Rozbłysły światełka na choince w centrum Góry Kalwarii

Dodano: 5 grudnia 2022; W niedzielę od samego rana na rynku w Górze Kalwarii można było poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

A wszystko to zasługa jarmarku świątecznego, na którym można było zaopatrzyć się w ozdoby, bombki, świecidełka, a także w potrawy świąteczne jak uszka, barszcz czerwony czy śledzie. Pomimo mrozu i nieprzyjemnej pogody do śpiewu i tańca zagrzewaly dzielne elfy świętego Mikołaja. Punktem kulimancyjnym jarmarku było oficjalne odpalenie światełek na choince przez Mikołaja i burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego.

Światełka na choince rozbłysły, oświetlając i ocieplając nasz rynek.

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko odliczać już dni do Świąt a jest ich zaledwie dziwiętnaście.

Joanna Kuźmin-Wańkowicz

Fot. Ośrodek Kultury Góra Kalwaria
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

tutejszy

Data: 5 grudnia 2022, 15:34 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Nick

Data: 5 grudnia 2022, 17:00 I te wszystkie potrawy świąteczne wytrzymają 3 tygodnie?

WC

Data: 5 grudnia 2022, 22:26 Ciekawe czy było gdzie siku zrobić .. już nie mówić jak ktoś ma jakiś problem gastryczno medyczny .. 100 lat za murzynami jesteśmy drzewko sobie postawili katolicy w polin

polacco

Data: 5 grudnia 2022, 23:39 W tym roku też choinka ze śmieci, jak w ubiegłym roku?

ola

Data: 6 grudnia 2022, 08:41 W dzień wygląda jakby ją pająki pajęczyną pokryły

Mieczysław

Data: 7 grudnia 2022, 13:20 Ostatnio jak byłem w sklepie to spotkałem sąsiadkę i powiedziała, że schab wieprzowy jest w promocji. Od razu kupiłem 5 kg. Część pójdzie na pasztet, a część na mrożenie

Julek

Data: 7 grudnia 2022, 15:46 Panie Mieczysławie, niezła "odklejka" jak to mówi teraz nasza mądra młodzież... (2 miejsce w kategorii Plebiscytu Słowa Roku). Chyba pomylił Pan artykuły. Pozdrowienia ze Stegny!!!

Tom

Data: 11 grudnia 2022, 20:30 Super inicjatywa. Popieram działanie Pana Burmistrza. Jednakże troszkę można ukrócić "języczek" Panu kierownikowi ośrodka kultury. Całkowicie nie przystoi ażeby przy wszystkich ( może są kolegami ) mówił trybem nakazowym do Burmistrza naszego miasta. "Niech Pan czyni swoją powinność". Może warto zmienić tego kierownika. I może warto o organizowanych dla mieszkańców imprezach w mieście informować za pomocą innych mediów niż tylko Twitter ??????? Nie wszyscy z niego korzystają. Wygląda to trochę na wykluczenia np. osób starszych.

Kasia

Data: 16 grudnia 2022, 20:51 Czy na rynku doczekamy się w tym roku szopki autorstwa pana Lisowskiego czy znów tylko czerwona buda?