Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Śmieci: mniejsza ulga dla dużych rodzin. Ratusz: nie stać nas na więcej

Dodano: 8 kwietnia 2019; Podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji radni uchwalili nową wysokość opłat za śmieci. Zmniejszyli też z 30 do 10 procent ulgę dla rodzin wielodzietnych.

W poniedziałek rano podczas nadzwyczajnej sesji radni przyjęli nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych.  Zgodnie z przyjętą uchwałą od 1 maja opłata miesięczna za jednego mieszkańca w przypadku gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny będzie wynosić 33,86 zł. Natomiast w przypadku, gdy odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie wyższa i wyniesie 67,72 zł miesięcznie za jednego mieszkańca. Dotychczas opłaty te wynosiły odpowiednio 15 i 25 zł.

Łączna kwota jaką uzyska gmina od mieszkańców nie wystarczy na samofinansowanie się gospodarki odpadami (z przetargu wynika, że jeden mieszkaniec musiałby płacić około 40 zł za odpady posegregowane). - Samorząd zabezpieczył w budżecie 2 mln zł na pokrycie tego niedoboru – poinformował nas w piątek kierownik Biura Promocji i Informacji UMiG Góra Kalwaria, Piotr Chmielewski.

Podczas poniedziałkowych obrad sporo emocji wywołała kwestia zmniejszenia ulgi w opłacie za śmieci dla osób objętych Kartą Dużej Rodziny. Dotychczas było to 30 proc. Magistrat zaproponował, aby zmniejszyć tę kwotę do 10 proc. Jak można było usłyszeć podczas obrad, gdyby zachować obecną ulgę, gmina musiałaby dopłacać rocznie 315 tys. zł. Po zmianie, kwota ta wyniesie około 105 tys. zł.

Wiceburmistrz Danuta Rechnia tłumaczyła, że gminy nie stać obecnie na utrzymanie 30-procentowej zniżki. - Natomiast jeśli się okaże, że tych rodzin [korzystających z ulgi - red.] jest mniej, możemy zawsze podnieść ulgę – zauważyła.

Rechnia wyliczała, że samorząd w ramach obecnego budżetu musiał dołożyć 2 mln zł do inwestycji Zakładu Gospodarki Komunalnej i 1,5 mln zł do Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak ujawniła, gminę może czekać kolejny nieplanowany wydatek. Istnieje bowiem zagrożenie, że trzeba będzie oddać 2 mln zł za ziemię w Tomicach darowaną gminie dekadę temu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Działka miała zostać przeznaczona pod budowę drogi, boisk sportowych, zieleni, budownictwa oświatowego i ochronę zdrowia. – Niestety, nieruchomość nie została tak zagospodarowana – przyznała wiceburmistrz. – Oczywiście złożyliśmy projekt, żeby można było zagospodarować tę ziemię. Czekamy na odpowiedź Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa czy wyraża zgodę na projekt zamienny – poinformowała Danuta Rechnia.

Uchwałę, obniżającą ulgę dla dużych rodzin mocno skrytykowała opozycja w Radzie Miejskiej. – Obniżenie tej ulgi do 10 proc. to jest sięganie do kieszeni osób najmniej uposażonych – mówił radny Zenon Nadstawny. – Wiem, że budżet nie jest z gumy, ale jeżeli już dopłacamy 2 mln zł, to te 300 tys. zł przy tych wydatkach nie zrobi wielkiej krzywdy gminie Góra Kalwaria – przekonywał. 

- Zabrać jest łatwo, tylko dać jest trudno – wtórowała mu radna Aleksandra Fedynicz-Komosa. - Gdzie znaleźć te pieniądze? A może remont ratusza był niepotrzebny – pytała retorycznie, wskazując, iż to koszt 300 tys. zł.

