Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Saperów i Kleeberga zmienią się nie do poznania

Dodano: 21 października 2020; Wiosną przyszłego roku wypięknieje kolejny fragment byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii – ul. Saperów i Kleeberga. To efekt współpracy samorządów gminy i powiatu

Obok już przebudowanych ulic por. Białka i Artylerzystów, ulice Saperów i gen. Kleeberga są głównymi arteriami byłych koszar. Obecnie są rozkopane i nieprzejezdne, ponieważ kosztem blisko 370 tys. zł gmina buduje w nich kolektor deszczowy o dużej średnicy. Odprowadzi on wody opadowe z ul. Dominikańskiej i Pijarskiej, gdy pod koniec roku zostanie oddana powstająca w nich kanalizacja deszczowa.

To nie koniec prac na Saperów i Kleeberga. Są to drogi powiatowe, ale dość ważne dla rozwoju miasta, dlatego Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski i Starosta Piaseczyńskie Ksawery Gut porozumieli się w sprawie podziału zadań przy ich przebudowie. – Mamy już gotowy projekt drogowy, uzgodniony przez konserwatora zabytków i wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę. Wszystko wskazuje na to, że wiosną będziemy gotowi do rozpoczęcia robót w terenie, aby ta część miasta stała się dużo ładniejsza – zapowiada Starosta. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej jezdni oraz chodników, ,uporządkowane zostaną także miejsca parkingowe obok „koszarowców”.

Natomiast gmina wzięła na siebie sfinansowanie projektu i wykonania oświetlenia ulicznego. Dokumentacja i pozwolenie na budowę – jak zapowiada Mateusz Baj, wiceburmistrz odpowiedzialny za realizację inwestycji – będą gotowe w lutym.

Obydwaj włodarze podkreślają, że budowa obu ulic będzie miała ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju terenu powojskowego, którym kilkanaście lat temu podzieliły się samorządy powiatu i gminy.

Fot. UMiG w Górze Kalwarii

(Informacja prasowa)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

POEK

Data: 21 października 2020, 15:15 super

jojo

Data: 21 października 2020, 15:39 Na razie nie ma się czym chwalić, czekamy na referendum .

Yhy

Data: 21 października 2020, 16:12 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Freak

Data: 22 października 2020, 11:17 Fajnie, zawsze ładniej będzie. Szkoda że stołówka nadal będzie straszyć a z drugiej strony to może i dobrze że Polsport się wycofał bo jeszcze to by się zawaliło

do jojo

Data: 22 października 2020, 17:11 Jakie referendum? Czy nie widzicie, że od kiedy Strzyżewski jest burmistrzem, to miasto zmienia się w diametralnym tępie na lepsze? Dogaduje się ze starostwem i robi co do niego należy. Nadrabia zaległości siegające 4 kadencji!
Osoby, które chcą odwołać burmistrza oraz rani stojący w opozycji do niego, to ludzie kupuieni prze Dankę! Działaja na szkodę gminy i dbaja tylko o własne interesy.
CENCIE BURWMISTRZA SWEGO, BO NIE WIECIE KTO MOŻE GO ZASTAPIĆ!

bezdomny

Data: 22 października 2020, 19:19 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

??

Data: 23 października 2020, 16:27 Koncepcje byłego burmistrza realizowane??