

Pianissima

Data: 24 kwietnia 2017, 18:57 W Czeczenii jest spokój. Wszystkich Czeczenów nawet tych, którzy urodzili się w Polsce należy deportować, bo niedługo poleje się krew. Takie zamiatanie problemu pod dywan jest niebezpieczne i dla Polaków i dla tych gnojków. Oni to po prostu lubią. Lubią napadać, zabijać bo to ludzie tak wychowani. Nie trzeba gadać tylko działać. Dlaczego komentarz został ukryty czyżby Kuba napisał prawdę i cenzura nie przepuściła ? Taka komunistyczna pamiątka. Poprosić emigrantów grzecznie, żeby się wynieśli do siebie, bo jak nie to w końcu Polacy się wkurzą. Polska to nie Niemcy,nie Francja czy Szwecja.

Alicja

Data: 24 kwietnia 2017, 18:58 Nie wierzę że to się dzieje w Polsce. Dyrektora szkoły powinni odwołać w trybie natychmiastowym, nie potrafi zapewnić bezpieczeństwo swoim uczniom czyli jest nieudolna.Wystarczy.

Pianissima

Data: 24 kwietnia 2017, 18:58 Ciekawe, czy cenzura pokaże, czy się wystraszy

Alicja

Data: 24 kwietnia 2017, 18:59 Nie wierzę że to się dzieje w Polsce. Dyrektora szkoły powinni odwołać w trybie natychmiastowym, nie potrafi zapewnić bezpieczeństwo swoim uczniom czyli jest nieudolna.Wystarczy.

xyz

Data: 24 kwietnia 2017, 19:00 No to do jasnej Anielki gdzie są ojcowie?Lewaki?Pozwalają ,żeby terroryzowano ich dzieci?

Katarzyna

Data: 24 kwietnia 2017, 19:17 TAAAAA.., i w erze \"hendi\" [ tel., komórkowych], nikt tego nie nagrał ?!?!?!?! Buchhaaa !!!
Wiecie ile dziś znaczy skleconych kilka zdań bez filmiku..., tyle co \"wyssana z palca\", historyjka !

👴

Data: 24 kwietnia 2017, 22:17 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Hermilion

Data: 24 kwietnia 2017, 23:05 Kilkoro rodziców widzialo co sie dzieje i nic nie zrobili? Cioty!

horbek

Data: 25 kwietnia 2017, 00:34 Sprawe mus wziaść w swoje rece od poczatku,nie manwyjscia ultimatum jak nie to do roboty

obserwator

Data: 25 kwietnia 2017, 09:00 jesteście jak małe dzieci, które burczą pod nosem, zgłoście temat OLSZAŃSKIEMU=JABŁONOWSKIEMU jak sami nie macie odwagi, na jutube jest wiele filmików z nim, mówi tam o wielu sprawach ważnych dla Polaków

Gwiazda marek

Data: 25 kwietnia 2017, 09:17 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

F

Data: 25 kwietnia 2017, 10:11 Dwie godziny w klasie?!!! A gdzie byla policja?!! Jesli juz nie chronia szkół to ja rezygnuje z takiej szkoły i zaskarzylbym szkole o nie wezwanie policji !!!! Dwie godziny ??!!!!

Aloyz

Data: 25 kwietnia 2017, 11:09 Ludzie mili, skoro jest tak jak piszecie to jedźcie to Warszawy i drzyjcie (z przeproszeniem) gęby pod gabinetem Błaszczaka. Bo tam na miejscu to nic z tym nie zrobicie. Coś się pewnie zacznie dziać jeśli (nie daj Boże) stanie się jakieś nieszczęście, ale lepiej żeby do tego nie doszło.