Opozycyjnym radnym odpowiedział burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Do tej pory z ulgi korzystało ponad 1 tys. osób. W nowym rozumieniu ustawy liczba osób, która może być objęta tym wsparciem może wzrosnąć do blisko 3 tys. Stąd propozycja, żeby ta ulga była mniejsza, ponieważ na dotychczasową ulgę przy trzy razy większej liczbie osób i wyższej opłacie za śmieci po prostu nas nie stać – tłumaczył burmistrz.

Radny PiS Jakub Rącz zgłosił poprawkę, aby ulga wynosiła 25 proc., ale została ona odrzucona.

Ostatecznie za uchwałą zmniejszającą ulgę głosowało 10 radnych, 8 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Mateusz Adamski


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (62)

Olaf

Data: 8 kwietnia 2019, 20:03 Pytanie powinno brzmieć - co na to Urząd Ochrony Konsumenta? Mi to wygląda na zmowę cenową gdyż firmy jakoś sobie w drogę nie wchodziły w przetargach a My za to musimy płacić. Może warto pismo do UOK napisać?

Matka czwórki

Data: 8 kwietnia 2019, 20:10 Co nam teraz powiedzą wszyscy radni wyciszajacy panikę w temacie zniżki na forum wgorzekalwarii??? Wszystko miało być bez zmian .... Ile Wasze słowo warte ??? Pani Iwono ? Pani Aleksandro ??? Radni z PIS ??? Halo ??

Czytelnicy

Data: 8 kwietnia 2019, 20:21 Domagamy się informacji jak wysoką karę zapłaciła gmina za zakopywanie śmieci na Moczydłowie i na Zakalwarii .

Waldek

Data: 8 kwietnia 2019, 20:33 No i macie BURMISZCZA !

Lolek

Data: 8 kwietnia 2019, 20:50 Rozumiem że gdy za rok jedyny oferent stajacy do przetargu zazyczy sobie 200zl od osoby to nasi włodarze też lykna to jak pelikany? Wstyd! Złodzieje!

Wyborca

Data: 8 kwietnia 2019, 22:07 Łatwo było krytykować poprzedniego burmistrza gorzej jest rządzić. Wielkie brawa dla radnych: Zenona Nadstawnego, Aleksandry Fedynicz-Komisy, Jakuba Rącza za walkę o zniżkę dla rodzin wielodzietnych. Słowa uznania dla radnej Aleksandry F.K. za aktywność na ostatniej sesji i trafne riposty.

Ferdynand kiepski

Data: 8 kwietnia 2019, 22:38 Szkoda że te obrady nie były online. Ale rozumiem,że radni popierający burmiszcza nie chcieli , aby tą żenadę oglądali ich wyborcy. Moze pomysl ,aby dziurę awarię przylaczyc do warszawy wcale nie byl taki głupi???....

Matka

Data: 8 kwietnia 2019, 22:52 Redakcjo proszę wiedzieć kto z radnych się wstrzymał? Kto to te 3 osoby???

Zbycho

Data: 8 kwietnia 2019, 23:14 To ktoś chyba nie policzył co się lepiej opłacało podpisać. Pierwszy przetarg na 20 mln na 2 lata czy 12 mln na rok? No Młodzi ładnie szastacie naszą kasą:{.
Najpierw na targowisku 1 mln teraz na śmieciach około 5 mln. Na koniec 2020 będziecie sami te śmieci zbierać.

Michal

Data: 8 kwietnia 2019, 23:34 Jak łatwo robić PR owskie gesty, gdy to nic nie kosztuje np.udostepnic parking przed ratuszem mieszkańcom,jednocześnie zabraniając parkowania w tym miejscu pracownikom UM. trochę trudniej ulżyć mieszkańcom,w sposób realny, gdy wymaga to umiejętności zarządzania budżetem.

do Waldek

Data: 9 kwietnia 2019, 00:20 Syn Ferdynanda, dobrze kojarzę?

