Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Sposoby na utrzymanie porządku w pomieszczeniach gospodarczych

Dodano: 11 lipca 2019; Budując dom czy wybierając projekt domu powinniśmy zwrócić uwagę na jego zaplecze gospodarcze, a więc na wszystkie pomieszczenia, które mogą być miejscem na przedmioty i sprzęty, których nie używamy na co dzień i na które nie ma miejsca w domu. Takie pomieszczenia mają znaczący wpływ na komfort użytkowania powierzchni mieszkalnej.

Piwnica, garaż, pralnia, spiżarnia, komórka ogrodnicza sprawią, że każda rzecz znajdzie swoje miejsce. Niestety osoby posiadające takie pomieszczenia często mają problem z utrzymaniem w nich porządku. Co więc zrobić, by pomieszczenia gospodarcze jak najlepiej pełniły swoją funkcję, by panował w nich ład i porządek?

Maksymalne wykorzystanie ścian

Przede wszystkim trzeba odpowiednio zaaranżować przestrzeń i w pełni wykorzystać powierzchnię pomieszczenia. Warto maksymalnie wykorzystać ściany, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce na posadzce. W tym przypadku doskonale sprawdzą się wszelkie szafki wiszące, wieszaki, haki i uchwyty przeznaczone do montażu na ścianach, w tym wieszaki na rowery, uchwyty na klucze czy wiertła.

Regały metalowe – niezbędny element wyposażenia pomieszczeń gospodarczych

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia gospodarczego są pojemne regały metalowe. Tam przechowamy przedmioty i sprzęty o dużych rozmiarach i dużym ciężarze. Regały metalowe są odporne nawet na największe ciężary. Bez problemu i bez obawy, że meble ulegną uszkodzeniu czy zniszczeniu można przechowywać tam opony czy ciężkie części samochodowe.

Regały metalowe są odporne również na takie warunki, jak zmiany temperatur, wilgoć, są też łatwe w utrzymaniu czystości. Przedmioty rzadko używane można poukładać na najwyższych półkach, natomiast przedmioty używane najczęściej powinny znaleźć się w zasięgu ręki.

Pojemniki, skrzynki, kosze

Na najdrobniejsze rzeczy takie, jak śrubki, gwoździe, wiertła przydadzą się różnego rodzaju pojemniki. Aby utrzymać porządek wśród narzędzi, warto zaopatrzyć się w skrzynki narzędziowe. W takich skrzynkach znajdzie się miejsce dla małych organizerów, które pozwolą odpowiednio posegregować różne przedmioty oraz szybko znaleźć te, które są nam potrzebne w danej chwili.

W pralniach, spiżarniach, suszarniach doskonale sprawdzą się też kosze wiklinowe, druciane, drewniane lub skrzynie wykonane z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy, by wszystkie przedmioty zawsze odkładać na swoje miejsce, tym sposobem unikniemy niepotrzebnego bałaganu.