Polak

Data: 25 kwietnia 2017, 11:50 Jak czytam wasze wypowiedzi to robi mi się niedobrze. Zapewne sami gorliwi katolicy, którzy nie mają pojęcia ani o pracy w szkole, ani o cudzoziemcach. Wśród cudzoziemców jak i u Polaków są ludzie i \" ludziska\". Zapewniam ,że niektórzy rodzice polscy są gorsi od cudzoziemców- kłótliwi, a im głupsi tym bardziej roszczeniowi. To był incydent- szkoda,że się wydarzył, szkoda dzieci, ale też szkoda nauczycieli i samej Pani dyrektor. Nikt nie pomyślał o tym, ze ona chce naprawdę fajnej szkoły , w której Czeczeni żyją obok Polaków w zgodzie. A tak na zakończenie w szkołach jest więcej agresji ze strony Polaków niż Czezczenów

zibibe

Data: 25 kwietnia 2017, 12:13 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ror

Data: 25 kwietnia 2017, 13:11 Do bk z tym smalcem to dobry pomys£. Na zachodzie też znalezli sposób np aby nie stawiać meczetu w danym miejscu publicznie zakopuje się tam świnie. Wszystko zw z wieprzowina to ich wystrasza można mazać smalcem co się da , niezależnie od innych działan. Tu tylko pomóc może sam Błaszczak, POlewactwo jest tu mocno okopane, a policja się boi .

Twistab

Data: 25 kwietnia 2017, 16:58 Ciekawe dlaczego doszło do bójki w autobusie ? Może polskie dzieci dokuczały czeczeńskim, może ich przezywały, poniżały ? To bardzo prawdopodobne. Kultura w Polsce bardzo poszła w dół i to jest wstyd.
Co oczywiście nie tłumaczy ataku na szkołę. Ot - starcie dwóch cywilizacji w zaniku !

Jagna

Data: 25 kwietnia 2017, 18:49 Sytuacja polityczna tak ewoluuje, ze jeszcze możemy placić muslimom 500plus i Ukraińcom też, a moze i co więcej. Skoro do władzy we Francji ma dojść Macron, w onecie nazwany Makaron, dziwna postać pod protektoratem banksterów, to dla muslimów nastanie jeszcze większy raj. Co z tego, że tu Polska, nie macie pojęcia jakie są naciski na rząd ze strony pol i obcego lewactwa, ociera się to o trockizm. A straszą instytucjami ds praw człowieka, jak to by£o niedawno na granicy z Bia£orusią. Przyjechały takie pańcie i straszyły straz graniczną konsekwencjami międzynarodowymi. A w Coniewie też można odwrócić kota ogonem i gadac głupoty o mowie nienawiści. Poprostu zyjemy w okropnych czasach i tylko PiS owi może uda się nas uchronić przed najazdem muslimów, ale tylko może

fdfde

Data: 25 kwietnia 2017, 20:38 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Vito

Data: 25 kwietnia 2017, 20:53 Powiem szczerze...trzeba dzikim islamistom chyba bardziej polską gościnność demonstrować...ale przede wszystkim to rodzice powinni się umówić i nie pozwalać ze swoich dzieci robić króliczków doświadczalnych i worków do bicia przez dzikusów...w takich sytuacjach tylko wspólne ustalenia...i nagłaśniać sprawe gdzie się da.

Adam

Data: 25 kwietnia 2017, 21:02 Szanowni Państwo zamiatanie pod dywan było na zachodzie .Czyli jak była awantura to zaciszali jak gwałt to wmawiali dziewczynie że sprowokowała .Jak odpuścicie
będzie to samo z dnia na dzień coraz gorzej .Od czego zacząć zażądać zebrania rodziców wraz z kuratorem powiadomić media.


kokon

Data: 26 kwietnia 2017, 12:58 Do Twistab: nie ośmieszaj się pisząc takie głupoty że to nasze polskie dzieci zaczynają w autobusie do Czeczenow, nie wiesz to nie pisz lepiej przemilcz swoje sugestie bo są \"chore \"polskie dziecko nie ma prawa nawet usiąść w autokarze no chyba że znajdzie się wolne miejsce gdy wszystkie czeczeny usadowią już swoje tyłki ale też zdaza się i tak że połoźą swój plecaczek i nikt nie ma prawa go zdjąć z fotela bo inaczej wpierdy. Ale to są \"drobne\"incydenty jak to niektórzy twierdzą, jedne z wielu. Książkę by napisał Pan. Chyba jesteś jednym z nich, albo nie żyjesz w polskim kraju

z USA

Data: 27 kwietnia 2017, 02:26 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Były uczeń

Data: 27 kwietnia 2017, 23:23 Do: Z USA: widzisz J.P. jak tu u nas jest- chcesz się wypowiedzieć - a tu cenzura...Zablokować komentarz, zamieść problem pod dywan, zastraszyć rodziców - i sprawa załatwiona. Tak się załatwia problemy. Dawniej szkoła w Coniewie była wzorową szkołą o najwyższym poziomie. A teraz prawda jest taka, że zajmuje nadal pierwsze miejsce w rankingu...tylko że najgorszych szkół. Bo najważniejsza jest tolerancja bez względu na wszystko. Gratulujemy Pani Dyrektor sukcesów i postawy!!!