Nn instytut

Data: 9 kwietnia 2019, 02:59 Oj nie ładnie władzo GK

szczery

Data: 9 kwietnia 2019, 04:43 @Olaf. Masz 100% racje. Nie ma naprawdę co czekać . Bo to co robiła gmina i robi to już jest przesada. Ja już wcześniej pisałem że trzeba składać zawiadomienia do prokuratury na naszą gmine. Bo jak zobaczą że wśród mieszkańców nie ma odzewu na ich poczynania. To będzie coraz gorzej . Ja już mam tych radnych i ludzi pracujących w gminie dosyć , miarka sie teraz już przebrała i składam doniesienie do prokuratury. A w jakiej sprawie , to gmina niebawem się dowie :). I apeluje do mieszkańców składajcie zawiadomienia do prokuratury . Niech gmina zobaczy że nie można z nami zaczynać . Niech polecą głowy w naszej gminie . Bo 90% tych ludzi tam pracujących powinna siedzieć za kratkami . MIESZKAŃCY OBUDŹCIE SIĘ !!!!!!!!! BO BĘDZIE CORAZ GORZEJ !!!!!

Henio

Data: 9 kwietnia 2019, 08:38 Opłaty są bardzo wysokie, zgoda ale jakim prawem ze wspólnej kasy mamy dopłacać \"dużym rodzinom\"?
Te 10% to i tak za dużo. Zanim dzieci narobili to powinni pomyśleć czy ich na nie stać. 500+ brać to pierwsi do kolejki ale zapłacić za śmieci nie ma z czego, śmiech na sali.

Wyborca

Data: 9 kwietnia 2019, 09:23 Do Matki - Wstrzymało się 3 radnych: Beata Polaczyńska, Jan Rokita, Tomasz Ura (patrz eSesja Portal Mieszkańca).

Piotr

Data: 9 kwietnia 2019, 09:30 Macie waszych nowych Radnych

hmm

Data: 9 kwietnia 2019, 11:00 ... jeśli rząd nie podejmie działań, które doprowadzą do zwiększenia konkurencji na rynku odpadów, cena ich wywozu będzie systematycznie rosła. - tu jest clou problemu.

Nikos

Data: 9 kwietnia 2019, 11:50 Chętnie poznamy nazwiska radnych, którzy głosowali za tą uchwałą. Może należałoby wprowadzić w gminie system stricte demokratyczny czyli powszechne referendum albo przynajmniej wybory uzupelniajace z możliwością odwoływania radnych, ktòrzy nie spełniają obietnic I oczekiwań wyborców. A najlepiej zmniejszyć liczbę radnych min.o 60%.Chyba że się zdeklarują pracować społecznie!

do Nikos

Data: 9 kwietnia 2019, 14:45 Nazwiska radnych, którzy głosowali za tą uchwałą są nam znane. Ty też możesz je poznać, jak się obudzisz i obejrzysz XI Nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej, 08.04.2019 pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=D6at2g0A1bg

Gapa

Data: 9 kwietnia 2019, 17:35 Gminy nie stać na dopłatę a na nowe stanowiska pracy dla znajomków to stać?

tedi

Data: 9 kwietnia 2019, 17:39 Poprzedni mieliśmy Burmistrza z układu teraz z Fejsa. I co z tego wynika dla mieszkańców ?

Olaf

Data: 9 kwietnia 2019, 18:13 a dla mnie to radni , którzy się w tak ważnych sprawach dla nas wszystkich wstrzymują od głosu - nie godni są mandatu radnego!!!!!!! Inni przynajmniej jasno wiedzą: mamy płacić więcej lub jesteśmy przeciwni ale wstrzymać się od głosu .Hańba.

