Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Saperów i Kleeberga zmienią się nie do poznania

Dodano: 21 października 2020; Wiosną przyszłego roku wypięknieje kolejny fragment byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii – ul. Saperów i Kleeberga. To efekt współpracy samorządów gminy i powiatu

Obok już przebudowanych ulic por. Białka i Artylerzystów, ulice Saperów i gen. Kleeberga są głównymi arteriami byłych koszar. Obecnie są rozkopane i nieprzejezdne, ponieważ kosztem blisko 370 tys. zł gmina buduje w nich kolektor deszczowy o dużej średnicy. Odprowadzi on wody opadowe z ul. Dominikańskiej i Pijarskiej, gdy pod koniec roku zostanie oddana powstająca w nich kanalizacja deszczowa.

To nie koniec prac na Saperów i Kleeberga. Są to drogi powiatowe, ale dość ważne dla rozwoju miasta, dlatego Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski i Starosta Piaseczyńskie Ksawery Gut porozumieli się w sprawie podziału zadań przy ich przebudowie. – Mamy już gotowy projekt drogowy, uzgodniony przez konserwatora zabytków i wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę. Wszystko wskazuje na to, że wiosną będziemy gotowi do rozpoczęcia robót w terenie, aby ta część miasta stała się dużo ładniejsza – zapowiada Starosta. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej jezdni oraz chodników, ,uporządkowane zostaną także miejsca parkingowe obok „koszarowców”.

Natomiast gmina wzięła na siebie sfinansowanie projektu i wykonania oświetlenia ulicznego. Dokumentacja i pozwolenie na budowę – jak zapowiada Mateusz Baj, wiceburmistrz odpowiedzialny za realizację inwestycji – będą gotowe w lutym.

Obydwaj włodarze podkreślają, że budowa obu ulic będzie miała ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju terenu powojskowego, którym kilkanaście lat temu podzieliły się samorządy powiatu i gminy.

Fot. UMiG w Górze Kalwarii

(Informacja prasowa)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (15)

POEK

Data: 21 października 2020, 15:15 super

jojo

Data: 21 października 2020, 15:39 Na razie nie ma się czym chwalić, czekamy na referendum .

Yhy

Data: 21 października 2020, 16:12 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Freak

Data: 22 października 2020, 11:17 Fajnie, zawsze ładniej będzie. Szkoda że stołówka nadal będzie straszyć a z drugiej strony to może i dobrze że Polsport się wycofał bo jeszcze to by się zawaliło

do jojo

Data: 22 października 2020, 17:11 Jakie referendum? Czy nie widzicie, że od kiedy Strzyżewski jest burmistrzem, to miasto zmienia się w diametralnym tępie na lepsze? Dogaduje się ze starostwem i robi co do niego należy. Nadrabia zaległości siegające 4 kadencji!
Osoby, które chcą odwołać burmistrza oraz rani stojący w opozycji do niego, to ludzie kupuieni prze Dankę! Działaja na szkodę gminy i dbaja tylko o własne interesy.
CENCIE BURWMISTRZA SWEGO, BO NIE WIECIE KTO MOŻE GO ZASTAPIĆ!

bezdomny

Data: 22 października 2020, 19:19 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

??

Data: 23 października 2020, 16:27 Koncepcje byłego burmistrza realizowane??


Mela

Data: 12 lutego 2021, 18:29 Do wiadomości mieszkańców należy oprócz powyższych informacji podać, że inwestycja nadal nie została rozliczoną z podwykonawcami mimo upływu blisko 150 dni od zejścia z budowy. Co więcej, gmina mimo obowiązku bezpośredniej zapłaty podwykonawcom wynikającej z Prawa zamówień publicznych i wymogu zgłoszenia podwykonawców przez wykonawcę inwestycji nie chce zapłacić wynagrodzenia i kosztów poniesionych przez podwykonawców. Uzasadnia to sporem z wykonawca i nieotrzymaniem dokumentów. Totalnie myli pojęcia. Także mieszkańcy mają wykonana kanalizację deszczowa na koszt podwykonawców, a nie ze środków publicznych

Xenia

Data: 12 lutego 2021, 19:31 A kto za to zapłacił?

Fly

Data: 14 lutego 2021, 09:52 Jak to? Nie zapłacili podwykonawcom??? A pensji sobie też nie przelali?

Mistrz B

Data: 15 lutego 2021, 14:24 Podwykonawcom i dostawcom nie zapłacili , a było ich w sumie pięciu na sumę ok 240k ponieważ Generalny Wykonawca nie płacił , bo też nie dostał też zapłaty na podobną kwotę. Z takim podejściem urzędników nigdy się nie spotkaliśmy. Ignorują zarówno Generalnego Wykonawcę jaki podwykonawców, nie racząc nawet odpisywać na pisma, do czego są zobowiązani. Kompletny brak kultury i kompetencji.

Nikoś

Data: 15 lutego 2021, 15:43 Czyli mam rozumieć, że naszych lokalnych ludzi którzy robili sprzętem budowlanym przy tej inwestycji gmina ich na legalu chce okraś z zarobionej kasy. Przecież to się skończy w Sądzie i kto zapłaci za koszta Sądowe bo przecież będą musieli zapłacić tym ludziom no Gmina czyli my mieszkańcy wszyscy. Chciali mieć władzę z PO to teraz proszę. Tak to jest jak się żebra o głosy a później ma się gdzieś ludzi. Natomiast kadencji pokazuje podejście urzędniców do obywatela!!!no i to świadczy o ich zadufaniu

Seweryn

Data: 18 lutego 2021, 20:13 Brawo dla ekipy Pana Strzyżewskiego!!!! Tak dalej barawo. Zamiast zapłacić ludziom bo im się należy kasa jako podwykonawcą z ustawy to co oni nie nauczyli się czytać ustawy o zamówieniach publicznych jasno mówi. Przecież jeszcze poniża koszta Sądowe. Pewnie stać nasz gminę. Dostaną kopa po wyborach i tyle po nich będzie oby ZGK nie zrujnowali. Kiedyś był tylko dwuch kierowników i prezes k zastępca a teraz zrobiło 8 dyrektorów Prezesi samochody służbowe, biuro w centrum Warszawy wynajęte, pozwalniali księgowość i wzięli firmę z Warszawy faktury kosmos tak się bawią w Gm. Góra.

Renata

Data: 1 kwietnia 2021, 12:10 sprawą zainteresowała się Telewizja Polska. Tu można obejrzeć reportaż:

https://warszawa.tvp.pl/21548373/twoje-sprawy

Jan

Data: 1 kwietnia 2021, 18:41 Pani Renato. Bardzo dziękuję za link - zobaczyłem. Tam jest ten telefon do programu. Chcę ich zainteresować drogą Szpruch - Linin, z zwłaszcza dziurami i bezczynnością władz gminy. Jak dojdzie do tragedii to dopiero może się tym zainteresują. Czaplin - ul. Słoneczna - remont a tu nikt nie zajrzy - to po co wysyłacie kwity by płacić podatki?