Rozbudowa szkoły w Kątach. Wmurowano kapsułę czasu

Dodano: 18 maja 2023; Źródło: UMiG w Górze Kalwarii W ścianę nowo powstającej części Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kątach wmurowano kapsułę czasu.

W środę 17 maja wmurowania kapsuły w specjalnie przygotowaną wnękę w ścianie dokonali osobiście burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oraz dyrektor placówki Arletta Zduńczyk.

W stalowej tubie został umieszczony "list do przyszłych pokoleń" podpisany przez uczestników uroczystości, zdjęcie społeczności szkolnej, aktualne wydania tygodników "Przegląd Piaseczyński" i "Kurier Południowy", monety od 1 grosza do 5 złotych oraz trzy rysunki dzieci: Danusi Bojdo z grupy III przedszkola, Mai Gwadery z klasy 2a oraz Bartosza Wiśniaka z kl. VI a.

W ramach przedsięwzięcia opiewającego na 10,7 mln zł placówce przybędzie 1 205 mkw. powierzchni użytkowej. Powstanie oddział przedszkolny z osobnym wejściem, składający się z szatni, sanitariatów oraz 3 sal przedszkolnych. Ponadto dobudowanie zostanie siedem dodatkowych klas, stołówka, kotłownia i winda na drugie piętro.

Rozbudowa szkoły jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (34)

na pohybel

Data: 18 maja 2023, 11:51 Niedługo wyślemy pana w niebyt , bez kapsuły.

Walduś

Data: 18 maja 2023, 11:58 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Przemek

Data: 18 maja 2023, 12:16 Lansik, lansik, a my czekamy dwa lata na odpowiedź Pana tego co kapsułę zamurowywał i doczekać się nie możemy. Pozdrawiamy obywatela Strzyżewskiego z Zakalwarii

₩¥@@@

Data: 18 maja 2023, 12:25 Ten niebyt to tylko kwestia czasu aby dluzszego niz tej kapsuly.

Facet

Data: 18 maja 2023, 13:57 Midas wszystko zamieniał w złoto, Srzyżewski tknął hydrofornię i pisały o nim w gazetach tknął się kanalizacji i jest gówno.

FX specrrum

Data: 18 maja 2023, 13:59 Czytając komentarze na tym portalu nie trudno odnieść wrażenie, że p. Burmistrz jest bardzo negatywnie odbierany/oceniany przez mieszkańców. W rozmowach z osobami mieszkającymi w gminie a szczególnie w mieście trudno znaleźć słowa pozytywnie odnoszące się do p. Strzyżewskiego. Choć nie mieszkam tu specjalnie długo to przyznam, że czekam na wybory samorządowe by oddać głos na zupełnie kogoś nowego. Ten pan na pewno mojego ponownie nie dostanie. Czy lokalna społeczność jest w stanie wybrać prawdziwego gospodarza, który będzie widział obszary do szybkiej poprawy i otoczy się ludźmi chcącymi ciężko pracować na rzecz lokalnych spraw.

kryminał

Data: 18 maja 2023, 14:59 @FX specrrum
Nic się nigdy nie zmieni !
Ludzie są zachłanni a kary nie ma .
Za skwer nikt nie siedzi , za smród nikt się nie bierze.
Prywata i jeszcze raz prywata przyświeca tym na górze !

Z

Data: 18 maja 2023, 15:29 A gdzie chodnik na Reja, widział burmistrz jak dzieci uciekają przed samochodami szczególnie przy windexie, jak naprawiają na ulicy. Bo spotkanie i cisza....czekamy na nieszczęście?

Wyborca

Data: 18 maja 2023, 16:10 Bardzo bardzo się cieszę że dostrzega się rozwijające się potrzeby Kątów. W szkole nie było miejsca na gabinet pedagoga, bibliotekę . Panowała ciasnota. Ekipa Zielińskiego, czyli połowa dzisiejszych radnych z Komosa Fedynicz, Nadstawny, Gliński, Zdulska, Książek, Kochański (hamulcowi bez żadnej koncepcji rozwoju)nie widziała że gmina Góra Kalwaria staje się sypialnią Warszawy, że dzieci pomimo niżu demograficznego będzie przybywać. Poprzednia ekipa stłoczyła ok 1000 dzieci w szkole przy Kalwaryjskiej projektowanej na ok. 400 uczniów. Mam nadzieję że po otrzymaniu pieniędzy na KPO również w naszej gminie inwestycje wystrzelą czego serdecznie wszystkim życzę już na jesieni

Asdf

Data: 18 maja 2023, 16:23 Burmistrzu kiedy zamieścisz w bip oświadczenia majątkowe za tamten rok?