He

Data: 9 kwietnia 2019, 19:56 Trzeba wezwać może telewizję bo żadnej gminie niema takich podwyżek tylko Góra Kalwaria a nadal gmina pali śmiecie Tym razem na zakalwari styłu przepompowni wody tam jeszcze nie palili

Radna

Data: 9 kwietnia 2019, 20:29 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec

Data: 9 kwietnia 2019, 23:15 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Drogo

Data: 10 kwietnia 2019, 05:27 Ale sobie wladze wybralismy.... Burmistrz uniewaznil poprzedni przetarg, ktory byl chyba tanszy, jakies 10 Milionow zl na rok. Teraz wybrali za nas oferte za 12 milionow za rok. To skwerek za banke to przy tym pikus. Ten pan od audytow to bedzie mial roboty, na pare lat. jeszcze nie skonczyl sprawdzac przetargu na skwerek a juz bedzie musial odpowiedziec na pytanie dlaczego burmistrz zdecydowal sie na drugi drozszy przetarg.

taka prawda

Data: 10 kwietnia 2019, 05:51 Wszystkie złodziejstwa przekręty uchodziły na sucho ,a ostatnio skwer za milion oni po prostu takie pisanie mają glęboko w poważaniu !

niezadowolony

Data: 10 kwietnia 2019, 07:15 rozumiem że tak wygląda punkt Zreformujemy system odbioru śmieci z kampanii wyborczej nowego burmistrza obiecane było taniej !!!

Zmiana na maxa

Data: 10 kwietnia 2019, 08:02 Czy to prawda, ze mamy najwieksza z mozliwych stawke w całej Polsce?

rozczarowany

Data: 10 kwietnia 2019, 09:07 Miały być zmiany na lepsze a są najdroższe śmieci w Polsce!!!
Dużo szumu było za skwer za milion a teraz lekką ręką burmistrz oddał 1 milion dotacji które zdobyły poprzednie władze. Strzyżewski nie ma pojęcia o rządzeniu. Niech sobie pływa w przeręblu a władzą niech się zajmą mądrzejsi!!! Nie będziemy płacić za śmieci jak za zboże!!!

rozczarowany

Data: 10 kwietnia 2019, 09:15 polecam artykuł na stronie Strzyżewskiego jak miał świetne pomysły żeby obniżyć cenę śmieci z 15 zł które ustalił Pan Burmistrz Zieliński. PO - kłamliwe bestie!

zniesmaczony

Data: 10 kwietnia 2019, 11:57 Złodzieje - zabieracie ulgę najbardziej potrzebującym i najwięcej płacącym czyli rodzinom wielodzietnym

Straszna niegospodarność ???

Data: 10 kwietnia 2019, 12:53 Nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego burmistrz Strzyżewski unieważnił pierwszy przetarg na wywóz śmieci?
Jak by się zdecydował na ofertę z pierwszego przetargu, byśmy wszyscy mieli tańszą wywózkę?
Dlaczego podjęto taką decyzję?
Na co liczył burmistrz? Że będzie tylko taniej?
Teraz gmina musi dokładać do śmieci i jeszcze burmistrzowie tłumaczą, że nie będzie kasy na inwestycje bo idą na śmieci.
Dlaczego gmina ma płacić więcej?
Czy to nie jest niegospodarność? Przecież przy pierwszym przetargu gmina nie musiałaby dopłacać?
Kto odpowie na te pytania?

Max

Data: 10 kwietnia 2019, 13:25 Glosowalem na Strzyzewskiego.
Przepraszam wszystkich.
Znajomy z Chynowa placi 25 zeta za segregowane, i tyle w temacie.

@zniesmaczony

Data: 10 kwietnia 2019, 14:47 A 500 się bierze ? To trzeba zwrócić w opłacie za śmieci! Liczyłeś na to, że dostaniesz coś za darmo ? Co z tego, że dali, znajdą sposób, żeby zabrać.

do zniesmaczony

Data: 10 kwietnia 2019, 15:23 A przepraszam za co płacą najwięcej rodziny wielodzietne? Mają dopłaty do czynszu, do obiadów w szkole itp, ale ciągle tylko dej i dej, bo im mało. Chyba planując rodzinę kalkuluję na co mnie stać i na ile mogę sobie pozwolić? 500+ i jeszcze mało, i dej. Płaćmy wszyscy sprawiedliwie.

