Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Sojowe świece zapachowe, czyli zdrowy i ekologiczny sposób na wyjątkową atmosferę

Dodano: 12 stycznia 2020; Zapach to wyjątkowy zmysł, który bardzo silnie wiąże się z ludzką pamięcią. To dlatego właśnie perfumy, których używaliśmy parę lat temu, potrafią niemal przenieść nas we wspomnienia z tamtego okresu. Jednak zapach ma jeszcze jedną bardzo ważną funkcję - jest dopełnieniem niepowtarzanej atmosfery.

Świece zapachowe znane są od wielu lat, jednak świece sojowe są produktem stosunkowo nowym. Tymczasem okazuje się, że z powodzeniem zastępują one parafinę, w dodatku są rozwiązaniem ekologicznym i całkowicie bezpiecznym dla zdrowia. Gdyby tego było mało, świece sojowe pozwalają nam raz na zawsze pożegnać problematyczne sprzątanie rozlanego wosku, a ich producent jest prawdziwym pasjonatem, który regularnie wprowadza na rynek swoje autorskie interpretacje czarujących aromatów.

Świece zapachowe zaprojektowane na nowo

Parafina podczas palenia wytwarza zapach, który wszyscy dobrze znamy. Niektórzy go lubią, inni zaledwie tolerują, jednak prawda jest taka, że woń czystego materiału jest problemem przy tworzeniu świec zapachowych. Stworzony aromat miesza się wtedy z zapachem parafiny, przez co nigdy nie możemy uzyskać dokładnie zamierzonej kompozycji.

Inaczej wygląda sytuacja, kiedy pod uwagę weźmiemy świece sojowe. Wosk pozyskiwany z soi jest całkowicie bezwonny, dzięki temu zapach, który można dzięki niemu uzyskać, nie odbiega od zamierzeń producenta. W dodatku świece sojowe uwalniają do powietrza znikome ilości dwutlenku węgla, podczas gdy przy paleniu parafiny wyniki te są zauważalnie większe. Kiedy świece zapachowe z jej zawartością palą się w zamkniętym pomieszczeniu przez dłuższą chwilę, istnieją jasno widoczne powody, przez które może rozboleć nas głowa.

Świece sojowe palą się dłużej i są łatwiejsze przy sprzątaniu

Dla każdego, kto ceni sobie nastrój pobudzający wszystkie zmysły, wspaniałym pomysłem będą zestawy prezentowe zawierające świece zapachowe. Pomysł ten nie jest niczym nowym, w końcu takie zestawy są dość popularnym motywem prezentowym. Świece sojowe są jednak czymś więcej niż zwykłą pachnącą parafiną.

Przede wszystkim świece sojowe palą się zauważalnie wolniej od standardowych zawierających parafinę. Dzięki temu rzecz jasna posłużą nam dłużej, a i zapach będzie utrzymywał się w powietrzu przed większą ilość czasu. Jeżeli to jeszcze Cię nie przekonuje, istnieje argument, który z całą pewnością to zrobi.

Pewnie zdarzyło Ci się rozlać wosk na meble, a później przez wiele godzin próbować go zdrapać, podgrzewać, czy wsiąkać w kuchenne ręczniki papierowe. Kiedy jest gorący, bardzo łatwo jest się nim ubrudzić, natomiast kiedy zaschnie, bardzo trudno jest się go pozbyć. Świece sojowe i tej wadzie parafiny wychodzą naprzeciw i proponują bezproblemowe czyszczenie z użyciem wody i mydła. Wiesz, co to znaczy? Nigdy więcej uporczywego zdrapywania wosku z mebli. Nawet jeśli zdarzy Ci się, że po podgrzaniu świecy sojowej rozlejesz wosk w jakimś miejscu mieszkania, wyczyścisz to bez większego problemu i tak samo będzie z osobą, którą postanowisz obdarować zestawem prezentowym z jej zawartością.

Projektanci zapachów

Zawsze kiedy ktoś poświęca się w życiu swojej pasji, jego praca przynosi owoce, z których czerpie nie tylko zarobki konieczne do utrzymania, ale i ogrom satysfakcji. Taka postawa jest godna naśladowania, ale i docenienia. Przełomowy producent świec sojowych reprezentuje wspaniały pomysł, solidne wykonanie i nieustające zamiłowanie do tego, czym się zajmuje. Tworzone przez niego kompozycje to nie tylko obowiązek, którego musi się podjąć z konieczności pracy. Widać to między innymi wtedy, kiedy regularnie wypuszcza nowe świece zapachowe z zupełnie autorską kompozycją. Tę pasję docenia już grono stałych klientów, do którego Ty również jesteś zaproszony. Sprawdź, jak działają świece sojowe i odkryj magię zapachu na nowo.