Aaa

Data: 18 maja 2023, 19:51 A kiedy przyjdzie czas na salę gimnastyczna w szkole w Baniosze? Lans przy wyborze nazwy dla szkoły był a teraz co dalej...

Raf

Data: 18 maja 2023, 21:32 No cóż ,jak to w gorze zawsze tak samo .Kamery monitoringu nie działają .Papieroski można kupić pod nimi na targu ,wraz z wódeczka . Wszystko bez zmian samowolka :)Dobre rządy

nsz

Data: 19 maja 2023, 07:44 @FX specrrum
poprzednik przynajmniej zakładał pantofle do marynarki.
Miała być zmiana na maxa, a popełniono błędy, które wpłyną negatywnie na okolicę i nie da się ich szybko naprawić.
Wybudowano osiedle bloków wśród domków jednorodzinnych na dawnych terenach zalewowych - okolice Kalwaryjskiej. Wybudowano osiedle na Polnej.
Zagęszczono zabudowę obok basenu. Sprzedano działkę obok pkp - obecnie jest tam Netto. Dogęszczają zabudowę przy Budowlanych.
Skutki? Problemy z parkowaniem, z infrastrukturą (zalewanie Kalwaryjskiej), problemy z przejazdem, bo samochody blokują ulice.
Co dostaliśmy w zamian? Rowerzystów, którzy łamią notorycznie przepisy i stwarzają niebezpieczeństwo obok zespołu szkół i przedszkoli. Dotychczas spokojna okolica stała się niebezpieczna. Bo jak koleś w obcisłych lajkrach wjedzie w dziecko z prędkością 40km/h, to będzie tragedia.
W niedzielę znowu zamkną ulice, żeby mogli sobie pojeździć na rowerkach.
Nie takiej zmiany oczekiwaliśmy. No ale miał być powiew młodości, a tu się okazało, że to siwy pan, a z młodości zostały tylko krótkie spodenki i obuwie sportowe.

mieszkaniec

Data: 19 maja 2023, 08:32 czy można przypomnieć, co obiecywał Pan Arkadiusz startując w wyborach i spróbować zrobić obiektywne podsumowanie jego osiągnięć?
Moim zdaniem Góra się zmienia na lepsze, choć oczywiście są jeszcze rzeczy do poprawy.
Najbliższe wybory dadzą nam możliwość dokonania własnej oceny, a to nasze głosy zdecydują kto zostanie nowym gospodarzem. Pytanie jakie będą inne kandydatury i jakimi osiągnięciami na płaszczyźnie zawodowej pochwalą się kandydaci?

As

Data: 19 maja 2023, 09:12 Mieszkaniec weź nie pierdzi..l. Osiągnięciem burmistrza jest smród na mieście, problem w zgk i oczyszczalnią, próba zgotowania mieszkańcom gehenny z biogazownią, danie wolnej ręki deweloperom i zatrudnianie na ważnych stanowiskach chłopczyków od bułek i parów ze stacji!

pppp

Data: 19 maja 2023, 10:33 @mieszkaniec
a jakie osiągniecia zawodowe ma obecny burmistrz?
sprawdź jego cv, bo z tego co ja wiem, to po szkole pracował w gminnym centrum informacji, a potem został politykiem. czy coś pominąłem?

M.

Data: 19 maja 2023, 10:53 Bardzo, bardzo cieszymy się z rozbudowy szkoły w Kątach. Wielkie brawa dla Pani Dyrektor za dążenie do celu.
A jeżeli chodzi o nie wychodzenie rodziców do placówki...no cóż..takie czasy przyszły że na dworzu postać dziesięć minut i poczekac to rzeczywiście straszna sprawa. Zdecydowanie straszniejsza niż bezpieczeństwo dzieci.
Bo jakby na szali postawić co ważniejsze to zdecydowanie wybrałabym to drugie czyli bezpieczeństwo dzieci i wolałabym stać nawet w błocie po pas niż jakby jakiś niepowołany człowiek wszedł i...takich historii co mogłoby się stać ..ostatnio w internecie i w życiu jest dużo.

mieszkaniec

Data: 19 maja 2023, 11:39 @As @pppp
drodzy Państwo, dlatego chciałbym sprawdzić co obiecał, a co zrobił i wtedy można dokonać rzetelnej oceny. Łatwo jest krytykować, ale pytanie jakie osiągnięcia mieli jego poprzednicy i kto się szykuje na stołek? nasi przewodniczący Rady Miejskiej (w tym byli) Pan Jan R, Pani Ola K? Już jedna dobrą zmianę mamy na poziomie centralnym mamy.

