Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Spotkanie z MATKĄ PORODÓW DOMOWYCH

Dodano: 13 marca 2019; Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii zaprasza rodziców, którzy oczekują narodzin dziecka oraz planujących macierzyństwo na prelekcję znanej położnej, pani Ireny Chołuj na temat: „Wpływ dialogu z dzieckiem w łonie matki na rozwój dziecka i jego szczęśliwe narodziny”.

Prelekcja odbędzie się w sali projekcyjnej przy Muzeum św. Stanisława w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Po prelekcji, o godzinie 17:00 Msza św. i nabożeństwo błogosławieństwa rodziców i ich dzieci czekających na narodziny.
Wykład zainauguruje comiesięczny cykl spotkań z panią Ireną, które odbywać się będą w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 16:00 przed nabożeństwem dla rodziców i dzieci oczekujących narodzin.

Pani Irena Chołuj jest położną od 1964 roku. Jest znaną i cenioną autorką książek o porodach domowych i rodzinnych. Prof. Włodzimierz Fijałkowski, twórca polskiej szkoły rodzenia, nazwał ją "matką porodów domowych końca XX wieku". Zaczęła je odbierać w 1989 roku. Jednak największym uznaniem darzą ją kobiety, którym towarzyszyła przy porodzie. Uważają ją za osobę niezwykłej serdeczności i empatii, sama proklamuje „serdeczne położnictwo położnych”.

Wg pani Ireny działania położnych powinny opierać się o wiedzę i serdeczną profesjonalną opiekę wspierając kobiety w rodzeniu, w naturalnym karmieniu, w ich kobiecych problemach. W jednych z wywiadów tak opisała swoją wizję położnictwa: „to inna wartość położnictwa niż położnictwo stechnicyzowane, potrzebne do terapii w trudnych sytuacjach położniczych. Medyczne działania, nowe sposoby pracy, nowe metody diagnozowania, cudowny rozwój medycyny – to wszystko powinno być wykorzystywane wówczas, gdy jest taka potrzeba. Nie jest dobrze, jeżeli takie działania są podejmowane wyłącznie po to, aby poród przebiegał szybciej.”

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/532152393974991/

(Sanktuarium świętego Stanisława Papczyńskiego)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

Dobre

Data: 13 marca 2019, 12:04 I co ,że niby rozmowa z dzieckiem w brzuchu przynosi jakiekolwiek wymierne skutki? To jakaś nowa sekta czy kabaret? Ja się wcale nie dziwie ,że demokracja nie działa jak ludzie wierzą w takie rzeczy ...

pytek

Data: 15 marca 2019, 11:51 Sporkanie niech bedzie, ale czy nie ma ważniejszych tematów na spotkania??