Sport na zły nastrój - Mit czy Hit?

Dodano: 13 listopada 2023; Materiał promocyjny Bardzo często, kiedy nie czuliśmy się zbyt korzystnie, mogliśmy usłyszeć od swoich rodziców, że warto iść pobiegać, a nie tyle siedzieć w domu. Samo wyjście na dwór według starszych osób miało pomóc na złe samopoczucie. Okazuje się jednak, że pomimo tej nieprzyjemnej otoczki, sport może być pomocny podczas leczenia depresji, czy po prostu złego samopoczucia. Już teraz dowiedźcie się, czy aktywność to przepis na ukrócenie złego nastroju.


News will be here

Aktywność fizyczna - Wpływ na nasz mózg


Jak wiadomo, to co robimy fizycznie, może wpływać na naszą psychikę, i na odwrót. Z tego też względu nikogo nie powinien dziwić fakt, że sport ma spory wpływ na działanie naszego mózgu. Okazuje się, że ruch jest swego rodzaju bodźcem, który napędza nas do coraz lepszej pracy. Wszystko za sprawą zwiększania liczby neuroprzekaźników. Co więcej, odpowiada on za wydzielanie dopaminy, endorfin i serotoniny, które odpowiadają za dobry nastrój.

Nie można jednak zapomnieć o fakcie, że aktywność fizyczna wpływa także ściśle na obniżenie się kortyzolu, czyli dokładniej mówiąc poziomu stresu w organizmie. Warto mieć jednak na uwadze, że pojedyncze ćwiczenia nie dadzą długotrwałych efektów. Regularność ćwiczeń pozwala na ciągłe stymulowanie pozytywnych hormonów, które dobrze wpływają na nasz organizm. Warto mieć to na względzie.

Osoby, które na co dzień zajmują się sportem, zdecydowanie czerpią z jego zalet wpływających na mózg. Jeśli kochacie oglądać dyscypliny sportowe, to wiecie, jak wiele pracy trzeba włożyć, by osiągać tak wiele profesjonalnie. Chcąc zarabiać na wygranych swoich ulubionych drużyn, warto zacząć przygodę z obstawianiem. Wybierzcie najlepszą ofertę dla siebie, np. kod promocyjny Betx.

Jakie sporty uprawiać na poprawę humoru? - Przykłady


Zaskoczeniem może być dla was fakt, że istnieją sporty, które są wskazywane podczas leczenia depresji, czy też rozmaitych spadków nastroju. Ma to oczywiście związek z wytwarzaniem się wspomnianych powyżej hormonów. Okazuje się, że jedną z tych aktywności jest właśnie bieganie. Dzięki regularności tego sportu możecie poprawiać kondycję, przemierzając coraz większe dystanse. W rezultacie obniżycie poziom stresu i wspomożecie leczenie depresji.

Warto tutaj wspomnieć, że odpowiednie natężenie aktywności będzie miało spory wpływ na wzrost waszej motywacji. Z tego też względu poza przebieżkami, warto zdecydować się na pływanie, aerobik, czy jazdę na rowerze. Jak wiadomo, jednak nie wszystkie wspomniane sporty można uprawiać każdego dnia niezależnie od pory roku. Uczulamy jednak na to, że opcje zimowe również zaliczają się do tego rodzaju aktywności fizycznej.

Mowa, chociażby o jeździe na nartach, która także pozwoli wam na wyzwolenie się hormonów szczęścia. Zwróćcie uwagę na to, że rodzaj aktywności, na jaki się decydujecie w trosce o zdrowie psychiczne, nie musi być jeden. Najważniejsza jest tutaj regularność i odpowiednie natężenie treningów. Zbyt mało pracy włożonej w sport, może nie dać tak wielkich skutków, jak się spodziewacie. Na jakie inne dyscypliny warto się zdecydować?

Sport to zdrowie (także psychiczne)!


Choć zawsze słyszeliśmy, że sport to zdrowie, to rzadko ktoś z nas wpadł na to, że może również chodzić o to psychiczne. Jego obecność w naszym życiu może naprawdę sporo zmienić. W kontekście ćwiczenia dla zdrowia psychicznego warto pomyśleć o rozciąganiu. Zajęcia ze stretchingu mogą pomóc na zrelaksowanie się i jednocześnie uspokojenie organizmu. Warto brać je pod uwagę, zwłaszcza jeśli macie problem ze stresem.

Innym świetnym pomysłem będzie joga. Świetnie wspomaga ona wyciszenie i rozluźnienie, a także działa na wspomaganie spokoju ciała. Poza tymi sportami warto próbować innych opcji aktywności. W ten sposób traficie na ten, który działa na was najlepiej.