Rogowacenie skóry - wszystko co musisz wiedzieć na temat tego defektu kosmetycznego

Dodano: 28 marca 2023; Rogowacenie skóry jest stanem, gdy martwe komórki naskórka nie łuszczą się naturalnie, a wręcz przeciwnie gromadzą się w warstwie rogowej skóry. Staje się ona wtedy napięta, wysuszona i szorstka. Na szczęście są różne sposoby, by poradzić sobie z tym problemem. Czas je poznać.


News will be here

Rogowacenie skóry - poznajcie przyczyny i sposoby radzenia sobie z problemem

Rogowacenie skóry jest defektem kosmetycznym. Jednak może być skutkiem atopowego zapalnia skóry czy nawet cukrzycy. Często jego przyczyną są zaburzenia hormonalne, otyłość, łuszczyca czy niewłaściwa pielęgnacja. Jednocześnie problem może wciąż się nasilać. Wtedy też skóra zaczyna pękać. Jest jeszcze bardziej podrażniona i może piec. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że wreszcie skóra stanie się miękka i gładka. Bardzo skuteczne są kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, które łagodzą podrażnienia, ale też odbudowują warstwę lipidową. Warto szukać dermokosmetyków, które w swoim składzie mają choćby ceramidy. Działają one niczym spoina, łącząc uszkodzoną strukturę skóry, a przy tym tworząc film ochronnych. Jednocześnie skóra staje się lepiej nawilżona i mniej napięta. Warto też szukać kosmetyków z kwasem hialuronowym. Również on ma doskonałe właściwości nawilżające, ale też koi podrażnienia. Skóra nie szczypie, zaś grudki znikają, bądź maleją. Na uwagę zasługuję też niacynamid, który działa bakteriobójczo i dobrze oczyszcza. Regularnie należy też olejować skórę. Do tego celu możecie zastosować choćby olejek rycynowy czy kokosowy, ale dobre sprawdzi się też masło shea. Wystarczy tylko nałożyć wybrany produkt na skórę i delikatnie wklepać. Po 20 minutach można już spłukać go wodą, najlepiej zimną. Tutaj mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie przed nałożeniem olejku pobudźcie krążenie w skórze, stosując na nią zimny prysznic.

 

Sposoby naszych babć, które są skuteczne

Można spróbować domowych sposobów. Dziś skupimy się na tych skutecznych, które rzeczywiście doskonale działają. Na początek na uwagę zasługuje ocet jabłkowy. Ma on silne działanie przeciwzapalne, ale też łagodzące podrażniania. Należy go tylko rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1, a następnie nakładać na skórę wacikiem czy gazikiem. Podobne działanie ma sok z cytryny czy limonki. Rzecz jasna w żadnym przypadku nie stosujcie octu jabłkowego czy też soku na otwarte rany czy uszkodzony naskórek. Możecie przygotować peeling z płatkami owsianymi. Wystarczy tylko 4 łyżki płatków owsianych zalać 50 ml wrzątku. Masę trzeba wymieszać, aż stanie się bardziej jednolita. A gdy wystygnie wystarcz już tylko nałożyć ją na skórę i okrężnymi ruchami oczyszczać zrogowacenia. Rzeczywiście ulgę poczujcie szybko. Skóra stanie się miękka i mniej napięta. Regularne oczyszczanie przyniesie jeszcze lepsze efekty. Dlatego też taki peeling stosujcie przynajmniej raz w tygodniu. Po 20 minutach peeling należy zmyć, a na koniec nałożyć jeszcze olejek kokosowy czy rycynowy, a jeżeli go nie macie, to dobrze sprawdzi się też oliwa z oliwek. Nie zapomnijcie też o prawidłowej diecie. Zasada tutaj jest prosta. Im więcej jecie warzyw i owoców, tym lepiej. Całkowicie natomiast należy zrezygnować z jedzenia typu fast food, a także napojów kolorowych pełnych sztucznych barwników. Pamiętajcie także, że nawet mała ilość alkoholu czy wypalony jeden papieros są bardzo niezdrowe i fatalnie działają na Waszą skórę.









News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki