Spotkanie z Agnieszką Glińską w Górze Kalwarii

Dodano: 26 stycznia 2023; Mamy to! Film Jerzego Skolimowskiego IO, za którego montaż odpowiedzialna jest pochodząca z Góry Kalwarii, wybitna montażystka Agnieszka Glińska z nominacją do Oscara!


News will be here

„IO” Jerzego Skolimowskiego to współczesna interpretacja słynnego francuskiego filmu „Na los szczęścia, Baltazarze!" Roberta Bressona z 1966 r. Opowieść o osiołku Baltazarze zaczyna się w polskim cyrku, a kończy we włoskiej rzeźni. To film gorzki, ale jednocześnie liryczny.

Jak pisze producent: „To panoptikum ludzkich zachowań wobec bezbronnego zwierzęcia, sugestywny obraz relacji społecznych i przemian kulturowych zachodzących we współczesnym świecie". Scenariusz napisali: Ewa Piaskowska i Jerzy Skolimowski, w filmie występują się m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i wspomniany już Tomasz Organek.

Czy po nagrodzie na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes będzie też sukces w Hollywood?

Czy „IO” zdobędzie statuetkę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego? Trzymamy kciuki! 95 Gala wręczenia Oscarów zaplanowana jest z 12 na 13 marca w Dolby Theatre w Los Angeles, która będzie transmitowana na cały świat.

A już 3 lutego o godzinie 19.00 w Ośrodku Kultury będziemy mogli obejrzeć Oscarowy film Jerzego Skolimowskiego i o nim porozmawiać z twórczynią filmu, wybitną montażystką filmową, pochodzącą z Góry Kalwarii  Agnieszką Glińską . Podczas co miesięcznego spotkania DFK rozmowę przeprowadzi dla Państwa dziennikarz i krytyk filmowy Łukasz Knap.  

Wszystkich żądnych prawdziwej filmowej uczty redakcja portalu serdecznie zaprasza i mocno trzymamy kciuki by” And the winner is …” przypadło właśnie Polsce .

Bilety: 10 zł dostępne od 23 stycznia, do kupienia na www.biletyna.pl i w kasie Ośrodka Kultury.

Joanna Kuźmin-Wańkowicz

Zapraszamy do lektury wywiadu, jakiego niedawno naszemu portalowi udzieliła Agnieszka Glińska
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!