Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Są pieniądze na projekt ZGK. Nadstawny: dziękuję za tak szybkie działanie

Dodano: 10 stycznia 2019; Podczas środowej sesji radni wprowadzili do budżetu kwotę 2,5 mln zł na dokapitalizowanie Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Środki te mają zostać przeznaczone na wkład własny do projektu "Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w gminie Góra Kalwaria" w ramach programu unijnego Infrastruktura i Środowisko. Przypomnijmy, iż wysokość dotacji to ponad 23 mln zł, a cały projekt opiewać ma na ponad 44 mln zł.

Brak tych pieniędzy w pierwotnie przyjętym budżecie wywołał sporo kontrowersji podczas poprzedniego posiedzenia Rady Miejskiej (czytaj więcej: Budżet 2019 przyjęty. Zenon Nadstawny: ja bym nie spał w nocy).

Wiceburmistrz Mateusz Baj zapewniał wówczas, iż władze gminy są zdeterminowane, żeby projekt realizować. Nie wykluczył, iż w styczniu, kiedy pojawią się wolne środki, to gmina znajdzie pieniądze.

Tak też się stało. Do budżetu wprowadzono łącznie 3,1 mln zł z wolnych środków, z czego 2,5 mln zostanie przeznaczonych na dokapitalizowanie Zakładu Gospodarki Komunalnej w związku z unijnym projektem.

- Chciałbym bardzo gorąco podziękować panu burmistrzowi za tak szybkie działanie – powiedział radny Zenon Nadstawny, który podczas grudniowej sesji najgłośniej dopominał się znalezienia środków na projekt ZGK. – Wierzę, że to potężne zadanie dla gminy nie będzie zagrożone – dodał.

Za uchwałą zmieniającą budżet zagłosowało 20 radnych, 1 radny się wstrzymał.

Mateusz Adamski


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

WYBORCAw

Data: 22 lutego 2019, 18:28 Widac ,ze nowa Wladza boryka sie z problemami obietnice,a rzeczywistosc to co innego.Brakuje doswidczenia.