Samochód zjechał wprost do Wisły

Dodano: 29 września 2022; W środę ratownicy Piaseczyńskiego WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria wydobywali zatopione auto w nurcie Wisły.

Jak relacjonuje WPOR, akcja prowadzona była w rejonie tamy w Brzuminie. Samochód z niewiadomych dotychczas przyczyn zjechał z ostrogi dojazdowej wprost w nurt rzeki. Kierowcy na szczęście udało się wydostać z pojazdu na jego dach, samochód spływał początkowo z nurtem, ale po chwili bardzo szybko zatonął. Kierowca zdołał jednak dopłynąć do brzegu.

- Nasze zadanie polegało na odnalezieniu samochodu na dnie rzeki, ocena sytuacji w miejscu zdarzenia (zatopienia pojazdu), zamocowanie uchwytu do samochodu, transport liny z brzegu i jej zamocowanie do uchwytu oraz asekuracja podczas całego procesu wydobycia pojazdu przez wyciągarkę. Jak się okazało samochód znajdował się na dnie rzeki w znacznej odległości od tamy dojazdowej, dzięki wspólnemu działaniu z Pomocą Drogową i profesjonalnej pracy ratowników z Grupy Nurkowej udało się pojazd wydostać na brzeg - czytamy na facebookowym profilu Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria.

Ratownicy radzą wszystkim kierowcom, którzy przyjeżdżają na popularne wśród wędkarzy, turystów i mieszkańców ostrogi dojazdowe w Brzuminie, Górze Kalwarii, Dębówce, Gassach (Gmina Konstancin-Jeziorna), Karczewie, Nadbrzeżu, Piwoninie, Ostrówku (Gmina Karczew) o zachowanie zawsze dużej ostrożności, pozostawianie pojazdów na hamulcu ręcznym, wolne dojeżdżanie do końca ostrogi, a tak naprawdę parkowanie w znacznej odległości od zakończenia ostrogi.

 
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Aaa

Data: 29 września 2022, 13:56 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Rafał B.

Data: 29 września 2022, 22:22 Kamil trzymam kciuki żeby następnym razem ci się udalo:)

Robert

Data: 30 września 2022, 11:22 Uwaga w Brześcach radar napełnili .

Cygan

Data: 30 września 2022, 12:18 Mordo uczyłeś się pływać? Ty ale zapomniałem Ci powiedzieć że z samochodu trzeba wysiąść;)

Zberek

Data: 30 września 2022, 14:42 Kamil nie wygłupiaj się!Następnym razem zapnij pasy.

Seche

Data: 30 września 2022, 15:14 No bezpieczeństwo to podstawa

Zły

Data: 30 września 2022, 21:36 Ile kosztuje podatników fantazja jakiegoś ćpuna? Może jeszcze się złożymy na drugi samochód - tym razem pływający.

Seba

Data: 8 października 2022, 12:29 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.