John

Data: 29 kwietnia 2017, 11:36 To jest dopiero poczatek, tera zacznie się z ukraińskimi bandytami. Policja będzie bronić banderowców i ich czcicieli. Znajomy przejeżdżał koło ośrodka dawnego ZOMO koło Rzeszowa w Zaczerniu i oddziały POLICJI Polskiej ćwiczyły na bezbronnej grupie siedzącej po środku placu krzyczącej \"to my to my antybanderowcy\". Dwie godziny później przejeżdżał spowrotem i dalej to samo. Krzyczeli tak aby polscy policjanci czasem nie pomylili się kogo mają lać tzn. lać mają tych którzy nie kochają banderowców i ich czcicieli.

John

Data: 29 kwietnia 2017, 11:37 teraz to już na internecie zabraniają pisać prawdę.

ala

Data: 29 kwietnia 2017, 16:18 Drodzy mieszkańcy naszej gminy To jest ostatni dzwonek i szansa na to żebyśmy razem wspólnie pozbyli się tego ośrodka w Lininie. Napisaliśmy petycję, wszyscy Soltysi są zaangażowani w zbieranie podpisów, w niektórych punktach w górze kalwarii są one dostępne dlatego widząc je nie zastanawiajcie się tylko zlozcie podpis im więcej tym lepiej dla nas. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się że jest szansa żeby go zamknąć trzeba tylko działać i wy możecie nam w tym pomóc. Za dwa lata może zmienić się władza i wtedy możemy mieć ich w tysiącach a nie w setkach. To jest ostatni dzwonek żeby coś zrobić, drugiej szansy już może nie być. RAZEM MOŻNA WIĘCEJ!!!!

....

Data: 29 kwietnia 2017, 19:54 @John
tylko na tym dziadoskim portalu nie wolno prawdy pisać bo p.Baj \"Korek\" boi się albo wojskowych albo ubeków ,a nawet chyba sam siebie.

Robert

Data: 1 maja 2017, 15:41 No i gdzie ta petycja ? chętnie z Żoną podpiszemy ale Gdzie ? Pewnie na gadaniu się skonczy i wytrząsaniu bólu na forum.

mruś

Data: 1 maja 2017, 17:11 Podobno niedawno w P-nie w jednej z Biedronek był tez atak agresji ze strony Czeczenów, skierowany w kierunku kasjerki, ktorej grozili, że sie z nią policza. Byla policja, ale nie znam zakończenia, pewnie końce w wodę

xyz

Data: 2 maja 2017, 13:01 Do Roberta: Stowarzyszenie Rodzin \"Polska Pamięć i Tożsamość\"
UWAGA!!!

WNIOSKUJEMY O LIKWIDACJĘ OŚRODKA DLA UCHODŹCÓW W LININIE.

ZBIERAMY PODPISY POD LISTEM DO MINISTRA BŁASZCZAKA!

NIECH PODPISÓW BĘDZIE JAK NAJWIĘCEJ.
ADRESY MIEJSC GDZIE MOŻNA ODDAĆ PODPIS PONIŻEJ:

AL-DOM ul. Sobieskiego 21 Góra Kalwaria
eMK Med ul. por. Jana Białka 5 Góra Kalwaria
Restauracja Marysieńka ul. Dominikańska 7 Góra Kalwaria
Punkt DPD ul. Armii Krajowej 5i Góra Kalwaria
Biuro Usług Płatniczych ul. Dominikańska 7 Góra Kalwaria

Ponadto podpisy będą zbierali sołtysi wsi należących do naszej gminy.