Łobuz

Data: 10 kwietnia 2019, 17:50 Krew się burzy jak czytam ,że produkujemy śmieci !
MY te śmieci kupujemy i jeszcze raz musimy płacić za odbiór.

Ferdynand kiepski

Data: 10 kwietnia 2019, 18:38 Przypominam, że hasło wyborcze Strzyzewskiego to \" zmiana na maxxxa \". He he w sumie jakby spojrzeć od drugiej strony to robi te zmiany faktycznie na Maxa:-D

kar

Data: 10 kwietnia 2019, 20:22 @Max
Bo w Chynowie nie ma Strzyżewskiego .

Igor

Data: 10 kwietnia 2019, 20:25 \" Ratusz: nie stać nas na więcej \"
Znaczy że kibla nie budziet !

Takie są realia DRODZY mieszkańcy

Data: 10 kwietnia 2019, 20:29 To że opłata za śmieci jest abstrakcyjna staje się faktem to jedno ,drugie to że spodziewać się trzeba w najbliższej przyszłości podobnej sytuacji z cenami za media jakie oferuje ZGK.Obecne nowe władze ZGK doprowadziły do totalnego paraliżu rozwijającą się spółkę, jest tam już 3 dyrektorów +Prezes .Skoro twierdzą że Spółka jest na skraju bankructwa to czemu stać ich na tylu dyrektorów ? Pan prezes jako ,przypomnę , były rzecznik prasowy , nawet nie przyszedł przywitać się z załogą którą zawiaduje - wygląda mi to na zwykły brak kultury i szacunku do ludzi ....obrał strategię korporacyjną -jestem \"Bogiem\"
Najlepsi ludzie którzy znają się na swojej pracy ODCHODZĄ .Inwestycje nie bedą już realizowane,bo po co, zwolnimy ludzi i najmie się prywatnych podwykonawców, NAM się nie opłaca! a im będzie- taki paradoks. Więc ja się pytam jakim cudem Pan Pełka mocno krytykowany z resztą który niedyspononował środkami finansowymi po poprzedniku ,rozbudował Spółkę i zrealizował mnóstwo inwestycji na kilkadziesiąt milionów zł. ? I kasy nie było, a teraz nie ma kasy a nowa władza płacze i nie umie sobie z tym poradzić .Sztuką jest podnieść się z niczego ,a nie przyjść i zniszczyć już zbudowane .Z takim zarządzaniem jak teraz Spółka długo nie wytrzyma i będzie prywatyzacja i w końcu prywaciarz wywinduje ceny tak jak teraz Remondis za śmieci. Kochani mieszkańcy , tak wygląda obecna sytuacja....
Miało być lepiej a kolejny zakład z naszej Gminy czeka niekolorowa przyszłość.
PANIE BURMISTRZU !! obudź się i sprawdź co się tam dzieje, dobrze PANU radzę !!!! POSŁUCHAJ CO MÓWIĄ ZWYKLI PRACOWNICY I POZNASZ PRAWDĘ O OBECNEJ SYTUACJI W TEJ SPÓŁCE....

pytek

Data: 10 kwietnia 2019, 21:11
... Zabrać jest łatwo, tylko dać jest trudno – wtórowała mu radna Aleksandra Fedynicz-Komosa. - Gdzie znaleźć te pieniądze? – wtórowała mu radna Aleksandra Fedynicz-Komosa. - Gdzie znaleźć te pieniądze? ... A gdyby skwerek za milion 90 tysięcy kosztował tylko np. 200 tysięcy to ile by zostało na ulgę? (a drugi raz wydanych pieniędzy wydać się ... nie da, niestety)
... 890 tysięcy - byłoby na ulgę i nie tylko!!

Zabrać jest łatwo - tak, łatwo zabrano z naszego współnego budżetu owe 1.090 tysięcy - czyż nie?
... tylko dać jest trudno – chyba łatwo dano \"Komuś\" ową kwotę...? (czekamy na wynik audytu...)
- Gdzie znaleźć te pieniądze? Dobre pytanie- czy szlachetna teraz opozycja da odpowiedź na nie?

