Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Skaner żył - jak go wykorzystać?

Dodano: 23 września 2019; Skaner żył, zwany też inaczej bezkontaktowym iluminatorem naczyniowym, detektorem żył bądź projektorem żył, to przenośne, zajmujące niewiele miejsca, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne urządzenie, które umożliwia lokalizację i wizualizację żył powierzchniowych pacjenta. Rezultat ten osiągany jest dzięki wykorzystaniu światła podczerwonego i laserowego - umiejscowienie żył widoczne jest na powierzchni skóry.

Krew, a konkretnie czerwony barwnik - hemoglobina - wykazuje większą zdolność do pochłaniania promieniowania niż sąsiadujące z nią tkanki podskórne, pokazując w ten sposób położenie naczyń krwionośnych. Bardzo często dla ułatwienia użytkowania w zestawie zawarty jest statyw, który podtrzymuje urządzenie w jednej, wygodnej pozycji. Szybsza lokalizacja naczyń krwionośnych to duże ułatwienie dla personelu medycznego, ponieważ skraca czas zabiegu i minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów oraz objawów niepożądanych.

(Zobacz zaawansowane urządzenia kosmetyczne - https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne-hi-tech/)

Do czego się go wykorzystuje?

Skaner żył znalazł szerokie zastosowanie zarówno w medycynie (także estetycznej), jak i kosmetyce. Dzięki bezkontaktowemu, nieinwazyjnemu i całkowicie bezbolesnemu obrazowaniu i mapowaniu żył znacznie zwiększa on precyzję i skuteczność wkłucia podczas pobierania krwi lub umożliwia ominięcie naczyń krwionośnych, jeśli przeprowadzany zabieg tego wymaga. Wpływa to pozytywnie na komfort oraz poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Ułatwia także lokalizację krwawień niewidocznych na powierzchni skóry oraz innych wymagających interwencji lekarskiej zaburzeń układu krążenia, co znalazło zastosowanie w kardiochirurgii. Jest szczególnie pomocny u ludzi o słabo widocznym układzie naczyniowym. Skaner żył jest bezpieczny dla noworodków, dzieci oraz osób starszych, co pozwala na wykorzystanie go zarówno w neonatologii, pediatrii jak i geriatrii - zwłaszcza podczas lokalizacji delikatnych naczyń krwionośnych u najmłodszych i procesu leczenia bądź łagodzenia objawów żylaków u osób starszych

Z powodzeniem używany jest także na wszystkich pozostałych oddziałach szpitalnych, w ratownictwie medycznym, przychodniach, laboratoriach analitycznych oraz w kosmetyce i medycynie estetycznej. Lokalizacja żył podczas zabiegów kosmetycznych bądź estetycznych umożliwia ich ominięcie, co znacznie zwiększa poczucie komfortu klienta, skraca czas wykonywania zabiegu i minimalizuje ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, takich jak pozabiegowe zasinienia, opuchlizna czy ból. Sprawdza się to zwłaszcza w trakcie zabiegów wypełniania zmarszczek w okolicach oczu i ust.