APELUJEMY O UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI. MOBILIZUJMY SIĘ W WALCE O BEZPIECZEŃSTWO NASZE I NASZYCH DZIECI.
Treść pisma do min.Błaszczaka umieszczona została na fb na stronie Stowarzyszenie Rodzin \"Polska Pamięć i Tożsamość\"

tola

Data: 2 maja 2017, 20:09 Do Robert :petycję są dostępne m.in marysienka, emkmed, punkt opłat na dominikanskiej oraz u wszystkich sołtysów w gminie. Pozdrawiam

Robert

Data: 3 maja 2017, 21:23 O dziękuję za info. W mediach zaczyna sprawa być widoczna. Artykuł w WP.pl wyszedł, temat był poruszony w programie gdzie gościem był Kowalski ten od narodowców. Zastanawiali się nad losem polaka który w Czeczenii wykonał by taki manewr. Na YouTube szukajcie

u

Data: 4 maja 2017, 09:02 Na stronie Komendy Stołecznej Policji można odnaleźć taką informację z dn. 02.05.
Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 23-letniego mężczyznę pochodzącego z Czeczeni. Jest on podejrzany o naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela w jednej ze szkół w gminie Góra Kalwaria.
Po przedstawieniu mu zarzutów dalsze czynności prowadzone będą w kierunku jego ewentualnej deportacji...
Dodam, że do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań w centrum Piaseczna.

MAJA

Data: 4 maja 2017, 19:05 Wladze powinny natychmiast deportowac taki podejrzany element do kraju pochodzenia i yo natychmiast

Ania

Data: 28 maja 2017, 14:05 Ja mam już dość! Moje dziecko od września idzie do spokojnej , małej szkoły w miejscowości Machcin. Szkoła liczy około 100 uczniów. Wiem ,bo tam byłam i już rozmawiałam. Jest blisko, a poziom nauczania lepszy niż w Coniewie, a dzieci są bezpieczne!


Marcin J.

Data: 1 czerwca 2017, 12:43 Witam, od dłuższego czasu śledzimy co się dzieje i współczujemy. 11 bądź 18 czerwca przyjeżdżamy do Coniewa z drobną delegacją ze Śląska, chcielibyśmy nagrać OBIEKTYWNE wypowiedzi mieszkańców i puścić je dalej bez żadnego \"okrojenia\". Może nawet uda się porozmawiać z imigrantami... Pozdrawiam ;)

kika

Data: 1 czerwca 2017, 16:45 Do Ania: chyba chcesz wypromować szkole w Machcinie :-) bo z tego co słyszałam pierwsza klasa się podobno nie utworzyła ( bądź zerówka bo dokładnie nie wiem) więc stąd twój komentarz że niby dziecko zapisujesz do lepszej, spokojnej szkoły z wyższym poziomem.... Generalnie nic nie mam do szkoły w machcinie no ale nad tym poziomem to bym się GRUBO zastanowila ;-) pozdrawiam

Edi

Data: 1 czerwca 2017, 18:43 do Ania: ten wywód na temat Machcina ....grubymi nićmi szyta reklama :) Wstyd Aniu. A poziom nauczania w Coniewie to akurat znamy i dlatego nasze dzieci tu posyłamy. Zależy nam tylko na bezwarunkowym bezpieczeństwie, a twoja wypowiedź jest ewidentnie próbą wykorzystania sytuacji, podobnie jak tajemnicze liściki w naszych skrzynkach .

benek

Data: 2 czerwca 2017, 15:13 W wyborcza.pl pojawił się reportaż odnośnie obecnej sytuacji. Jednym słowem...... GBURA, OBŁUDA I KŁAMSTWO!!!!! Nie ma tam deka prawdy, puszczone jest tylko to na czym \" komuś \" bardzo zależało a komu to już pozostawię bez komentarza.pozdrawiam

red

Data: 4 czerwca 2017, 10:43 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Polak mały

Data: 21 czerwca 2017, 15:47 DEPORTACJA !!!

Aleks

Data: 22 czerwca 2017, 00:51 Szanowni państwo jeśli oni chodzą z nożami to starajcie się chronić najważniejsze części ciała szyje i wszystkie zewnętrzne części ciała bo tam są różne nerwy i tętnice i na agresje odpowiadajcie agresją żeby Czeczeńcy stracili pewność siebie a gdy nastąpi atak terrorystyczny zachowajcie spokój i starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów jeśli ktoś zostanie uwolniony powinien spodziewać się że nie będzie miło powitany przez brygadę antyterrorystyczną i powinien opowiedzieć policjantów wszystkie szczegóły ilu jest napastników jaką mają broń gdy wejdzie brygada antyterrorystyczna należy położyć się na ziemi bo antyterroryści będą mieć sekundy czasu na podjęcie decyzji strzelać czy nie i nie będą się zastanawiać

zZasady

Data: 27 czerwca 2017, 16:37 Trzeba chyba wziac sprawy w swoje rece ...