Bo kogoś krytykować łatwo, ale w swoje piersi (chocby najpiękniejsze) uderzyć...trudno.

hmm

Data: 10 kwietnia 2019, 21:30 Jak to jest z tą zabraną ulgą?
Było tak : z ulgi korzystało 1000 osób x 4,5 zł/mies x 12 mies = 54.000 zł. Tyle kosztowało to budżet czyli nas.
Jest tak : z ulgi skorzysta ok. 2.600 osób x 3,39zł/ mies. x 12 mies. = ok. 105.000 zł. Też z naszego wspólnego budżetu. <Tak jak dodatkowe 2 mln. Bagatela!>
Czyli na ulgi... ponad 50.000zł więcej (czy mniej?) z naszego budżetu. To cyfry, nie emocje, czy populizm, chyba.

&#8211; Obniżenie tej ulgi do 10 proc. to jest sięganie do kieszeni osób najmniej uposażonych &#8211; mówił \"ludzki pan\" radny Zenon Nadstawny. - A skąd wie, że najmniej uposażonych?
Czy mniej np. od samotnego, chorego emeryta? Lub samotnej matki z dzieckiem, która nie ma 500+ - a są takie!

A skoro dla niego \"300 tys. zł przy tych wydatkach nie zrobi wielkiej krzywdy ...\" to ile by dorzucił ze swoich - bez krzywdy, oczywiście dla siebie? Czy lekką ręką można szastać tylko publicznym groszem? Bywało tak??Szeryf

Data: 10 kwietnia 2019, 22:22 Zaczniemy nosic worki z odpadami pod drzwi ratusza Oplaty zaraz zmniejsza

@ zniesmaczony

Data: 10 kwietnia 2019, 22:53 drogi kolego, my cały czas dopłacamy do tego, żebyś ty był mniej zniesmaczony. Może czas wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje i swoja rodzinę

artes

Data: 11 kwietnia 2019, 12:29 https://www.money.pl/gospodarka/oplaty-za-smieci-wciaz-w-gore-tomaszow-mazowiecki-rozstaje-sie-z-firma-odbierajaca-odpady-6368783723525761a.html


Do pytek

Data: 11 kwietnia 2019, 23:29 Czemu rozliczasz poprzednie władze przyjrzyj się obecnej po jaką chol...był remont skoro gminy nie stać. Dla własnej wygody zobacz jaki remont był po co bo urząd funkcjonował źle czyli przez 28 lat było źle czy to nie rozrzutność .Dla kogo będzie lepiej że niby Pan S chcę być bliżej pracowników których chyba tych co zatrudnił po znajomości. A Pani R to niech się nie wypowiada bo nie ma zielonego pojęcia. Łatwo jest wydawać pieniądze podatnika i krytykować poprzednie władze. Trzeba samemu mieć czyste sumienie za 5 lat obecną władza też będzie kontrolowana

zniesmaczony

Data: 12 kwietnia 2019, 12:57 czyli za 8 osobowa rodzine będę teraz co miesiąc placil za smieci 238 zł po 10% uldze? złodzieje i tyle w temacie

Danuta

Data: 12 kwietnia 2019, 14:56 Tak wysoka Cena za śmieci w Górze Kalwarii to Nic więcej jak ZMOWA .
Mam informacje pewno, np. w mieście Serock druga strona Warszawa za śmieci segregowana płacą 20 zł.
Rodziny wielodzietne ma ulgę 50%
Można!!!

