Rusza Doraźna Pomoc Lekarska w Górze Kalwarii

Dodano: 2 lutego 2023; W najbliższą sobotę i niedzielę w Górze Kalwarii rozpocznie działalność Doraźna Pomoc Lekarska - ogłosił Urząd Miasta i Gminy.

Jak czytamy w komunikacie, w lutym lekarze będą przyjmowali wyłącznie w soboty i niedziele w godz. 9.00-19.00. - Wynika to z ogromnych trudności z pozyskaniem medyków zainteresowanych dyżurami w DPL - tłumaczy samorząd. Co więcej - obecnie zakontraktowani lekarze zadeklarowali, że będą przyjmowali osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

Magistrat zapewnia, że SP ZOZ jest zdeterminowany w poszukiwaniu medyków, którzy będą gotowi przyjmować także młodsze dzieci (rekrutacja trwa).

Zgodnie z planami SP ZOZ od początku marca dyżury będą pełnione także w piątki w godz. 18.00-23.00

Zmienia się miejsce funkcjonowania DPL - będzie to od teraz niedawno otwarta filia SPZOZ u zbiegu ul. Dominikańskiej i Armii Krajowej (adres: Dominikańska 14).

Doraźna Pomoc Lekarska jest finansowana wyłącznie z budżetu gminy Góra Kalwaria i realizowana przez gminny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Fot i info UMiG w Górze Kalwarii
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

Jarek K

Data: 2 lutego 2023, 09:46 Na TVP mamy na Rydzyka też ale na opiekę zdrowotną już nie starczyło sorry memory

Tomasz

Data: 2 lutego 2023, 21:19 Jarek a gdzie wyczytałeś że niema kasy?,opisana jest trudność w znalezieniu medyków .A kasę da Pan z PO ten od konsultacji .

nikos

Data: 3 lutego 2023, 00:00 Czy w dalszym ciągu będą wymagać tych bezsensownych maseczek, które jak się już dawno okazało przed niczym nie chronią? Zresztą podobnie jak szpryce...

Wyborca

Data: 5 lutego 2023, 16:30 Bardzo dobry pomysł. Nie trzeba będzie w chorobie jeździć samochodem do Konstancina lub Piaseczna. Tylko żeby chociaż jedna apteka była czynna w tym czasie

Jk

Data: 25 lutego 2023, 18:18 Właśnie byłem tam z dusznościami astmy i wszedłem bez maski bo to mnie doprowadza do większej dusznosci a pani tam siedzącą stwierdziła ze bez maski mnie nie przyjmie, i tyle. Wzruszyłam ramionami i dalej spogladala na telefon. Żenada poprostu