leser

Data: 5 lipca 2017, 08:10 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

olo

Data: 20 sierpnia 2017, 11:21 z tago wynika ,że ci czeczeni narozrabiali w swoim kraju i musieli z niego uciekac ...moja teza ma poparcie w ich zachowaniu .Prawdziwy uchodzca siedzi cicho , pracuje i uczy sie a nie napada na gospodarzy .Trzeba ich odesłac z powrotem do czeczeni-niech sprawiedliwosc wymierza im rodacy.

poziomek

Data: 20 sierpnia 2017, 21:34 no nie wiem, jak to ztym poziomem w Coniewie jest, bo jak zapisywałem córkę do szkoły w Brześcach 3 lata temu to dowiedziałem się, że Coniew istnieje tylko dzięki dyrektorce z Brześć bo ta do siebie przyjmuje tylko orły, a ogony wysyła do Coniewa.

do poziomek

Data: 21 sierpnia 2017, 10:57 i takie ogony zajeły pierwsze miejsce(gimnazium) jesli chodzi o wynik egzaminu koncowego:)w gminie . niewiem skad masz takie informacje?? poziom w Coniewie jest wysoki i dzieci ktore koncza ta szkołe nie maja problemu dalej z nauką.Wiadomo jak ktos nie chce sie uczyc to i ocen nie bedzie miał rewelacyjnych.Sama mam dziecko w Coniewie ,siostra swoje w innej szkole w gminie (w tym samym wieku) i jak porownujemy posiadana wiedzę,ilosc przerabianego materiału i jego poziom to jest niebagatelna roznica!!! Dlatego nikt nie chce zeby to sie popsuło i zmieniło na gorsze.

poziommek

Data: 22 sierpnia 2017, 00:16 skąd wiem to wyraźnie napisałem. Wychodzi na to że sami miedzy szkołami robicie sobie koło pióra. No i teraz to ja nie rozumiem, cały czas narzekacie, że przez Czeczeńców macie najgorszą niebezpieczną szkołę, narzekacie na swoja dyrektorkę i nauczycieli chcecie przenosić dzieciaki a jak ktoś to przyzna, to krzyczycie że wasza najlepsza. To o co wam chodzi?

Do poziomek

Data: 22 sierpnia 2017, 15:48 Po pierwsze: Nikt nie narzeka na nauczycieli, po drugie: owszem jesli chodzi o Czeczenów to jest problem o ktorym nie wiem czy wiesz ale ostatnio w całej polsce było głosno,po trzecie: sorry ale o jakiej rywalizacji ze szkoła w Brzescach mowisz?????czyzby jakas kolejna okazja do promowania drugiej juz szkoły w okolicy????nigdy nikt nie interesował sie placówką w Brzescach wiec wogole zaskoczyłes mnie tym stwierdzeniem:)Trocha za daleko do tych Brzesc zeby toczyc jakas walkę o uczniów???? A daj boze niech ma i jak najlepszych prymusów:) i po czwarte: wszystkie narzekania o jakich słyszałes nie dotyczyły poziomu ,nauczycieli itp tylko jednego tematu CZECZENÓW. Pozdrawiam

poziomek

Data: 22 sierpnia 2017, 23:25 a dziękuję.
Wszyscy się promują, tylko wy nie. Jak teraz żeby was uciszyć roześlą Czeczenów do wszystkich szkół, to wynik oczywisty. Zamiast w jednej szkole, rewolucja i bunt we wszystkich. Kto będzie winny?