wyborca-rozczarowany

Data: 19 maja 2023, 11:47 Do Wyborca: Pewnie nie wiesz tego no bo skąd Pan Burmistrz Zieliński się nie chwalił jak obecny burmiszcz - to powiem Ci że projekt rozbudowy szkoły w Kątach był już za poprzedniej kadencji i gdyby wybory poszły inaczej to szkoła byłaby już rozbudowana. bez lansu i blichtu jak teraz ... aż nie chce się na to wsszystko patrzeć

urzędas

Data: 19 maja 2023, 11:58 ważne jest kto co zrobił a nie co ma w CV i daleki jestem od obrony aktualnego burmistrza. Jak popatrzymy na tych co zasiadają w Radzie to też żal ... ściska. Popatrzcie na ich oświadczenia majątkowe, sami (przynajmniej część z nich) nie potrafią zarządzać swoimi finansami i nic nie osiągnęli lub sprytnie przepisali swoje majątki żeby ich nie ujawnić? a decydują o finansach miasta.

charakterystyka postaci

Data: 19 maja 2023, 13:47 @pppp
Najlepiej tego pana opisała była niestety p. burmistrz.
"Wzięłam go do pracy (Strzyżewskiego) do Centrum Informacji i aby w wolnym czasie dzieciom ognisko zorganizował "

mieszkaniec

Data: 19 maja 2023, 15:23 Szkołę rozbudować, burmistrzowi i niby dyrektorce podziękować!!!

Nauczyciel

Data: 19 maja 2023, 16:09 Nie przesadzajmy z zasługami dyrektorki!

Wyborca

Data: 19 maja 2023, 17:42 Miasto się zmienia. W końcu można usiąść wypić kawę zjeść ciasteczko w gronie znajomych. Rowerzyści zamiast lokalnych żuli, super zmiana. Ale smród w centrum do Natychmiastowego zlikwidowania. To wstyd i obciach!!!

mieszkaniec 2

Data: 19 maja 2023, 20:49 A na byłej strzelnicy funduje nam Pan KAPSUŁĘ SMRODU
a ja na Pana głosowałem .Porażka

Misiek

Data: 20 maja 2023, 13:03 Lata chłop z brudnym wiadrem zaprawy i udaje, że pracuje. Śmiech na sali. Jak w kabarecie, w którym chłop za babę się przebrał :-D

Sic

Data: 20 maja 2023, 14:56 Wyborco jeżeli dla ciebie wyznacznikiem dobrze zarządzanego i prosperującego miasta są rowerzyści i kawiarnia (nomen omen prowadzona przez prywatnego przedsiębiorcę, a nie burmistrza), to chyba powinni zabrać tobie prawa wyborcze.

o zgrozo

Data: 20 maja 2023, 18:45 @ Ten wpis udowodnił jak niewiele ludziom do szczęścia potrzeba.

Zyta

Data: 20 maja 2023, 19:10 Wyborco czyli polecasz ciasteczka na skrzyżowaniu ulic z rowerzystami i towarzystwie spalin. Smacznego ale ja rezygnuję.

Wyborca

Data: 20 maja 2023, 23:29 Do Sic Zabrać prawa wyborcze bo coś mi się podoba?? Faktycznie tzw. prawdziwy Polak musi tylko narzekać 😁 Przedsiębiorca prywatny oczywiście i tak powinno być choć nie wiadomo może Prezes ogłosi że kawiarnie przejmie Obajtek? Ale kilka lat temu nikt by nie chciał zatrzymać się w tym obrzydłówku.

Columbo

Data: 21 maja 2023, 08:30 @Sic
To co wnosi prywatny przedsiębiorca w postaci podatków wystarcza na uprzątnięcie śmienika który kolarze zostawiają ?

Sic

Data: 21 maja 2023, 12:54 Columbo I często te kosze są przepełnione.
Dobra mądralo, to powiedz ile powstało dzięki burmistrzowi ścieżek rowerowych? Szczególnie tych w mieście. I nie chodzi o trasy rowerowe, tylko ścieżki z prawdziwego zdarzenia, bez dzielenia chodnika z pieszym lub wydzieloną linią na ulicy. Nawet jak remontowali główną ulicę w mieście, pomimo, że było sporo miejsca, nie pomyśleli o ruchu rowerowym.

Ppp

Data: 23 maja 2023, 13:21 @Wyborca
Akurat kolarzy mają ludzie dość. Zero pożytku, tylko śmiecą i przeszkadzają mieszkańcom.

Od zawsze tu jestem

Data: 25 maja 2023, 12:43 @FXspeccrumMieszkam tu od zawsze ,od urodzenia a to bardzo długo i jak sięgam pamięcią wstecz to tak naprawdę za moich czasów nie było tu burmistrza ,który spełniałby powierzona rolę solidnie i uczciwie .Pan Strzyżewski jest jednak spoko .