Ruszyły prace na terenie dawnej jednostki wojskowej

Dodano: 20 września 2022; Na terenie dawnej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii ruszyły prace nad ciągiem komunikacyjnym.

Te zdjęcia przechodzą do historii - mówi burmistrz Góry Kalwarii, Arkadiusz Strzyżewski. Ciągi komunikacyjne na terenie byłej JW zyskają nową jakość. Gmina wykonała kanalizację deszczową i oświetlenie. Powiat zbuduje chodniki, zatoczki parkingowe oraz nowe ulice odzwierciedlająca ich poprzedni wygląd. Ta część miasta będzie w końcu wyglądała znów ładnie, przyjemnie i estetycznie. Pojawiają się tylko głosy mieszkańców, że lepiej wyglądałaby jak poprzednio kostka brukowa a nie płyta chodnikowa.

Koniec prac przewidziany jest na koniec października.

Za projekt odpowiedzialny jest Ksawery Gut - Starosta Piaseczyński i Rada Powiatu Piaseczyńskiego.

Joanna Kuźmin-Wańkowicz
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

Freak

Data: 20 września 2022, 09:41 Super że w końcu się za to wzięli. Centrum miasta a wyglądało to tragicznie. Jadąc samochodem można koła było poobrywać. Na pewno dużo lepiej będzie się to prezentowało oby tylko przy ew. remontach budynków powojskowych nie ro...li nowej jezdni ciężarówkami

tedi

Data: 20 września 2022, 11:17 A kedy Mikówiec, rozjeżdżony przy okazji budowy obwodnicy ?

Ja

Data: 20 września 2022, 14:09 Sukces, może prześledzimy czas realizacji:), niesamowite, że tak szybko:), to trwało tylko około 2 lata.

mieszczuch

Data: 20 września 2022, 20:52 Dzisiaj przechodziłem ,wydzierżawiony areszt zachwyca nowym wyglądem, stołówka też niczego sobie.Brawo burmistrz ,brawo pani przewodnicząca.

Haahahah

Data: 20 września 2022, 21:02 To do 2024 może skończą hahahaha

Zły

Data: 21 września 2022, 08:11 Przy okazji kto zaleje nowym asfaltem drogę z Marianek do Cendrowic,chyba na Ukrainie są lepsze.

Janek

Data: 21 września 2022, 21:49 A kiedy włodarze zajmiecie się poprawą nawierzchni drogi ze Szpruchu do osiedla Linin? Dziury jak w serze szwajcarskim.

Aaa

Data: 24 września 2022, 02:36 Mieszkańcy miejscowości Mikowiec oprócz tragicznej drogi mają okropny smród. Ile lat można oddychać fetorem z szamba. Jak dotychczas nikogo to nie interesuje. Przejeżdżając autami wstrzymuja oddech i noga na gaz aby szybciej przejechać obok tego syfu. To zagadnienie jest pomijane i przemilczana bo temat jest tak samo nieprzyjemny jak zapach no a tyle się mówi na temat czystego powietrza. Tyle tylko że się mówi a nic się nie robi.

mirek

Data: 25 września 2022, 19:20 ok, a kiedy zacznie się remont drogi ze Szpruchu do Llinina?