Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Sobików ma się zmienić nie do poznania

Dodano: 6 kwietnia 2021; Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do przebudowy drogi nr 683 przez Sobików. Chodzi o odcinek od ośrodka zdrowia do cmentarza.

Koncepcja zakłada przebudowę trzech skrzyżowań, budowę chodnika i ścieżki rowerowej oraz odwodnienie drogi. Mają powstać dwa ronda, jedno przy ul. Granicznej, drugie przy cmentarzu. Obecny trójkątny plac naprzeciwko kościoła ma być tzw. sercem, czyli centrum wsi z prawdziwego zdarzenia.

Co więcej, aby prawidłowo wyprofilować najbardziej niebezpieczny fragment drogi, trzeba będzie przesunąć mur okalający kościół.

Jak poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Mateusz Baj, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje zakończyć prace planistyczne do końca obecnego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku mogą już ruszyć roboty w terenie, a inwestycja ma być ukończona 2023 r.

- Przebudowa tej drogi spowoduje, że Sobików zmieni się nie do poznania – przewiduje Mateusz Baj.

(mat)

Fot. UMiG Góra Kalwaria


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (14)

?

Data: 6 kwietnia 2021, 10:55 dwa lata problemów komunikacyjnych? inicjatywa słuszna, ale czy nie można przyspieszyć robót?
przy okazji, a co z ulicami i chodnikami w Górze Kalwarii?

średnia ile

Data: 6 kwietnia 2021, 11:52 ile średnio trzeba czekać w gminie u burmistrza i radnych na załatwienie sprawy teraz i odpowiedź może ktoś wie - jaka jest średnia czasu załatwiania sprawy i oczekiwanie na odpowiedź?

Sobików super bo tam teraz niebezpieczna droga


Jan

Data: 6 kwietnia 2021, 21:07 O jakich inwestycjach mowa? Kiedy władze gminy nie potrafią załatwić załatania dziur w drogach - a trwa ta przepychanka już kilka lat. Temat jest im znany - to pytam co dalej? Kiedy ktoś tym się zajmie - droga Szpruch - Linin. Liczyłem, że przewodniczącym zostanie p. Nadstawny - prawdziwy gospodarz - niestety - i nadal cisza.

mieszkanka

Data: 7 kwietnia 2021, 11:59 p Zenon na burmistrza, a później na prezydenta - tam się przyda prawdziwy gospodarz

Otylia Wisniewska

Data: 7 kwietnia 2021, 13:34 Bardzo się cieszę , że są ludzie , którzy starają się zmienić mój rodzinny Sobików.
Trójkąt w kształcie serca w samym centrum Sobikowa będa jego ozdobą a zarazem miejscem odpoczynku . Ronda ograniczą prędkosć pojazdów przejażdżajacych przez centrum Brawa i podziękowania dla wszystkich, którzy są związani z realizacją takiej inwestycji.

Tekno

Data: 7 kwietnia 2021, 16:55 A Moczydłów kiedy będzie miał kanalizację

Tutti

Data: 8 kwietnia 2021, 08:44 \"Obecny trójkątny plac naprzeciwko kościoła ma być tzw. sercem, czyli centrum wsi z prawdziwego zdarzenia.\"
Przepraszam bardzo ale można prosić o jakieś szczegóły? Jakie \"centrum\" można stworzyć na tym kawałeczku? Zmieszczą się może ze 3 ławeczki, w sam raz dla miejscowych żulików zaopatrujących się w okolicznym sklepie. Pomijam już fakt, że słowo \"centrum\" w odniesieniu do niewielkiej wsi brzmi co najmniej komicznie.

pytek

Data: 9 kwietnia 2021, 16:53 1. to gmina nie partycypuje w kosztach?
2. czy inne pilne potrzeby innych wsi (głównie te drugiego, trzeciego... sortu) wzięte pod uwagę? ; czekam na info.


Aha

Data: 9 kwietnia 2021, 23:09 Kogo to interesuje jakiś Sobikow i inne wsie ? Co to wnosi ?

@Aha

Data: 12 kwietnia 2021, 20:20 mnie interesuje mieszkańca starej podwarszawskiej wsi z pokolenia od pokoleń od stuleci, a ciebie może nie bo dzisiaj jesteś z Góry K. z korzeniami swoich pradziadków z Pcimia...(nie obrażając Pcimia)

R.Grajber

Data: 13 kwietnia 2021, 11:50 Z wpisu wynika,ze tempo prac przy drodze jest imponujace.Dobrze,ze w 23 roku bo moglo byc dalej.Ale jest jak jest po naszemu.

Alf

Data: 14 kwietnia 2021, 16:38 A którędy będzie objazd. Już widzę kłopoty. Czy Sobolów da się ominąć. Może od razu obwodnicę Sobolowa. I tak się wszystko zapcha tymi mini rondami.

@Alf

Data: 16 kwietnia 2021, 17:09 Alf widać od razu że nie byłeś w \"Sobolowie\"

Emilia 18 kwitenia 202118.20

Data: 17 kwietnia 2021, 18:22 Dobrze ze będzie przebudowa drogi
Sobikow super
Jest bardzo niebezpieczne
Ja tak wiem