Danuta

Data: 12 kwietnia 2019, 15:20 Tak wysoka Cena za śmieci w Górze Kalwarii do ZMOWA.
Np. w mieście koło Warszawy w SEROCKU opłata za śmieci segregowane wynosi 20 zł. Ulga dla rodzin wielodzietnych wynosi 50% . i Gminie się opłaca ,
Panie Burmistrz Brawo za wsparcie dla rodzin wielodzietnych. Ale ma Pan parcie na ,,szkło\'\', więc Telewizja zaprosi i w tej Sprawie śmieci!!!
Proszę nie usuwać komentarz!!


lolo

Data: 13 kwietnia 2019, 02:58 A dlaczego ulga dla dużych rodzin przecież oni dostają 500+, zasiłki z OPS no ludzie to my mamy jeszcze do nich dopłacać a oni dostaną kasę pod stołem a resztę oficjalne jako wynagrodzenie jeżdżą luksusowymi samochodami, wyjazdy urlopowe balangi itp

Andrzej

Data: 13 kwietnia 2019, 14:41 A może po prostu tak w Warce nie podpisać kolejnej umowy ciekawe co wtedy zrobi gmina, śmieci leżą w jej gestii tylko my jesteśmy obarczeni opłatami. Dlatego tak łatwo wydaje się cudze pieniądze.

Marek38

Data: 13 kwietnia 2019, 18:22 Chcieliście Strzyżewskiego no to macie, za Zielińskiego tak by nie było, GŁUPI NARÓD

o.a

Data: 13 kwietnia 2019, 19:57 lolo popieram

Iga

Data: 15 kwietnia 2019, 20:02 @DanutaA z jakiej racji jakies znizki dla wielodzietnych ?.Jak ktos chce miec druzyne pilkarska to jego sprawa ,niech sobie radzi a nie wyciaga rece po jalmuzne .Kazdy niech pracuje na siebie i swoja rodzine .Malo keszcze ?500+.i inne swiadczenia .Do roboty nieroby a nie slizgac sie ma grzbietach uczciwie pracujacych ludzi .

pytek

Data: 15 kwietnia 2019, 23:11 A dlaczego ulga dla dużych rodzin - pytają niektórzy.
A dlaczego wyjaśnień tych, którzy za ... jeszcze większą ulgą głosowali nie widać?
Niech się wypowiedzą może.. z imienia i nazwiska.

Niki

Data: 23 kwietnia 2019, 13:46 Czy napisze ktoś informację do UOKIKu, że nas tak kroją na tych śmieciach? Może na forum jest prawnik, który podejmie się tego zadania? Bo czy mozna jeszcze zaskarżyć uchwałe rady to nie wiem.


moje credo

Data: 23 kwietnia 2019, 15:49 Nie płacić, PO 3-latach się przedawni i co nam wszystkim zrobią !

abc

Data: 23 kwietnia 2019, 19:02 proszę mi wyjaśnić, kto gromadzi więcej śmieci, samotny emeryt czy wielodzietna rodzina gospodarująca m.in n x 500+? Kto za kogo dopłaca, a co za tym idzie, komu należałaby się ulga?

siostra Lama

Data: 24 kwietnia 2019, 07:03 niestety ,ale odnoszę wrażenie, że obecna ekipa rządząca nie ma o zarządzaniu bladego pojęcia. Jeśli na początku kadencji nie radzi sobie ze śmieciami a wszystkie miasteczka dookoła GK mają śmieci tańsze to co będzie na koniec tejże kadencji???
Duże rozczarowanie obecnym burmistrzem jest mocno widoczne a przypuszczam, że będzie takich sytuacji więcej -niestety.....

siostra Lama

Data: 24 kwietnia 2019, 07:45 niestety ,ale odnoszę wrażenie, że obecna ekipa rządząca nie ma o zarządzaniu bladego pojęcia. Jeśli na początku kadencji nie radzi sobie ze śmieciami a wszystkie miasteczka dookoła GK mają śmieci tańsze to co będzie na koniec tejże kadencji???
Duże rozczarowanie obecnym burmistrzem jest mocno widoczne a przypuszczam, że będzie takich sytuacji więcej -niestety.....

zadowolony

Data: 24 kwietnia 2019, 16:00 Gminie na śmieciach zarabiać nie wolno a tak właśnie działała poprzednia ekipa.
Zakopywali śmieci i spotkała nas kara ,nas bo my teraz musimy płacić najdlożej w okolicy.