Do poziomek

Data: 23 sierpnia 2017, 09:29 Uwazasz ze to nasza wina ze dzieci Czeczenskie beda porozsyłane do wszystkich szkół????Tak powinno byc od samego początku!!! jezeli nasi włodarze zgodzili sie na osrodek w gminie to powinni od razu tak zrobic a nie upychac wszystkich do jednej małej wiejskiej szkoły.Był czas(bardzo długi) ze było ich w Coniewie 50-60 i nie masz nawet zielonego pojecia co oni wyprawiali.Juz od dawna rodzice protestowali tylko niestety jakos zawsze to rodzice byli nietolerancyjni,niezgodni itp.ale na szczescie to juz sie zmieniło i wkoncu ktos mądry i nie dający zrobic z siebie wariata wziął sprawy w swoje ręce.Czeczeni w mniejszej grupie nie sa tacy figo fago,najgorzej jak jest ich całe multum (tak jak bylo w coniewie).A po co promowac naszą szkołe???? o zadnej szkole nie było tak ostatnio głosno na cała polske jak o szkole w Coniewie:) normalnie reklama za freee hehe.A tak na powaznie to kto bedzie chcia to pusci dziecko do Coniewa kto nie bedzie chciał to nie pusci proste.Piszesz ze teraz bedzie rewolucja i bunt we wszystkich szkołach.....a dlaczego tylko w naszej ma tak byc?dlaczego tylko my mamy uzerac sie z nimi jesli jest tyle szkoł w gminie????? to nie do nas z tą pretensją trzeba leciec tylko do tych ktorzy wogóle zgodzili sie na ten osrodek w Lininie.Pozdrawiam

lalka

Data: 23 sierpnia 2017, 19:15 Czeczeni mają w Polsce wielu wpływowych obrońców. Ci atakujący nasza granicę od strony Białorusi walczą teraz z Polską w instytucjach unijnych, bo tak są prześladowani, a Polska nie chce im udzielić azylu. Pomysl rozdzialu tych z Linina po innych szkołach moze rozsiać zarzewie konfliktu na cała gminę, ale może też utemperować czeczeńską agresję i niech się uczą polskiego. Swoją drogą Polakom przydałyby sie lektoraty arabskiego, bo to niewiadomo, czy taka znajomość się nie przyda.

poziomek

Data: 24 sierpnia 2017, 03:07 pożyjemy - zobaczymy

Pesel

Data: 26 sierpnia 2017, 20:43 I dlatego w Niemczech pała się takie ośrodki?

były uczeń

Data: 28 sierpnia 2017, 23:01 z braku innych możliwości dokonam pewnej prywaty. Otóż szkoła w Brześcach odświeżyła szatę graficzną swojej strony internetowej szkoły. Brawo oni! - tylko, że na stronę zaprasza \"Zespół Szkół w Brześcach im. Orła Białego\". Za moich czasów to szkoła, a nie wieś nosiła to zaszczytne miano, a więc: Zespół Szkół im. Orła Białego w Brześcach, jeśli mogę oczywiście delikatnie zasugerować taką ewentualność.

arena

Data: 29 sierpnia 2017, 13:16 Spełniają się wizje o. Klimuszki, ale podobno w Polsce ma byc w miarę bezpiecznie do ok 2030 roku, czyli co ma się stać to i tak się stanie. Co my biedne żuczki możemy zrobić z tym islamskim najazdem, skoro unijni przywódcy zatracili zupełnie instynkt samoobronny i pchają nas ku zgubie. Zamiast dbać o dobrostan swoich mieszkanców promują nachodzców. Różne były historie podbojów, ale takiego podboju kiedy ofiary witaja agresorów chlebem i solą to chyba nie było. A Polska robi za czarnego luda, bo nie chce islamskiej agresji. Merkel nas straszy, a Macron też montuje przeciw nam obóz nacisku. Włosi oszaleli z tym przyznawaniem lokali dla migrantów. Można iść po bułki, wrócisz i już twoje mieszkanie moze być zajęte przez nachodzców i domu nie masz i nikt ci nie pomoże. Niektórzy liczą na włoską mafię, ale podobno to ona też ma udział w sprowadzaniu tych tysięcy z Afryki. Dlatego trzeba docenić ten względny spokój w Polsce, bo jeśli do polskiego bałaganu, korupcji, klęsk żywiołowych doszłyby jeszcze zamachy i islamski terror to nie ma życia. A Czeczenów trzeba dyscyplinować i nie dać sobie wejść na głowę lewactwu i chorej poprawności politycznej.

W.M.

Data: 10 września 2017, 11:44 Ilu uchodźców jest w ośrodku w Lininie? Ktoś wie? Mówimy o kilkudziesięciu, kilkuset czy kilku tysiącach?